PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה בקשר לבייספס

keen12
04-02-07, 21:16
כשאני עובד עם מוט אולימפי על הבייספס, מה ההשפעה של רוחב האחיזה?..
כלומר, מה ההבדל אם האחיזה ממש צרה או ממש רחבה?.
שאלה שניה שקשורה לחזה, כשאני עובד על לחיצת חזה בשיפוע ישר/בשיפוע עליון... אני פשוט לא מרגיש את החזה!.. לא יעזור כלום, הכתפיים שלי חלשות-> אני מרגיש את הכתפיים, ואני עובד נכון.. זה לא שאני לא עובד נכון...
הכתפיים שלי חלשות בגלל שעד ללפני שבועיים בערך לא עבדתי עליהם.
כשאני עובד בלחיצת חזה במכשיר אני מרים 55(לא הרבה כל כך אבל עדיין) ובלחיצת חזה במוט אני מרים 30(מוט 20 + 5 כל צד) וזה קשה לי מאוד בכתפיים.. ותחזה אני לא מרגיש.
האמת, כבר התייאשתי לא יודע מה לעשות עד שהכתפיים שלי יתחזקו כבר.. אולי להפסיק עם הלחיצת חזה במוט בנתיים.. לעשות רק קרוס ולחיצת חזה במכשיר?.. לא יודע.. כי מאז שהתחלתי עם לחיצת חזה אני הפסקתי עם המכשיר..
אני עושה בד"כ-הצלבת כאבלים בקרוס-3x8, לחיצת חזה בשיפוע עליון עם מוט-3x8, ולחיצת חזה בשיפוע ישר עם מוט 3x8.
היום החלפתי את הלחיצת חזה בשיפוע עליון ללחיצת חזה בשיפוע תחתון עם מוט במכונה כזו.. ככה שיש פחות לחץ על הכתפיים.. ואפשר לעבוד טיפה יותר על החזה.. אבל עדיין טיפה קשה בהם.
אז לכתפיים התחלתי לעשות עכשיו-לחיצת כתפיים עם דאמבלים 3x8, והנפת משקולות לצדדים 3x8..
מה אתם ממליצים לי לעשות בקשר לחזה ולכתפיים?.. איזה תרגילים:/..

jonathan
04-02-07, 21:19
תנסה לעשות לחיצת חזה עם משקולות(בודדות)
אתה תרגיש יופי את החזה ;)
תנסה לעשות את התרגיל עם טכניקה נכונה,שהחזה יניע את הידיים ולא הכתפיים.
אם אתה צריך תבקש מהמדריך שיראה לך בדיוק איך עושים את זה.
לגבי הבייספס,עקרונית,כשאתה פותח את הידיים לראש הגדול ינתן יותר דגשוכשהאחיזה צרה אז זה על הראש הקטן,יש הרבה שחולקים על זה,בכל אופן אף פעם לא תצליח לבודד את הראשים,ואין גם צורך למה זה שריר שסתם מיותר להתעכב עליו,תגוון בתרגילים,זוויות שונות תנוחות שונות.
אין צורך להתעסק בשטויות מהסוג הזה

keen12
04-02-07, 21:25
אחלה, תודה רבה:].. עזרת לי מאוד

Troya
04-02-07, 21:38
אחיזה רחבה הראש הפנימי של הבייספס
אחיזה צרה הראש החיצוני וברכיאליס

YNZ
05-02-07, 00:35
אז מה אם אתה מרגיש את הכתפיים יותר מהחזה זה סיבה להפסיק ?
תחשוב שמתי שאתה עובד עליון נגיד אז הכתף מקבלת יותר גרוי
והיא תגדל לעומת זאת אם תפסיק את התרגיל הכתף תישאר מפגרת מאחור
ואל תדאג אפילו אם אתה מרגיש את הכתף ולא את החזה כל עוד אתה מתאמץ
החזה מקבל מספיק גירוי כדי לגדול.
בנוסף המשקלים שלך הם של מתחיל אז אל תדאג לאט לאט הגוף שלך
יתאזן ואתה תעלה במשקלים בטיל.