PDA

צפה בגרסא המלאה : אני כבר מבולבל לגמרי...

gman
05-02-07, 01:12
קראתי בכמה ימים האחרונים כל מיני מאמרים באתר אמריקאי של בודיבילדינג(אסור לפרסם נכון? P: )
והמאמרים האלה בלבלו אותי.

באחד המאמרים היה כתוב שלמתבגרים שמתאמנים מומלץ להתרחק מביצוע תרגילים מורכבים,שמגייסים הרבה שרירים לעבוד, כמו דד ליפט,סקוואט בן פרס וכו', בגלל הסכנה הרבה במקרה של פגיעה בגלל טכניקה לא טובה. לעומת זאת אם מתאמנים עם מאמן אישי צמוד אין עם זה שום בעיה.

מחקר אחר דיבר על זה שלמתבגרים בכלל כדאי להתאמן FBW , תרגיל לכל שריר, בגלל הורמון מסוים שמופרש בעת אימון של שריר מסוים ותורם הרבה לגדילה,ואם מאמנים את כל הגוף מופרש הרבה מההורמון הזה. היה גם כתוב שכדאי לעבוד בתרגילים מסובכים כמו סקוואט דד ליפט וכו'.

בקיצור, אני כבר לא יודע איך הכי כדאי להתאמן...אודה אם תייעצו לי :wacko:

בן 16 אגב. :1eye:

YNZ
05-02-07, 07:35
מה יש לייעץ תקרא נכון
כל עוד אתה עושה תתרגיל נכון הוא יכול רק לתרום לך ולא להזיק..
טכניקה לא נכונה היא זו שפוגעת בגוף ..
ואני חושב שעדיף לא לרדת מטווח ה3 חזרות במיוחד בתרגילים
מורכבים כמו סקווט ודד ליפט דווקא בגלל שקשה לשמור שם על טכניקה נכונה במאה אחוז ..

maya
05-02-07, 09:04
קודם כול כול הזמן יש מחקרים לא כול מחקר נכון אבל מה שפה הם כתבו נכון הם אומרים לא לעשות תרגילים מורכבים בגלל שיש סכנה לפציע מביצוע לא נכן זה באמת נכון מי שלא עושה את התרגיל נכון יכול להיפצע
והמחקר השני הכונה היא שעבודה על שרירים גדולים ותרגילים מורכבים משחרירים יותר הורמון טוסטסטרון וזה עוזר לבניה יותר מהירה וזה ידוע כבר

P-a-n-1-c
05-02-07, 09:06
מאיה בחיאת עשי ג'סטה כשאת כותרת הודעה תפסקי.
ממש קשה לקרוא את ההודעות שלך :\

gman
05-02-07, 11:52
מה יש לייעץ תקרא נכון
כל עוד אתה עושה תתרגיל נכון הוא יכול רק לתרום לך ולא להזיק..
טכניקה לא נכונה היא זו שפוגעת בגוף ..
ואני חושב שעדיף לא לרדת מטווח ה3 חזרות במיוחד בתרגילים
מורכבים כמו סקווט ודד ליפט דווקא בגלל שקשה לשמור שם על טכניקה נכונה במאה אחוז ..

כן,אבל פשוט כשאתה עוד גודל הסכנה יותר גדולה במקרה של פציעה( מידע מרופא).

gman
05-02-07, 19:01
מקפיץ,תגיבו בבקשה.

YNZ
05-02-07, 20:17
כן,אבל פשוט כשאתה עוד גודל הסכנה יותר גדולה במקרה של פציעה( מידע מרופא).

לא הבנתי תנסח מחדש ..

gman
05-02-07, 21:05
לא הבנתי תנסח מחדש ..
הכוונה שנגיד כשאתה מבוגר, אז כשאתה נפצע זה פחות קריטי...
יש לי דוגמה ספציפית:
למשל אתה מתאמן,נגיד, בבנץ' פרס והטכניקה שלך לא נכונה...אז אחת החוליות בעמוד השדרה יכולה לזוז קצת...וכשאתה גודל , יש סיכוי שהחוליה הזאת תתחיל לעשות בעיות...
זה בערך מה שהסבירו לי, מקווה שהבנת.