PDA

צפה בגרסא המלאה : למה אתה לא מצליח לגדול?

- Idan -
06-08-06, 17:06
החלטתי לתרגם את המאמר הבא, במיוחד בשביל חבר'ה חדשים בתחום. סיבה נוספת היא שהרבה מידע מציף אותנו ולפעמים אנחנו מוצאים את עצמנו מבולבלים. המאמר בא לעשות קצת סדר. עם זאת חשוב לי לציין, שכידוע יש הרבה גישות בתחום ואין שחור או לבן. יש כאלה שיסכימו עם מה שכתוב ויש כאלה שיעדיפו ללכת בדרך אחרת. בכל אופן זהו מידע בסיסי למדי ואמור לעזור למתאמן המתחיל לפלס את דרכו לעבר המטרה הנשגבת (ואולי גם מתאמנים קצת יותר ממתחילים...)

1. אתה מתאמן יתר על המידה ולא אוכל מספיק.
אלה הסיבות הראשונות והעיקריות, מאחר והן הולכות יד ביד. שתיהן חייבות להיות מאוזנות, אחרת אתה יכול לשכוח מגדילה.
משטר האימונים הכי מושלם יכשל אם לא תהיה תזונה נכונה שתתמוך בו. ולהיפך, התזונה הכי מושלמת תהיה מבוזבזת, אם המתאמן – מתאמן מעבר ליכולת ההתאוששות שלו. הרוב מתאמנים הרבה מעבר!

2. האימונים לא מגוונים.
עבודה עם בדיוק אותו תרגיל, בדיוק באותו אופן, מפסיקה להביא תועלת לרוב המתאמנים כעבור 3-6 שבועות. ברגע שהגוף התרגל לאופן הקבוע בו הוא עובד, אופן העבודה חייב להשתנות כדי להכריח את הגוף להתרגל מחדש.

3. יותר מידי התרכזות בתרגילים מבודדים, מעט מידי תרגילים מורכבים.
אתה יכול לבצע את התרגילים "הקטנים" עד שתהיה כחול בפנים, אבל עד שלא תעבוד כבד עם תרגילים מורכבים, אתה תשאר קטן. מה שמביא אותי לסעיף #4.

4. אתה חייב לבצע סקוואטים ודד ליפט, אם אתה רוצה להגיע לגבול יכולת הגדילה של הגוף.
תחשוב על זה. ביצוע סקוואטים ודד ליפט מפעיל 70%-85% מכלל השרירים בגוף בתנועה אחת. כפיפות מרפקים – אולי משהו כמו 3%-5%. איזה מהם יגרום לגוף לסנטז חלבון ולהתמודד עם הצורך לגדול טוב יותר? אתה לעולם לא תמצא את הפוטנציאל גדילה שלך בלי סקוואטים ודד ליפט.

5. אתה כל הזמן מתנדנד בין תרגילים שיש להם התקדמות פרוגרסיבית שונה.
לדוגמא:
המתאמן נמאס מלעבוד בלחיצות חזה, אז הוא מחליף לפרפר בעמידה בכבל. הוא מתקדם במשקלי העבודה ומחליט אחרי זמן קצר לחזור ללחיצות חזה, אך הוא מגלה שלא השתנה הרבה בהתחזקות שלו בלחיצות חזה.
זה לא אומר שפרפר בכבל לא יעיל, אלא רק אומר שאלו שני תרגילים שונים מספיק כדי שהתקדמות בתרגיל אחד לא בהכרח תשפיע על התקדמות בתרגיל השני. עבודה של שרירים מייצבים וקוארדינציה תוך שרירית הם שניים מהסיבות העיקריות, כמו גם גיוס היחידות המוטוריות שמשתנה בין תרגיל לתרגיל.

6. אתה לא יודע מתי להוריד עצימות, להמשיך כרגיל או לקחת מנוחה מוחלטת.
אף אחד לא יכול להחזיק אימונים קשים לאורך זמן, ללא מנוחה אקטיבית או מנוחה מוחלטת מידי פעם. עד שלא תלמד איך ומתי לעשות את זה, האימונים שלך לעולם לא יהיו אופטימליים.

7. התמיכה התזונתית שלך גרועה!
אני לא מצליח לספור את מס' המתאמנים שראיתי שמנסים לבנות גוף יפה ובריא ע"י "ויטמין פעם ביום" וחושבים שהם כיסו על העניין. אם אתה רוצה לראות דברים יפים מהגוף שלך, אתה צריך להכניס אליו הרבה דלק.

8. אתה מתאמן בעצימות נמוכה כמו גברת זקנה עם דלקת פרקים.
נאמר מספיק.

9. אין לך שום מטרות מוגדרות מראש.
רוב המתאמנים, פשוט מתאמנים כדי להיות גדולים. ולמרות שזאת מטרה יפה, בלי מטרה של "להיות חזק", ההתקדמות שלך תיעצר בטווח הארוך. המטרה העיקרית שלך צריכה להיות התחזקות בתרגילים "הגדולים" על בסיס קבוע. תכנון מטרה כזאת לתקופה קצרה ולתקופה ארוכה והשגת המטרה, זה מה שיתן למתאמן גודל וכח בטווח הארוך.

10. אתה לא עקבי.
להתלהב מהאימונים שלך ולהרוג את עצמך בחדר כושר רק בשביל האגו, יביא אותך למצב של צעד אחד קדימה, ¾ צעד אחורה. עקביות והתמדה זה שם המשחק.

11. תפסיק להשתמש בסכימה של פירמידת חזרות.
כמו: 10,8,6,4,2. במקום זה, הזמן שלך ינוצל הרבה יותר טוב אם תעשה סטים כבדים ומשעממים (אבל אפקטיבים) של 5x5, או 4x8-10 עם אותו משקל בכל סט. סטים כאלה יפיקו תוצאות טובות יותר מאשר סכימה של פירמידה. דרך אגב, תשאיר את האגו שלך בכניסה כשאתה עושה את זה.

12. ציטוט של המאמן האולימפי גלן פנדליי (Glenn Pendlay) :
רוב המתאמנים עושים הרבה יותר מידי תרגילים. הם מסתכלים על תוכניות של מתאמנים אחרים כאילו הם במזנון. הם לוקחים קצת מפה, קצת משם, ממגוון תוכניות ובסוף מסיימים עם משהו חסר תועלת. אנשים חושבים שצריך לעבוד על כל שריר עם תרגיל ספציפי אחר. הם יעשו לעצמם טובה, אם הם פשוט יחתכו חצי מהתרגילים וישקיעו פי 2 על החצי השני שנותר.

13. חזרות סופר איטיות הן במקרה הכי גרוע, חסרות תועלת.
האם הן יעבדו? התשובה היא כן. אבל סה"כ העבודה שתוכל להשלים היא נמוכה בהרבה עם חזרות מאוד איטיות. פשוט תהיה טבעי. אל תעבוד סופר מהר עם קפיצות וחוסר שליטה, ואל תעבוד סופר לאט. תעבוד פשוט טבעי עם שליטה ובקרה בתנועה.

14. "השריפה" וה-"פאמפ", לא קשורים לאפקטיביות התרגיל.
כן, אפילו אני נתפסתי כמה פעמים מסתכל על עצמי במראה כשכולי מנופח אחרי עבודה על פלג גוף עליון, אבל אין לזה שום קשר לאפקטיביות התרגיל האחרון שעשיתי. אתה תעשה 20 סטים עם פרפר בכבל ואני אעשה לחיצות חזה כבדות. אחד מאיתנו "ירגיש את הפאמפ" יותר והשני יגדל.

15. כמו הסעיף הקודם, כאבי שרירים מאוחרים (DOMS) לא נותנים שום רמז לאפקטיביות העבודה.
זה פשוט אומר שיש לך כמות גבוהה של קרעים מיקרוסקופיים בשריר, או הרבה תוצרי לוואי / חומצות חלב. ברכותיי.

*מתורגם מפורום :):):):):):):):):):):):):):):):):)
לינק ישיר לאשכול,
http://forum.:):):):):):):):):):):):):):):):):)/showthread.php?t=732835 (http://forum.:):):):):):):):):):):):):):):):):)/showthread.php?t=732835)

עידן

noi-b
06-08-06, 17:35
עזרת לי מאוד, תודה

shpitz
06-08-06, 17:48
תודה, אני חושב שצריך לנעוץ...

Mr.Bazooka
06-08-06, 17:52
יפה מאוד !!
דורש נעוץ!

ran_z
06-08-06, 18:02
סעיף 11.
זה שתפס את ספת הבנץ' פרס לפניך אהבל שעושה 12 סטים לחזה עם מנוחה של 5 דק' בין סט לסט ואתה על זמן קצוב צריך לחזור לעבודה אז אתה מוותר על התרגיל המורכב והולך לעשות מבודד.
(טוב נו זה רק אני מרגיש ככה)

עידן אחלה מאמר תודה.

et_gershon
06-08-06, 18:06
תודה רבה,
עזרת לי מאוד,
קיבלת מוניטין חיובי ממני!

PcGunMan
06-08-06, 18:37
תודה אחי!
אחלה פוסט

Gym-Man
06-08-06, 19:23
אחלה מאמר!דורש ניעוץ!

Daniel-Barak
06-08-06, 19:37
יוזמה מבורכת, עידן.
שווה לנעוץ :)

- Idan -
06-08-06, 19:49
תודה רבה חבר'ה. :-)

יש עוד כמה סעיפים ממאמר אחר, שאולי אני אוסיף ואצרף אותם להודעה המקורית.

Gym-Man
06-08-06, 21:58
עידן מי זה המגודל שבתמונה שלך
איזה המסטרינג מפלצתי

Red_Hot
06-08-06, 22:14
אם לא תנעצו לפחות תשימו בארכיון!!

גמני נותן לך מוניטין.

aaSH
06-08-06, 22:27
תודה רבה!
עזרת לי מאד

MagneZium
06-08-06, 22:30
תודה אחי!

meni32
06-08-06, 22:34
יפה מאוד ....אהבתי את המאמר. למרות שאני קצת לא מסכים עם הקטע של הסקוואט שהוא הכרחי לגדילה מקסימלית.
אני יכול להראות לך אנשים מפלצתיים שבקושי עשו סקוואטים בחייהם.

Bullet
06-08-06, 22:37
אני לא כ"כ מסכים לגבי הסקוואט ל-4 ראשי, כי בד"כ לג פרס יותר יעיל מסקוואט לפתח את ה-4 ראשי, אבל סקוואט מפעיל יותר קבוצות שרירים מייצבים.

meni32
06-08-06, 22:44
אני לא כ"כ מסכים לגבי הסקוואט ל-4 ראשי, כי בד"כ לג פרס יותר יעיל מסקוואט לפתח את ה-4 ראשי, אבל סקוואט מפעיל יותר קבוצות שרירים מייצבים.
זאת גם נקודה נכונה שרציתי לומר. אין ויכוח שיש הרבה שרירים שעובדים בקיבוע בזמן הסקוואט וזה יכול לסייע. אבל תרגילים כמו לג פרס הם לא פחות יעילים , אלא אם כן מתכוונים לחיזוק השרירים המקבעים.
נ.ב: עידן קיבלת מוניטין חיובי. מאמר טוב ותרגום יפה.

- Idan -
06-08-06, 22:50
דרך אגב, שכחתי להגיד מקודם. כל מי שיש לו הערות או הסתייגויות מהמאמר (כמו שמני למשל ציין לגבי הסקוואט), מוזמן כמובן לכתוב אותן כאן. פה זה המקום.

למרות שאני קצת לא מסכים עם הקטע של הסקוואט שהוא הכרחי לגדילה מקסימלית.
אני יכול להראות לך אנשים מפלצתיים שבקושי עשו סקוואטים בחייהם.
צודק. אבל אם נחשוב לרגע, נגלה שיש גם כאלה שעושים הכל על הצד הכי גרוע, הן מבחינת אימונים והן מבחינת תזונה - ועדיין גודלים נהדר. :bot:

איזה המסטרינג מפלצתי
אני לא יודע איך קוראים לו, אבל אני חושב שהוא מתאמן של דן ג'ון (מאמן Weightlifting ידוע).
סתם תמונה חביבה של פרונט סקוואט. :-)

doodi71
07-08-06, 03:09
כתבה טובה!!
שאלה קטנה: מהם סקוואטים ודד ליפט ???

shpitz
07-08-06, 03:36
כתבה טובה!!
שאלה קטנה: מהם סקוואטים ודד ליפט ???
בבקשה:

סקוואט
http://www.exrx.net/WeightExercises/Quadriceps/BBFullSquat.html

דד ליפט
http://exrx.net/WeightExercises/Hamstrings/BBStrBackStrLegDeadlift.html

קצת חיפוש אחי ותמצא הכל בפורום!!!:book:

Shlomik
07-08-06, 04:14
לבקשתכם נעצתי :cool:

Danielllo
07-08-06, 04:59
קיבלת ממני Repetetion אח יקר!!

אחלה פוסט :)

doodi71
07-08-06, 15:13
בבקשה:

סקוואט

דד ליפט
http://exrx.net/WeightExercises/Hamstrings/BBStrBackStrLegDeadlift.html

קצת חיפוש אחי ותמצא הכל בפורום!!!:book:

חח תודה

Daniel-Barak
07-08-06, 16:16
דווקא האנימציות הללו בextx לסקוואט ודד-ליפט גרועות.
לא לעשות כמו שמראים שם

noi-b
07-08-06, 16:19
הוא יורד יותר מידי בסקואט.
ובדד ליפט פחות מידי

surfface
07-08-06, 17:39
אייך לעשות נכון?

noi-b
07-08-06, 17:54
בסקוואט תרד עד 90 מעלות

igorek
07-08-06, 18:48
בסקוואט תרד עד 90 מעלות
ממש לא!
רצוי לעבוד בטווח עבודה מלא.

- Idan -
07-08-06, 21:03
אני לאחרונה שומע הרבה, שהדרך הטובה ביותר למתאמן ממוצע לבצע סקוואט, זה מעט מתחת ל-90 מעלות (below parallel). לא 90 מעלות ולא "דיפ", אלא איפה שהוא בינהם.

Bullet
07-08-06, 21:09
למה?

NIRAN
07-08-06, 23:17
תודה!

- Idan -
07-08-06, 23:23
אני לא בטוח בקשר לסיבה, אבל אני משער שהגעה ל-90 מעלות מפעילה לחץ כבד על הברכיים בגלל שזאת נקודת השינוי בתנועה. ירידה עמוקה עד הרצפה עלולה לשחוק את הברכיים בגלל חוסר גמישות בנוסף לאקסטרה משקל על הגוף (הכוונה למוט כמובן).

meni32
08-08-06, 20:40
אני לא בטוח בקשר לסיבה, אבל אני משער שהגעה ל-90 מעלות מפעילה לחץ כבד על הברכיים בגלל שזאת נקודת השינוי בתנועה. ירידה עמוקה עד הרצפה עלולה לשחוק את הברכיים בגלל חוסר גמישות בנוסף לאקסטרה משקל על הגוף (הכוונה למוט כמובן).

מה שעידן אומר נכון. הוא מתכוון למומנט של התרגיל. המומנט הכי גדול נמצא ב 90 מעלות. זאת הנקודה שבה מופעל הכוח המירבי על הברכיים.
ועל כן אין צורך לרדת מתחת ל 90 מעלות כי אז המומנט קטן ויעילות התרגיל פוחתת.

tal
08-08-06, 20:45
מזה לעזאזל סקוואטים ודד ליפט?!?!?

Shauder
08-08-06, 21:14
לא ממש הבנתי צריך לעשות דד ליפט כדי לגדול

אחלה של פוסט

- Idan -
08-08-06, 23:24
מזה לעזאזל סקוואטים ודד ליפט?!?!?
דד ליפט,
http://www.exrx.net/WeightExercises/ErectorSpinae/BBDeadlift.html

סקוואט,

igorek
08-08-06, 23:28
מה שעידן אומר נכון. הוא מתכוון למומנט של התרגיל. המומנט הכי גדול נמצא ב 90 מעלות. זאת הנקודה שבה מופעל הכוח המירבי על הברכיים.
ועל כן אין צורך לרדת מתחת ל 90 מעלות כי אז המומנט קטן ויעילות התרגיל פוחתת.
התבלבלת קצת.
ב 90 מעלות כשמחליפים את כיוון התנועה כל הלחץ פועל על הברכיים.
משקלים גבוהים + 90 מעלות = לחץ גדול על הברכיים = לא טוב.
כשיורדים מתחת ל 90 מעלות הלחץ מתפזר לארבע ראשי אם אני לא טועה וזה שריר אחד אחד הגדולים בגוף שמסוגל לעמוד בעומסים גדולים יותר מאשר הברכיים.
יעילות התרגיל ממש לא פוחתת אם יורדים מתחת ל 90 מעלות.
טווח עבודה יותר גדול = תרגיל יותר יעיל.

- Idan -
09-08-06, 13:59
לתשומת לבכם,

ערכתי את המאמר והוספתי עוד 5 סעיפים כפי שהבטחתי. :-)

amir harduf
09-08-06, 14:20
אחלה מאמר תודה עידן

Bullet
09-08-06, 15:14
זה פשוט אומר שיש לך כמות גבוהה של קרעים מיקרוסקופיים בשריר, או הרבה תוצרי לוואי / חומצות חלב. ברכותיי.
עידן

המממ חומצת חלב לא אחראית לDOMS.
DOMS מתרחש רק בגלל קרעים מוגזמים בשריר...

- Idan -
09-08-06, 15:30
מסכים איתך. בעיקרון זאת ההגדרה של DOMS. אבל כמשמעות הקיצור DOMS - "כאבי שרירים מאוחרים", אפשר ליחס לזה גם את התופעה של כאבים אקוטיים. כאבים ממש בסמוך לאימון שנגרמים כתוצאה של ריכוז חומצות חלב בשריר. לכן לא רציתי לתרגם רק חלק מהסעיף, אלא את כולו כמו שכתבו אותו במקור.

asaf
11-08-06, 18:50
דרך אגב, תבדוק את האגו שלך בכניסה כשאתה עושה את זה.

הכוונה ב- check היא להשאיר בכניסה, לא לבדוק

Psychopath
14-08-06, 21:17
עזרת לי ה-מ-ו-ן אחי !! תודה !

the tiger man
15-08-06, 17:53
תודה רבה אחי
עזרת לי

Efi eLi
16-08-06, 19:09
נחמד אחי אבל אני לא כל כך מסכים עם סעיף 11...אני כמעט תמיד עבדתי בסכימת פירמידה ואני גדל דווקא בקצב לא רע בכלל...

Tnavon
17-08-06, 00:47
תודה אחי

סוליקו
29-08-06, 00:37
ואיי תודה רבה אחי ...באמת שעזרת לי

ובקשר לסעיף 11 ...גם לא ממש מסכים עם זה למה אני מרגיש אני מתנפח מזה

תודה גבר

- Idan -
29-08-06, 01:58
נחמד אחי אבל אני לא כל כך מסכים עם סעיף 11...אני כמעט תמיד עבדתי בסכימת פירמידה ואני גדל דווקא בקצב לא רע בכלל...
זאת הבעיה, שאתה כמעט ולא ניסית לעבוד בצורה אחרת, לכן אתה לא יכול לדעת כמה יעיל או לא יעיל יהיה לעבוד בלי סכימת פירמידה.
כנ"ל לכל מי שלא מסכים עם הסעיף הזה. השאלה המתבקשת היא, כמה ניסיתם בעצם לעבוד עם סטים "רגילים"? (כלומר ללא פירמידה בחזרות). רק אם תנסו את שתי השיטות לאורך זמן, תוכלו לדעת מה באמת עובד יותר טוב. :-)

הכוונה ב- check היא להשאיר בכניסה, לא לבדוק
תודה על ההערה. תיקנתי. :bot:

DUCATI999
29-08-06, 02:08
יפה מאד.. תודה על ההשקעה חבר
אבל ה5*5 נראה לי זה תירוץ של שחיפים שלא מסוגלים להרים משקל מכובד
מישו פה ניסה את זה ויש לו מה לומר?

-Bk
29-08-06, 02:12
אומנם 1 לפי דעתי אמור להיות 2 סעיפים... אבל מושקע ויפה ... לפי דעתי צריך לנעוץ...
כל הכבוד על ההשקעה

- Idan -
29-08-06, 12:18
זה כבר היה נעוץ, יא סטלן. :blink: :laugh:

Ducati999, לא הבנתי מה הקשר עכשיו 5x5, ומה זה קשור לשחיפים או לא שחיפים?
תעשה טובה בן אדם, אל תתחיל עם העקיצות האלה. אם אתה רוצה לדעת יותר בהרחבה על 5x5, גל הביא כמה הסברים מעולים בחלק מהנעוצים. אני גם עבדתי עם התוכנית ועשיתי לוג שלם. אתה מוזמן להיכנס לשם, אני חושב שזה עבר לעמוד השני בפורום לוגים.

- Idan -
30-08-06, 00:35
איזה המסטרינג מפלצתי
אני לא יודע איך קוראים לו, אבל אני חושב שהוא מתאמן של דן ג'ון (מאמן Weightlifting ידוע).
סתם תמונה חביבה של פרונט סקוואט. :-)
אוקיי אני יודע שזה לא קשור, אבל אני חייב לתקן. מצחיק שלא ידעתי את זה, אבל זה Pyrros Dimas מסתבר. מחזיק 3 מדליות זהב אולימפיות.

Yoshi-Moto
01-09-06, 21:24
ואללה תודה למדתי ממש הרבה והבנתי שעשיתי מלא טעויות...

Troya
01-09-06, 21:38
לא ממש מוגזמים אלא דווקא קרעים מיקרוסקופיים.

Ori-Silver
12-09-06, 23:18
מאמר נחמד מיועד בעיקר לאנשים מתחילים בצריכים שיכוונו אותם קצת

Nicko15
17-09-06, 07:20
תודה רבה אחי..

G(ym)-Point
04-07-07, 20:07
סקוואט

סקוואט כמו שיש בציטוט לא דופק את הגב?אמרו לי שזה לא בריא ועדיף לעשות במכונה..זה נכון?

toxicity
04-07-07, 20:08
סקוואט כמו שיש בציטוט לא דופק את הגב?אמרו לי שזה לא בריא ועדיף לעשות במכונה..זה נכון?
לא.

IGOR
04-07-07, 20:11

אם אתה עושה נכון.

GaL-L
04-07-07, 20:14
איזו הקפצה

ThaiB0X
04-07-07, 20:31
ת'רד איכותי ביותר !

אגב - ראיתי אנשים שעושים דדליפט ומקפלים את הברכיים גם.... Wtf ?

toxicity
04-07-07, 20:31
ת'רד איכותי ביותר !

דדליפט חייב לקפל ברכיים..

ThaiB0X
04-07-07, 20:38
דדליפט חייב לקפל ברכיים..

סתכל באנימציה של EXRX

Troya
04-07-07, 20:41
סתכל באנימציה של EXRX
תלוי איזה דדליפט

Logout
04-07-07, 20:53
תודה ימלךךך דורש ניעוץ!!

Troya
04-07-07, 21:10
תודה ימלךךך דורש ניעוץ!!
חחח זה כבר מזמן נעוץ הוא הקפיץ פוסט מלפני כמעט שנה

ThaiB0X
04-07-07, 22:14
אגב דדליפט, יש לי בעיה איתו, אני מרגיש שהבארבל מפריע לי לכיפוף של הברכיים וכאילו הברכיים נתקעות במשקולת כשאני מנסה להתכופף, אני די בטוח שהטכניקה שלי כמו שבאנימציה שבexrx

coffee
15-02-08, 09:24
בנוגע לסעיף האחרון. מה צריך לעשות אם יש לי לפעמים כאבים קטנים בשרירים איזה יום יומיים אחרי האימון?

Yoshi-Moto
15-02-08, 10:55
בנוגע לסעיף האחרון. מה צריך לעשות אם יש לי לפעמים כאבים קטנים בשרירים איזה יום יומיים אחרי האימון?
הוא לא אמר שDOMS זה דבר רע, פשוט הסביר שאין קשר בין רמת הכאבים(DOMS) לבין רמת הגדילה של השריר.

ThaiB0X
15-02-08, 11:21
ת'רד איכותי ביותר !

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח אני לא מאמין איזה נוב הייתי :bow: :bow: :bow:

///Efi///
15-02-08, 11:37
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח אני לא מאמין איזה נוב הייתי :bow: :bow: :bow:

היום כבר אין בעיות בדד ליפט?:laughing:

Mad_dog
20-09-09, 18:10
כדי לעלות את הפוסט הזה :) אני אחרי איזה שנה שלא גדלתי התחלתי להתאמן לפי ה"חוקים" התחלתי לגדול שוב :)

פוסט אדיר

כדי שאנשים חדשים פה יקראו גם

lironsD
20-09-09, 18:11
איזו הקפצה

Mad_dog
20-09-09, 18:14
כן אה חיפשתי מאמרים טובים זה אחד הטובים שראיתי

Max90kg
20-09-09, 18:14
מה שכתוב ב-2 זה שטויות

ThE HummeR
20-09-09, 18:38
מה שכתוב ב-2 זה שטויות

לא שטויות בכלל..
בוא תראה אצלי במכון כמה אנשים עושים אימון יתר (דיבורים יותר מדי סטים נחים יותר מדי והזמן עף להם ..) ולא אוכלים כמו שצריך.. לא מבינים בזה.
והם פשוט לא גדלים..

Fatboy
20-09-09, 19:13
2 זה לא בדיוק שטויות
זה פשוט לא רלוונטי לרובנו עד שאנחנו ברמת בינוני-גבוה/מתקדם

בשבילי 10 זה הנקודה הכי חשובה
בלי עקביות כל השאר לא חשוב

Max90kg
20-09-09, 19:45
לא שטויות בכלל..
בוא תראה אצלי במכון כמה אנשים עושים אימון יתר (דיבורים יותר מדי סטים נחים יותר מדי והזמן עף להם ..) ולא אוכלים כמו שצריך.. לא מבינים בזה.
והם פשוט לא גדלים..

2 זה לא בדיוק שטויות
זה פשוט לא רלוונטי לרובנו עד שאנחנו ברמת בינוני-גבוה/מתקדם

בשבילי 10 זה הנקודה הכי חשובה
בלי עקביות כל השאר לא חשוב

התכוונתי למה שהוא רשם - שזה לא רלוונטי למתאמנים המתחילים שאמורים לעשות ss ותוכניות של ביל סטאר ומדקאו. כשהסקוואט שלך עובר את ה-4 פלטות אולי הגיוון יהיה במקום למרות שגם זה נראה לי לא כל כך נכון כי כל גוף יגיב לגוון אחרת.

moo
20-09-09, 19:53
2 זה שטויות
זה אמור להיות ככה
שהגוף מתרגל לעומס מסויים ולכן צריך לשנות משהו (להוסיף עומס)
להוסיף עצימות/תגירות/נפח

הפתרון הכי יעיל הוא להוסיף עצימות (עוד משקל למוט) מאימון לאימון/משבוע לשבוע
שאר המשתנים תלויים יותר ברמת המתאמן (להוסיף עוד נפח/תדירות) ויכולת להתאושש

אין צורך להחליף תרגילים...

Scylla
21-09-09, 03:58
2 זה שטויות

אין צורך להחליף תרגילים...

כאן אני חולק עליך באופן מוחלט, אבל נועדנו לא להסכים וכנראה שאי אפשר להוכיח עובדתית שמישהו צודק (ובוא לא ננסה).

אני יכול להגיד שעלי אישית, גיוון התרגילים אחרי שצברתי כוח / מאסה בסיסית (יחסית), ונתקעתי במשקלים, הגיוון נתן תוצאות מיידיות וזה עקרון ברזל שאני משמר ותמיד עוזר לי. כמו כן גם גיוון בסדר התרגילים ומבנה הסטים. אני מייעץ לכל מתאמן לעשות את זה ואני חושב שרק חיובי יכול לצאת מזה. כמובן לא לגוון כל יום תרגיל אחר...

אנדרוליזם
21-09-09, 08:37
התכוונתי למה שהוא רשם - שזה לא רלוונטי למתאמנים המתחילים שאמורים לעשות ss ותוכניות של ביל סטאר ומדקאו. כשהסקוואט שלך עובר את ה-4 פלטות אולי הגיוון יהיה במקום למרות שגם זה נראה לי לא כל כך נכון כי כל גוף יגיב לגוון אחרת.

לא הבנתי אותך... למה אמורים?
90% מהפורום הזה לא עובדים על תוכנית 5x5... וכמובן שמי שכן יעשה הכל כדי לשכנע את כולם שזאת התוכנית מס' 1.

moo
21-09-09, 12:30
כאן אני חולק עליך באופן מוחלט, אבל נועדנו לא להסכים וכנראה שאי אפשר להוכיח עובדתית שמישהו צודק (ובוא לא ננסה).

אני יכול להגיד שעלי אישית, גיוון התרגילים אחרי שצברתי כוח / מאסה בסיסית (יחסית), ונתקעתי במשקלים, הגיוון נתן תוצאות מיידיות וזה עקרון ברזל שאני משמר ותמיד עוזר לי. כמו כן גם גיוון בסדר התרגילים ומבנה הסטים. אני מייעץ לכל מתאמן לעשות את זה ואני חושב שרק חיובי יכול לצאת מזה. כמובן לא לגוון כל יום תרגיל אחר...

פשוט מה שעשית לא במודע זה שינית את העומס/נפח
למשל עברת מלחיצה במוט לדאמבלים אז הורדת עומס מסויים ומ צד שני הוספת עומס למייצבים
גם בטח שינית טווח חזרות (נגעת בנפח)

בקיצור בתת מודע עשית את השינוי שרשמתי בלי לשים לב
רק שבמקום לעשות זאת באופן מחושב עם התרגיל המקורי ופשוט ירידה ל 90% (כמו שעושים בריסט)
ו/או הוספת עצימות לאחר מכן (כל אימון הוספת משקל)

בקיצור אין צורך להחליף תרגיל
יש צורך להוסיף משקל למוט, וכשנתקעים לעשות ריסט

sason
21-09-09, 12:47
החלפת תרגילים זה לא משהו שבגללו אתהתתקע(במידה ואתה עושה את התרגילים המורכבים) , זה פסיכולוגי, מבחינה פיזיולוגית כמו שמוו אמר ברגע שמוסיפים עצימות/תדירות /נפח זה הגיוון- וזה מה שיכריע אם אותו בנאדם יתקע או לא, זה על תקן חובה.

אנדרוליזם
21-09-09, 15:01
פשוט מה שעשית לא במודע זה שינית את העומס/נפח
למשל עברת מלחיצה במוט לדאמבלים אז הורדת עומס מסויים ומ צד שני הוספת עומס למייצבים
גם בטח שינית טווח חזרות (נגעת בנפח)

בקיצור בתת מודע עשית את השינוי שרשמתי בלי לשים לב
רק שבמקום לעשות זאת באופן מחושב עם התרגיל המקורי ופשוט ירידה ל 90% (כמו שעושים בריסט)
ו/או הוספת עצימות לאחר מכן (כל אימון הוספת משקל)

בקיצור אין צורך להחליף תרגיל
יש צורך להוסיף משקל למוט, וכשנתקעים לעשות ריסט

לעשות ריסט?...

Max90kg
21-09-09, 15:09
לא הבנתי אותך... למה אמורים?
90% מהפורום הזה לא עובדים על תוכנית 5x5... וכמובן שמי שכן יעשה הכל כדי לשכנע את כולם שזאת התוכנית מס' 1.

אז ה-90 אחוז האלה עושים טעות

לעשות ריסט?...

אתה יודע מה זה ריסט ולמה עושים ריסט?

terminater135
21-09-09, 15:40
הגוף מתרגל לעומס מסויים לא לתרגיל מסויים.
אם מוסיפים משקל לתרגיל הגוף עובד תחת עומס שהוא לא רגיל אליו והוא מתחזק וגודל.

אנדרוליזם
21-09-09, 16:04
אז ה-90 אחוז האלה עושים טעות

אתה יודע מה זה ריסט ולמה עושים ריסט?

מי אמר שה-90% האלה עושים טעות?
אתה moo וsugarzaza?
אף אחד לא קבע את זה שכולם צריכים לעבוד מאדקו וSS... כל אחד מתמצא בתוכנית אחרת.

לגבי הריסט, אני באמת לא יודע. אני פשוט לא נתקע במשקלים.

moo
21-09-09, 16:13
מי אמר שה-90% האלה עושים טעות?
אתה moo וsugarzaza?
אף אחד לא קבע את זה שכולם צריכים לעבוד מאדקו וss... כל אחד מתמצא בתוכנית אחרת.

לגבי הריסט, אני באמת לא יודע. אני פשוט לא נתקע במשקלים.

כל כמה זמן אתה מוסיף משקל וכמה ?
אין דבר כזה לא נתקע במשקלים אחרת היית עם סקווט 200 ודדליפט 300 ....

Scylla
21-09-09, 16:23
Moo - האמת שלא שיניתי את הנפח והעצימות... הייתי עובד בתבניות קבועות ועד שמיציתי את כל הרוטציות של התרגילים פחות או יותר והפסקתי לגדול. ועבדתי מאוד עצים.
ספציפית עכשיו בגלל שגיוונתי 180% ואני עושה משהו מאוד שונה - אני מאמין שמכאן בא השינוי.

אנדרוליזם
21-09-09, 16:24
כל כמה זמן אתה מוסיף משקל וכמה ?
אין דבר כזה לא נתקע במשקלים אחרת היית עם סקווט 200 ודדליפט 300 ....

אמנם אני לא מוסיף כל שבוע כמו במדקאו / ss, אבל עדין ההתקדמות טובה.
מה שאני לא אוהב בתוכניות האלה זה שזה סוג של fbw...
לא עושים תרגילים מסויימים לכתפיים חוץ ממיליטרי, לא מגוונים בחזה... ואני לא מבין איך עושים דדליפט וסקוואט באותו יום. אני עושה דדליפט ובנט הובר באותו יום ואני גמור (חייב לסיים את האימון)

ואני אשמח אם תסביר על הריסט.

moo
21-09-09, 16:50
סבבה, אני הולך להתאמן
אתה יכול לראות כמה הודעות שלי פה, רשמתי על זה לא מזמן

אם לא תמצא בערב אני אכתוב

Sugarzaza
22-09-09, 01:02
moo - האמת שלא שיניתי את הנפח והעצימות... הייתי עובד בתבניות קבועות ועד שמיציתי את כל הרוטציות של התרגילים פחות או יותר והפסקתי לגדול. ועבדתי מאוד עצים.
ספציפית עכשיו בגלל שגיוונתי 180% ואני עושה משהו מאוד שונה - אני מאמין שמכאן בא השינוי.

מזל שאתה מאמין. באמת הגיע הזמן להפסיק עם ההתעסקות המאוסה בעובדות ומדע, האמונה זה מה שחשוב.

Scylla
22-09-09, 04:25
מזל שאתה מאמין. באמת הגיע הזמן להפסיק עם ההתעסקות המאוסה בעובדות ומדע, האמונה זה מה שחשוב.

בוא לא נתחיל שוב. עלי אישית הגיוון הביא תוצאות. מה עכשיו תגיד שאני הוזה? אוקיי אני צופה מראש שתגיד שהייתי יכול להתקדם מראש יותר טוב... בכל אופן זה היה המצב והגיוון זה מה שעזר, אני מאמין לנסיון האישי שלי לא לדת אם זאת הציניות שתכננת עליה.

Sugarzaza
22-09-09, 04:37
אני לא חושב שאתה הוזה. אני פשוט חושב שאתה לא ממש מבין איזה פרמטרים יוצרים התקדמות, אתה לא יודע למדוד בצורה אובייקטיבית התקדמות, וגם שהפרשנות שלך למושג "גיוון" היא די מעורפלת ולא בדיוק מנומקת

moo
22-09-09, 13:30
בוא לא נתחיל שוב. עלי אישית הגיוון הביא תוצאות. מה עכשיו תגיד שאני הוזה? אוקיי אני צופה מראש שתגיד שהייתי יכול להתקדם מראש יותר טוב... בכל אופן זה היה המצב והגיוון זה מה שעזר, אני מאמין לנסיון האישי שלי לא לדת אם זאת הציניות שתכננת עליה.

איך אתה יודע שלא שינית עצימות ?
החלפת תרגיל שינית עצימות (ביחס לתרגיל הקודם)

חבל שאתה מאמין שהחלפת תרגילים מקדמת אותך
אני מאמין שבלט פעם בשבוע עוזר למאסה וכח

Scylla
22-09-09, 16:24
איך אתה יודע שלא שינית עצימות ?
החלפת תרגיל שינית עצימות (ביחס לתרגיל הקודם)

חבל שאתה מאמין שהחלפת תרגילים מקדמת אותך
אני מאמין שבלט פעם בשבוע עוזר למאסה וכח

כי אני עובד חזק תמיד. אולי שאני מתחיל תוכנית / תרגיל חדש אני קצת בודק גבולות אבל אני כמעט תמיד מגיע לכשל או קרוב לכשל.

moo
22-09-09, 16:35
עצימות זה %מ rm
זה שאתה עובד לכשל אפשר לעשות את זה עם משקל נמוך למשל 100 סטים של 20 ק"ג בנצ'
אתה עובד בעצימות בינונית ובנפח גבוהה

הבנת ?

אנדרוליזם
22-09-09, 17:07
עצימות זה %מ rm

הבנת ?

רגע,
ז"א שאם אני עושה אימון חזה:
בנץ' פרס ועובד עצימות גבוהה ובנפח נמוך - אני לא צריך עוד?
כאן סיימתי את האימון חזה שלי?

Max90kg
22-09-09, 17:08
רגע,
כן. יכולים להיות מצבים שאתה בא למכון גם בשביל תרגיל אחד בלבד

moo
22-09-09, 17:23
רגע,

כן
מספיק למתאמן מתחיל - בינוני 3 חזרות של 5 סטים בעצימות גבוהה כדי להתקדם
כמובן יש את התדירות שאתה לוחץ 3 פעמים בשבוע (2 בנצ' 1 פרס)

לבינוני + פשוט מוסיפים עוד 2 סטים

ובגלל זה עדיף לעשות fbw של 3-4 תרגילים מורכבים 3 פעמים בשבוע
ככה אתה מתקדם הכי מהר (עצימות/נפח/תדירות - בנויים בצורה אידיאלית)

אנדרוליזם
22-09-09, 20:37
כן
מספיק למתאמן מתחיל - בינוני 3 חזרות של 5 סטים בעצימות גבוהה כדי להתקדם
כמובן יש את התדירות שאתה לוחץ 3 פעמים בשבוע (2 בנצ' 1 פרס)

לבינוני + פשוט מוסיפים עוד 2 סטים

ובגלל זה עדיף לעשות fbw של 3-4 תרגילים מורכבים 3 פעמים בשבוע
ככה אתה מתקדם הכי מהר (עצימות/נפח/תדירות - בנויים בצורה אידיאלית)

אולי אתה צודק, אבל זה לא נשמע לי הגיוני...
מה עם כל מיני תרגילים כמו לחיצה בשיפוע חיובי / פרפר חופשי?

למרות שבלי קשר, אני לא מבין איך אפשר לעשות את זה באותו יום עם סקוואט / דדליפט... גם ככה בתרגילים האלה הדופק עולה לאחוזים גובהים ובא לי להקיא את הנשמה..

moo
22-09-09, 21:32
אז תקיא

Scylla
22-09-09, 23:50
עצימות זה %מ rm

הבנת ?

אני יודע מה זה עצימות. הטווח חזרות שלי לא נרחב ואני תמיד מגיע קרוב או לכשל. גם אם אני מחליף תרגיל. וגם אם יש הפרש הוא בטח לא מ6 חזרות ל20 חזרות.

moo
23-09-09, 00:16
אני יודע מה זה עצימות. הטווח חזרות שלי לא נרחב ואני תמיד מגיע קרוב או לכשל. גם אם אני מחליף תרגיל. וגם אם יש הפרש הוא בטח לא מ6 חזרות ל20 חזרות.

:):):):)
אבל אתה עושה כמה תרגילים לחזה אז זה 3 תרגילים x 6 חזרות x 3 סטים לתרגיל = כבר אתה בנפח גבוה - > לכן אתה עובד בעצימות בינונית

אתה לא תצא מזה, אין לך תשובה הגיונית למה שאני רושם

DanielML
23-09-09, 00:23
אולי אתה צודק, אבל זה לא נשמע לי הגיוני...
מה עם כל מיני תרגילים כמו לחיצה בשיפוע חיובי / פרפר חופשי?

למרות שבלי קשר, אני לא מבין איך אפשר לעשות את זה באותו יום עם סקוואט / דדליפט... גם ככה בתרגילים האלה הדופק עולה לאחוזים גובהים ובא לי להקיא את הנשמה..

לחיצה בשיפוע חיובי לא מועילה
סתם להרוס את הכתפיים

moo
23-09-09, 00:24
לחיצה בשיפוע חיובי לא מועילה
סתם להרוס את הכתפיים

מועילה בשלבים מתקדמים יותר

בנתיים בנצ' שטוח + פרס יעשו את העבודה

DanielML
23-09-09, 00:25
באיזה אופן זה מועיל?
הרי בסופו של דבר הגירוי עצבי שרירי לא כזה שונה.
או שיש לך משהו לחדש לי?

Sugarzaza
23-09-09, 03:08
שחקני פוטבול למשל יכולים להפיק מהתנועה הזו. בws יש תקופות שאפשר להחליף בזה בהתאם לתכנון של האימונים

Scylla
23-09-09, 04:34
:):):):)
אבל אתה עושה כמה תרגילים לחזה אז זה 3 תרגילים x 6 חזרות x 3 סטים לתרגיל = כבר אתה בנפח גבוה - > לכן אתה עובד בעצימות בינונית

אתה לא תצא מזה, אין לך תשובה הגיונית למה שאני רושם

אני מסכים איתך שהנפח פוגע בעצימות, למרות שעבדתי ab ועשיתי 3 תרגילי חזה היא כמעט ולא נפגעה (הכל יחסי), בכל אופן אם הייתי ab ושיניתי תרגילים , העצימות נשארה בינונית, הנפח נשאר גבוה יחסית, רק התרגילים השתנו.

אנדרוליזם
23-09-09, 17:27
אז תקיא

תודה על התגובה מהמפורטת.

Dark_Muse
23-09-09, 18:02
תודה על התגובה מהמפורטת.

תקשיב, אתה סוס. אם אני, שחיף צנום וחסר תזונה, יכול לעשות סקוואט ודדליפט באותו אימון, אז מה זה בשבילך בחיית?
שאתה עושה סקוואט\תרגיל x\דדליפט, אין בעיה לעשות את זה. בגלל זה ss זאת תוכנית טובה אגב, בגלל שהיא בנויה מאוד מאוזן.

אנדרוליזם
23-09-09, 18:22
תקשיב, אתה סוס. אם אני, שחיף צנום וחסר תזונה, יכול לעשות סקוואט ודדליפט באותו אימון, אז מה זה בשבילך בחיית?
שאתה עושה סקוואט\תרגיל x\דדליפט, אין בעיה לעשות את זה. בגלל זה ss זאת תוכנית טובה אגב, בגלל שהיא בנויה מאוד מאוזן.

התכוונתי שיש אימון שעושים את הדדליפט ישר אחרי סקוואט.

Dark_Muse
23-09-09, 18:29
זה אימון שבנוי לא טוב לדעתי. גם אם עושים דבר כזה, אז העצימות של אחד מהתרגילים צריכה להשתנות, או שמדובר בסטיף דדליפט\פרונט סקוואט (נגיד פרונט סקוואט ואז דדליפט קלאסי), רק אז זה יהיה אימון סביר.

moo
24-09-09, 00:55
תודה על התגובה מהמפורטת.

אל תקיא
תנוח כמה שצריך בין סט לסט גם 5 דקות אם צריך

moo
24-09-09, 00:55
אני מסכים איתך שהנפח פוגע בעצימות, למרות שעבדתי ab ועשיתי 3 תרגילי חזה היא כמעט ולא נפגעה (הכל יחסי), בכל אופן אם הייתי ab ושיניתי תרגילים , העצימות נשארה בינונית, הנפח נשאר גבוה יחסית, רק התרגילים השתנו.

זה מה שלא טוב
עדיף להוריד תרגילים ולעבוד בעצימות גבוהה

Scylla
24-09-09, 03:39
זה מה שלא טוב
עדיף להוריד תרגילים ולעבוד בעצימות גבוהה

שמע אנחנו לא נגיע לעמק השווה אבל השאלה מבחינתי כמה זה פוגע בעצימות... אחרי דרופ סט אתה לא תוכל להרים גם לא 60% ממה שתצליח לפניו, אבל אם מדובר על עצימות של 80-90 אחוז לדעתי המצב טוב. אבל בוא לא נכנס כי זה סתם מיותר.

ג'קי בן סימון
24-09-09, 11:49
אז מישהו יכל להסביר לי אם אני מתאמן ab 4 פעמים בשבוע
ועושה לשריר גדול 8 סטים שמתוכם 6 סטים הם כולם חזרה אחת לפני כשל וה2 סטים אחרים באים בחזרות שוות משהו כמו 2-3 חזרות לפני כשל

ושריר קטן זה בערך 3-4 סטים 2 חזרות לפני כשל
זה בסדר?

moo
24-09-09, 11:54
אז מישהו יכל להסביר לי אם אני מתאמן ab 4 פעמים בשבוע
ועושה לשריר גדול 8 סטים שמתוכם 6 סטים הם כולם חזרה אחת לפני כשל וה2 סטים אחרים באים בחזרות שוות משהו כמו 2-3 חזרות לפני כשל

ושריר קטן זה בערך 3-4 סטים 2 חזרות לפני כשל
זה בסדר?

חזרה לכשל/לפני כשל - איך אתה יודע ?
וגם מזה מועיל לך ?

עדיף לעבוד בעצימות גבוהה, מספר נמוך של חזרות וכל אימון להוסיף משקל

ג'קי בן סימון
24-09-09, 13:03
אני לא עובד לכשל!
רשמתי חזרה עד לפני כשל
האם זה טוב במיספרי סטים שכתבתי?

moo
24-09-09, 16:16
אני עובד על תנועות לא שרירים
ככה שאני לא יכול להגיד שזה טוב..

ג'קי בן סימון
24-09-09, 18:13
אני עובד על תנועות לא שרירים
ככה שאני לא יכול להגיד שזה טוב..

:confused:

moo
24-09-09, 18:15
:confused:

ככה זה בבלט
ריקוד זה תנועות

ג'קי בן סימון
25-09-09, 08:56
אחי שאלתי שאלה
אם אתה כותב בגישה כזאת אז עדיף שלא תכתוב.

arbel2
25-09-09, 09:49
ככה זה בבלט
ריקוד זה תנועות

תמשיך לענות ככה לגולשים ואני יטיס אותך מהפורום הזה.

moo
25-09-09, 12:34
תמשיך לענות ככה לגולשים ואני יטיס אותך מהפורום הזה.

טוב ארבל מאיים עליי אז אני אענה ברצינות
אני לא רקדן בלט

ההרמות הבסיסיות כמו שמרימי משקולות וpl היו עושים בעבר הם
סקווט/בנצ'/דדליפט/קלין/פרס - ויש קלין & ג'רק וסנאצ'

אלו היו התרגילים שפיתחו כוח ומאסה בעבר, מוט ופלטות של משקולות
העבודה היתה על תנועות שכל תנועה גייסה הרבה שרירים ויח' מוטוריות לשם ביצועה
ככל שהמתאמן התחזק הוא הוסיף משקל למוט

האימונים האלו מסובכים, ודורשים שטח גדול, מאמנים מנוסים ומאומנים ולא ניתן להנחיל אותם לכלל האוכלוסיה בקלות (בעיברית פשוטה כדי שחדר הכושר ירוויח כסף בעבר הוא היה צריך לתת שירות אמיתי ללקוח - לימוד ואימון של ההרמות הבסיסיות שעובדות לייצור כוח/מאס)

יום אחד קם לו אדם שהמציא מכונות שמחלקות את הגוף לשרירים, היתרון שהאימון בהם הוא מהיר ולא צריך לדעת להפעיל אותם יותר מדי, והטכניקה מאוד פשוטה

חדרי הכושר התלהבו ורכשו אותם, מאמן לא צריך ללמד מתאמן יותר מפעם אחת את המכשיר, המתאמן מתאמן מהר

הבעיה היחידה שמתאמנים לא התחזקו כמו שאימוני "תנועות" (ההרמות הבסיסיות עם מוט)

לכן אני עובד על תנועות, ולא על שרירים

ארבל אוהבים אותך, אל תפגע כל פעם שאני זורק בדיחות ציניות

moo
25-09-09, 12:38
אחי שאלתי שאלה

אני מתנצל, לא התכוונתי לפגוע
כתבתי תגובה עיניינית מחדש

אם זה מעניין אותך תרגיש חופשי לשאול

arbel2
25-09-09, 13:20
טוב ארבל מאיים עליי אז אני אענה ברצינות
אני לא רקדן בלט

........

ארבל אוהבים אותך, אל תפגע כל פעם שאני זורק בדיחות ציניות

כל מי שלא מסכים עם דעתך (שהיא לא חקוקה בסלע ולא תורה מסיני למרות מה שאתה חושב) זוכה לשטיפה של ציניות וחוצפה שלא ראיתי כדוגמתה מאז התקופה שקורן היה כותב בפורום ונכנס לו ג'וק הSS למוח.

Rest assured i will skullfuck you if i must.

Max90kg
25-09-09, 13:25
כל מי שלא מסכים עם דעתך (שהיא לא חקוקה בסלע ולא תורה מסיני למרות מה שאתה חושב) זוכה לשטיפה של ציניות וחוצפה שלא ראיתי כדוגמתה מאז התקופה שקורן היה כותב בפורום ונכנס לו ג'וק הss למוח.

ארבל יש מצב אתה כותב איזה מאמר שיסביר למה אתה חסיד abcd?

moo
25-09-09, 13:31
כל מי שלא מסכים עם דעתך (שהיא לא חקוקה בסלע ולא תורה מסיני למרות מה שאתה חושב) זוכה לשטיפה של ציניות וחוצפה שלא ראיתי כדוגמתה מאז התקופה שקורן היה כותב בפורום ונכנס לו ג'וק הss למוח.

אם כולנו נהיה באותה דעה הפורום יהיה משעמם
רק ככה לומדים ומתקדמים
כל אחד מעלה את טיעוניו

arbel2
25-09-09, 13:34
ארבל יש מצב אתה כותב איזה מאמר שיסביר למה אתה חסיד abcd?

לא צריך מאמר שלם בשביל זה
העבודה משקולות לפיתוח גוף היא ברובה בעלת גוון קוסמטי,לא מחפשים להיות חזקים נורא (למרות שזה תוצר לוואי של האימונים לבניית מסה וכל מפתח גוף חכם מתייחס לתרגילים המורכבים הבסיסיים כאבן היסוד לאימונים שלו) אבל את היצירה של הפרופורציות והסימטריה הנדרשת לפיתוח גוף אי אפשר להשיג ללא עבודה מבודדת ודי נרחבת ,בכדי שתהיה יכולת להתאושש מהנפח עבודה היותר מקיף הזה ,יש צורך ביותר מנוחה לשריר (תזכור שמפתח גוף מתאמן גם בעצימות בלתי ניתנת לביטול בעיקר בתוכניות hit למיניהם) בכדי להתאושש בצורה אפקטיבית.

האם זאת השיטה הכי יעילה בכדי להתחזק ? ברור שלא
אבל אין שום שיטה אחרת להשיג את התוצאות הנדרשות ספציפית לפיתוח גוף חוץ מהפיצולים המתקדמים האלו.גנטיקה זה פקטור אבל לא חסרים אנשים ששיפרו חלקי גוף בצורה נפלאה למרות שאין להם נטיה גנטית לכזאת התפתחות בשרירים הספציפיים

arbel2
25-09-09, 13:36
אם כולנו נהיה באותה דעה הפורום יהיה משעמם
רק ככה לומדים ומתקדמים
כל אחד מעלה את טיעוניו

יש דרכים יותר נורמליות להביע את דעותיך

אני לא אמרתי שאתה צריך להסכים איתי בנוגע לאימונים,למעשה ?אני מעדיף שיהיו פה חברה שלא מסכימים איתי כי ככה באמת נשכיל אחד את השני.
אבל אתה לא תדבר לגולשים איך שבא לך ופה אין לך בררה ואתה חייב לשנות גישה,אחרת אתה פשוט מאוד לא תהיה פה.

Max90kg
25-09-09, 13:37
העבודה משקולות לפיתוח גוף היא ברובה בעלת גוון קוסמטי,לא מחפשים להיות חזקים נורא (למרות שזה תוצר לוואי של האימונים לבניית מסה וכל מפתח גוף חכם מתייחס לתרגילים המורכבים הבסיסיים כאבן היסוד לאימונים שלו) אבל את היצירה של הפרופורציות והסימטריה הנדרשת לפיתוח גוף אי אפשר להשיג ללא עבודה מבודדת ודי נרחבת ,בכדי שתהיה יכולת להתאושש מהנפח עבודה היותר מקיף הזה ,יש צורך ביותר מנוחה לשריר (תזכור שמפתח גוף מתאמן גם בעצימות בלתי ניתנת לביטול בעיקר בתוכניות hit למיניהם) בכדי להתאושש בצורה אפקטיבית.

אבל אין שום שיטה אחרת להשיג את התוצאות הנדרשות ספציפית לפיתוח גוף חוץ מהפיצולים המתקדמים האלו.גנטיקה זה פקטור אבל לא חסרים אנשים ששיפרו חלקי גוף בצורה נפלאה למרות שאין להם נטיה גנטית לכזאת התפתחות בשרירים הספציפיים
אוקיי, נגיד וזה נכון. אבל מתאמן מתחיל שאין לו הרבה מסת שריר וכוח והסקוואט שלו דו ספרתי והדד ליפט קטן מפי 1.5 משקל גוף לא צריך להתעסק בשטויות ובפיצולים. לפני שאתה מתחיל להתאמן בתוכניות כמו שאתה מתאר צריך איזשהו בסיס והבסיס אמור לבוא ממשקלי עבודה סבירים ומסת שריר, שאתה זה אפשר להשיג גם בss

arbel2
25-09-09, 13:41
אוקיי, נגיד וזה נכון. אבל מתאמן מתחיל שאין לו הרבה מסת שריר וכוח והסקוואט שלו דו ספרתי והדד ליפט קטן מפי 1.5 משקל גוף לא צריך להתעסק בשטויות ובפיצולים. לפני שאתה מתחיל להתאמן בתוכניות כמו שאתה מתאר צריך איזשהו בסיס והבסיס אמור לבוא ממשקלי עבודה סבירים ומסת שריר, שאתה זה אפשר להשיג גם בss

אני מסכים איך בנושא הזה,כמה פעמים אתה שומע אותי באמת ובתמים דוחף מישהו לכיוון של אימוני abcd+ ? לרוב הגולשים בפורום הזה הסגנון אימונים הזה לא מתאים,אבל זאת לא סיבה לפסול אותו על הסף,אנשים מזלזלים בסגנון אימונים הזה בצורה שעושה לי חשק להקיא,זה כמו תקופת הud2 והpsmf שכולם היו בטוחים שלייל מקדונלד הוא המשיח בשר ודם (למרות שיש לו כמה רעיונות לא רעים והספר שלו בהחלט שווה קריאה) ההספחות הזאת עושה לי בחילה ,זה יוצר בדלנות בתוך הפורום של אנשים שמצאו נישה "מגניבה" של אימונים ומתחילים להטיף לכולם שאם הם לא עושים מה שהם אומרים אז הם טיפשים ומבזבזים את הזמן שלהם.

אני פשוט מחכה שזה יחלוף,עד הטרנד הבא ואז שוב יהיה לי כאב ראש.

Max90kg
25-09-09, 13:44
אני מסכים איך בנושא הזה,כמה פעמים אתה שומע אותי באמת ובתמים דוחף מישהו לכיוון של אימוני abcd+ ? לרוב הגולשים בפורום הזה הסגנון אימונים הזה לא מתאים,אבל זאת לא סיבה לפסול אותו על הסף,אנשים מזלזלים בסגנון אימונים הזה בצורה שעושה לי חשק להקיא,זה כמו תקופת הud2 והpsmf שכולם היו בטוחים שלייל מקדונלד הוא המשיח בשר ודם (למרות שיש לו כמה רעיונות לא רעים והספר שלו בהחלט שווה קריאה) ההספחות הזאת עושה לי בחילה ,זה יוצר בדלנות בתוך הפורום של אנשים שמצאו נישה "מגניבה" של אימונים ומתחילים להטיף לכולם שאם הם לא עושים מה שהם אומרים אז הם טיפשים ומבזבזים את הזמן שלהם.

אני פשוט מחכה שזה יחלוף,עד הטרנד הבא ואז שוב יהיה לי כאב ראש.
אני אישית לא אומר דברים רעים על abcd. אני רק אומר שהיא מתאימה לאוכלוסיה מוגבלת שצריכה לקיים כמה תנאים ורוב המשתמשים פה לא מקיימים אותם.

arbel2
25-09-09, 13:46
אני אישית לא אומר דברים רעים על abcd. אני רק אומר שהיא מתאימה לאוכלוסיה מוגבלת שצריכה לקיים כמה תנאים ורוב המשתמשים פה לא מקיימים אותם.

נכון,אבל לא התייחסתי אליך אישית.
כשחברה אומרים לאנשים ש"אם הם לא משלבים קלינים באימונים שלהם אז אין להם מושג באימונים" בלי שום התחשבות במטרות של המתאמן ,אז זה מביא לי את הסעיף כמתאמן וכמאמן

א' ב' של בניית תוכנית אימונים זה המטרות של המתאמן ,אחרי זה בונים תוכנית במסגרת ההיגיון של הפיזיולוגיה כדי להביא אותו למטרות שלו.

moo
26-09-09, 15:53
אחי שאלתי שאלה
תקרא את זה

http://www.israelbody.com/showpost.php?p=638&postcount=4

Sugarzaza
26-09-09, 16:05

לאימונים עצמם,
לפני הכל, אתה צריך להבין משהוא - עבודה מבודדת לא תהפוך אותך לחזק, או לגדול. תרגילים כמו כפיפות מרפק, או הנפות לצדדים הם תוספת, אסטתיקה, תרגילי עזר, שיש כאלו (עם גנטיקה טובה) שיסתדרו בלעדיהם. אתה צריך להדבק לתנועות מרכזיות של הגוף, כאשר ההתחזקות בהם עם הזמן תגרום לחוזק בכל הגוף. כל תכנית טובה תכלול את התרגילים הללו, כאשר הם במרכז הבמה, מקבלים את מלוא תשומת הלב, כס המלכות, ומסביבם, לפעמים כן ולפעמים לא, יהיו תרגילי עזר שונים.
תלמד לאמץ לעצמך את הראייה הזאת, ואתה תגיע רחוק.

Scylla
26-09-09, 16:37
לאימונים עצמם,
לפני הכל, אתה צריך להבין משהוא - עבודה מבודדת לא תהפוך אותך לחזק, או לגדול. תרגילים כמו כפיפות מרפק, או הנפות לצדדים הם תוספת, אסטתיקה, תרגילי עזר, שיש כאלו (עם גנטיקה טובה) שיסתדרו בלעדיהם. אתה צריך להדבק לתנועות מרכזיות של הגוף, כאשר ההתחזקות בהם עם הזמן תגרום לחוזק בכל הגוף. כל תכנית טובה תכלול את התרגילים הללו, כאשר הם במרכז הבמה, מקבלים את מלוא תשומת הלב, כס המלכות, ומסביבם, לפעמים כן ולפעמים לא, יהיו תרגילי עזר שונים.

אני לא מבין למה אתה מסביר לו זאת בדיוק הגישה שלו.

ChonGo
26-09-09, 16:45
ארבל, אפשר שתעזור לי בפרטי במשהו בבקשה? אם כן תשאיר לי פה או שאני יביא לך מסן. תודה ויום טוב.

אנדרוליזם
26-09-09, 18:35
לאימונים עצמם,

העניין הוא שהוא מגיע רחוק גם בלי זה.

arbel2
26-09-09, 20:59
לאימונים עצמם,

יש לך בעיות בהבנת הנקרא? אני אמרתי בדיוק את מה שאמרת

Sugarzaza
27-09-09, 01:07
ציטטתי אותך בטעות

kobiiakobi
30-10-09, 15:39
אהבתי