PDA

צפה בגרסא המלאה : רמת הקפדה על טכניקה - תנועה נקיה ב100% או מאמץ ב100%?

Scylla
12-08-09, 14:55
לאחר כמה אימונים עם חבר ודיון עם מאמן מסויים,
עלתה הסוגייה של - "האם צריך / כדאי / רצוי / מומלץ לשמור על טכניקה מושלמת או שבתרגילים מסויימים שאתה מגיע לrm נמוך, על מנת לשמור על רמת מאמץ ופאמפ מקסימלים אפשר טיפה "לגנוב" בתנועה ולא לעשות אותה בצורה הכי נקיה שיש".

אני אתן דוגמא, למשל בכפיפת מרפקים במוט בעמידה, כביכול התנועה צריכה להיות בלי תזוזה של הגב וזוית של החל מכמעט 180 מעלות עד 90 מעלות במרפק. ברגע שאני עובד בעצימות מאוד גבוהה אני חייב טיפה לגנוב מהטכניקה והגב טיפה זז (לא כל התנועה עם הגב כמובן) ואני שם לב שגם עם הכפות רגליים אני זז בסטים האחרונים.

הדעה האישית שלי מנסיוני (הלא רב במיוחד אבל עדיין) שעדיף טיפה לגנוב כל עוד התנועה עצמה עובדת על השריר ואתה מגיע למקסימום מאמץ, שאם תוריד משקל ותעשה טכניקה נקיה לגמרי, לא בטוח שתאנוס את עצמך כמו שצריך.

דעתכם?

lironsD
12-08-09, 15:31
בגדול אתה שואל עם זה משקל הכי גבוהה שאפשר או הקפדה על הטכניקה הכי טובה שיש
ומצידי תעשה עם מוט ריק אבל העיקר שהטכניקה תהיה מושלמת,אין טעם להעמיס על המוט בצורה שזה יפגע בטכניקה,כי אחר כך אתה גם ככה תצתרך להוריד מהמשקל שוב.

בהצלחה

Sugarzaza
12-08-09, 17:21
הטכניקה צריכה להיות סבירה-טובה, בצורה כזו שתאפשר לך התקדמות. אף אחד לא מטיף לטכניקה מושלמת

nirbj
12-08-09, 18:33
מה שאתה מדבר נקרא צ'יט.

מתי עושים ציט ? כאשר הצבת לעצמך מספר מסוים של חזרות בסט נגיד 10 והצלחת לעשות 10 ואתה יודע שאתה יכול לעשות עוד שניים אבל לא בצורה מושלמת. כאן נכנס הצ'יט ומצליח להשלים עוד שתי חזרות.

אם אתה מגיע למצב שבחזרה החמישית אתה עושה צ'יט מתוך 10, זה אומר ששמת משקל רב מדי.

ThE HummeR
12-08-09, 19:54
צ'יט עושים חזרה-שתיים אחרונות..זה עוד בסדר אבל אם אפשר שלא אז עוד יותר טוב.

Tapit
13-08-09, 00:14
קיצר כל עוד אתה עדיין עושה את התרגיל ולא הפכת את הכפיפת מרפקים לgood morning אתה עדיין יכול להעלות משקל.

avishav1
13-08-09, 00:23
טכניקה טובה עדיפה על כמה פלטות שתעמיס.

JaSoN.B
13-08-09, 05:31
סמוך עליי, אם אתה מגיע למצב שאתה פוגם קצת בתכניקה, תוריד מישקל וישר קפוץ לסט, זה יאנוס לך על בטוח ת'שריר( לא להוריד לגמרי את כל המשקל, להוריד 20-40 % )

sbtgn1
13-08-09, 07:58
תעבוד עם ספוטר ותוכל להרשות לעצמך תמיד לעשות בטכניקה הנכונה

Tapit
13-08-09, 09:13
תעבוד עם ספוטר ותוכל להרשות לעצמך תמיד לעשות בטכניקה הנכונה
לא, לעשות בנצ' פרס כשהספוטר עושה בנט אובר זה לא עובד.

sbtgn1
13-08-09, 15:53
שמתי לב שעל כמעט כל תגובה שלי אתה מגיב
וכל פעם אומר דברים מפגרים לא נמאס לך לצאת טמבל?
איפה רשמתי שהספוטר צריך כל כך להתאמץ שזה יחשב לבנט אוור
היתרון בספוטר הוא שאתה לא צריך לרמות בטכניקה על מנת להצליח את החזרות של הכשל אלא שהספוטר יתמוך ואתה לא תתעות (אין שום סיבה שהספוטר יעזור ביותר מ 2-3 חזרות).

JaSoN.B
13-08-09, 16:22
היתרון בספוטר הוא שאתה לא צריך לרמות בטכניקה על מנת להצליח את החזרות של הכשל אלא שהספוטר יתמוך ואתה לא תתעות (אין שום סיבה שהספוטר יעזור ביותר מ 2-3 חזרות).

אבל בבנץ' זה אחר...תחשוב שאתה מגיע לכשל או משהו, אתה יודע כמה מישקל הספוטר צריך להרים כדי לעזור לך?זה לא כמו כפיפת מרפקים שיש מישקל סביר...(סעמק ההסבר לא יצא משהו :\ מקווה שהבנת)

נעל
13-08-09, 17:02
אם אתה מגיע לכשל בבנצ' פרס מספיק שהספוטר יוריד לך מעט משקל ונגיד והוא עוזר לך בכ10 קילו וכבר אתה תצליח לסיים את התנועה לבד.
הוא לא צריך להרים את ה-כ-ל.
איזה חשיבה של טמבלים, מה שאתה מגיע לכשל ישר אחרי 0.1 מאיות שניה המוט נופל לך על הצוואר?

arbel2
13-08-09, 17:16
הטכניקה צריכה להיות סבירה-טובה, בצורה כזו שתאפשר לך התקדמות. אף אחד לא מטיף לטכניקה מושלמת

מסכים עם כל מילה

sbtgn1
13-08-09, 17:18
אבל בבנץ' זה אחר...תחשוב שאתה מגיע לכשל או משהו, אתה יודע כמה מישקל הספוטר צריך להרים כדי לעזור לך?זה לא כמו כפיפת מרפקים שיש מישקל סביר...(סעמק ההסבר לא יצא משהו :\ מקווה שהבנת)

אני הבנתי אבל בהנחה שאתה לא פתאום מוותר לעצמך כי יש לך ספוטר ובהנחה והספוטר לא חדש בתחום אז הוא לא יעזור לך יותר ממה שאתה צריך כדי לסיים ואתה לא תגרום לו לעומס רב

Tapit
13-08-09, 18:15
אני עונה דברים מפגרים על תגובות מפגרות.
הספוטר לא צריך לעזור לך לעשות עוד 2-3 חזרות, אתה עובר הרבה יותר מכשל פה וזה דבר שהגוף לא יצליח להתאושש ממנו.
אם אתה לא יודע אל תטעה אחרים.