PDA

צפה בגרסא המלאה : אימון וחיטוב

landos
25-04-09, 14:35
שלום

אני שוקל 82 קילו לאחר שעליתי בחודשים האחרונים 10 קילו,כמובן שעליתי גם בשומן ולכן רציתי לשאול בקשר לחיטוב 2 שאלות:האם זה מספיק לעשות 30/40 דקות אירובי 4 פעמים בשבוע לצורך חיטוב?האם אני יכול לשמור על תוכנית האימון הנוכחית שלי גם בתקופת חיטוב?(התוכנית שלי היא ab ארבע פעמים בשבוע,4 תרגילים( כ"א 3 סטים) לשריר גדול ו 2/3 תרגילים לשרירי קטן)האם אפשר לשמור על תוכנית זו ורק לשנות את מספר החזרות לגדול יותר(12-15 במקום 6-10) ולהפחית את המשקל בתרגילים?

תודה

Masquerade
25-04-09, 15:04
כן, אין בעיה שתמשיך עם התוכנית.
אם לא עשית אירובי עד עכשיו, הרשה לי להציע לך להתחיל מפעמיים בשבוע למשך חצי שעה, ולאחר שבועיים-שלושה
להוסיף עוד פעם בשבוע ולעלות את הזמן ל45 דק'.
זה שווה ערך לכך שתוריד בתחילת חיטוב ישר 1000 קלוריות במקום ללכת בשלבים ולהוריד 250-250...
בהצלחה.

obzion
25-04-09, 22:08
אירובי זה לא חובה. זה רק כלי לשריפת קלוריות - שבזכותו תאכל לאכול יותר. בנוסף יש לו גם יתרונות של ניוד שומן עיקש, אבל אני לא יודע עד כמה בדיוק זה משמעותי.

בקשר לתוכנית, סביר להניח שהיא תהיה מוגזמת לחיטוב. בדרך כלל נהוג לקצץ בחצי את כמות הסטים, ואולי להוריד את מספר החזרות, לעבודה עצימה יותר. כמו כן, אין צורך לעבוד על תאומים/טרפזים בחיטוב. ואפשר גם להשמיט עבודה מבודדת על ידיים, או להוריד את העבודה למינימום.

the pharmacist
25-04-09, 22:20
כן וכן
ואתה לא חייב לשנות את מספר החזרות