PDA

צפה בגרסא המלאה : שעועית

Leo
08-02-07, 16:25
טוב למי שיש בעיות כספיות עם חלבון גיליתי משהו נחמד ביותר ,

800 גרם שעועית עולה 5-6 שקל
ערך תזונתי ל100 גרם:
23 גרם חלבון
57 גרם פחמימות
1~ גרם שומן

במילים אחרות במחיר של ה30 גרם חלבון של הקוטג' אתם מקבלים איזה 180 גרם חלבון , ובסביבת ה450 גרם פחמימות ( חישוב מהיר) , כמובן שצריך לשלב את זה עם משהו אחר אני לא צמחוני אז אני לא יודע אבל 180 גרם חלבון ב5 שקל זה מציאה , חוץ מזה את רוב החלבון הגוף לא מנצל או שיכול להמיר ז"א להעביר את החנקן למשהו אחר

את האמת רציתי לחזור לתחביב הישן שלי מכיתה ד' לגדל צמחים בגלל שאין לי זאעים של קנביס וניסיון אני יתחיל משטויות של מטבח =\
גם שמעתי שיש מין חיידקים מקבעי חנקן שיכולים לשמש כדשן טבעי למי שיש מידע עליהם אם אפשר...

Eli
08-02-07, 16:35
אני אוכל בערב עדשים או שעועית עם אשל, אבל אמרו איפשהו שזה חלבון לא מלא, שצריך לשלב עם דגנים או משהו כזה. אם אוכלים את השעועית בערב ואת השיבולת (כביכול הדגן) בבוקר זה בסדר, או שחייבים באותה ארוחה?
בכל מקרה תודה על המידע

Leo
08-02-07, 16:42
החלבון המלא הזה זה מיתוס אחד גדול , חוץ מג'לטין כמעט כל חלבון מכיל את כל חומצות האמינו אבל ביחסית שונים , בדרך כלל אם תאכל קצת חלבון מלא וקצת לא מלא הגוך יאזן לבד , לפני הרבה זמן כולם היו סוסים כי היה צריך עבודה פיזית קשה מאוד רק כדי לחיות (עודה רק האצולה יכלה להרשות לעצמה להיות מחוץ ל"שייפ" והאומנות מאותה תקופה ובכלל מראה את זה)
ואף אחד לא חשב בכלל על חלבונים או ידע מה זה

אכלו דגנים וגידולים שונים בעיקר ובשר פעם בשבוע

טוב עכשיו בחזרה לנושא , אין פייטואסטרוגנים בשועית ברמה של סויה אפילו ששתיהם קרובים מאוד (סוגים שונים של שעועית)

אבל הבעייה העיקרית היא הנודים שמקבלים מזה בגלל שאין לאדם אנזימים שמאכלים חלק מהפחמימות בשועית וחיידקים במעיים מפרקים את זה ומשחררים גזים....

אז יכול להיות שיש דרך להכין את השעוית בצורה שתפחית את הגזים

והמסקנה השנייה שיכול להיות שהבדיקת קלוריות לא הייתה נכונה ובעצם רוב הפחמימות מה57% לא זמינות כלל והמאכל הוא חלבוני...

gman
08-02-07, 16:45
אם משרים את השעועית במים זה מונע גזים...לא לגמרי אבל מפחית.

אגב לאו גם אני כשהייתי קטן הייתי מגדל כל מיני צמחים בבית D: במיוחד התמחתי בשעועית P:

Naor Pinto
08-02-07, 17:57
לאו נחמד השועית שלך

maya
08-02-07, 19:26
בישול נגד גזים
למרות השם הרע שיצא למזונות שונים בשל הגזים שהם גורמים, רבים מוכנים לסבול ובלבד שלא יצטרכו לוותר על קטניות בריאות כמו שעועית או על מרק כרובית, למשל. זה בסדר, לא מוכרחים לוותר - אפשר לנקוט כמה צעדי מנע שיספגו את הגזים העודפים ויקלו את העניין:
מכינים מרק כרובית? לפני שהבישול מסתיים פזרו בסיר זרעי קימל.
עוד זרעים ותבלינים שתוכלו להוסיף לבישול כדי למנוע את רוע הגזירה (או לפחות להפחית אותה) הם כמון, כורכום, מוסקט וקינמון.
ישנן קטניות שאינן "מסתדרות" האחת עם רעותה, ולכן עדיף שלא לערבב אותן, אלא לבשל כל קטנית בנפרד.
תכננתם לבשל מרק שעועית והשריתם את הקטניות במשך הלילה? אל תבשלו אותן במים אלה, אלא החליפו אותם במים טריים. המהדרין מחליפים את המים פעם נוספת לפני שהם מוסיפים את התבלינים ושאר מרכיבי המרק.
חלק גדול מהגזים פוחת לאחר הנבטת הקטניות. חפשו בחנויות וברשתות השיווק קטניות מונבטות ובהן שעועית, חומוס, אלפלפה, וכן זרעי צנונית וברוקולי מונבטים.
מבשלים קטניות? הוסיפו לתבשיל תפוח אדמה, הנחשב לסופח גזים, או שלבו בארוחה מזון יבש כמו לחם או פיתה לא טריים.

Leo
08-02-07, 19:53
מאיה , תודה רבה על המידע , +מוניטין

כמה למדתי בנושא הזה היום...

kma_2
09-02-07, 10:48
אמממ אתם מדברים על שועית במרק?!...או שועית בשימורים?.....כי וואלה גם בעדשים יש הרבה חלבון ופחממות ובקושי שומן אבל הבעיה העיקרית פה היא שאם זה במרק אז לאכול 100 גרם שועית ז"א לדחוף משהו כמו קילו או יותר של מרק.....

Leo
09-02-07, 12:06
עושים דייסה...