PDA

צפה בגרסא המלאה : מה אתם אומרים על הכתבה בynet של המומחית הזאת

Guy-
05-05-09, 20:18
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3709533,00.html

תקראו...
האם זה באמת נכון שגוף בשעה יכול לצרוך אך ורק 10 גרםם חלבון?

שושו השועל
05-05-09, 20:45
חטפת לי... רציתי לפרסם.

בנוגע לפחמימות היא צודקת לכן אלו שמתאמינים ומבינים משלבים חלבון+סוכר ענבים.

אני רציתי להגיד שאולי היא צודקת אבל בכל אבקת חלבון (טובה) יש כמה סוגים של חלבונים אני מאמין שהגוף הוא לא חור שחור והוא לא בולע את כל החלבון מיד. והחלבון מתעכל בזמנים שונים (כמה בשעה לא יודע).

גם ארוחה של 30 גרם חלבון הגוף מפרק את המזון לא מיד אם אכלתי חזה עוף הוא יתפרק וחלבון יזרום לדם עד שכל החתיכות הקטנות בקיבה יעכלו.

!Demon!
05-05-09, 21:16
זה נתחן , זה נכון שהגוף יכול להכל עד 10 גרם בשעה אבל זה לא אומר שכל שאר החלבון מתבזבז אלה 30 גרם יקח נגיד 3 שעות...לכן אין משמעות של חלבון מייד אחרי אימון כי ם אכלת ארוחה טובה לפני אתה מסודר

לגבי הפגיע צריך יותר מפי3 מהגוף

barakav
06-05-09, 04:48
אם אני זוכר נכון, המחקרים הראו שזה נכון אצל אנשים ששוקלים בממוצע 75 קילו ולא מתאמנים וגם לא רגילים לאכול יותר חלבון. יש עדויות עקיפות לכך שהגוף יכול להתמודד עם יותר חלבון אחרי תקופה שמרגילה אותו לצרוך יותר חלבון וסביר שצריך להתאים את זה גם למשקל הגוף ולמסת השריר. לא הגיוני ששחיף ששוקל 70 קילו ורוני קולמן בשיאו יכולים לספוג אותה כמות חלבון...

יותר מכך, לא רק הכמות משנה, גם כמות הbcaa בשייק והצורה שבה הן נספגות לדם משפיעות על הגירוי לבניית השריר, כך שבניגוד לבשר לדוגמא שנספג נניח בקצב של 5 לשעה ומשאיר את רמת הbcaa בדם נמוכה לאורך זמן חלבון נוזלי יקפיץ את הרמה של הbcaa בדם גבוהה יותר מה שבשם עצמו מגרה את השריר לסנתז יותר חלבון מאשר בתגובה למזון מוצק. זה שלא כל ה24 גרם נספגים בבת אחת לא אומר שאין לשייק יתרון על חלבון מוצק.