PDA

צפה בגרסא המלאה : ורידים ומאסת שריר יש קשר בין השניים?........

The-One
30-04-09, 01:49
אוקי תמיד חשבתי על השאלה הזאת לא ממש הייתה לי תשובה עליה..

כל העניין של ורידים בגוף,בידיים אפילו רגלים שזה נדיר שם..

האם זה קשור למאסת שריר?,כוונתי עם לבנאדם יש מאסת שריר קטנה ואחוז שומן נמוך ויש לו ורידים,האם שהוא יעלה במאסה ויהיה לו יותר מאסת שריר יהיו לו יותר ורידים-הורידים יהיו יותר בולטים?..
וכמובן שאני יודע שזה תלוי בגנטיקה ואחוז שומ ןאבל האם יש הקשר גם בין מאסת השריר לורידים?..

אשמח לקבל תשובה תודה חברה.

SiX PACK
30-04-09, 01:57
שלום ל- the-one,

בקרוב אתה תקבל את תואר "השואל שלא הפסיק לשאול"

ולשאלה שלך,

ווריד הוא בעצם כלי דם, שמוביל דם בעל חמצן אל התאים אם אני לא טועה.
ככל שמאסת השריר שלך תגדל ככה מחזור הדם יגדל, ויוזרם יותר דם, מה שאומר וורידים יותר מפותחים.

האספקט השני והקובע הוא אחוז השומן שלך, ככל שהייה יותר נמוח, ככה תהייה יותר וסקולרי.

מקווה שזה עונה לך על השאלה.

Fiberglass
30-04-09, 04:12
הבנת אחי ? וסקולרי ...

SiX PACK
30-04-09, 04:16
הבנת אחי ? וסקולרי ...

זאת המילה המחשלת בהודעה :]

Masquerade
30-04-09, 11:25
שלום ל- the-one,

בקרוב אתה תקבל את תואר "השואל שלא הפסיק לשאול"

ולשאלה שלך,

ווריד הוא בעצם כלי דם, שמוביל דם בעל חמצן אל התאים אם אני לא טועה.
ככל שמאסת השריר שלך תגדל ככה מחזור הדם יגדל, ויוזרם יותר דם, מה שאומר וורידים יותר מפותחים.

האספקט השני והקובע הוא אחוז השומן שלך, ככל שהייה יותר נמוח, ככה תהייה יותר וסקולרי.

מקווה שזה עונה לך על השאלה.
לא רק חמצן, כמובן. התאים מקבלים כל מה שהם צריכים מהדם, על ידי פעפוע בין כלי הדם לתא. וריד זה דבר גדול ומרכזי, אני לא חושב (אך לא יודע) שנוצרים עוד ורידים עם המסה, אבל כלי דם קטנים יותר ודאי שנוצרים, ומתחלפים.. תחשוב שצריך להגיע דם לתאים שעד כה לא היו (כשאתה עולה במסה). כיוון שהכמות הנדרשת גדלה, סביר כי כלי הדם גם יגדלו, כדי שיוכל לעבור יותר דם.
מה שאתה רואה בתמונות של באדיבילדרים, זה קודם כל פוטושופ, ודבר שני, כיוון שבזמן העבודה התאים צריכים יותר חמצן ו"מזון", יש זרימה מוגברת של דם (פאמפ), ככה שהורידים בולטים מאוד.

gilsXM
30-04-09, 13:51
לא רק חמצן, כמובן. התאים מקבלים כל מה שהם צריכים מהדם, על ידי פעפוע בין כלי הדם לתא. וריד זה דבר גדול ומרכזי, אני לא חושב (אך לא יודע) שנוצרים עוד ורידים עם המסה, אבל כלי דם קטנים יותר ודאי שנוצרים, ומתחלפים.. תחשוב שצריך להגיע דם לתאים שעד כה לא היו (כשאתה עולה במסה). כיוון שהכמות הנדרשת גדלה, סביר כי כלי הדם גם יגדלו, כדי שיוכל לעבור יותר דם.
מה שאתה רואה בתמונות של באדיבילדרים, זה קודם כל פוטושופ, ודבר שני, כיוון שבזמן העבודה התאים צריכים יותר חמצן ו"מזון", יש זרימה מוגברת של דם (פאמפ), ככה שהורידים בולטים מאוד.

יותר שרירים>יותר דם הורידים מתעבים נראלי תקנו אותי אם אני טועה הקוטר שלהם עולה ואז הם יותר בולטים

Fantast1c :)
30-04-09, 14:31
:):):):)
כל יום יש לך שאלה מוזרה יותר מהיום הקודם
לנושא:
כן כי צריך להזרים יותר דם

MartialArtist
30-04-09, 16:16
סיקס פאק צודק במאה אחוז, רק תיקון קטן- הורידים לא מובילים דם עשיר בחמצן אלא ההפך, הם מובילים דם דל בחמצן, דם שהחמצן כבר נלקח ממנו.. ריכוז הפחמן הדו חמצני בורידים גבוה יותר מבעורקים וריכוז החמצן נמוך יותר :)

trx--->sus
30-04-09, 16:22
סיקס פאק צודק במאה אחוז, רק תיקון קטן- הורידים לא מובילים דם עשיר בחמצן אלא ההפך, הם מובילים דם דל בחמצן, דם שהחמצן כבר נלקח ממנו.. ריכוז הפחמן הדו חמצני בורידים גבוה יותר מבעורקים וריכוז החמצן נמוך יותר :)

כן גם אני אחד מקורבנות מגמת ביולוגיה

נעל
30-04-09, 16:29

תאי שריר מתרחבים וגדלים אבל לא נוצרים עוד כאלה אחרי גיל ההתבגרות
[מלימודי רפואה וביולוגיה].

shraga
30-04-09, 16:45

ומה תאמר על וריד הריאה?
ההגדרה הנכונה היא כי עורק מוביל דם מן הלב, וכי וריד מוביל דם אל הלב. מכאן נסיק שבמחזור הדם הגדול, ובתוכו הגפיים, הורידים יובילו את הדם העני בחמצן (מהתאים אל הלב).

senate
30-04-09, 16:52
עניין של מה גודל וירדים שלך מבחינה גנטית וכמובן אחוז שומן

אני לא מחזיק מעצמי אחד עם מאסה גדולה וגם אין לי שרירי רגליים מפותחים משהו
אבל שאני מחוטב אני פשוט מודל ללמידת אוטונומיית כלי הדם בגוף
מעבר לורידים הגדולים שבידיים בולטים גם ורידים בבטן בגב וברגליים בלי פאמפ ובלי כלום

שוב זה פונקציה גנטית ורמת שומן

Masquerade
30-04-09, 20:07
תאי שריר מתרחבים וגדלים אבל לא נוצרים עוד כאלה אחרי גיל ההתבגרות
[מלימודי רפואה וביולוגיה].

תודה :)

Itay
30-04-09, 20:54

אהה! וסקולרי!! עכשיו הכל מובן

israelijedi
30-04-09, 21:45
התופעה נקראת קפילריזציה.

MartialArtist
30-04-09, 22:53
כן גם אני אחד מקורבנות מגמת ביולוגיה

חחח לא יודע מה קרה לי, ביולוגיה זה המקצוע שאני הכי שונא, המקצוע האחרון שאני ארחיב..
סתם היה לי פרץ ידע עלוב כזה :)
שיהיה לך בהצלחה עם מגמת ביולוגיה :p