PDA

צפה בגרסא המלאה : איזה תרגילים נחשבים לתרגילים מורכבים?

Melamed
06-06-09, 18:51
חובה שיהיה בכל תכנית אימונים תרגילים מורכבים?
איזה סוגים יש של תרגילים מורכבים?
וכמה מומלץ שיהיה?
(אני יודע שיש דדלפיט,סקוואט,בנט אובר,לחיצת חזה אני חושב) יש עוד?

Max90kg
06-06-09, 18:53
דד ליפט
סקוואט
בנץ'
מיליטרי
בנט אובר

אלה הם תרגילי הקודש. אפשר לעשות גם וריאציות שונות של התרגילים עם דאמבלים וכו'

gil-da91
06-06-09, 19:00
דד ליפט
סקוואט
בנץ'
מיליטרי
בנט אובר

אפילו מומלץ אחת לכמה אימונים לעשות בדאמבלים.

obzion
06-06-09, 19:21
חובה שיהיה בכל תכנית אימונים תרגילים מורכבים?
איזה סוגים יש של תרגילים מורכבים?
וכמה מומלץ שיהיה?
(אני יודע שיש דדלפיט,סקוואט,בנט אובר,לחיצת חזה אני חושב) יש עוד?

תרגיל מורכב = תרגיל רב מפרקי.

Melamed
06-06-09, 19:39
שמעו בנתיים בגלל שאני מתחיל ואין לי הרבה מסת שריר ואני די חלש בגלל כל הדיאטה המאמן שלי עוד לא נתן לי תרגיל מורכב כי אני בקושי מצליח להרים את המוט ששמים עליו את המשקולות אבל מחר אני מתאמן והוא בא אז להגיד לו שיוסיף לי תרגילים מורכבים עם דאמבלים?

hypertrophy
06-06-09, 20:20
דד ליפט
סקוואט
בנץ'
מיליטרי
בנט אובר

בנט אובר לאו דווקא.....אפשרי לעשות כל סוג של חתירה [כל עוד זה לא החרטא הזאת של חתירה רחבה לכתף]

Melamed
06-06-09, 20:22
אני עושה חתירה אבל מה הכוונה חתירה רחבה לכתף? אפשר לראות סרטון או הדגמה?

tal_s
07-06-09, 01:40
שמעו בנתיים בגלל שאני מתחיל ואין לי הרבה מסת שריר ואני די חלש בגלל כל הדיאטה המאמן שלי עוד לא נתן לי תרגיל מורכב כי אני בקושי מצליח להרים את המוט ששמים עליו את המשקולות אבל מחר אני מתאמן והוא בא אז להגיד לו שיוסיף לי תרגילים מורכבים עם דאמבלים?

תקשיב טוב .. אתה מבזבז את הזמן שלך .. מה זה המאמן שלי לא נתן לי ? מי בכלל מבקש תכנית אימון מהמאמן.. ומזה בקושי מרים את המוט? בת 12 דוחקת מוט אולימפי בלי משקולות ואתה כבר איזה חודש רשום לפורום ואני מניח שמתאמן יותר מזה אז בכלל
א' כל תפסיק את החיטוב המפגר שלך אתה לא צריך לתחטב אם אין עליך מסת שריר ואפילו את המוט אולימפי אתה לא מצליח לדחוק..
ב' תתחיל לאכול (2500-3000 קלוריות מינימום)
ג' תזרוק לשירותים את התכנית של המאמן ותוריד את המים ותבנה לך תכנית נורמלית , יש לך את המאמר שhypertrophy רשם הוא יכול לעזור לך ( תלמד איך מבצעים תרגילים מYOU TUBE) אם יש לך ספקות תצלם את עצמך ותעלה לאתר ואנחנו נתקן אותך.

בהצלחה:sbb4:

Melamed
07-06-09, 06:26
לא דווקא התוכנית שהוא הביא לי אחלה אני מתקדם איתה והיום שאני הולך לעבודג איתו הוא מוסיף לי עוד תרגילים
אני מתקדם איתו לאט לאט בלי להעמיס יותר מדי...
אפשר את המאמר של האיש שציינת?

OK.
07-06-09, 11:28
בנט אובר לאו דווקא.....אפשרי לעשות כל סוג של חתירה [כל עוד זה לא החרטא הזאת של חתירה רחבה לכתף]

חתירה ביד אחת זה בסדר (מסור)?
אמרו לי שזה לא נחשב תרגיל מורכב.
מה עם חתירה לסנטר?

תודה.

shraga
07-06-09, 13:58
חתירה ביד אחת זה בסדר (מסור)?
אמרו לי שזה לא נחשב תרגיל מורכב.
מה עם חתירה לסנטר?

תודה.

תרגיל מורכב מפעיל שני מפרקים ומעלה.
בתרגילי חתירה (ללא תלות בוריאציה), מופעלים לבטח מפרק המרפק ומפרק הכתף, משמע תרגיל מורכב.

אגב, "תרגילי הקדש" הם סקוואט, דדליפט ובנץ' פרס. הבאים אחריהם בדירוג הם פרס לכתפיים, חתירה בכפיפה (bor) ומתח- אך הם אינם הכרחיים לתוכנית מוצלחת.

מדוזה
07-06-09, 17:58
סליחה שזה לא קשור לנושא , אבל shraga אני מאוד מחזיק מהידע שלך , והייתי רוצה לדעת אם יש איזשהו מקום שאפשר לשאול אותך שאלות ולשוחח איתך ?

בכל מיקרה אם לא , אני ישמח שתגיד את דעתך על תוכנית הSS לבנאדם שמטרתו היא עלייה במסה, ואיזה תוכנית אתה ממליץ לעשות אחריזה ? (ss בסה"כ זה תוכנית שבנויה אך ורק מתרגילים מורכבים , אז לכן לא רואה סיבה להחליף תוכנית וגם מבחינת גיוון זה לא להחליף זה רק להוסיף , הייתי מעוניין לדעת למה כדאי לעבור אחרי תוכנית כזאת )

תודה.

tal_s
07-06-09, 18:41
לא דווקא התוכנית שהוא הביא לי אחלה אני מתקדם איתה והיום שאני הולך לעבודג איתו הוא מוסיף לי עוד תרגילים
אני מתקדם איתו לאט לאט בלי להעמיס יותר מדי...
אפשר את המאמר של האיש שציינת?

התייחסת בדיוק לשורה אחת מכל מה שרשמתי

shraga
07-06-09, 18:51
סליחה שזה לא קשור לנושא , אבל shraga אני מאוד מחזיק מהידע שלך , והייתי רוצה לדעת אם יש איזשהו מקום שאפשר לשאול אותך שאלות ולשוחח איתך ?

בכל מיקרה אם לא , אני ישמח שתגיד את דעתך על תוכנית הss לבנאדם שמטרתו היא עלייה במסה, ואיזה תוכנית אתה ממליץ לעשות אחריזה ? (ss בסה"כ זה תוכנית שבנויה אך ורק מתרגילים מורכבים , אז לכן לא רואה סיבה להחליף תוכנית וגם מבחינת גיוון זה לא להחליף זה רק להוסיף , הייתי מעוניין לדעת למה כדאי לעבור אחרי תוכנית כזאת )

תודה.

עלייה במאסה תבוא רק בתנאי התזונה הנכונים. על בסיס תזונה נכונה, על התכנית להיות כזו שתאפשר התקדמות.
Starting streng זו התכנית למתאמן מתחיל, כיוון שהיא מבוססת על תרגילי בסיס המפעילים את הגוף כמערכת, והיא מנצלת את ההתקדמות הגדולה במשקלי העבודה שהוא חווה באותם התרגילים. בשילוב עם תזונה נכונה אני לא רואה למה היא לא תתאים למאסה. היא טובה מאד למטרות פיתוח כח ומאסה אצל מתחילים. הבעיה היחידה היא ביצוע הסקוואט 3 פעמים בשבוע, שלא תמיד מיטיב עם המתאמן. אך זה מכופר ע"י תקופות של משקלים נמוכים ואיתם התאוששות.

לאחר מיצוי התכנית, שתתבטא בד"כ במס' ריסטים בתרגיל הסקוואט, ניתן לפנות לתכנית 5x5 נוספת. כל עוד לא נוצל עד תום אפקט העלייה הלינארית ניתן לפנות ללינארית של ביל סטאר, ולאחר המיצוי ניתן לפנות גם לגרסאת הפריודיזציה של סטאר ופנדליי.

בהצלחה.

lironsD
07-06-09, 19:49

מה שאתה אומר שגם tbar נחשב? כי לא עובדים בו הרבה מייצבים..

gilsXM
07-06-09, 20:03
מה שאתה אומר שגם tbar נחשב? כי לא עובדים בו הרבה מייצבים..

כן כן גם t באר