PDA

צפה בגרסא המלאה : חלק אקסצנטרי של התנועה - לאט / רגיל / מהר?

Scylla
12-08-09, 14:57
כל פעם אני שומע משהו אחר. מה דעתכם?
אני אישית אף פעם לא הקפדתי על תנועה איטית במכוון, כמובן שיש תרגילים שהתנועה איטית עקב אופן ביצוע התרגיל.

hanna666
12-08-09, 15:19
שמע בכללי רצוי בלחיצות להוריד לאט אבל לא ממש ממש לאט וללחוץ בינוני
במשיכות להוריד בינוני לעלות לאט אבל עם משקלים כבדים כבר קשה

Fatboy
12-08-09, 15:27
אם אכפת לך מהיפרטרפיה, אל תעשה את האקצנטרי מהיר מדי.
פשוט בקצב טוב, לא צריך לספור שניות

חלאס לפתוח אשכולות

HTS
12-08-09, 16:51
שמע בכללי רצוי בלחיצות להוריד לאט אבל לא ממש ממש לאט וללחוץ בינוני
במשיכות להוריד בינוני לעלות לאט אבל עם משקלים כבדים כבר קשה

זה אומר שהמשקל לא בשביל המתאמן

galSH
12-08-09, 17:00
כל עוד אתה שומר על טכניקה תעשה באיזה קצב שבא לך, אבל אם תעשה סקאווט כבד ומהיר אתה כנראה לא תשמור יותר מידי על עצמך.

JAGA_JAGA
12-08-09, 17:05
זה אומר שהמשקל לא בשביל המתאמן

אתה אומר ש להתאמן אמור להיות קל???

sbenzaken
12-08-09, 17:12
בעיקרון את השלב באקצנטרי אמורים לעשות בצורה מהירה. הבעיה, שבקלות אפשר לגרום לפציעות. היא לכך, את השלה האקצנטרי מבצעים בצורה איטית ומבוקרת.

Sugarzaza
12-08-09, 17:23
אם מדובר על סקוואט נניח, צריך להוריד בצורה מבוקרת ולדחוף הכי חזק ומהר שאפשר. זה נכון לכל התרגילים. אתה אמור להתפוצץ למעלה.

ThE HummeR
12-08-09, 19:55
מה השאלה בכלל אחי אקצנטרי זה תמיד הורדה איטית והעלאה ע"י מישהו חיצוני שעוזר לך .. או שלתת את העלאה במהירות גדולה כמה שיותר.

Max90kg
12-08-09, 19:59
שמע, בעקרון יש כמה סוגים (חלק קראתי בספר וחלק הסקתי בעצמי):
רגיל - כשאתה דוחק את המוט ומוריד אותו באותה מהירות
איטי - כשאתה דוחק מהר ומוריד את המוט לאט
ממש איטי - כשאתה דוחק מהר ומוריד ממש לאט. כל חזרה יכולה לקחת ככה 7-15 שניות להערכתי.

בעקרון ההבדל הוא בעבודה של הסיבים (הלבנים/האדומים) השרירים המייצבים והמסייעים בתנועה ככה נראה לי תקנו אותי אם אני טועה בניתוח. אני אישית אוהב לעשות בלחיצת חזה 3 סטים רגילים ובסט האחרון 2 חזרות אחרונות שאני לא מסוגל לסיים אני עושה את החזרות שליליות (אני מוריד לאט את המוט והספוטר מעלה איתי ביחד).

מה עדיף? מה שאתה מרגיש שעובד עליך. אני לא אוהב לעשות חזרות ממש איטיות. אני אוהב לעבוד ברגילות ולפעמים באיטיות תלוי באיזה תרגיל מדובר ומה המטרה בתרגיל או בכלל וזה גם תלוי במשקל העבודה.

HTS
12-08-09, 21:37
אתה אומר ש להתאמן אמור להיות קל???

מה פתאום, איך הגעת לזה ?
אם תוריד משקל ותגדיל את הזמן בשלב האקסצטרני אתה יכול להגיע לאותה עצימות של להעלות משקל ולעבוד מהר לא משנה כמה היא גבוהה או נמוכה

Sugarzaza
12-08-09, 21:39
מה פתאום, איך הגעת לזה ?
אם תוריד משקל ותגדיל את הזמן בשלב האקסצטרני אתה יכול להגיע לאותה עצימות של להעלות משקל ולעבוד מהר לא משנה כמה היא גבוהה או נמוכה

כשהמשקל יהיה כבד , החזרה בכל מקרה תהיה איטית. אני לא מבין את הטעם במאמץ מלאכותי. אולי זה עדיף בתרגילים מבודדים, אבל בכבדים זה סתם טעות

Tapit
13-08-09, 00:13
אם מדובר על סקוואט נניח, צריך להוריד בצורה מבוקרת ולדחוף הכי חזק ומהר שאפשר. זה נכון לכל התרגילים. אתה אמור להתפוצץ למעלה.
:clap: