PDA

צפה בגרסא המלאה : מאמר חדש שלי עלה לאתר!!

hypertrophy
16-05-09, 04:22
http://israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1470&CategoryID=81

תכנון של שנת אימונים
אשמח אם כולם יגיבו פה על המאמר הזה

מזל טוב סוף סוף
אני מאמין שהמאמר הזה יסדר להרבה חבר'ה פה כמה דברים בראש ויענה על שאלות שעלו פה בזמן האחרון

haim15
16-05-09, 11:40
מאמר מעולה, באמת הופתעתי יאיר
חידשת לי בקטע של ההתאוששות בקרוב אני מסיים תקופה של 3 וחצי חודשים עם אותה תוכנית ואז אני יאמץ את המרכיבים של תוכנית ההתאוששות.

כל הכבוד על הכתבה אחי!

yishai
16-05-09, 12:01
תודה רבה אחלה מאמר .
יש לי כמה שאלות:
איך אפשר בדיוק לעלות 5 קילו בין אימון לאימון ואפילו 10... זה מוגזם..
אםה היינו עולים בקצב כזה היינו מגיעים ל100 קילו כבר..
לחיצת חזה לעשות בלי ספוטר? ורק בסוף התקופה להשתמש בספוטר?
בקטע של אימוני כוח,מאמנים רק בתרגילים מורכבים?
וכאילו רק תשרירים הגדולים?
לתת לכל שריר גדול 6 סטים מתרגילים מורכבים,
ולעשות סט לשריר קטן ?ולכתפיים 4 כי יש תלחיצת כתפיים עם מוט.?
התוכנית האחרונה של הגדילה.. בסוף,אחרי הכוח והתאוששות אחריו זה אותה תוכנית ממקודם העמוסה עד שמסתיימת השנה?

king l8
16-05-09, 12:24
תודה רבה אחי ..

White_Hulk
16-05-09, 12:27
ממש מעניין... חידשת לי ואני הולך להתחיל את זה מאימון הבא.
הבעיה היא שחזרתי אחרי שבועיים הפסקה בגלל אנטיביוטיקה וגם עם המשקלים הרגילים שלי אני דיי מתקשה עדיין,
להתחיל מיד או לאפס משקלים ואז?

ChonGo
16-05-09, 12:51
תודה רבה רבה אחי!
קראתי את כולו, אחלה מאמר, חדשת לי הרבה!
דרך אגב, מצטער על הבורות, מה זה "rm"? חח

Yoshi-Moto
16-05-09, 13:29
תודה רבה רבה אחי!
קראתי את כולו, אחלה מאמר, חדשת לי הרבה!
דרך אגב, מצטער על הבורות, מה זה "rm"? חח

reputation max
זאת אומרת, המשקל הגדול ביותר שאיתו את יכול לעשות X חזרות

לדוגמא, 5 RM ז"א המשקל הכי גבוה איתו אתה יכול לבצע 5 חזרות.

Holy_Templar
16-05-09, 14:28
אחלה מאמר רואים שהשקעת ... :)
אנחנו עוד צריכים לדון אני ואתה בתוכנית שלי ..

hypertrophy
16-05-09, 16:17
תודה רבה אחלה מאמר .
יש לי כמה שאלות:
איך אפשר בדיוק לעלות 5 קילו בין אימון לאימון ואפילו 10... זה מוגזם..
אםה היינו עולים בקצב כזה היינו מגיעים ל100 קילו כבר..
לחיצת חזה לעשות בלי ספוטר? ורק בסוף התקופה להשתמש בספוטר?
בקטע של אימוני כוח,מאמנים רק בתרגילים מורכבים?
וכאילו רק תשרירים הגדולים?
לתת לכל שריר גדול 6 סטים מתרגילים מורכבים,
ולעשות סט לשריר קטן ?ולכתפיים 4 כי יש תלחיצת כתפיים עם מוט.?
התוכנית האחרונה של הגדילה.. בסוף,אחרי הכוח והתאוששות אחריו זה אותה תוכנית ממקודם העמוסה עד שמסתיימת השנה?

לעלות 5 קילו מאימון לאימון זה ממש לא מוגזם...
מאיפה הבנת לעבוד בלי ספוטר?מה הקשר? ספוטר בראש ובראשונה זה למען הבטיחות
הכוונה של להעזר בו זה להשלים עוד חזרות שליליות תקרא את המאמר

קראת את המאמר בכלל?

SaharKazes
16-05-09, 19:23
מאמר מצויין אבל רק דבר אחד..
זה לא כל כך הגיוני לעלות 5 קילו כל אימון בבנץ' פרס, אלא אם כן אתה מתאמן מתחיל.. כשמתקדמים במשקלים אז בסוף הרבה יותר קשה להעלות משקלים ובטח שלא 5 קילו כל אימון.. אם זה היה באמת ככה הייתי דוחק 300 קילו כבר חח..

trx--->sus
16-05-09, 19:42
קראתי רק את ההתחלה... משו לא מסתדר לי

אתה מרים משקל x אחרי שבועיים ככה (או אפילו פחות כמו שאמרת) אתה מוסיף בערך 10 קילו ועוד אתה לא יורד מ7 חזרות ולא מגיע לכשל... זה לא הגיוני! (אלא אם כן קודם עבדת על rm30)

TheGift
16-05-09, 19:49
אחי, זה נשמע כמו hst.

hypertrophy
16-05-09, 20:05
אחי, זה נשמע כמו hst.

יש הרבה תכניות שמשתמשות בפיריודיזציה ובעיקרון כל מתאמן רציני צריך ללמוד לעשות את זה
התכנית שלי אולי מזכירה את hst מהסיבה הפשוטה שאלו הם מרכיבי הכוח הרלוונטיים לנו למטרת היפרטרופיה
זה בערך כמו שתגיד על כל תכנית שטווח החזרות בה הוא 5 שהיא דומה ל-ss

Glycolysis
16-05-09, 21:02
צריך לשנות את שם המאמר ל: HST בסיגנון המיוחד של hypertrophy, גבר זה HST לכל דבר לפחות היית נותן איזשהוא קרדיט.

hypertrophy
16-05-09, 23:19
צריך לשנות את שם המאמר ל: HST בסיגנון המיוחד של hypertrophy, גבר זה HST לכל דבר לפחות היית נותן איזשהוא קרדיט.

טוב אחי...נו באמת

Yoshi-Moto
16-05-09, 23:31
דיי להיות ישראלים, מספיק לשים רגליים
פרגנו.

לא יצא לי עוד, אז אני אגיד עכשיו:
כל הכבוד בן אדם, מאמר מצויין.

hypertrophy
16-05-09, 23:32
צריך לשנות את שם המאמר ל: Hst בסיגנון המיוחד של hypertrophy, גבר זה hst לכל דבר לפחות היית נותן איזשהוא קרדיט.

טוב אחי...נו באמת נניח וזה דומה מאווווד לhst רוב הקוראים בפורום לא יודעים לסדר לעמם תכנית אימונים לתקופה ארוכה ולסדר להם שנה רציפה של התקדמות
בhst יש לך הגדרה מדויקת של כמות הסטים שצריך לעשות וגם של תקופת הזמן לכל פרק אימונים
המאמר מדבר יותר על איך לתכנן לעצמך את השנה בצורה יעילה המאמר לא מגדיר לך תכנית מדויקת של מה שצריך לעשות ולכמה זמן
המאמר הזה פשוט בא לעשות קצת סדר בבלאגן שיש להמון חבר'ה פה [אל תשכח שרוב הקוראים בפורום ובאתר הראשי אין להם את הנגישות לתכניות מוכנות והמאמר בא לפתור להם המון שאלות שאין להם לאן להפנות]

תפסיקו לחפש את הדברים השליליים בכל תכנית אימונים עובדה קיימת שהמאמר סידר לכמה אנשים שקראו אותו והגיבו לי בצורה פרטית המון שאלות המון בלאגן וחסך להם חודשים של עבודה לחינם
לא כולם מכירים את לייל ריפטו דנטה ודומיהם ומאמר כזה יכול לתת לאנשים סדר היום בנאדם שקרא את המאמר יודע מה לעשות כשהוא נתקע בתכנית אימון שלו [אם הוא לוקח או לא לוקח את התכנית שלי כפי שפורסמה בדיוק] וזאת מטרת המאמר

Yoshi-Moto
16-05-09, 23:34
מה אתה מסביר לו? אתה עשית עבודה טובה, עובדה שזה עלה לאתר. אין לך מה להתגונן...

hypertrophy
17-05-09, 00:58
מה אתה מסביר לו? אתה עשית עבודה טובה, עובדה שזה עלה לאתר. אין לך מה להתגונן...

תודה אחי אני חושב שכדאי להסביר כמה דברים פשוט כדי שאנשים יוכלו לפתוח את הראש ואולי להשתיק את אלה שמנסים לשים רגליים

White_Hulk
17-05-09, 01:11
למה אתם מגעילים:| זה מאמר ממש טוב שחידש לי הרבה דברים.
תודה יאיר וכבוד על ההשקעה =]

yishai
17-05-09, 08:44

קראת את המאמר בכלל?

קראתי הכל פשוט לא הבנתי מה זה חזרות שליליות?

hypertrophy
17-05-09, 10:05
הספוטר עוזר לך להרים את המשקל ואתה מוריד....התמקדות בחלק השלילי של התנועה
נני בלחיצת חזה אתה עושה 8 חזרות ולא מצליח יותר אז הספוטר עוזר לך להרים ועוזב לך שתוריד לאט לאט לחזה עוד שני חזרות

amir717
17-05-09, 12:54
כול הכבוד אהבתי תמאמר זה יכול להשתיק את אלא חושבים שהטווח חייב להיות 6 3

OrGadol
17-05-09, 13:48
יפה מאוד אהבתי מאוד!!יפה על המחשבה ועל הרצון המשך כך!!לקחתי משם כמה טיפים יפים מאוד.

G-G
17-05-09, 14:26
Ok .. קראתי והחכמתי .. עכשיו ברשותך כמה שאלות
אני עובד על 4 סטים של 10 חזרות ..
התוכנית היא עליה במאסה ..
במידה ואני מעלה את המשקל אז מטבע הדברים אני אוכל לעשות נגיד רק 8 חזרות x 4 סטים
זה עדיין יהיה אפקטיבי בשביל עליה במאסה ?
כי הרי ידוע שבתוכנית לעליה במאסה עושים הרבה חזרות עם משקל שהוא לא השיא
ובשביל כח עושים פחות חזרות ויותר משקל

king l8
17-05-09, 14:31
ok .. קראתי והחכמתי .. עכשיו ברשותך כמה שאלות

זה ממש לא כזה ידוע אחי .. מאיפה הבאת את זה?

G-G
17-05-09, 14:36
קראתי את זה איפשהו
והאמת , חבר שלי שמבין יותר ממני הסביר לי
אם זה לא נכון אז ..
דבר ראשון כל הזין בשבילי :(
דבר שני , אשמח אם תתקנו אותי .

Tony Montana
17-05-09, 15:23
אפרופו ספוטרים, מעבר לבטיחות שהספוטר מביא הוא גם יכול לתרום רבות מבחינה פסיכולוגית. לפעמים עצם הנוכחחות שלו נותנת פוש להרים משקלים גבוהים יותר.

JaSoN.B
17-05-09, 23:24
אפרופו ספוטרים, מעבר לבטיחות שהספוטר מביא הוא גם יכול לתרום רבות מבחינה פסיכולוגית. לפעמים עצם הנוכחחות שלו נותנת פוש להרים משקלים גבוהים יותר.

תלוי , יש לי חבר שמתאמן איתי, עכשיו הוא דקיק ואני מפחד שגם הוא יצטרך ספוטר שהוא יעשה לי ספוטינג חחח
אבל יש גם את הספוטרים שנותנים מלא מוטיבציה, צועקים, " משתתוללים" ככה אפשר בכיף לסחוט עוד כמה חזרות איתם

hypertrophy
18-05-09, 00:09
ok .. קראתי והחכמתי .. עכשיו ברשותך כמה שאלות

אם תקרא שוב תראה שאמרתי שאנחנו כבר לא ממש מתייחסים לכמה חזרות נעשה אלא למשקל שנעמיס ביחס לשבוע הקודם
ככה "נאנוס" את הגוף שלנו לגדול

המשפט שהדגשתי בהודעה שלך......תמחוק אותו מהראש

bolt
18-05-09, 00:24
אם תקרא שוב תראה שאמרתי שאנחנו כבר לא ממש מתייחסים לכמה חזרות נעשה אלא למשקל שנעמיס ביחס לשבוע הקודם
ככה "נאנוס" את הגוף שלנו לגדול

המשפט שהדגשתי בהודעה שלך......תמחוק אותו מהראש

מה זה לא נכון שבשביל עלייה במאסת שריר אסור לרדת מ6 חזרות? מה שחשוב זה רק להפציץ במשקל אפילו אם זה יהיה לחזרה או 2?

hypertrophy
18-05-09, 00:44
מה זה לא נכון שבשביל עלייה במאסת שריר אסור לרדת מ6 חזרות? מה שחשוב זה רק להפציץ במשקל אפילו אם זה יהיה לחזרה או 2?

כניראה לא קראת את המאמר....זה כתוב שם

bolt
18-05-09, 01:56
קראתי את המאמר ועדיין לא הבנתי מה העמדה שלך. ביטלת את המשפט שg-g כתב לכן זה בילבל אותי..

tal_s
18-05-09, 01:57
טוב.. כמה דברים
דבר ראשון כל הכבוד אחי על ההשקעה באמת מפרגן לך מכל הלב
דבר שני, לביקורת.- תקופת כוח, עלייה של 5 קילו כל אימון בבנץ,סקווט, דדליפט תקופת התאוששות וכו'... כל זה טוב ויפה שמדובר במתאמן מתחיל , הוא באמת מסוגל לסדר גודל של העליות האלה.
שמדובר במתאמן מנוסה(שנתיים של אימונים רציניים +) זה פשוט לא יעבוד עלייה של 5 קילו או אפילו 2.5 באימון ואפילו בשבוע עם שמירה על טווח החזרות הקיים במיולד בבנץ זה פשוט בלתי אפשרי עוד דבר 3 שבועות של אימונים בטווח חזרות גבוהה זה פשוט מאד יותר מדי.. שבוע מקסימום יהיה מספיק לרובנו
ולעיין תכנית האימונים השנתית אני לא מסכים, כיוון שרוב המתאמנים מחלקים את השנה לתקופת מאסה של 9 חודשים וחיטוב של 3 חודשים, טווח העלייה הזה בלתי אפשרי במאסה אז עוד בחיטוב שאתה בגרעון קלורי זה בכלל אפילו אם סייקלים בלתי אפשרי... קיצר אחי כאשר אתה מפנה את המאמר למתאמן הישראלי הממוצע המאמר מתאים יופי (ואם זאת אוכלוסית היעד תתעלם מהתגובה שלי) אבל כאשר מדובר במישהו קצת מעבר זה פשוט לא יעבוד אם כל הכבוד יש הרבה דברים לתקן ולשנות.

G-G
18-05-09, 02:10
כניראה לא קראת את המאמר....זה כתוב שם

סליחה על הניג'וז אחי .. אבל בכל זאת .. אם כבר הבאת אותה במאמר ובתשובות אז תן עוד קצת כי סך הכל כולנו פה ללמוד ולהתפקח (ולהתפתח ) :)
קראתי כמה פעמים ואני לא כל כך מבין (עברתי בקושי בגרות בהבנת הנקרא:tongue: )

מה שאתה אומר , זה שבעצם להעמיס כמה שיותר משקל , אבל לא לרדת מ6 חזרות ??
בהנחה שאני עושה 4 סטים לכל שריר ..

כי אם זה באמת הדבר .. אני לא חושב שזה יהיה אפשרי להעלות כל שבוע במשקלים

hypertrophy
18-05-09, 12:25
טוב.. כמה דברים
דבר ראשון כל הכבוד אחי על ההשקעה באמת מפרגן לך מכל הלב
דבר שני, לביקורת.- תקופת כוח, עלייה של 5 קילו כל אימון בבנץ,סקווט, דדליפט תקופת התאוששות וכו'... כל זה טוב ויפה שמדובר במתאמן מתחיל , הוא באמת מסוגל לסדר גודל של העליות האלה.
שמדובר במתאמן מנוסה(שנתיים של אימונים רציניים +) זה פשוט לא יעבוד עלייה של 5 קילו או אפילו 2.5 באימון ואפילו בשבוע עם שמירה על טווח החזרות הקיים במיולד בבנץ זה פשוט בלתי אפשרי עוד דבר 3 שבועות של אימונים בטווח חזרות גבוהה זה פשוט מאד יותר מדי.. שבוע מקסימום יהיה מספיק לרובנו
ולעיין תכנית האימונים השנתית אני לא מסכים, כיוון שרוב המתאמנים מחלקים את השנה לתקופת מאסה של 9 חודשים וחיטוב של 3 חודשים, טווח העלייה הזה בלתי אפשרי במאסה אז עוד בחיטוב שאתה בגרעון קלורי זה בכלל אפילו אם סייקלים בלתי אפשרי... קיצר אחי כאשר אתה מפנה את המאמר למתאמן הישראלי הממוצע המאמר מתאים יופי (ואם זאת אוכלוסית היעד תתעלם מהתגובה שלי) אבל כאשר מדובר במישהו קצת מעבר זה פשוט לא יעבוד אם כל הכבוד יש הרבה דברים לתקן ולשנות.

חחח זאת אכן אוכלוסיית היעד ידידי....אבל בכל זאת אתן לך תגובה

אתה צודק לקשה לעלות בתור מתאמן וותיק את העלייה הנדרשת אבל-היא אפשרית....אל תשכח שיש לך בין 12 ל-7 חזרות לשחק בהן....
בכל אופן למתאמן כמו שהצגת התכנית וודאי פחות תתאים [למרות שאפשרית כמעט לגמרי] אבל יש עוד המון שיטות לדאוג שהגוף תמיד יהיה תחת עומס שיתאימו יותר למתאמן וותיק מאשר למתחיל

בקשר לשנה.....אם תראה מה כתוב ותחשב לעצמך את התקופות והזמנים שלהן תראה שיוצאים עם 9 חודשים [הזמן הממוצע שלוקח למתאמן מתחיל לעשות מאסה עד לחיטוב-בדיוק כמו שאמרת]

Max90kg
18-05-09, 12:48
יש כמה דברים שאני לא מבין ולא מסכים איתם. לא שאני חושב שתתייחס לזה כי מי אני בכלל אתה מאמן כושר ואני סתם עוד אחד.

כל כמה זמן לשנות משהו בתוכנית האימון כדי שהגוף יאלץ לגדול ולהתחזק כדי להתאים את עצמו לעומס החדש שהוא לא מכיר.

מיתוס של מאמני כושר. אנשים רבים עובדים עם האוסף של תרגילים כבדים בסיסיים הרבה שנים וממשיכים לגדול ולגדול. כל אחד צריך להתאים את התוכנית לגוף שלו ולחפש את הנוסחה שתפתח אותו יותר, לא לשנות דברים סתם כדי לגוון.

9 סטים לשריר גדול 6-7 סטים לשריר קטן 4 ימי עבודה בשבוע. כולנו מכירים את חלוקת הab אין צורך להרחיב עליה.

9 סטים לשריר גדול? 6-7 לקטן? ככה אתה תתכנן את השנה ותגיע בסוף השנה לתוצאות שהיית מגיע אליהן בחצי שנה.

ותשתדלו לא לרדת מתחת ל-7 חזרות,
למה? ריפטו השתגע?

תקופה זו תיקח חודשיים בערך אבל המדד העיקרי הוא עד שכבר לא מצליחים לעלות משקלים
אין צורך למשוך את התקופה הזאת יותר ולבצע דילואוד לא זאת המטרה שלנו.

מה רע בדילואד? למה אם אתה מתאמן מתחיל צריך להתעסק בקקי של האימוני כוח וההתאוששות אם אתה מספיק חזק בשביל להמשיך בעליה לינארית אחרי הדילואד. אני לא מבין את זה... בספר בראון יש פרק לגבי סייקלים ארוכים מאוד (סייקלים שבהם אתה עושה דילואדים ארוכים יותר מבסייקלים רגילים) ומוסבר שככל שהסייקל עצמו יותר ארוך ככה תגיע ליותר תוצאות ולכן יעיל יותר לחלק את השנה לסייקל אחד גדול ולא לסייקלים של כמה חודשים שבכל אחד מהם אתה עושה גם אימון כוח גם התאוששות וגם אימון של תוכנית המטרה.

שלא תבין אותי לא נכון אני לא בא לצאת עליך או לפסול את המדריך שלך אני רוצה לפתוח לעצמי את הראש לעוד אפשרויות ואני רואה שהרבה דברים שכתבת אנשים אחרים כבר סטרו בעבר

hypertrophy
18-05-09, 13:34
אוקיי נגיב לכל חלק
[ד"א-אני שמח שיש המון תגובות כאלו כי אחרי השטיפה שהייתה פה על תכניות עם נפח נמוך הגיע הזמן שתהיה קונטרה ואולי ככה אנשים ילמדו לקבל תכניות אחרות-כל עוד שומרים על ראש פתוח ורוצים ללמוד משהו ומתנהל דיון מכובד]

החלק הראשון שכתבת-בקשר לזה שצריך לשנות ולגוון
בדיוק מאותה סיבה שהעלת-"האוסף של תרגילים כבדים בסיסיים הרבה שנים וממשיכים לגדול ולגדול" כתבתי את זה אני מאוד מסכים שיש את תרגילי הקודש שאסור לשנות וחובה שיהיו בכל תכנית אימון
לצערי אנשים לא מבינים את עיניין הגיוון והם חושבים שצריך לשנות תרגילים ושהגיוון הוא בעצם שינוי תרגילים מה שכמובן אינו נכון במאמר הזה אני מנסה ללמד איך לגוון בצורה אפקטיבית!-הכוונה:שינוי בצורה האימון
אתה מבין שפה אנחנו מסכימים על אותו הדבר? רק שאתה לא הבנת את כוונת המאמר?

החלק השני שבו התייחסת לנפח של תכנית המטרה-אני הסכלתי להבין שכל אחד עם הנפח שמתאים לו בסופו של דבר זו היא רק דוגמא אבל שכל אחד יקח את התכנית והנפח שהוא עובד איתם [אצלי אישית הז הנפח אצלך אולי פחות ואצל מישהו אחר אפילו יותר-זה לא העיקרון בתכנית] ולפי התכנית שבה הוא עובד יקח את עקרונות התכנית שכתבתי
מצידי שבנאדם יעבוד לפי fbw עם סט לכל שריר זה לא עקרוני ולא בזה אני נוגע בתכנית

החלק השלישי-למה לא לרדת מתחת ל7 חזרות? כי המטרה שהצגתי במאמר היא מאסת שריר היפרטרופיה ומתחת ל7 חזרות זה כבר פחות יעיל למטרה הזאת [אל תשכח שריפטו מאמן לכוח והוא בעצמו אמר שלא מעניין אותו המאסה שתהיה עלייך]

החלק האחרון-למה לא לעשות דילאוד...קראת את המשפט שבא מיד אחריו? זה שאומר שאין צורך בדילואוד כי לא זאת המטרה שלנו?
הבנת שהתכנון במאמר מותאם לתכנית למאסה? בגלל זה לא כל כך יעניין אותנו להעלות עוד ועוד משקלים ולהתחזק
אנחנו רוצים בתקופה קצרה להתחזק כמה שיכולים לא להעלות בכוח ולהזניח את המאסה שלנו

אני מבין שאתה לא בא לצאת עליי-אבל כדי לפתוח את הראש אתה צריך להבין שחוץ מכוח יש עוד מטרות ובפיתוח גוף אנחנו מתעסקים בכמה מאסה יש עלייך ולא כמה חזק אתה
אני לא נוגע בתכניות לפיתוח כוח כי זה פשוט לא מעניין אותי-אני מבין שכמה חבר'ה שתפו אותך על זה שצריך לעשות תכניות כוח ומה מעניין אותך ידיים ומה מעניין אותך זה וזה וזה-אלו אנשים שמזלזלים בתחום פיתוח הגוף וואתם מעניין כוח אז שישארו בתכניות הכוח שלהם ושיהנו בלהתחזק אין בזה שום דבר רע אבל שיפסיקו להנחיל את המטרות שלהם לכל בחור שרוצה להעלות במאסה כי זה פשוט מטעה

Max90kg
18-05-09, 13:46
אז אתה אומר לי שאם אני רוצה להעלות במסה לא כדאי לי לעבוד על תוכניות בסגנון ss?
אני יודע שהתוכניות עובדות על הסיבים הלבנים המהירים והעליה היא יותר לטובת הכוח אבל התוכניות נועדו גם למסה ולא רק לעלייה לינארית במשקלי העבודה ככה לפחות קראתי.
בקיצור, אם מתאמן חדש נרשם למכון מה אתה ממליץ לו לעשות? קודם ss ואז תוכנית בטווח חזרות גבוה לעליה במסה? או אולי אתה חושב שכדאי ישר להתחיל מאירגון השנה לפי המדריך שלך?
ותודה על ההתייחסות :)

hypertrophy
18-05-09, 14:02
אז אתה אומר לי שאם אני רוצה להעלות במסה לא כדאי לי לעבוד על תוכניות בסגנון ss?
אני יודע שהתוכניות עובדות על הסיבים הלבנים המהירים והעליה היא יותר לטובת הכוח אבל התוכניות נועדו גם למסה ולא רק לעלייה לינארית במשקלי העבודה ככה לפחות קראתי.
בקיצור, אם מתאמן חדש נרשם למכון מה אתה ממליץ לו לעשות? קודם ss ואז תוכנית בטווח חזרות גבוה לעליה במסה? או אולי אתה חושב שכדאי ישר להתחיל מאירגון השנה לפי המדריך שלך?
ותודה על ההתייחסות :)

למתאמן מתחיל שרק נרשם לחד"כ לעבוד בfbw 4 סטים שריר גדול 2 סטים שריר קטן
למשך חודשיים שלושה[כשהחודש הראשון יאופיין במס' חזרות של 12-15] ואח"כ אפשרי לעלות ל5-6 סטים לגדול 2-3 לקטן או לעבור לab
כשאת המדריך שאני כתבתי אפשר להתחיל אחרי חודשיים שלושה [מניסיון הכי נוח לעבוד במדריך בתכנית ab פשוט החלוקה ואפשרויות ההעמסת משקלים יותר נוחות]

זה לא חדש שאני לא חסיד של ss פשוט אני חושב שהנפח הוא נורא נמוך כדי לראות התקדמות רצינית
[עלייה במשקל גוף זה נחמד השאלה היא מה אתה עולה בשריר או בשומן]
היא יכולה להיות תכנית מצוינת למתאמן שמחפש להתחזק בלבד אבל לא לממטרות מאסה

little_friend
18-05-09, 14:59
למתאמן מתחיל שרק נרשם לחד"כ לעבוד בfbw 4 סטים שריר גדול 2 סטים שריר קטן
למשך חודשיים שלושה[כשהחודש הראשון יאופיין במס' חזרות של 12-15] ואח"כ אפשרי לעלות ל5-6 סטים לגדול 2-3 לקטן או לעבור לab
כשאת המדריך שאני כתבתי אפשר להתחיל אחרי חודשיים שלושה [מניסיון הכי נוח לעבוד במדריך בתכנית ab פשוט החלוקה ואפשרויות ההעמסת משקלים יותר נוחות]

זה לא חדש שאני לא חסיד של ss פשוט אני חושב שהנפח הוא נורא נמוך כדי לראות התקדמות רצינית
[עלייה במשקל גוף זה נחמד השאלה היא מה אתה עולה בשריר או בשומן]
היא יכולה להיות תכנית מצוינת למתאמן שמחפש להתחזק בלבד אבל לא לממטרות מאסה

יאיר כיוון שאני שם לב שאני מסכים איתך במה שהצגת ואיך שאתה מנמק, הייתי מאוד רוצה שתעיף מבט על התוכנית שבניתי לעצמי ותגיד לי מה אתה חושב (בינתיים עובדת מעולה):
http://www.israelbody.com/showthread.php?t=53424

לדעתי הצלחתי לשלב אלמנטים של כוח ומאסה בתוכנית אחת, ובינתיים אני מתקדם בשניהם.

תודה.

OverPower
18-05-09, 17:08
אני מבין שאתה לא בא לצאת עליי-אבל כדי לפתוח את הראש אתה צריך להבין שחוץ מכוח יש עוד מטרות ובפיתוח גוף אנחנו מתעסקים בכמה מאסה יש עלייך ולא כמה חזק אתה
אני לא נוגע בתכניות לפיתוח כוח כי זה פשוט לא מעניין אותי-אני מבין שכמה חבר'ה שתפו אותך על זה שצריך לעשות תכניות כוח ומה מעניין אותך ידיים ומה מעניין אותך זה וזה וזה-אלו אנשים שמזלזלים בתחום פיתוח הגוף וואתם מעניין כוח אז שישארו בתכניות הכוח שלהם ושיהנו בלהתחזק אין בזה שום דבר רע אבל שיפסיקו להנחיל את המטרות שלהם לכל בחור שרוצה להעלות במאסה כי זה פשוט מטעה

צריך להפיץ את הפסקה הזאת בכל מקום אפשרי::11:
מאמר מצויין.:diractor:

tal_s
18-05-09, 17:11
צריך להפיץ את הפסקה הזאת בכל מקום אפשרי::11:
מאמר מצויין.:diractor:

הפסקה הזאת לא נכונה אך גם לא שגויה.. יש המון דרכים לצבור מאסה
אחת השיטות היא להתקדם בכמה שיותר משקל על המוט

barakav
18-05-09, 19:17
מאמר טוב.

בעקרון הקשר בין מסה לכוח הוא מסובך וקשור בגורם הנוסף של ההתשה. אימון קצר של אדם חזק יכול להיות מתיש יותר מאימון ארוך של מתאמן חלש. עדיין, אם המתאמן החזק יעשה עוד כמה סטים הוא יגיע להתשה מטבולית גבוהה יותר ויגדל יותר. בסופו של דבר, רוב המחקרים מראים שתוכניות שמתבססות יותר מידי על התשה ולא על כוח משפיעות בדרך כלל בצורה יעילה יותר רק לתקופות די קצרות של בין שניים לארבעה שבועות ואז צריך לשנות משהו, העלאת משקלים לעומת זאת עובדת תמיד ומאפשרת להחזיר את היעילות לתקופות ההתשה.

בכל אופן, גם התשה היא בעצמה מונח מורכב שיש עליו אי הסכמה, יש כאן גם קשר לאימון עם חסימת כלי דם ולשילוב של כמה טווחי חזרות כדי לגרום להתבטאות של גנים שונים בשריר(נושא חשוב שרק עכשיו אני נכנס אליו).

נעל
18-05-09, 19:50

קראת את המאמר בכלל?

אי אפשר להעלות 5 קילו בבנצ כל שבוע.
אם היה אפשר הייתי עושה עכשיו 450 קילו.

וכל בחור רציני במכון 600.
קצת הגזמת, אולי פעם בחודש, שלוש שבועות.
אבל שבוע רק אם אתה מתאמן מתחיל וגם זה לא נמשך הרבה זמן......
חוץ מזה מאמר טוב.

galSH
18-05-09, 20:06

אפשר להעלות עד שאתה מגיע ל"מישור" ואז ההתקדמות יותר איטית.

hypertrophy
18-05-09, 21:52

וכל בחור רציני במכון 600.
קצת הגזמת, אולי פעם בחודש, שלוש שבועות.
אבל שבוע רק אם אתה מתאמן מתחיל וגם זה לא נמשך הרבה זמן......
חוץ מזה מאמר טוב.

כבר נגענו בעיניין.....תחפש בפוסט [כולה 3 עמודים]

hypertrophy
18-05-09, 21:55
יאיר כיוון שאני שם לב שאני מסכים איתך במה שהצגת ואיך שאתה מנמק, הייתי מאוד רוצה שתעיף מבט על התוכנית שבניתי לעצמי ותגיד לי מה אתה חושב (בינתיים עובדת מעולה):
http://www.israelbody.com/showthread.php?t=53424

לדעתי הצלחתי לשלב אלמנטים של כוח ומאסה בתוכנית אחת, ובינתיים אני מתקדם בשניהם.

תודה.

נשמע מעניין....תראה אם היא עובדת אז תמשיך איתה עד שתפסיק לעבוד עלייך....
אם בכא לך לנסות את התכנית שכתבתי אני אחרי שתסיים עם שלך אתה מוזמן לרשום את השגייך

jonathan
18-05-09, 23:31
אחלה מאמר.
איזה תגובות רצות פה...גיל..עשה טובה ותחזיק אבקת שכל בחנות..אנשים פה זקוקים להיפרטרופיה במוח.(לאלה שמבינים למה התכוונתי..כן..זה יהיה מצויין לפורום.)

trx--->sus
19-05-09, 16:02
תאכלס איזה ישראלי לא לפרגן

כל הכבוד אחי מקווה שתפרסם עוד מאמרים

עלוש
20-05-09, 23:49
קצת באיחור..
יאיר מאמר מעולה !
המשך ככה אחי :1: