PDA

צפה בגרסא המלאה : תוכנית אימונים שלי מה דעתכם ?

transformation
23-07-09, 09:59
תוכנית האימונים שלי

אימון ראשון - אימון כוח - שני סטים מתרגיל עשר חזרות
1 מתח (assist machine )
2 lat machine ( משיכת כבל בישיבה)
3 מקבילים dips
4 לחיצת כתפיים במכונה בישיבה
5 לחיצת חזה במכונה בישיבה בשיפוע
6 פרפר במכונה בישיבה
biceps curl 7 בכבל בעמידה
8 טריספס - בכבל בעמידה

אמון שני - סיבולת
ארובי : ריצה במשך 30 דקות
כפיפות בטן - 4 סטים
leg extension machine
leg curl machine
calf machine

אני מתאמן בתוכנית חמישה שבועות שישה ימים בשבוע כלומר מבצע כל אימון שלוש פעמים בשבוע.
המטרה היא לפתח במקביל כושר אירובי ומסת שריר ת בדגש על הורדת אחוזי שומן. 178 ס"מ/79 ק"ג 18% שומן.
עכשיו אני רוצה לשנות את התוכנית.
אפשרות אחת : להמשיך את האימונים כפי שהם אך להחליף את התרגילים באימון הראשון לתרגילים אחרים
אפשרות שנייה : לעבור לתוכנית פיצול ab . במקרה כזה אני לא יודע איך אוכל להמשיך בארובי כי אחרי 30 דקות אירובי - לרוב ריצה של 5 ק"מ - אין לי הרבה כוח לאימונים רבים. האם לרדת ל 2 אימונים ארובים בשבוע או לשלב את הארובי בדרך אחרת.
אשמח לקבל הערות וביקורת על התרגילים הנוכחים או למה כדאי לי לשנות אותם.

GnR
23-07-09, 10:40
אתה לא יכול לגדול כשאתה במאזן קלורי שלילי.... רק אם אתה מתחיל וגם אז לא תגיע רחוק.
התכנית הזאת לא טובה לשום מטרה, תנעל על המטרה שלך (מטרה אפשרית, לא להרזות ולעלות במסת שריר) ותפעל בהתאם. אתה יכול קודם להרזות (אירובי+תזונה בהתאם) ואחר כך להתחיל תקופת מסה (לעלייה במסת שריר)

ran_z
23-07-09, 10:51
אהלן.
יש כמה בעיות עם התוכנית שלך.
אם אתה מבצע את התרגילים לפי הסדר שכתבת אז החלוקה לא הכי טובה.
אתה מתחיל באימון הגב - בסדר גמור, אבל לאחר מכן אתה עובר ליד אחורית, משם לכתפיים, מתחיל חזה, יד קדמית ושוב יד אחורית.

לא כזה אפקטיבי לעשות יד אחורית, כתפיים ואז חזה. תעשה לך סדר חלוקה יותר טוב. תסיים עם קבוצת שרירים גדולה יותר ואז תעבור לקטנה. לדוגמה:
גב, חזה, כתפיים, ידיים.
לחילופין אתה יכול לסיים קבוצת שרירים משותפת אחת ולעבור לשניה. לדוגמה: גב, בייספס, חזה, כתפיים ויד אחורית.

אני תומך באפשרות השניה שתעבור לab עם חצי שעה אירובי לפני אימון הכוח. סה"כ אתה בחיטוב ואתה אמור לתת את הדגש ומרבית האנרגיה שלך על האימון האירובי. לא צריכה להיות לך בעיה לאחר 30 דק' על ההליכון להתחיל אימון אנאירובי.

Fatboy
23-07-09, 10:53
זאת תכנית מסוג ה"אני לא מחפש להיות ענק, רק להיכנס לכושר" שהוינגייטרים אוהבים לתת

לדעתי התכניות האלה הם epic fail אבל אולי זה לגיטימי לאנשים מסויימים...