PDA

צפה בגרסא המלאה : דיפ סקוואט במקום סקוואט

Scylla
24-07-09, 13:37
עד עכשיו לא עשיתי סקוואט חופשי כי אין כלוב / סידור הגיוני במכון.
מצאתי סוג של אלתור אבל אני מפחד להעמיס משקל מאוד גדול כי המעבר של המוט בין השכמות ל"מתקן" הוא די מסורבל ואני מעדיף להיות בטוח.

במידה ואני אעשה רק דיפ סקוואט (מה שיוריד את המשקל משמעותית אני מאמין) זה יהיה טוב?

GnR
24-07-09, 13:45
לא יודע לענות לך על השאלה
אבל אולי בפרונט סקוואט יותר קל להוריד ולהעלות את המוט

JAGA_JAGA
24-07-09, 13:56
רק דיפ! ובקשר למשקלים תתחיל מנמוכים כדי להתרגל ומשם השמיים הם הגבול :)

obzion
24-07-09, 14:01
אין דבר כזה דיפ סקוואט

סקוואט = דיפ סקוואט

כל השאר זה לא סקוואט, אלא טווחים חלקיים של הסקוואט.

נעל
24-07-09, 15:30
דיפ סקוואט סתם עושה כאבים מיותרים בברך

rosilio
24-07-09, 15:44

ואני שואל
איפה אתה the sun?!

Tapit
24-07-09, 16:02
אין דבר כזה דיפ סקוואט

סקוואט = דיפ סקוואט

כל השאר זה לא סקוואט, אלא טווחים חלקיים של הסקוואט.
זה לא כל כך נכון.
יש כאלה שמתכוונים בדיפ סקוואט לסקוואט שהתחת שלך כמעט נוגע ברצפה וזה עמוק מדי, ולא לשכוח שיש את העניין של high bar וlow bar.

obzion
24-07-09, 17:27
זה לא כל כך נכון.
יש כאלה שמתכוונים בדיפ סקוואט לסקוואט שהתחת שלך כמעט נוגע ברצפה וזה עמוק מדי, ולא לשכוח שיש את העניין של high bar וlow bar.

זה שהם "מתכוונים" למשהו, לא אומר שהם צודקים.
עצם העובדה שהוא "שוקל להחליף את הסקוואט בדיפ סקוואט" אומרת הכל.. פשוט עצוב.

ועכשיו לעניין:
תחת ברצפה = ass to ground או atg

קחו ציטוטים מהספר SS:

The squat, when performed correctly, is not only the safest leg exercise for the knees, it produces a
more stable knee than any other leg exercise. The important part of the last statement is the
"when performed correctly" qualifier. Correctly is deep, with hips dropping below level with the
top of the patella. Correctly is full range of motion.
Any squat that is not deep is a partial squat, and partial squats stress the knee and the
quadriceps without stressing the glutes, the adductors, and the hamstrings.
In a partial squat, which fails to provide a full stretch for the hamstrings, most of the force
against the tibia is upward and forward, from the quadriceps and their attachment to the front of
the tibia below the knee. This produces an anterior shear, a forward-directed sliding force, on the
knee, with the tibia being pulled forward from the patellar tendon and without a balancing pull
from the opposing hamstrings. This shearing force - and the resulting unbalanced strain on the
prepatellar area may be the biggest problem with partial squats. Many spectacular doses of
tendinitis have been produced this way, with "squats" getting the blame.

Another problem with partial squats is the fact that very heavy loads may be moved, due to
the short range of motion and the greater mechanical efficiency of the quarter squat position.
This predisposes the trainee to back injuries as a result of the extreme spinal loading that results
from putting a weight on his back that is possibly in excess of three times the weight that can be
safely handled in a correct deep squat.
Your interest is in getting strong, not in playing meaningless games with numbers. If it's too
heavy to squat below parallel, it's too heavy to have on your back.

תקראו, יש פה גם הסבר לטענה המגוחכת של נעל.

אם מישהו צריך תרגום לעברית אני אשמח לתרגם, העיקר שתשכילו קצת.

גד"שניק
24-07-09, 17:37
תודה על הציטוטים,
אפשר בבקשה תרגום ?

Max90kg
24-07-09, 17:42
תודה על הציטוטים,
אפשר בבקשה תרגום ?
כל סקוואט שהוא לא דיפ הוא סקוואט חלקי. לא מלמדים אנגלית בקיבוץ שלך?

גד"שניק
24-07-09, 17:43
מלמדים מלמדים,
אני פשוט לא כזה טוב בלקרוא ויש שמה מילים מסובכות...

moo
24-07-09, 17:50
עד עכשיו לא עשיתי סקוואט חופשי כי אין כלוב / סידור הגיוני במכון.
מצאתי סוג של אלתור אבל אני מפחד להעמיס משקל מאוד גדול כי המעבר של המוט בין השכמות ל"מתקן" הוא די מסורבל ואני מעדיף להיות בטוח.

במידה ואני אעשה רק דיפ סקוואט (מה שיוריד את המשקל משמעותית אני מאמין) זה יהיה טוב?

אין דבר כזה דיפ סקווט

יש סקווט

ומה שכל שאר הליצנים עושים....

obzion
24-07-09, 17:52
בקצרה:
1.סקוואט שהוא לא דיפ הוא סקוואט חלקי.
סקוואט מלא : הירך יורדת מתחת לפיקה.

2.בסקוואט חלקי הכוחות על הברך לא מאוזנים : רוב הלחץ על הברך הוא קדימה ולמעלה (כתוצאה מהמעורבות הגדולה של הארבע ראשי), כתוצאה מכך עצם הTibia נמשכת מצד אחד, ללא משיכה שווה מהצד השני (כתוצאה מחוסר המעורבות של קבוצת פושטי הירך).

בנוסף, המשקל שאתה יכול להעמיס בסקוואט חלקי, כתוצאה מהטווח התנועה הקצר וה'יעילות המכנית' של עמדת רבע הסקוואט, יהיה בד"כ יותר מידי עבור הגב.

נעל
24-07-09, 17:53
זה שהם "מתכוונים" למשהו, לא אומר שהם צודקים.
עצם העובדה שהוא "שוקל להחליף את הסקוואט בדיפ סקוואט" אומרת הכל.. פשוט עצוב.

ועכשיו לעניין:
תחת ברצפה = ass to ground או atg

קחו ציטוטים מהספר ss:

The squat, when performed correctly, is not only the safest leg exercise for the knees, it produces a
more stable knee than any other leg exercise. The important part of the last statement is the
"when performed correctly" qualifier. correctly is deep, with hips dropping below level with the
top of the patella. correctly is full range of motion.
Any squat that is not deep is a partial squat, and partial squats stress the knee and the
quadriceps without stressing the glutes, the adductors, and the hamstrings.
In a partial squat, which fails to provide a full stretch for the hamstrings, most of the force
against the tibia is upward and forward, from the quadriceps and their attachment to the front of
the tibia below the knee. This produces an anterior shear, a forward-directed sliding force, on the
knee, with the tibia being pulled forward from the patellar tendon and without a balancing pull
from the opposing hamstrings. This shearing force - and the resulting unbalanced strain on the
prepatellar area may be the biggest problem with partial squats. Many spectacular doses of
tendinitis have been produced this way, with "squats" getting the blame.

Another problem with partial squats is the fact that very heavy loads may be moved, due to
the short range of motion and the greater mechanical efficiency of the quarter squat position.
This predisposes the trainee to back injuries as a result of the extreme spinal loading that results
from putting a weight on his back that is possibly in excess of three times the weight that can be
safely handled in a correct deep squat.
Your interest is in getting strong, not in playing meaningless games with numbers. If it's too
heavy to squat below parallel, it's too heavy to have on your back.

תקראו, יש פה גם הסבר לטענה המגוחכת של נעל.

אם מישהו צריך תרגום לעברית אני אשמח לתרגם, העיקר שתשכילו קצת.
טענה מגוחכת, אוקיי אבל שהשוק מלפנים לפמור[עצם הירך] הלחץ על הרצועות הצולבות בברך גדל בהרבה מבסקוואט שבו אתה מגיע למצב שהירך מקבילה לרצפה.
זה נכון שלטווח תנועה מלא יש יתרונות אבל בתרגיל הנ"ל היתרונות לא עולים על החסרונות ואני גם רואה את זה על עצמי שאם אני קם ממצב ישיבה מוחלט יוצאים לי קנאקים שהם גם כואבים מאוד מהברך [זאת עקב שהרצועות שלי גמישות מהרגיל.]

ועל מנת לאפשר עבודה בלחץ גבוה יותר של ההמסטרינג אתה יכול פשוט לעבוד עם פיסוק רחב יותר, מה שגם יעזור בהגדלת העומס על ההמסטרינג וגם יפחית עומס מהרצועות.
אתה מדבר ללא ידע מעשי או עיוני ועל סמך מה שמכתיבים לך אז אל תפסול משהו לפני שאתה בודק אותו בעצמך.
תהנה עם הדיפים ושיהיה לך דלקות בעתיד אל תשכח לעדכן.

העדפה אישית שלי היא מעט מתחת ל90מעלות..
ותפסיק לקרוא מ ss כאילו זה תורה, גוף האדם זה לא דבר אבסולוטי ויש דעות מנוגדות מכל הכיוונים.

וד"א כדי לאזן את ההמסטרינג אפילו יותר למה שלא תבצע דדליפט?.
מה רע?

obzion
24-07-09, 18:01
מצטער, אבל הספר הזה הוא מקור מוסמך בעיניי הרבה יותר מאשר איזה ליצן שלימד אותך בקורס מדריכים.

קח את התשובה של ריפ על הרצועה הצולבת שלך.

The ACL stabilizes the knee: it
prevents the tibia from sliding forward relative to the femur. As we have already seen, so does the
hamstring group of muscles. Underdeveloped, weak hamstrings thus play a role in ACL injuries,
and full squats work the hamstrings while partial squats do not. In the same way the hamstrings
protect the knee during a full squat, hamstrings that are stronger due to full squats can protect the
ACL during the activities that we are squatting to condition for. In fact, athletes who are mis.sing
an ACL can safely squat heavy weights, because the ACL is under no stress in a correctly
performed full squat

אגב, לפחות הפעם לא סתם זרקת דברים באוויר. צודק/לא צודק זה כבר לא משנה, העיקר שתנהל דיון כמו בנאדם ולא סתם תשמיץ את הסקוואט.

נעל
24-07-09, 18:04
השאלה אם אתה מתכוון בדיפ למצב שהירך מעט מתחת לקו הברך או שאתה מתכוון למצב שהתחת כמעט נוגע או נוגע ברצפה, שאני נגד.
מתחת ל90 מעלות זה בסדר אבל לא בהגזמה אני מגיע למעט מתחת ל90 אישית.
ואני לא לומד רק בקורס מדריכים את הנושא.
לא נשמע לי הגיוני שבסקוואט שמבוצע נכון לא יהיה שום עומס על הצולבות, הצולבות תמיד תחת לחץ מינימלי גם בעמידה והליכה.
וליצנים לא לימדו אותי..

obzion
24-07-09, 18:07
בציטוט מעל הדגשתי את החלק של ה"מלא" - ישבן מתחת לפיקה.

בכל מקרה, ככל הידוע לי, גם במצב של atg אין בעיה לברכיים, אולי לגב אם הוא לא גמיש מספיק. אבל בכל מקרה לא בזה עסקינן.

גד"שניק
24-07-09, 18:16
נעל, אתה לא יכול להתווכח עם מארק ריפטו.

gomad
24-07-09, 18:16

עכשיו הבנתי את מקור הכינוי שלך.

Sugarzaza
24-07-09, 18:29
השאלה אם אתה מתכוון בדיפ למצב שהירך מעט מתחת לקו הברך או שאתה מתכוון למצב שהתחת כמעט נוגע או נוגע ברצפה, שאני נגד.
מתחת ל90 מעלות זה בסדר אבל לא בהגזמה אני מגיע למעט מתחת ל90 אישית.
ואני לא לומד רק בקורס מדריכים את הנושא.
לא נשמע לי הגיוני שבסקוואט שמבוצע נכון לא יהיה שום עומס על הצולבות, הצולבות תמיד תחת לחץ מינימלי גם בעמידה והליכה.
וליצנים לא לימדו אותי..

correctly is deep, with hips dropping below level with the

Max90kg
24-07-09, 18:37
אין דבר כזה דיפ סקווט

יש סקווט

ומה שכל שאר הליצנים עושים....
מה שכל שאר הליצנים עושים נקרא וינגייט סקוואט

ran_z
24-07-09, 23:52
בוינגייט מלמדים אותך סקוואט "רגיל" כלומר, עד 90 מעלות. כשהתעקשתי ושאלתי מה בדבר דיפ, נפנפו אותי בתירוצים כמו - זה לא למתאמן הרגיל, ולא הסכימו לפרט מעבר. כאילו דיפ סקוואט זה סוד כמוס לפרה ולסוס.
חבר'ה, קורס מדריכים זה דבר שיטחי ביותר. את מרבית הידע האישי שלי השגתי מהפורום והרבה מאמרים, מחקרים וכתבות.
רמת הלימוד בארץ גרוע שבגרועות וכל אחד שמגיע עם צ'ק מתקבל לקורס. בחיים אני לא אשכח שבשעור הראשון המורה באה והשוויצה במצגת עם תמונות של ריצ'רד סנדרק וכל התלמידים היו פעורי פה.
יותר אני לא אשכח שחודשיים לפני סיום הקורס, באמצע מבחן בקניזיולוגיה, בחורה שנבחנה לידי כל שניה עושה לי "פסס פסס" מצביע על חלק אחר בגוף (קוואדס, טרפזים וכו') ושאולת אותי בשקט איך קוראים לחלק הזה.
ולחשוב שהבחורה הזאת עכשיו מדריכת כושר מוסמכת של וינגייט.
כוס אחתק מדינה מעפנה, הכל פה הפוך

Scylla
25-07-09, 01:33
באמת שלא יצאתי מהדיון הזה עם מסקנה בשיט... אני גם מכיר סקוואט חופשי שלא יורדים עד הסוף לגמרי אלא עד 90 מעלות, אבל יש כאן דעות הגיוניות לכאן או לכאן.

moo
25-07-09, 01:38
בוינגייט מלמדים אותך סקוואט "רגיל" כלומר, עד 90 מעלות. כשהתעקשתי ושאלתי מה בדבר דיפ, נפנפו אותי בתירוצים כמו - זה לא למתאמן הרגיל, ולא הסכימו לפרט מעבר. כאילו דיפ סקוואט זה סוד כמוס לפרה ולסוס.
חבר'ה, קורס מדריכים זה דבר שיטחי ביותר. את מרבית הידע האישי שלי השגתי מהפורום והרבה מאמרים, מחקרים וכתבות.
רמת הלימוד בארץ גרוע שבגרועות וכל אחד שמגיע עם צ'ק מתקבל לקורס. בחיים אני לא אשכח שבשעור הראשון המורה באה והשוויצה במצגת עם תמונות של ריצ'רד סנדרק וכל התלמידים היו פעורי פה.
יותר אני לא אשכח שחודשיים לפני סיום הקורס, באמצע מבחן בקניזיולוגיה, בחורה שנבחנה לידי כל שניה עושה לי "פסס פסס" מצביע על חלק אחר בגוף (קוואדס, טרפזים וכו') ושאולת אותי בשקט איך קוראים לחלק הזה.

הייתי מחליף את המילה באדום ל"מגעיל"

כל השאר צודק

moo
25-07-09, 01:39
באמת שלא יצאתי מהדיון הזה עם מסקנה בשיט... אני גם מכיר סקוואט חופשי שלא יורדים עד הסוף לגמרי אלא עד 90 מעלות, אבל יש כאן דעות הגיוניות לכאן או לכאן.

זה כמו שאני אצביע לך עד מיצובישי ויגיד לך זה פרארי

לא זה לא

אין דעות הגיוניות יש חוסר ידע מצד אחד לעומת יידע מצד שני

Aviv669
25-07-09, 02:57
דיפ סקוואט ? אפשר לדעת מה הכוונה בדיוק ?
יש סקוואט ויש פול סקוואט.
טכנית , היית אמור לבצע גם ככה דיפ סקוואט.

Scylla
25-07-09, 13:20
השאלה אם אין איזושהי פגיעה בברכיים והאם באמת הסקוואט הרגיל הוא עד הסוף לגמרי.
משום מה התוודעתי לרעש מוזר ברגל שאני מיישר אותה - רעש יותר לכיוון חריקה קלה כאילו של סחוס...

ronaldo
25-07-09, 13:24
השאלה אם אין איזושהי פגיעה בברכיים והאם באמת הסקוואט הרגיל הוא עד הסוף לגמרי.
משום מה התוודעתי לרעש מוזר ברגל שאני מיישר אותה - רעש יותר לכיוון חריקה קלה כאילו של סחוס...

כשאתה לא יורד "מלא" אז יש פגיעה.

Dark_Muse
25-07-09, 13:32
גם הסקווט שלך לא משהו בלשון המעטה

אני מהמר שזה reshos123 או עידן.
מי מהמנהלים ירים את הכפפה ויעיף לו באן? :)

ronaldo
25-07-09, 13:33
אני מאמר שזה reshos123 או עידן.
מי מהמנהלים ירים את הכפפה ויעיף לו באן? :)

עדיין לא הבנתי על מי אתה מהמר?

Dark_Muse
25-07-09, 13:46
חחח אחי כותבים מהמר

תקנתי לפני שכולם ציטטו :sbb2: (למרות שזה לא מראה ככה!)

bored2death
25-07-09, 21:08
אז מה שאתם בעצם אומרים שסקוואט שבו יורדים כמה סנטימטרים מתחת לקו המקביל וסקוואט שבו התחת כמעט נוגע ברצפה זה אותו דבר?
כי זה לא
הלחץ על הברכיים כן משתנה, וגם הטכניקה....

נעל
25-07-09, 21:56
אני בנט הולמן והמליצו דווקא על טיפה מעבר ל90 מעלות אבל לא ass to ground מן הסתם.
זה הדבר השנוא ביותר על המרצה.
והראה לנו מספיק סיבות למה לא לבצע atg.
אבל למה כן לבצע סקוואט וכמה שזה תרגיל חשוב.
ואכן יש יצורים שם שלא ברור מה הם מחפשים במקצוע אבל יש אנשים שבאו עם ידע בסיסי לפחות, כולשהו.
ומה הכוונה השוויצה? מראים תמונות של כל סוגי האוכולוסיה מה אכפת למרצה איך הם נראים, טוב אולי למדת בזינמן ואז זה שונה.
ואמרו לך זה לא למתאמן הרגיל?.
לי אמרו שזה לא לאף מתאמן עם פירוט והסברים, איזה מן מרצה טמבל אמר לך שזה לא למתאמן הרגיל ותירץ את זה?.

מה שכל שאר הליצנים עושים נקרא וינגייט סקוואט
חשבתי שלטענתך בוינגייט אומרים למדריכים שסקוואט זה מסוכן ושאסור לתת לא? אז איך פתאום שינית את דעתך לכך שהם כן חונכו לתת סקוואט אבל "וינגייט סקוואט"?

בכל מקרה אני כתוצאה מהבנה עיונית וגם מהרגשה שלי מבצע סקוואט עד למתחת לקו ה90 מעלות אך בלי להגזים, אם אני יורד יותר מדי אני מרגיש כאבים בברכיים.
אפילו בישיבה עם אני מצמיד את השוק לירך חזק אני מרגיש בכאבים בברכים, ומסתבר שאני לא היחיד, לכן לא הייתי אומר לאף אחד לרדת עם הישבן לרצפה, עם כל הכבוד לתאוריות שלכם.

נעל
25-07-09, 22:03
נעל, אתה לא יכול להתווכח עם מארק ריפטו.

אני לא מתווכח איתו, הוא לא מבצע סקוואט עם atg הוא יורד טיפה מתחת ל90מעלות וכך אני מבצע גם כן.
מעבר לזאת אני סובל אישית מכאבים.

correctly is deep, with hips dropping below level with the

ואם כך אז לא הבנתי נכון ולפי מה שהכרתי DEEP היה הרבה מעבר לזאת.
אני מבצע כך.
[בכוונה סרטון שלו כדי שתבינו שאין וויכוח]
ו GOMAD אתה אידיוט.
http://www.youtube.com/watch?v=yha2XAc2qu8

וזה מה שחשבתי ל DEEP
http://www.youtube.com/watch?v=3pEUiGYYIm0&feature=related
רואים הבדל לא?

Scylla
25-07-09, 23:25
עכשיו אני בכלל מבולבל.

Tapit
26-07-09, 00:23
אני לא מתווכח איתו, הוא לא מבצע סקוואט עם atg הוא יורד טיפה מתחת ל90מעלות וכך אני מבצע גם כן.
מעבר לזאת אני סובל אישית מכאבים.

ואם כך אז לא הבנתי נכון ולפי מה שהכרתי deep היה הרבה מעבר לזאת.
אני מבצע כך.
[בכוונה סרטון שלו כדי שתבינו שאין וויכוח]
ו gomad אתה אידיוט.
http://www.youtube.com/watch?v=yha2xac2qu8

וזה מה שחשבתי ל deep
http://www.youtube.com/watch?v=3peuigyyim0&feature=related
רואים הבדל לא?
מה שהבאת בסרטון השני זה high bar, בhigh bar אפשר לרדת יותר.
מה שהבאת בסרטון הראשון זה low bar, זה יורדים עד קצת יותר מ90 מעלות.

Max90kg
26-07-09, 00:27
אני בנט הולמן והמליצו דווקא על טיפה מעבר ל90 מעלות אבל לא ass to ground מן הסתם.
זה הדבר השנוא ביותר על המרצה.
והראה לנו מספיק סיבות למה לא לבצע atg.
אבל למה כן לבצע סקוואט וכמה שזה תרגיל חשוב.
ואכן יש יצורים שם שלא ברור מה הם מחפשים במקצוע אבל יש אנשים שבאו עם ידע בסיסי לפחות, כולשהו.
ומה הכוונה השוויצה? מראים תמונות של כל סוגי האוכולוסיה מה אכפת למרצה איך הם נראים, טוב אולי למדת בזינמן ואז זה שונה.
ואמרו לך זה לא למתאמן הרגיל?.
לי אמרו שזה לא לאף מתאמן עם פירוט והסברים, איזה מן מרצה טמבל אמר לך שזה לא למתאמן הרגיל ותירץ את זה?.

חשבתי שלטענתך בוינגייט אומרים למדריכים שסקוואט זה מסוכן ושאסור לתת לא? אז איך פתאום שינית את דעתך לכך שהם כן חונכו לתת סקוואט אבל "וינגייט סקוואט"?

בכל מקרה אני כתוצאה מהבנה עיונית וגם מהרגשה שלי מבצע סקוואט עד למתחת לקו ה90 מעלות אך בלי להגזים, אם אני יורד יותר מדי אני מרגיש כאבים בברכיים.
אפילו בישיבה עם אני מצמיד את השוק לירך חזק אני מרגיש בכאבים בברכים, ומסתבר שאני לא היחיד, לכן לא הייתי אומר לאף אחד לרדת עם הישבן לרצפה, עם כל הכבוד לתאוריות שלכם.
אין לי מושג מה אומרים בוינגייט. אני יודע שיש מאמנים ספציפיים שלא נותנים לעשות סקוואט בכלל ויש כאלה שנותנים חצי סקוואט, ובמילים אחרות וינגייט סקוואט. אתה מוזמן לקרוא את התגובה של רן למעלה.

נעל
26-07-09, 23:47
אין לי מושג מה אומרים בוינגייט. אני יודע שיש מאמנים ספציפיים שלא נותנים לעשות סקוואט בכלל ויש כאלה שנותנים חצי סקוואט, ובמילים אחרות וינגייט סקוואט. אתה מוזמן לקרוא את התגובה של רן למעלה.

קראתי, יכול להיות שהוא למד במכללת וינגייט ולא במכון.
כי שאני שואל שאלה עונים לי ולא נותנים לי תשובות סותרות או אומרים לי "זה למתאמנים מתקדמים בלבד" וחרטא כדומה.
ואכן רוב האנשים שהולכים ללמוד בוינגייט הם טמבלים אך לא כולם.
אני קיבלתי ציון בין הגבוהים עכשיו באנטומיה במבחן ומסתבר שהממוצע הוא להערכתי 50-60....
אנשים מפגרים שלא יודעים שהלב מורכב מרקמת שריר [שאלה אמריקאית הקלה ביותר במבחן]..
וכדומה.

והוא צודק שהקורס שטחי אבל מעניק ידע שלא תמיד אפשר להשיג במקום אחר, וכמובן אפשרות לעבוד בזה.

itaiprz1
27-07-09, 02:38

אם לא ההיתי איש עם מצפון ההיתי שוכר בלש למצוא אותך ואז ההיתי בא אליך ושובר לך פיקה,
ונותן לך לעשות חצי סקוואט,

אבל אין מה לעשות המצפון יותר חזק ממימני ואני יגיד לך שבפול סקוואט יש פחות עומס.