PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לגבי אגרופים בבטן

Yoshi-Moto
10-02-07, 20:59
פעם שהייתי רק מתאמן מתחיל היה לנו אחד במכון שבאופן קבוע היה עושה סט של בטן וישר אחרי זה היה מבקש מהמאמן לבוא ולתת לו אגרופים בבטן.
שאלתי אותו פעם למה זה ואז הוא אמר לי שזה משהו שקוראים לו "טינוס" או משהו כזה... הוא אמר שזה משאיר את הכיווץ וככה הוא מתפתח טוב יותר או משהו כזה...
ידוע לכם משהו על הנושא?

jonathan
10-02-07, 21:01
תגיד לי אתה...הוא מתפתח טוב?

Gangsta
10-02-07, 21:03
זה רק גורם לבטן שלו להיות עמידה יותר מפני מכות בבטן זתומרת שאם יתנו לו פיצוץ לבטן זה יכאב פחות
ושום דבר לא יותר מיזה.

Antonator1
10-02-07, 21:03
טאוס, מה הוא רוצה?

igorek
10-02-07, 21:12
טאוס, מה הוא רוצה?
זה כמו קובי ודן שהולכים פיצוצים אחרי כל אימון

Naor Pinto
10-02-07, 21:13
יש מצב הוא רוצה לשחק אותה שיש לו שרירים בבטן

jonathan
10-02-07, 21:14
טאוס, מה הוא רוצה?
תאמין לי שאני לא יודע..חח
יש לך תשובה במקרה?

DropDead
10-02-07, 21:16
חח
הזכרת לי את החלק ברוקי (2 נדמה לי) שהוא התאמן ועשה כפיפות בטן אז היה אחד שנתן לו כפות כאלה חזקות כל כפיפה ..
האמת נראה לי זה מחזק משו אולי שרירי בטן פנימיים אבל זה מיותר לגמרי ..

jonathan
10-02-07, 21:24
חח
הזכרת לי את החלק ברוקי (2 נדמה לי) שהוא התאמן ועשה כפיפות בטן אז היה אחד שנתן לו כפות כאלה חזקות כל כפיפה ..
האמת נראה לי זה מחזק משו אולי שרירי בטן פנימיים אבל זה מיותר לגמרי ..
גם זה לא...

PcGunMan
10-02-07, 21:25
זה רק גורם לבטן שלו להיות עמידה יותר מפני מכות בבטן זתומרת שאם יתנו לו פיצוץ לבטן זה יכאב פחות
ושום דבר לא יותר מיזה.

נכון!!!
אני התאמנתי במשך 4 שנים קרב מגע הינו מביאים פיצוצים לבטן חבל על הזמן זה נבע מכך ששום מכה לא כואבת לי יותר בבטן אני מקבץ אותה ושום כלום לא כואב לי!
היום אני לא יודע אם זה עדיין ככה אני כבר הפסקתי להתאמן בקרב מגע עקב BB חחח:jockey:

Eli
10-02-07, 21:54
פעם שהייתי רק מתאמן מתחיל היה לנו אחד במכון שבאופן קבוע היה עושה סט של בטן וישר אחרי זה היה מהמאמן לבוא ולתת לו אגרופים בבטן.
שאלתי אותו פעם למה זה ואז הוא אמר לי שזה משהו שקוראים לו "טינוס" או משהו כזה... הוא אמר שזה משאיר את הכיווץ וככה הוא מתפתח טוב יותר או משהו כזה...
ידוע לכם משהו על הנושא?

הוא בטח דיבר על טונוס, שזה מתח השרירים. לא יודע אם מכות בבטן עוזרות. להארי הודיני זה לא עזר...

Yoshi-Moto
10-02-07, 22:44
לטאוס- כן הוא מפותח הוא סוס... תמיד היה הולך עם גופיה ארוחכה צמודה והקוביות שלו הייתה בולטת דרך החולצה יותר מהחזה של חצי מהמכון.

ואלי, אתה יכול להסביר בקצרה מה זה טונוס?

Arielp
11-02-07, 01:26
הוא בטח דיבר על טונוס, שזה מתח השרירים. לא יודע אם מכות בבטן עוזרות. להארי הודיני זה לא עזר...

צודק, קוראים לזה טונוס, ויש את זה להרבה אנשים לאחר תאונת דרכים שהשריר שלהם קיבל מכה או נפגע בצורה כלשהי וקיבל "טונוס מוגבר". לכל אדם יש טונוס, הטונוס הטבעי של כל אדם למשל הוא הכיפוף הקל של המרפק והאצבעות בכף היד, טונוס מוגבר זה שהשרירים מכווצים יתר על המידה.

כנראה הבחור בחדר כושר שלך חושב שאם הוא יתן לעצמו אגרופים בבטן השרירים ישארו מכווצים, אני לא יודע אם טענה זו נכונה, אך היא בהחלט לא הגיונית כי בדרך כלל טונוס מוגבר נגרם מטראומה בשריר לא מסתם כמה אגרופים.

Yoshi-Moto
11-02-07, 07:19
צודק, קוראים לזה טונוס, ויש את זה להרבה אנשים לאחר תאונת דרכים שהשריר שלהם קיבל מכה או נפגע בצורה כלשהי וקיבל "טונוס מוגבר". לכל אדם יש טונוס, הטונוס הטבעי של כל אדם למשל הוא הכיפוף הקל של המרפק והאצבעות בכף היד, טונוס מוגבר זה שהשרירים מכווצים יתר על המידה.

כנראה הבחור בחדר כושר שלך חושב שאם הוא יתן לעצמו אגרופים בבטן השרירים ישארו מכווצים, אני לא יודע אם טענה זו נכונה, אך היא בהחלט לא הגיונית כי בדרך כלל טונוס מוגבר נגרם מטראומה בשריר לא מסתם כמה אגרופים.
סבבה תודה על התשובה.

P-a-n-1-c
11-02-07, 08:51
יש גם כאלה פשוט עם שרירי בטן ממש חזקים

maya
11-02-07, 13:51
בין סוגי תרגילי כוח / ד"ר איתי זיו

מאת: ד"ר איתי זיו, סגן מנהל ביה"ס להסמכות במועדון הספורט אוניברסיטת תל אביב

ההבדלים בין תרגילים המתבצעים במשקולות, מכונות כוח (בחדר כושר), אביזרי עזר, משקל גוף והקשר להשגת מטרות המתאמנים.

הפחתה במשקל, עיצוב הגוף, שיפור הכושר הגופני הכללי, שיפור המצב הבריאותי ושיקום מפציעה מהווים רק רשימה חלקית של מטרות מתאמנים הבוחרים לעסוק בפעילות גופנית כדי לשפר את יכולתם.

במאמר זה אתייחס להבדלים הקיימים בסוגי אימון התנגדות שונים המתבצעים במכשור הקיים בחדר כושר, בסטודיו, באמצעות התנגדות של משקל הגוף, בן זוג לאימון ועוד. ההבדלים ביניהם רבים והסיבה לבחירת אימון זה או אחר תלויה בקשר ישיר למטרות המתאמן.

הפעילות במשקולות חופשיות מדמה תנועה המבוצעת בחיי היומיום. באמצעותן ניתן לבצע כמעט את כל סוגי התרגילים הקיימים, לרבות תרגילים המתבצעים תוך הפעלת עומס בינוני- גבוה, בידוד שריר מסוים וחיזוקו באופן ספציפי.

לעומת זאת המכונות הייעודיות יעילות כשמספר המתאמנים גדול ו/או לא מיומן דיו. החיסרון של השימוש במכונות הכוח הנו שהשרירים המייצבים (השרירים שתפקידם הנו קיבוע ומתן האפשרות לבצע תנועה מסוימת, לדוגמה:

בתרגיל 'כפיפת מרפקים בעמידה עם משקולות יד' זוקפי הגו נדרשים לייצב את עמוד השדרה מכיוון שאילולא כן האדם ייפול לפנים) פועלים משמעותית פחות לעומת תרגילים המתבצעים עם משקולות חופשיות.
כמו כן הסיכון לפציעה במכונות ייעודיות נמוך יותר לעומת האימון במשקולות והסיבה העיקרית לכך הנה טווחי התנועה מוגבלים יותר לעומת המשקולות החופשיות.

תרגילים המתבצעים כנגד משקל גוף

כשהעומס המופעל בתרגיל הנו משקל הגוף (התגברות על משקל עצמי. לדוגמה: תרגילי ה'מתח', 'מקבילים', 'כפיפות בטן', 'שכיבות סמיכה' – היתרון הנו בכך שאין צורך בציוד, אך אם המטרה הנה השגת מטרות ספציפיות, אימון זה עלול להיות בעייתי ולא אפקטיבי דיו. בנוסף, חיקוי תבניות תנועתיות ספציפיות כנגד עומס (השכיח מאוד בקרב אוכלוסיית הספורטאים) הוא בעייתי וכן יש להוסיף גם את הקושי בכימות המאמץ המתבצע בתרגיל.

יש לזכור גם שבתרגילים המתבצעים כנגד משקל גוף עלול להתעורר קושי כשברצוננו להעלות את העומס באימון. לדוגמה: מתאמן מסוים שמטרתו הנה חיזוק והעלאת מסת שריר, מסוגל לבצע 15 'שכיבות סמיכה' (מספר חזרות מרבי).

במקרה זה על מנת להשיג את מטרתו עליו להעלות את העומס בתרגיל, אך יתעורר קושי מכיוון שהדבר אפשרי באמצעות משקולות ו/או בן זוג לאימון (לא פשוט כלל ועיקר). מכאן אנו למדים שכשהאימון מתבצע כנגד משקל גוף ישנו קושי בהעלאת העומסים ובד בבד- השגת מטרות האימון.

תרגילים המתבצעים כנגד משקל גוף באמצעות אביזרי עזר (גומיות, כדורים, פיט בול ועוד):

התרגילים המתבצעים בסטודיו באמצעות אביזרי עזר יעילים לחיזוק המערכת השרירית ומושתתים במרבית המקרים על הפעלה של מספר שרירים תנועתיים בשילוב עם שרירים מייצבים.

ישנם תרגילים שבהם נדרשת בעיקר הפעלה ממוקדת של קבוצת שרירים אחת וישנם תרגילים המשלבים הפעלה של מספר קבוצות שרירים.

מבחר סוגי אביזרי העזר מגוון וניתן למנות את: משקולות היד, רצועת גומי, מדרגה, Body Bar, פרפר, כיסא והרשימה עוד ארוכה.

באמצעות אביזרי עזר ניתן להתאמן בקבוצה או באופן אינדיבידואלי. היתרון העיקרי באימון המתבצע כנגד אביזרי עזר הנו הגיוון הרב במכשור ובתרגילים, הפעלת השרירים המייצבים (בסוג אימון זה ניתן דגש רב לחיזוקם), זמינות המכשור, ועוד.

אחד החסרונות הנו הקושי בהעלאת העומס בתרגילים מסוימים ו/או כנגד אביזרים. באימון כנגד אביזרי עזר נהוג לבצע מספר חזרות רב בכול סט (20 ומעלה), אזי תשתפר בעיקר הסבולת השרירית (היכולת של השריר לבצע פעולות חוזרות ונשנות לאורך זמן כנגד התנגדות נמוכה).

אילו הם קבוצות השרירים שיש להפעיל כדי לבצע אימון כוח אופטימאלי?

קבוצות שרירי הרגליים, החזה, גב, כתפיים, פושטי מרפק, כופפי מרפק , בטן וזוקפי גו הן קבוצות השרירים העיקריות בגוף.

כשהאימון מתבצע בחדר הכושר אין כל בעיה להפעיל את כולן באופן אופטימאלי (לוטה תכנית אימונים לדוגמה למתאמן הפוקד את חדר הכושר פעמיים בשבוע), אך אם ברצוננו לבצע את האימון ההתנגדות כנגד אביזרי עזר, הרי שהדבר מצריך מכשור ספציפי וידע מתאים ואילו אם אנו מעוניינים לבצע אימון התנגדות כנגד משקל גוף עלולה להתעורר בעיה בהפעלת חלק מקבוצות השרירים בעומס שיהיה גבוה דיו, על מנת לגרום לשיפור.
מתח שרירי

המתח הטבעי בסיבי השריר נקרא גם טונוס שריר. המתח השרירי משתנה תוך כדי תנועה ואף קיים במצב של שכיבה או חוסר מעשה. במנוחה כל השרירים נמצאים במצב כיווץ חלקי. המתח השרירי מסייע לשלוט בתנוחה מסוימת ומספק תמיכה למערכות הגוף ויש הסבורים שהוא חיוני לשם מוכנות לתנועה.

אימון התנגדות עשוי להשפיע לחיוב על המתח השרירי (להעלותו) ובד בבד על תפקוד האדם.
לאדם הנמצא בחוסר הכרה אין מתח שרירי, כך ששריריו רפויים לחלוטין.

מתח שרירי לא תקין עלול להתבטא במתח שרירי מוגבר – ספאזם שרירי (מכונה גם היפרטוניה), או במתח שרירי נמוך – רפיון שרירי (מכונה גם היפוטוניה).

Yoshi-Moto
11-02-07, 13:56
מאיה את גדולה! הייתי בטוח שאני לא אבקבל עוד תגובות ופתאום צת מאני לא יודע איה.
בכל מקרה, אם יש למישהו רמת טונוס גבוהה זאת אומרת שבעצם הוא "עושה שריר" באופן תמידי?

Kachok
11-02-07, 13:58
האם זה אומר שמי שיש לו טונוס גבוה מהרגיל נראה "נוקשה" יותר ?

YNZ
11-02-07, 19:57
אולי זה אותו עיקרון כמו אלה שנותנים אגרופים בקיר ואחרי כמה חודשים זה כבר
לא מזיז להם ..

יוסייי
11-02-07, 20:57
אולי זה אותו עיקרון כמו אלה שנותנים אגרופים בקיר ואחרי כמה חודשים זה כבר
לא מזיז להם ..

כאב תמיד יהיה עם תיתן מכה בעוצמה לקיר הקטע שהגוף מתרגל לכאב הזה וגם הבנתי שהעצם מתאחה יותר מהר עם נותנים לה אגרופים עם מקלות וגדברים ככה עושים בקרב מגע יש מוט שלא זוכר את שמו ומרביצים במרפקים ומקומות רגישים כדי לחזק אותם
לנוער לא לנסות את זה זה יכול לגרום נזק בהתפתחות

Yoshi-Moto
11-02-07, 21:08
כאב תמיד יהיה עם תיתן מכה בעוצמה לקיר הקטע שהגוף מתרגל לכאב הזה וגם הבנתי שהעצם מתאחה יותר מהר עם נותנים לה אגרופים עם מקלות וגדברים ככה עושים בקרב מגע יש מוט שלא זוכר את שמו ומרביצים במרפקים ומקומות רגישים כדי לחזק אותם
לנוער לא לנסות את זה זה יכול לגרום נזק בהתפתחות
מה לא לנסות? את האגרופים בקיר או את האגרופים בבטן?
ואיזה נזקים זה יכול לגרום?

kma_2
11-02-07, 23:20
זה כמו האכולי קראטה ההם....לי יש היסטוריה של איגרוף ועשינו את זה רק בישביל שנדע כמה זה באמת יכול לכאוב ואיך להגן על עצמך מזה ואיך לסבול את זה בשקט...

Troya
12-02-07, 21:36
הוא קצת חולה נפש אבל בעיקרון באומנויות לחימה עושים את זה כדי ללמוד לספוג טוב יותר מכות ולגרום לגוף להסתגל למכות בבטן אבל הוא כנראה עושה את זה כדי להשוויץ

Yoshi-Moto
12-02-07, 22:02
הוא קצת חולה נפש אבל בעיקרון באומנויות לחימה עושים את זה כדי ללמוד לספוג טוב יותר מכות ולגרום לגוף להסתגל למכות בבטן אבל הוא כנראה עושה את זה כדי להשוויץ
הוא לא עשה את זה כדי להשוויץ אני מכיר אותו טוב מספיק...
שאלתי אותו למה הוא עושה את זה אז הוא בתחיל להסביר לי שאני לא צריך את זה ושזה פשוט פאק שלו ושזה מבאס שכולם צריכים לראות אותו חוטף אגרופים כי זה משפיל והכל..