PDA

צפה בגרסא המלאה : כמה שאלות חשובות!

Efi eLi
07-02-07, 15:47
אוקיי קודם כל על "חתירה כנגד מוט בהטיית גו" רציתי לדעת האם אפשרי לעשות אותו עם דאמבל? האם יש הבדל בדרך הביצוע?
דבר שני...אני רוצה לעבוד hst (כל הגוף 3 פעמים בשבוע) ולהחליף תרגילים כל סייקל...האם כדאי להחליף את כולם או רק את המבודדים יותר/מורכבים יותר?
האם זה יהיה בסדר לעבוד על רגליים סייקל אחד סקוואט וסייקל אחד דדליפט??
שאלה אחרונה...האם במשך בלוק אני יכול להוסיף/להוריד חזרות בשביל להגיע/להמנע מכשל? או שחייב לעשות תמיד את מס' החזרות שקבעתי לעצמי בתחילת הסייקל?
תודה מראש!

Efi eLi
07-02-07, 17:16
up!

Efi eLi
07-02-07, 17:59
אוף למה אתם לא עונים לי? =[

yatir1234
07-02-07, 18:12
טוב דבר ראשון "חתירה כנגד מוט בהטיית גו" זה בנט אובר ראוז?
אם כן שמעתי שגם עם משקולות זה סבבה אבל מוט הרבה יותר נוח ויש יותר שליטה ומשקולות זה שכיח בתרגיל זה...

בקשר לhst לדעתי מיותר לשנות תרגילים כל סייקל ואם כבר אתה משנה אז את המבודדים
אני עכשיו סיימתי Hst לפי האתר בלי לשנות והלך דווקא טוב..

דדליפט-סקוואט תחכה ממישהו אחר אני לא מבין בזה..

בקשר לחזרות כל הקטע פה לפי המאמר באתר גם.. הוא להישאר עם החזרות שקבעת לעצמך בהתחלה
ורק באימון האחרון בסייקל להגיע לכשל..
זה לא כזה קשה פשוט צריך לתת הכול וילך לך טוב לדעתי אחלה תוכנית

Efi eLi
07-02-07, 18:19
תודה גבר אחלה תשובה...good for you!
עכשיו צריך תשובה לשאלה עם הסקוואט והדדליפט...

Efi eLi
07-02-07, 22:55
up!

- Idan -
07-02-07, 23:30
עדיף שתשלב את הסקוואט ואת הדד ליפט באותו סייקל, למשל:
יום א' - סקוואט
יום ג' - דד ליפט
יום ה' סקוואט

זאת מתכונת דיי טובה ומקובלת. אתה יכול גם לעשות אלטרנציה, כלומר:

שבוע 1#
יום א' - סקוואט
יום ג' - דד ליפט
יום ה' - סקוואט

שבוע 2#
יום א' - דד ליפט
יום ג' - סקוואט
יום ה' - דד ליפט

וכך הלאה...

Efi eLi
07-02-07, 23:39
נשמע בסדר אבל יש בעיה קטנה עם זה...בדוגמא שרשמת הדד ליפט נופל כל פעם על אימון שישי וזה היום הכי חשוב שבו עושים הכל לכשל...ככה שבסקוואט אני אף פעם לא מגיע לכשל וחבל...אגב...מה דעתך בקשר לסייקלים כדאי לשנות תרגילים??

- Idan -
07-02-07, 23:45
אני רשמתי שתי דוגמאות לסידור. בדוגמא הראשונה הדד ליפט תמיד יהיה ביום ג', כלומר באימון השני והחמישי של כל בלוק, אז אתה יכול להשתמש בסידור כזה.

תרגילים בסיסיים לדעתי לא כדאי לשנות, לא לעיתים תכופות בכל אופן. אתה צריך איזו שהיא אינדיקציה להתחזקות, ואם תחליף לעיתים קרובות תרגילים בסיסיים לא תהיה לך את האינדיקציה הזאת.
תבחר לך 3 תרגילים בסיסיים שילוו אותך למס' חודשים. תרגיל אחד לפלג גוף תחתון, תרגיל אחד של דחיקה ותרגיל אחד של משיכה. דוגמא 1#:
סקוואט
בנצ' פרס
בנט אובר רו

דוגמא 2#:
דד ליפט
מילטרי פרס
מתח/פולי עליון

Efi eLi
08-02-07, 16:45
אחי אני לא מבין...אם אני משתמש בסידור השני שרשמת אז הדד ליפט לא יקבל אף פעם אימון לכשל ככה שכלום לא מסתדר לי ככה...מה גם שרשמת לי לבחור 3 תרגילים בסיסיים אבל אם אני רוצה לשלב דד ליפט וסקוואט אז אני צריך לעשות 4 בסיסיים...בקיצור אני לא מצליח להבין איך אני עובד ככה...מקווה שתצליח להסביר לי ותודה מראש!

Efi eLi
08-02-07, 18:52
up!

- Idan -
08-02-07, 20:58
אחי אני לא מבין...אם אני משתמש בסידור השני שרשמת אז הדד ליפט לא יקבל אף פעם אימון לכשל ככה שכלום לא מסתדר לי ככה...מה גם שרשמת לי לבחור 3 תרגילים בסיסיים אבל אם אני רוצה לשלב דד ליפט וסקוואט אז אני צריך לעשות 4 בסיסיים...בקיצור אני לא מצליח להבין איך אני עובד ככה...מקווה שתצליח להסביר לי ותודה מראש!
אתה לא חייב להגיע לכשל באימון השישי, רק אם אתה רוצה. לא זכור לי שבאתר הבית של התוכנית היה רשום כזה דבר (יכול להיות שאני טועה). ובכלל, להגיע לכשל בדד ליפט זה קצת קשה אלא אם אתה עובד עם משקלים גבוהים של 1-2 חזרות מה שלא קיים ב- HST.

אין בעיה שתעשה 4 תרגילים בסיסיים שלא יוחלפו במהלך מס' סייקלים. נתתי דוגמא למינימום תרגילים שכדאי לשמור עליהם בתור אינדיקציה להתחזקות.

Bullet
08-02-07, 21:05
אפשר להגיע לכשל גם עם 5 חזרות... לא חייב 1-2 :/

- Idan -
08-02-07, 21:09
אפשר להגיע לכשל גם עם 5 חזרות... לא חייב 1-2 :/
אולי עם 5 כן, אבל עם 15 או 10... i dare you. :-)

תכין צוות רפואי מראש אם אתה מחליט לנסות. :ph34r:

Bullet
08-02-07, 21:10
לא מבין מה הבעיה, אם יש לך מספיק סיבולת ריאה ואתה רענן ולא עייף... אפשר להגיע לכשל גם עם 15. פעם עשיתי דילול עם סקוואטים, 15-20 חזרות לכשל

Efi eLi
08-02-07, 22:23
אההההה אז ליגה פשוט אף פעם לא עשיתי דד ליפט אז לא ידעתי...בקיצור אני יעשה סייקלים בסדר הבא:
יום ראשון:דד ליפט
יום שלישי:סקוואט
יום חמישי:דד ליפט
יום ראשון:סקוואט
יום שלישי:דד ליפט
יום חמישי:סקוואט לכשל.

בסדר ככה נכון?