PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה חשובה: ירקות

yosef720
25-05-09, 06:28
אתם סופרים את הקלוריות שבירקות?
אני ב4 ארוחות מוסיף סלט גדול בנוסף ללחם או לאורז

Melamed
25-05-09, 06:32
אני כן

hanna666
25-05-09, 07:58
מסה לא חיטוב בטח

DANN
25-05-09, 08:10
אני אוכל 1.5-2 קילו ירקות ביום.אני בחיטוב.
לא מחשיב את הקלוריות.יש כאלה שטוענים שכל הקולריות שוות ולא מייחסים חשיבות למקור שלה.
אני מאמין שלא כך.קלוריות ממלפפון הם לא קלוריות מכפית סוכר.
הקיבה עובדת הרבה יותר קשה לפרק גמבה או גזר מאשר סוכר לבן,בתהליך הזה קלוריות נשרפות.הסיבים התזונתיים בירקות גורמים לשחרור איטי יותר של אינסולין ובגלל שתי הסיבות האלה אני לא מחשיב את הקולריות בירקות.
פשוט תעכוב אחרי השינויים ותראה אם אתה משיג את התוצאות שאתה שואף להן
במידה ולא ,שנה מרכיבים,,כמויות וכו'(אל תגע בירקות)אני ממליץ לא להחשיב אותם קלורית.
מה שכן תחשיב את הרוטב-שמן,דבש וכו'....

hanna666
25-05-09, 08:13
אני אוכל 1.5-2 קילו ירקות ביום.אני בחיטוב.
לא מחשיב את הקלוריות.יש כאלה שטוענים שכל הקולריות שוות ולא מייחסים חשיבות למקור שלה.
אני מאמין שלא כך.קלוריות ממלפפון הם לא קלוריות מכפית סוכר.
הקיבה עובדת הרבה יותר קשה לפרק גמבה או גזר מאשר סוכר לבן,בתהליך הזה קלוריות נשרפות.הסיבים התזונתיים בירקות גורמים לשחרור איטי יותר של אינסולין ובגלל שתי הסיבות האלה אני לא מחשיב את הקולריות בירקות.
פשוט תעכוב אחרי השינויים ותראה אם אתה משיג את התוצאות שאתה שואף להן
במידה ולא ,שנה מרכיבים,,כמויות וכו'(אל תגע בירקות)אני ממליץ לא להחשיב אותם קלורית.
מה שכן תחשיב את הרוטב-שמן,דבש וכו'....

אין קשר בין מה שאמרת לבין מה שהוא שאל
לא דיברנו על קלוריות שוות וכל זה אתה יודע שגם בירקות יש קלוריות אז יש מצב שתכנס למאזן חיובי אם לא תדע לשמור על הפה

http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1393&CategoryID=192&Page=1

yosef720
25-05-09, 11:26
כן אבל אני לא שובע בלי סלט צריך 6-7 לחם בשביל לשבוע וסלט ממלא ארוחה זה טונה 2לחם +סלט
קוטג' 2לחם+סלט רק הסלט ממלא

obzion
25-05-09, 11:28
אני כן

וואי, אתה חייב לצאת מהסרט שלך.

למה אתה סופר קלוריות מירקות במאסה? אתה שוקל 48 קילו!!

yosef720
25-05-09, 11:30
אחי אני שוקל 64

yosef720
25-05-09, 11:31
גובה 1.66 אחוז שומן 10

obzion
25-05-09, 11:56
אחי אני שוקל 64

אם לא שמת לב, ציטטתי מישהו אחר...

DANN
25-05-09, 13:40
קרא שוב מה שכתבתי.
אני יודע שיש כאלה שמחשיבים וציינתי את זה .
וכן נכנסו "לשווי" קלורי ,אתה יכול לדבר על 100 קלוריות מירקות ו100 קלוריות מוופל בלגי באותה נשימה?
אתה תראה בעיקר כאלה שמחשבים את הקלוריות שבירקות בתפריט היומי-אבל אלה יהיו בעיקר דיאטנים ופחות אנשים עם נסיון בתזונת ספורט.בטח בחו"ל.רובם לא יחשיבו.
ואם רוצים להיות יותר ספצפיים יש כמה משפחות ירק..ועגבניה לא שווה לקולרבי..אבל אני לא רוצה לסבך.
אני לא סופר.ואני יורד בשומן(רק שומן-לא שריר).ואם הייתי סופר לא הייתי בגרעון קלורי.
איך זה מסתדר לך??
אני אגיד לך איך...קרא את התשובה הראשונה שכתבתי!!
אין מה לעשות קלוריה מקולרבי לא שווה לקלוריה מוופל בלגי.

manzor
25-05-09, 17:51
Dann אתה טועה ובגדול אחי, אתה חושב אולד-סקול, כולם הבינו שדווקא כן- בגדול, קלוריה מקולורובי כן שווה לקלוריה מוופל בלגי - אולי יש הבדל על עיכול וכו אבל לא בצורה משמעותית..

DANN
25-05-09, 19:31
ההיפך הוא הנכון..אני חושב הכי עדכני שיש..אני כל יום מתעדכן.אולד סקול אומר שכל הקלוריות שוות ופחות מעמיק ב-food timing
אין ספק...ספירת הקלוריות היא הבסיס עליו אבנה כל תפריט..ואחריה יש עוד שני גורמים חשובים: סוג המזון(פחמימה מורכבת/פשוטה וכו') ועת צריכתו.70 גרם פחמימות לפני אימון לא שוות ל-70 גרם פחמימה לפני השינה.

שחק עם שלושת אבני היסוד האלה-שחק איתם חכם ולא תאמין כמה מיתוסים של של שנות ה-70 תשבור.אני מדבר על אנשים כמונו-אנשים שהולכים למכון להיתאמן,לעבוד קשה.תזונת ספורט שונה.ולכן בהתחשב בכל הגורמים לא הייתי נכנס לספירת קלוריות מירקות...ובמיוחד לא מירקות כמו:קישוא,תרד,ברוקולי,פלפלים למינהם,פטריות,מלפפון,חסה,כרוב,סלרי.להבדיל לדוגמא מעגבניה שגם אותה אגב אני לא סופר למרות שהיא משמעותיתי יותר בהשפעתה.

שוב פעם העניין הוא לעכוב,למדוד ולפקח אחר התפריט ובמידה וצריך -לשנות..אני לא מאמין שיש כאן מישהו שהדיאטה שלו נכשלה בגלל כמות הירקות שצרך.הירקות הסיביים גורמים לקיבה שלך לעבוד קשה-קשה מאוד,בתהליך הנ"ל קלוריות נשרפות וגם קצב שחרור האינסולין לדם יורד.ספירת קלוריות היא הבסיס אבל ממש לא כל התמונה.ספירת קלוריות מפשטת עניינים..תעמיק קצת

Melamed
25-05-09, 19:35
זאת אומרת שכמויות של מלפפון ועגבניה שהם בערך 60 גרם כל אחד מהם לא אמורים לחשב בתפריט נכון?

DANN
25-05-09, 20:04
אני לא מחשב.בתנאי שאתה לא אוכל 15 עגבניות לפני השינה.

60 גרם מלפפון-מכיל 1 גרם פחמימה ו-6 קלוריות

60 גרם עגבניה-מכיל 2 גרם פחמימה ו-12 קלוריות

הסברתי על אופן ההשפעה החיובי של הקלוריות האלה,אני ממליץ לא לחשב.מעבר לזה סתכל על הערך האפסי שלהם.
למי שרוצה להעמיק,אני ממליץ על ספר, יחסית מעודכן(שנת 2007),מאחד הכותבים המוערכים ביותר-(dr.warren wille-(phd בתחום הוא כותב ב-bodybuilding,tn,וכבר יש לו ספר אחד שמתמקד בתזונה כללית יותר שהוא רב מכר.הספר החדש יותר שלו נקרא better than steroids ומתמקד רק בתזונת ספורט,עם דגש על bodybuilding,

DANN
25-05-09, 20:06
הקישור לא עובר ,בכל מקרה הקישו בגוגל את השם של הספר.

ספר חובה!!

ג'קי בן סימון
25-05-09, 21:16
אני במסה ואוכל יחסית הרבה ירקות סופר גם את הקלוריות וגם את הפחממות
לדוגמא בפלפל גדול יש 40 קלוריות ו9 פחממות, אם אני וכל 3 כאלו ביום למה שאני לא יספור?

DANN
25-05-09, 21:30
קרא מה שכתבתי.

לא יקרה כלום אם תספור,אני ממליץ לא לספור.
למה?

קרא מה שכתבתי.

מרציאנו
25-05-09, 22:00
אחי זה לא אחי בנושא דבר ראשון
דבר שני אחי
אם הוא בנאדם שאוכל הרבה ירקות וזה יכל להגיע גם ל300 קלוריות (לי זה קורה)
אין סיבה לא לספור קלוריות..אני בכל אופן סופר גם את הקלוריות וגם את הפחממות

yosef720
25-05-09, 22:11
הענין הוא במקום לחם עם טונה אז סלט עם טונה או קוטג'

מרציאנו
25-05-09, 22:17
אחי מזה משנה העיקר שהערך הקלורי יהיה חיובי ושיהיה מספיק חלבון!

user
26-05-09, 00:04
אני כן

משעמם לך?