PDA

צפה בגרסא המלאה : חוות דעת על תוכנית ab ושאלות על תזונה

Z-E-M-E-R
26-04-09, 12:49
בניתי תוכנית ab שמשתנה כלומר a1,b1,a2,b2 הרעיון היה לעבוד על כל השרירם בגוף מכל הזוויות. מבקש חוות דעת לגבי התוכנית באופן כללי,העומס, האם כמות הסטים מספיקה.

*מי שחושב שאם לא עושים 10 תרגילים ליד קדמית אז זה לא מספיק שלא יענה בבקשה. כמו כן כל מי שלא הולך לתת ביקורת שימושית ומעשית אלא רק לכתוב חרא של תוכנית או משהו בסגנון שלא יענה.*

a1- ימי ראשון.

חזה- מוט שיפוע עליון בשיטת פרימדה עולה
דאמבל שטוח
פלייס שיפוע עליון
מקבילים
כתפיים - מילטריפרס
הרמות לצדדים
יד אחורית- בנץ' דיפ עם משקל
טרפזים - שולדר שראג
בטן- כפיפות רגיל
כפיפות ברוורס (הרגליים לכיוון הראש)

b1 - ימי שני

גב- מתח
דדליפט
פולי עליון
רגליים-סקוואט בסמית משין
כפיפץ ברכיים בשכיבה
תאומים- בעמידה
יד קדמית - פטישים
משקולות בישיבה (curls)
בטן - אלכסונים רגיל
אלכסונים שיפוע תחתון

a2 - ימי חמישי.

חזה- מוט שיפוע תחתון פרימדה עולה
בנץ' פרס - פרמידה עולה
פלייס תחתון
כתפיים כתף אחורית
הרמות לפנים
יד אחורית - בנץ' פרס ידיים צמודות
פשיטה עם חבל
טרפזים - שולדר שראג
בטן - הרמות רגליים כאשר אני תלוי
אופניים
b2 ימי שישי

גב- בנא אובר row
פולי עליון אחיזה צרה
רגליים - לג פרס
כפיפת ברכיים
תאומים -בעמידה
יד קדמית - פריציר קארל
בטן - רגיל שיפוע שלילי
vshape

בכל תרגיל 3 סטים של בין 8-12 חזרות מלבד בטן ותאומים שם יש 20-25 חזרות
כמו כן 2 סטים ראשונים לחימום
לגבי התזונה: עדיים אין לי תפריט אבל רציתי לדעת כמה קלוריות,חלבון,פחמימות אני צריך לאכול.
אני שוקל 88 וגובה 1.78.
ראיתי מספר תפריטים ב muscle and fitness אבל כל תפריט מגיע ל 3500 קלוריות +- ואיזה 400 גרם פחמימות מה שנראה לי מוגזם.

אני משתדל לאכול כל יום: חביתה משתי ביצים בבוקר,חצי קופסת קוטג, 2 פרוסות לחם קל, ירקות ופרי
3 שעות אחר כך - לחמניה עם פסטרמה ומלפפון
אימון (בימים שיש)
שייק חלבון כפית וחצי ופרוסה עם ממרח תמרים
צהריים חזה עוף עם אורז/בטטות/תפןחי אדמה/פתיתים וכו'
וקופסת טונה במים בערב עם ירקות או בכל מיני וראציות

תודה מראש.

ומי שאין לו ביקורת אמיתית שלא יגיב.

obzion
26-04-09, 12:53
יש לך 15 סטים של לחיצות באימון a1! אם לא בא לך דלקת בכתפיים כדאי שתתחיל לקצץ.

תוכנית ab אמורה להיות עם 5-7 סטים לשריר גדול ו0-3 לשריר קטן.

נעל
26-04-09, 13:08
3obzion לשריר קטן? איפה אתה חיי מילא 6. רק בתוכנית של עומס כבד 3-0 יהיה אפקטיבי אני אחרי 3 סטים לא מרגיש.

ונראה לי a1 חסר תרגיל ביד אחורית אתה עובד רק בדחיקה.
סה"כ אני אהבתי את התוכנית.
A2 פעמיים בנצ תחתון ורגיל זה יותר מדי לדעתי עדיף אחד מהם משקולות [תחתון הייתי אומר במשקולות].

DH12
26-04-09, 13:14
כמה זמן אתה מתאמן?

obzion
26-04-09, 13:19
3obzion לשריר קטן? איפה אתה חיי מילא 6. רק בתוכנית של עומס כבד 3-0 יהיה אפקטיבי אני אחרי 3 סטים לא מרגיש..

כי אתה לא עובד מספיק כבד.

נעל
26-04-09, 14:12
גם אם אני מגיע לכשל ב3 סטים זה לא מספיק.

Z-E-M-E-R
26-04-09, 14:22
אתה ממליץ להעביר את הכתפיים ליום אחר (ליום של גב ואת הרגליים ליום של החזה) בגלל השילוב בין חזה לכתפיים?

האמת כמעט כל התוכניות שראיתי מדברות על כתף יד אחורית וחזה באותו אימון כדי לנצל את העובדה שהכתף והיד אחורית משמשות כשרירים משניים בחזה ובכך אפקט הכישלון של השריר הוא גדול יותר.

אשמח אם תוכל להפנות אותי למאמר או פוסט שמדבר על הסכנה בשילוב של כתפיים וחזה (כאשר כולם דחיקה) באותו אימון?

כמו כן איזה תרגילים יש לחזה או לכתף שאינם דחיקה???

Z-E-M-E-R
26-04-09, 14:27
Dh12 השאלה הייתה מופנית אליי אני מניח אני מתאמן כרגע שלושנ חודשים אחרי הפסקה של חודש ומשהו. סה"כ אני מתאמן כשלוש שנים ללא הפסקות רציניות. יש לי מסה די טובה ואני מרוצה מהגודל שלי פשוט יש איזורים בעייתים ועד היום הייתי משתמש בתוכניות הסטנדרטיות של ab קבוע והחלטתי שאני מעדיף תוכנית שתתמקד בכל השרירים מכל הזוויות. האימון לוקח לי קצת פחות משעה סה"כ, אני מקפיד על זמנים של דקה מנוחה בין סט לסט ודקה וחצי -שתיים בין סט לסט בתרגילים מורכבים כמו סקוואט,דדליפט, מתח וכו'. סה"כ התאמנתי עם התוכנית כבר שתי אמונים a1ו b1 ואני מרגיש די טוב איתה.

DH12
26-04-09, 14:42
אוקיי זה נראה בסדר חוץ מזה שדדליפט זה תרגיל לרגליים אז תשים אותו ברגליים וזהו ו3500 קלוריות זה בסדר אם אתה במסה

Z-E-M-E-R
26-04-09, 15:00
אני לא ממש יודע במה אני. אני לא ממש מעוניין לגדול עוד אלא רק לקבל קצת יותר צורה. כמה קלוריות אתה ממליץ לצרוך.חשבתי על בערך 120-130 גרם חלבון ליום ו200 גרם פחמימות. משהו כמו 2500 קלוריות. בין 20 ל30 קלוריות לארוחה. האם אתה ממליץ יותר או פחות?

ben430
26-04-09, 15:10
אוקיי זה נראה בסדר חוץ מזה שדדליפט זה תרגיל לרגליים אז תשים אותו ברגליים וזהו ו3500 קלוריות זה בסדר אם אתה במסה

המיילדת הפילה אותך כנולדת ?! :eek:

נעל
26-04-09, 16:52

אמנם משעשע אבל יש שני סוגים או יותר של דדליפט.
הרומני מערב רגליים בעיקר ארבע ראשי ועושים אותו באימון רגליים בד"כ.
לעומת זאת נראה לי שהכותב מדבר על דדליפט סטיף לג שזה לא רלוונטיי איפה זה, גב תחתון וקצת אמות לא קשור לשום אימון שמה אולי יחד עם אימון גב.

DH12
26-04-09, 17:23

לפני שאתה פותח תפה וסתם יורד לרמות מלוכלכות תוודא טוב מאוד שמה שאתה אומר זה נכון
תסתכל בקישור הבא ואז דבר איתי
http://israelbody.org/Index.asp?ArticleID=148&CategoryID=106&Page=1

אני לא ממש יודע במה אני. אני לא ממש מעוניין לגדול עוד אלא רק לקבל קצת יותר צורה. כמה קלוריות אתה ממליץ לצרוך.חשבתי על בערך 120-130 גרם חלבון ליום ו200 גרם פחמימות. משהו כמו 2500 קלוריות. בין 20 ל30 קלוריות לארוחה. האם אתה ממליץ יותר או פחות?

ממה שאני מבין אתה בעצם רוצה להיות במאזן נייטרלי.... זה גם תלוי בגנטיקה שלך אם קשה לך לעלות במשקל או שיחסית קל לך לעלות במשקל שלך

ben430
26-04-09, 17:49
לפני שאתה פותח תפה וסתם יורד לרמות מלוכלכות תוודא טוב מאוד שמה שאתה אומר זה נכון
תסתכל בקישור הבא ואז דבר איתי
http://israelbody.org/index.asp?articleid=148&categoryid=106&page=1

ממה שאני מבין אתה בעצם רוצה להיות במאזן נייטרלי.... זה גם תלוי בגנטיקה שלך אם קשה לך לעלות במשקל או שיחסית קל לך לעלות במשקל שלך

הוא הכניס את זה לקבוצת התרגילים של הגב, משמע : הוא רוצה לעבוד על הגב !!

למה לדחוף לו את זה לרגליים ?!