PDA

צפה בגרסא המלאה : גב בסקוואט

Rm3
08-02-07, 19:16
איך הגב צריך להיות בירידה בסקוואט???
המדריך העיר לי היום שאני צריך להישען עם הגב קדימה בירידה, יענו לא לרדת בגב ישר ב 90 מעלות אלא בגב ישר בשיעון קדימה
האם מה שהוא אומר נכון????
אני מקווה שהבנתם למה אני מתכוון... אני מתכוון שהוא אמר לי שבירידה הגב צריך להיות ככה: \ קצת יותר מכופף...

PcGunMan
08-02-07, 19:59
לא צריך להשען כמו אחד שהולך לחרבן :huh: אלה אתה צריך לזקף את הגב לקחת קצת גב אחורה וחזה החוצה..ואתה צריך להשען על הכף רגל אחורית ולא על האבצעות שלא תחליק קדימה

igorek
08-02-07, 20:05
אתה בחיים לא תצליח לרדת עם גב ישר לגמרי.

maya
08-02-07, 20:08
1) הרמה מכפיפת ברכיים \ סקוואט (Squat)

הכנה – השתמש במוט בתרגיל הזה, העמס פלטות אליו ככל הנדרש.
עמוד בפיסוק קל, כאשר הרגליים ברוחב המותניים.
המוט כמובן מונח בינתיים במתקן הנשיאה שלו.
אחוז במוט באחיזה עילית, אחיזה רחבה מעט יותר מרוחב הכתפיים.
הנח את המוט על הכתפיים מאחורי העורף.

הביצוע – רד עם המוט עד אשר הברכיים והירכיים מכופפות בצורה מלאה.
עלה עד התיישרותן המלאה של הברכיים והרגליים.
עמוד בגב זקוף. חזור על הפעולה.
שאף אוויר בעת כפיפת הברכיים, נשוף את האוויר בעת יישורן.

הערות – שמור על מבטך קדימה, על גבך זקוף ועל הרגליים לגמרי על הרצפה.
גמישות הירך והקרסול חשובות מאוד הן לביצוע התרגיל והן לבטיחותו.
במידה והמוט לוחץ על העורף, ישנה אפשרות להניח מגבת באמצע המוט כדי להקל מהלחץ.
למתאמן המתחיל שרק מתחיל להתנסות עם התרגיל הזה רצוי לכופף את הברכיים עד לזווית של 110-120 מעלות עם משקלים נמוכים יחסית, ורק לאחר שהמתאמן שולט במיומנות הוא יכול לכפוף את הרגליים עמוק יותר, עם משקלים גבוהים יותר.
יש להיעזר במשגיח או שניים בעת ביצוע התרגיל.
כמו-כן קיימים מתקנים ומכשירים שונים לפיתוח כוח המאפשרים לבצע את התרגיל בשליטת המתאמן ללא צורך בעזרת משגיחים למיניהם.
ניתן לבצע את התרגיל הזה כאשר המתאמן אוחז במשקולית יד בכל צד במקום המוט.
"סקוואט" זהו אחד מהתרגילים החשובים והיעילים ביותר לפיתוח שרירי הרגליים ועל כן כל מתאמן רציני מכליל אותו בתכנית האימונים שלו.
זהו אחד התרגילים האהובים על מתאמנים רבים.

Yoshi-Moto
08-02-07, 20:36
מאיה מאיפה כל זה?

- Idan -
08-02-07, 20:45
למתאמן המתחיל שרק מתחיל להתנסות עם התרגיל הזה רצוי לכופף את הברכיים עד לזווית של 110-120 מעלות
:thumbdown:

maya
08-02-07, 20:48
זה מהאתרhttp://www.israelbody.org/Index.asp?CategoryID=106

- Idan -
08-02-07, 20:48
האם מה שהוא אומר נכון????
לא. כי כמו שאיגור אמר, גם אם תרצה לרדת עם גב אנך לרצפה אתה לא תוכל, אתה פשוט תעוף אחורה מחוסר שיווי משקל. אבל אתה כן צריך לשאוף למתן את הכיפוף ככל האפשר ולכן זה טפשי להמליץ למישהו להתכופף קדימה בכוונה.
הרבה מבעיות הגב שנגרמות במהלך ביצועים שגויים של סקוואט, קורים מהסיבה של כפיפה מוגזמת קדימה.

Psychopath
08-02-07, 20:58
ככל שתטו את הגב יותר קדימה ככה הגב התחתון יתעייף יותר ..

the_contractor
08-02-07, 21:28
שווה להשקיע שמונים שקל בחגורה או שהיא לא תעזור למנוע אימוץ של גב תחתון??

PcGunMan
08-02-07, 21:40
אני חושב שלא כדי...רק במשקלים גבוהים מאוד וrm 1-4 ככה

Rm3
08-02-07, 21:56
לא. כי כמו שאיגור אמר, גם אם תרצה לרדת עם גב אנך לרצפה אתה לא תוכל, אתה פשוט תעוף אחורה מחוסר שיווי משקל. אבל אתה כן צריך לשאוף למתן את הכיפוף ככל האפשר ולכן זה טפשי להמליץ למישהו להתכופף קדימה בכוונה.
הרבה מבעיות הגב שנגרמות במהלך ביצועים שגויים של סקוואט, קורים מהסיבה של כפיפה מוגזמת קדימה.

אמרתם להוציא חזה החוצה אבל זה אוטומטי גורם למעין בקע בגב קדימה...

- Idan -
08-02-07, 22:11
אמרתם להוציא חזה החוצה אבל זה אוטומטי גורם למעין בקע בגב קדימה...
זה בדיוק המטרה של הוצאת החזה החוצה - ליצור הקשתה בגב.
לא הבנתי מה הקשר בין הדברים שאמרת. הקשתה בגב זאת הקשתה בגב (חובה בביצוע סקוואט) ולהתכופף קדימה זה להתכופף קדימה (משהו שצריך להימנע ממנו בביצוע סקוואט).

Rm3
08-02-07, 22:39
זה בדיוק המטרה של הוצאת החזה החוצה - ליצור הקשתה בגב.
לא הבנתי מה הקשר בין הדברים שאמרת. הקשתה בגב זאת הקשתה בגב (חובה בביצוע סקוואט) ולהתכופף קדימה זה להתכופף קדימה (משהו שצריך להימנע ממנו בביצוע סקוואט).

הוצאה של החזה גורמת להקשטה בגב ולהתכופפות קדימה, אתה אומר לא להתכופף קדימה בכלל והמדריך אומר לי שצריך לרדת כשהגב מכופף קדימה בצורה ישרה (ככה \)
אז כל דבר פה סותר את הקודם...

Rm3
10-02-07, 00:26
up??

Dino Psaras
10-02-07, 00:30
הוצאה של החזה גורמת להקשטה בגב ולהתכופפות קדימה, אתה אומר לא להתכופף קדימה בכלל והמדריך אומר לי שצריך לרדת כשהגב מכופף קדימה בצורה ישרה (ככה \)

אז המדריך שלך דפוק.

כמו שאמרו לך פה, אתה צריך להבליט את החזה קדימה, וליצור מעין הקשתה בגב כלפי הבטן.

- Idan -
10-02-07, 02:09
הוצאה של החזה החוצה לא צריכה לגרום לך להתכופף קדימה, מה הקשר?

בקיצור, תסתכל על הסקוואט הזה (http://www.youtube.com/watch?v=AH-IadDDsK4&NR) ותראה איך הוא עושה.

תסתכל כאן (http://www.aceathlete.com/hatch/video.htm), תלחץ על התמונה המרובעת הקטנה בצד זאת שכתוב מתחתיה back squat ותלמד משם איך עושים סקוואט נכון.

Lavlar
10-02-07, 13:50
אם בסקווט עסקנו...

פעם ממזמן לא זוכר איפה...ראיתי כתבה של מאמן עם כל מיני תמונות של אנשים שהוא אימן שעושים סקווט... מאמר על רקע לבן, נראה פשוט כזה... ועל התמונות הוא סירטט קווים
אם למישהו יש מושג....אני אשמח

Rm3
10-02-07, 19:56
אוקי אני חושב שאני מבין, להוציא חזה, הקשטה קטנה , להוציא קצת את התחת החוצא וירידה קטנה בשיפוע קדימה תהיה בכל מקרה...
נראה לי שאני אבקש ממשו לצלם אותי ויעלה לפה , תגידו לי מה דעתכם...
תודה