PDA

צפה בגרסא המלאה : גרעון

mandarine
21-05-09, 21:07
לא כ"כ מובן לי מדוע יש שאיפה לצמצום פחמימות בהכרח בתפריט לירידה במשקל. אם מה שקובע סה"כ זה מה שנכנס ויוצא, אז אם בנאדם בתפריט בגרעון מספיק טוב לירידה במשקל אבל לא תפריט דל פחמימה אלא באיזור 150 גרם פח' ליום והוא מצליח לרדת וגם לשמור על התפריט לאורך זמן ועל המשקל ומרגיש מצוין ולא רעב בתפריט אז למה יש עדיפות ליותר חלבון ושומן על חשבון פח'?
חוסר בפח' גורם לי לחוסר ריכוז,תפקוד לקוי, קושי לעשות אירובי,דכאון,פגיעה מנטלית וכו'.
דווקא פסטרמה\קוטג' אני יכולה לסיים גביעים הרבה חופשי ואילו לחם קל יוצא לי יותר משביע ופחות קל'.
ולמה יש עדיפות ל0%? ה0% לא משביע בכלללל ורק מעלה תיאבון ומרשים לאכול מזה יותר, אם היה 3% בגבינה ו1.5% אז מגבילה כמויות ולא מתפרעת. לא עדיף?

radio111
21-05-09, 21:14
פחמימות = מקור האנרגיה הכי זמין לגוף. תחשבי שאם רוב התפריט שלך יהיה מורכב מפחמימות, שהם מקור האנרגיה הכי זמין, הגוף יצטרך לפרק כמות מינימלית של שומן, כי הרי הוא יכול להפיק אנרגיה ממקור הרבה יותר זמין. אם תצרכי קצת פחמימות, לגוף לא יהיה מקור אנרגיה זמין והוא יצטרך לפרק שומן.
את צריכה לאכול שומן בשביל תפקוד כמובן, וגם אם לא תתני לגוף שומן הוא "ייאחז" בשומן ולא ייתן לו ללכת.
אני מסכים איתך שפחמימות הרבה יותר משביעות, אבל זה מה יש.

mandarine
21-05-09, 22:32
אז יש עדיפות לצריכת שומן על פני פחמימות כדי להוריד אחוז שומן? וחוסר בצריכת שומן מקשה "לשרוף" שומן מהגוף? אילו יחסים מומלצים כמה לצרוך שומן ופח'? בעצם עדיף לאכול חציל בטחינה או כרוב במיונז על דגנים?

m0she
21-05-09, 22:51
תתעלמי ממה שנאמר. אם את לא יכולה לתפקד בלי פחמימות ברור שדיאטה דלה בפחמימות לא מתאימה לך. אפשר לרדת בלי בעיה בדיאטה שאינה דלה בפחמימות, זאת פשוט עוד דרך.

jonathan
21-05-09, 23:05
תתעלמי ממה שנאמר. אם את לא יכולה לתפקד בלי פחמימות ברור שדיאטה דלה בפחמימות לא מתאימה לך. אפשר לרדת בלי בעיה בדיאטה שאינה דלה בפחמימות, זאת פשוט עוד דרך.
זה לא בערך אותו אפקט?
אם תאכל 50 גרם פחמימה ותרגיש עייף ואז תעבור ל100 גרם פחמימה אבל תעשה ספורט..אז זה בעצם מתאזן..שרפת פחמימות(שנאגרו כגליקוגן)
האפקט על הגוף דומה לא?

tal_s
22-05-09, 01:27
זה לא בערך אותו אפקט?
אם תאכל 50 גרם פחמימה ותרגיש עייף ואז תעבור ל100 גרם פחמימה אבל תעשה ספורט..אז זה בעצם מתאזן..שרפת פחמימות(שנאגרו כגליקוגן)
האפקט על הגוף דומה לא?

לא אחי שאתה הקלוריות שאתה מוציא פחות משפיעות על תחושת השובע מאשר האוכל שאתה מכניס
מה גם שאתה עושה ספורט האנרגיה מגיעה ממאגרי גליקוגן ולא מהאוכל עצמו..
בכל מקרה מה אם האוזן שלך , אני זוכר שבצלילה ממורנה בגדנע קרה לך משהו .. ?

m0she
22-05-09, 08:51
זה לא בערך אותו אפקט?
האפקט על הגוף דומה לא?

לא אמרתי כלום על ספורט..

radio111
22-05-09, 12:33
למה שתתעלם ממה שאמרתי? איפה טעתי? לא ייעצתי לה איזה דיאטה לעשות..

jonathan
22-05-09, 16:31
לא אחי שאתה הקלוריות שאתה מוציא פחות משפיעות על תחושת השובע מאשר האוכל שאתה מכניס
מה גם שאתה עושה ספורט האנרגיה מגיעה ממאגרי גליקוגן ולא מהאוכל עצמו..
בכל מקרה מה אם האוזן שלך , אני זוכר שבצלילה ממורנה בגדנע קרה לך משהו .. ?
מאיפה אתה מכיר/זוכר אותי?
ולגבי התחושת שובע,לא דיברתי על זה.
הגוף מרגיש עייפות/טשישות בכמות מסוייימת של פחמימות..בין כה וכה כדי לקבל אותו גרעון צריך לקצץ קלוריות..אם עושים את זה בספורט הגליקוגן יירד..אם מורידים פחמימות הגליקוגן גם כן יידלל..
משה אני יודע שלא דיברת על ספורט,אבל התייחסתי לדרכים אחרות להוריד במשקל.(למה התכוונת?)

m0she
22-05-09, 17:22
למה שתתעלם ממה שאמרתי? איפה טעתי? לא ייעצתי לה איזה דיאטה לעשות..

טעית לגמרי. זה שפחמימות זה מקור זמין לאנרגיה לא אומר שאי אפשר להרזות איתן או שהן יאטו את הירידה. זה עניין של מאזן קלורי. גם שומן זה אחלה מקור לאנרגיה..

יונתן, אם תאכל יותר ותעשה ספורט שיכסה על זה אז זה אותו דבר. זאת השאלה?