PDA

צפה בגרסא המלאה : עייף בזמן האחרון לא מבין למה ... דבר שמפריע מאוד באימונים

digidigi
19-05-09, 15:55
בזמן האחרון אני כל הזמן חוזר מבית ספר פשוט גמורר ואני לא יודע למה, אני לא עושה שום פעולה מיוחדת וגם שהייתי בזמן האחרון בהפסקה מהמכון הייתי עייף גם בלי קשר לאימונים ואני הולך לישון כמה שיותר מוקדם ונדיר שאין לי 8 שעות שינה..
זה פשוט ממש מעצבן כי נאי צריך לישון צהריים כל הזמן בשביל ללכת לאימון כמו שצריך וזה דופק לי את השינה בערבב וגם לא ממש עוזר לי
מה זה יכול להיות ומה אפשר לעשות ?

bored2death
19-05-09, 15:57
אם אתה בחטיבה העליונה אולי התקופה הזו של הבגרויות והמתכונות משפיעה עליך?

amir717
19-05-09, 15:59
יש קפה xl בימינו אני לפני בגרות שתיתי

king l8
19-05-09, 17:35
אולי אתה לא אוכל מספיק אחי ..

AkunaMatata
19-05-09, 17:38
באמת שהתבתקופה שהייתי מתאמן גם היה לי ככה
פשוט 8 שעות שינה לא הספיקו לי
הייתי צריך 10-12 שעות שינה
ועכשיו הפסקתי להתאמן ועדיין אני צריך 10-12 שעות שינה
מישהוא יודע ממה זה יכול להיות?
וכן אני בתיכון עכשיו

Vodex
19-05-09, 17:45
לפי מה שזה נראה ישנם כמה סיבות
1) יצא לך לעשות בדיקת דם לאחרונה? יכול להיות שיש בעיות כבד,טחול עייף ברזל נמוך וכו' משפיע מאוד על העיפות
2) יש מצב שזה סתם תקופת התבגרות וכו' שהגוף רוצה לישון כל הזמן זה הגיל שבדרך כלל חוזרים מבצפר עיפים

Holy_Templar
19-05-09, 17:46
אולי אתה לא אוכל מספיק אחי ..

או לסירוגין יותר מידיי :)

haim15
19-05-09, 18:14
יש מצב שזה מהחום הכבד שיש בזמן האחרון, אני היום חזרתי מבצפר אכלתי ומ2 עד 6 ישנתי רק בגלל החום המעצבן הזה! אין הלכה לי כל השינה בלילה

speed
19-05-09, 18:19
היה לי מן עייפות תמידית כזאת גם (יכול להיות שזה קשור לגיל ההתבגרות גם..), עשיתי בדיקת דם והיה מדובר בחוסר ברזל, לקחתי כדורים תקופה של חודש וזה עזר קצת אבל אח"כ חזר, היום אין לי את העייפות שהייתה לי ואני חושב שזה בגלל שעברתי את גיל ההתבגרות אז עברו גם ההשפעות..
בכל מקרה כמו שציינתי אם כבר באותו הקשר אז אני עובד עם משהוא ואנחנו מוכרים מוצרי שמיוצרים מצמחים, מוצר הדגל שלנו זה הסרת השיער שאנחנו רוצים להריץ אבל בין היתר יש מוצר לתשישות, עשוי מפטריה סינית שמגדלים בתנאים מסויימים, המוצר כשר ומתאים לאוכלוסיית הגברים (ואם אני לא טועה אז למבוגרים יותר) אתה תמיד יכול לנסות.. אני אישית, לפני הכל אני ממליץ לך לעשות בדיקת דם- לרוב זה חוסר ברזל, הפטריה יכולה מאוד לעזור ואפשר לקחת אותה גם עם תוסף הברזל אבל כדאי שתדע ממה זה נובע לפני הכל.

digidigi
19-05-09, 19:33
אוקיי לכל אלה ששאלו:
1. בדיקות דם לא עשיתי מזה 6 שנים חח אני באמת מטומטמם אני אלך שישי בע"ה
2. וכן זו התקופה של המבחנים והבגרויות
3. וזה לא קשור לחום הזה , כי גם בחורף הייתה לי את העייפות הזאתי...
4. וכן אני אוכל מספיק ואפילו יותר אז לא נראה לי שזה קשור
תודה לכל התגובות מצפה לעוד !

נעל
19-05-09, 20:17
כנראה תקופת הבגרויות.
אני כל הזמן מצונן ואני די בטוח שזה בגלל שאני כל היום לא זז ולומד לחרא הזה.
מה גם ש8 שעות שינה בד"כ לא מספיק בגיל ההתבגרות אני יכול לישון באופן קבוע כ10 וזה לא יותר מדי בשבילי, אני הייתי אומר ש8 שעות מתאים לבנאדם בוגר אבל בגיל ההתבגרות 10 שעות אמורה להיות הכמות המומלצת.
לא זוכר איפה ראיתי אבל בגיל ינקות 14 שעות ביום, 3-4 כ12 שעות ביום ובגיל ההתבגרות כ10 שעות ביום ואח"כ 6-8 מספיק.

Vodex
19-05-09, 20:22
6 שנים? אני עושה איזה 3-4 פעמים בשנה...תלך לבדוק אולי יש משהו לא תקין

goldBEN
19-05-09, 20:39
יש מצב אתה נהיה עצלן...
אל תישן צהריים כי זה דופק את השינה בלילה.
תבדוק את התזונה שלך ואם היא מספקת.
אולי אתה קצת בדיכאון או משהו?
אולי חסר לך המוגלובין?

///Efi///
19-05-09, 20:44
וכן אני בתיכון עכשיו

חחחחחחח מה אתה דוב תגיד לי?! אני מיתאמן ואני ישן 6 שעות בלילה בערך..

ד"א- מה עם הכוסית שהייתה לך בתמונה בצד? (באווטר)

TheRock
19-05-09, 21:08
או לסירוגין יותר מידיי :)

:):):):) פעם ראשונה שאני שומע שאוכל יותר מדיי גורם לעייפות

וכן אני בתיכון עכשיו

חכה תגיע לצבא תישן 5 שעות מקסימום ונראה אותך בוכה להם

goldBEN
19-05-09, 21:31
:):):):) פעם ראשונה שאני שומע שאוכל יותר מדיי גורם לעייפות

הגוף משקיע הרבה מאוד אנרגיה בשביל לפרק את המזון שאתה מכניס אליו ליחידות הבניין ומן הסתם שאם תאכל יותר מידי אז כל הפעילות של הגוף תהיה מרוכזת ומן הסתם זה דבר שיביא לעייפות ומן הסתם אתה תתלונן שאתה עייף ותישן בצהריים ומן הסתם אתה תפתח פוסט באיזה פורום שמסביר את הבעיה שלך.

rotembaroch
20-05-09, 00:01
עייפות יכולה להיות מהמון סיבות, אם זה משהו שכבר ממש מפריע לך ביום יום תלך לרופא משפחה שלך והוא ישלח אותך לעשות בדיקות דם מתאימות.

דבר שני, יכול להיות שאולי זה בגלל שנת הצהריים.
הייתה לי תקופה דומה שבגלל שנת הצהריים הייתי נרדם בשעות מאוחרות ובבוקר הייתי חייב לקום מוקדם לבצפר , ככה היום היה עובר כשבלילה ישנתי 5 שעות שינה ,הייתי חוזר הביתה ונרדם מעיפות וחוזר חלילה.
עד שהחלטתי שלא יעזור מה אני לא יושן צהריים וככה סידרתי את השעון הביולוגי שלי.
שינה מלאה של 8-9 שעות הרבה יותר טוב משנת צהריים+ שנת לילה קצרה.

ThE HummeR
20-05-09, 00:07
החום עושה גם אותי עייף מהרגיל..

SaharKazes
20-05-09, 00:16
הרבה קפה לפני אימון יעשה עבודה טובה

speed
20-05-09, 04:05
אם לא עשית בדיקת דם הרבה זמן אז זה חובה..
אני זוכר שבתקופת המבחנים גל לי היה את זה, זה נובע גם מהלחץ מהמבחנים..
כבדרך אגב אני ממליץ לך לבדוק אולי מגיע לך תוספת זמן- זה מאוד עוזר מהסיבה שכל הגורמים האלה בסופו של דבר קשורים אחד לשני..
דבר שני שינה מועטת בלילה +לחץ נפשי+ עומס חומר למידה- ככה זה בזמן הבגרויות וכדיי להתגבר אני ממליץ לך שתבדוק אם כדי לך לקחת רסקיו, כדורי ברזל (לפי הבדיקה- אם תרצה אני יכול לתת לך את הפטריה הסינית אבל זה לא חובה, זה מונע תשישות, לגברים שחוזרים מהעבודה זה מאוד עוזר) ובנוסף לבדוק אם מגיע לך תוספת זמן, בין כל המבחנים תמצא לך את היום ללכת לפסיכולוגית שתעשה לך את זה, תקבע פגישה ותודיע לה מה אתה מעוניין, לרוב נותנים, דרך הבי"ס אפשר להשיג הנחה לזה..
דבר חשוב נוסף, כדאי שתדחה סיפוקים ותלמד כמה ימים לפני כל עוד זה אפשרי..-זה לא מקל על העייפות אבל זה עוזר בבחינה שממנה נובעת כנראה העייפות, לפחות שלא תיכשל בבחינה בגלל העייפות..

JaSoN.B
20-05-09, 04:38
אימון יתר?

אני מעלה רעיונות, אצלי לפחות אני יודע שזו הייתה הסיבה.

hanna666
20-05-09, 14:49
אתה בחיטוב ?

digidigi
20-05-09, 15:14
לא חיטוב

AkunaMatata
20-05-09, 18:23
חחחחחחח מה אתה דוב תגיד לי?! אני מיתאמן ואני ישן 6 שעות בלילה בערך..

ד"א- מה עם הכוסית שהייתה לך בתמונה בצד? (באווטר)

מאז שהיה שינוי בפורום היא כבר לא שם
ובקשר לשינה אין לי מושג למה זה ככה
אני דיי בטוח וגם מקווה שזה קשור לגיל למרות שזה כמה שנים ככה
עכשיו שאני בחופש זה פחות מפריע לי
אבל בלימודים שהייתי מסיים בצפר הייתי מגיע הייתי יושן מ 2-6 צהריים ובלילה מ 12-7
זה גם אחת הסיבות שהפסקתי להתאמן....

Big MAMA
20-05-09, 18:26
כמוני כמוך...
זה החום הזה... אני בימים האחרונים כל הזמן עייף ועם כאבי ראש בגללו..... לא הלכתי היום לאימון כי מתפוצץ לי הראש..

ariel.b
21-05-09, 08:08
אולי אתה ב"אימון יתר"? לפעמים בגלל עודף אימונים נוצרת עייפות תמידית. יש גם עניין נוסף: כמות שעות השינה לא בהכרח אומרת על איכות שעות השינה. אולי השינה שלך לא איכותית? שינה לא איכותית יכולה להגרם ממתח (אמרת בחינות), חום/קור בחדר, רעש...
כשהייתי במצבים כאלה פשוט עשיתי הפסקה באימונים לכמה ימים, ואז חזרתי כמו פנתר...
תרגיש טוב...

chris candido
21-05-09, 14:10
אני מציע כמו אחרים לעשות בדיקת דם,רב הסיכוים שחסר לך ברזל
או שיש לך גוף עדין

digidigi
21-05-09, 14:33
מה מכיל הרבה ברזל ?

chris candido
21-05-09, 17:16
מה מכיל הרבה ברזל ?

טנקים מכילים הרבה ברזל,ספינות,וכו' וכו'

אבל אני מניח שלא תלך למוזיאון הטנקים ליד לטרון ולא תלך לנמל חיפה בשביל ברזל אז יש פה רשימה קטנה של מאכלים

בקר, כבש, עגל, הודו, עוף,אפונה ירוקה,וכו' וכו'
תחפש בגוגל גם זה לא כזה קשה

speed
24-05-09, 00:59
אבוקדו, טחינה (שומשום), דובדבנים, חלווה (שומשום)- אם אני יזכר בעו אני יגיד לך. יש אתר שמראה את הערך התזונתי שיש בכל מאכל והביאו אותו פה אני חושב..

בכל מקרה, אני רואה שאתה רוצה להבין ממה זה נובע, כנראה זה ממש מפריע לך מאוד (היה לי את זה גם כמו שאמרתי וזה השפיע עליי בלימודים) אז אני יסביר לך איך זה עובד: אם אתה עייף וכנראה שזה נובע מחוסר ברזל, <<כל זה נובע לרוב מאי ספיגה של הברזל בדם או יותר נכון( או לרוב) מספיגה לא טובה של הברזל בדם.
הסיבה לכך: מה שמסייע לספיגה הברזל בדם זה הויטמין c, ובדר"כ זה הולך ביחד. יכול להיות שאתה אוכל מספיק מזון עם ברזל אבל אין לך מספיק ויטמין c- ויטמין c משפיע גם המערכת החיסונית של הגוף.

כלומר, נאמר ולקחת כדורים או שהרבית באכילת מוצרי ברזל , מאוד כדאי שתסחט מיץ תפוזים (יש בתפוז ויטמין c) ותשתה את הכדור איתו (אם תיקח כדורי ברזל הרופאה בטח תאמר לך את זה).

אז בינתיים בכל מקרה.. תרבה באכילת מזון עם ברזל ודבר שני תאכל תפוזים (או תשטה מיץ תפוזים שאתה סוחט בבית..)- אם תוך חודש אין שיפור, אז כנראה שזה יותר רציני, זה מצריך בדיקת דם נוספת ובנוסף לרוב שינוי תזונה, אתה תהיה ייב לעבוד על תפריט מהרופאה..

עכשיוף בנוסף, ואני מקווה שזה לא כבר אובר סיילינג חח אבל אם תרצה משהוא שיכול לגרום לך, וגם בלי כל קשר, להרגיש עירני- יש כחלק ממוצרי הטבע שאני והחבר שאני עובד איתו משווקים, את הפטרייה הסינית. השימוש של הפטרייה זה כנגד תשישות (בעיקר לאנשים שחוזרים עייפים מהעבודה)