PDA

צפה בגרסא המלאה : מה השריר הראשון שנכשל בChin-ups ?

HTS
12-08-09, 23:18
chin-ups זה מתח בסופינציה... כמו המתח שמביאים לבנות במבחני בית ספר. מה השריר הראשון שנכשל בתרגיל הזה אצל אדם עם פרופורציות נורמאליות?

Niv_g
12-08-09, 23:44
מתח בנות?
עדיין עובד על גב, אבל גם יד קדמית משתתף

WEST $ SIDE
13-08-09, 00:03
מה הקשר מתח בנות , זה אותו דבר שתגיד בנט אובר אחזיה הפוכה זה בנט אובר בנות , סה"כ יש יותר מערבות של הבייספס אפשרות להעמיס יותר משקל /לעשות יותר חזרות מתח ובדרך לעבוד גם על היד מי שלא אוהב לפמפמפ יותר מדי בייספס.

avishav1
13-08-09, 00:05
מה הקשר מתח בנות , זה אותו דבר שתגיד בנט אובר אחזיה הפוכה זה בנט אובר בנות , סה"כ יש יותר מערבות של הבייספס אפשרות להעמיס יותר משקל /לעשות יותר חזרות מתח ובדרך לעבוד גם על היד מי שלא אוהב לפמפמפ יותר מדי בייספס.

ככה קוראים למתח הזה בבתי הספר.

galSH
13-08-09, 07:11
מתח בנות?
עדיין עובד על גב, אבל גם יד קדמית משתתף

גם בפרונציה (pull-ups) היד קדמית משתתפת.

ירין מוסקוביץ
13-08-09, 11:13
מתח בנים עובד על גב ושרירים מייצבים
ומתח בנות זה 90 אחוז גב ושרירים מייצבים ועשר אחוז יד קדמית

Rosenrot
13-08-09, 11:28
מתח בנים עובד על גב ושרירים מייצבים
ומתח בנות זה 90 אחוז גב ושרירים מייצבים ועשר אחוז יד קדמית

ולפי מה קבעת את זה?

HTS
13-08-09, 12:40
מה אתם רציניים 6 תגובות מיותרות ?
מישהו יודע מה השריר הראשון שיכשל במתח הפוך אצל בחור עם פרופורציות סבירות ?

ירין מוסקוביץ
13-08-09, 12:41
אמרו לי בחדר כושר זה טעות?

HTS
13-08-09, 12:51
אמרו לי בחדר כושר זה טעות?

כן זאת בכלל דרך מאוד מטומטת להסתכל על זה ואין לה משמעות לפיתוח גוף אם יש לה בכלל

arbel2
13-08-09, 13:00
הגיוני שהיד הקידמית תתעייף הרבה לפני הגב ,במיוחד בהתחשב במשקל הגדול שהיא תצטרף לסחוב בחלקים האחרונים של התנועה.

WEST $ SIDE
13-08-09, 16:23
ככה קוראים למתח הזה בבתי הספר.

נכון , אם ככה קוראים לזה בבית הספר אז זה נקרא מתח בנות , צודק לגמרי.

Yoshi-Moto
13-08-09, 17:35
הגיוני שהיד הקידמית תתעייף הרבה לפני הגב ,במיוחד בהתחשב במשקל הגדול שהיא תצטרף לסחוב בחלקים האחרונים של התנועה.

עצוב שהתגובה היחידית שרלוונטית היא התגובה ה11.
מה שארבל אמר זה הנכון- היד קדמית בדרך כלל תגיע לכשל ראשונה.
לא רוצה להכליל, בטוח יש יוצאים מן הכלל שמתאמנים כמה שנים רק על ידיים או אני לא רוצה לדעת מה.

Niv_g
13-08-09, 17:40
תשתדל להישען קדימה אם אתה מרגיש קושי ביד הקדמית ותוכל לגנוב עוד חזרה או שתיים

Sugarzaza
14-08-09, 02:14
אין כזה דבר, הכל נכשל ביחד, כי מערכת העצבים לא יכולים לגייס את הסיבים שמעורבים בתנועה פעם נוספת. אם התנועה הייתה יכולה להתבצע שוב היא הייתה מתבצעת ולא היה כשל.

HTS
14-08-09, 11:07
אין כזה דבר, הכל נכשל ביחד, כי מערכת העצבים לא יכולים לגייס את הסיבים שמעורבים בתנועה פעם נוספת. אם התנועה הייתה יכולה להתבצע שוב היא הייתה מתבצעת ולא היה כשל.

:mad::confused::mad:

toxicity
14-08-09, 11:22

:confused:
שריר אחד יכול להגיע לכשל לפני השני

WEST $ SIDE
14-08-09, 12:47

אז אתה אומר ששריר גדול כמו הגב , ושריר קטן כמו הבייספס יכשלו יחד ?
אין בזה הגיון , זה כמו שתגיד שאתה מתקשה לבצע תנועה מלאה בלחיצת בגלל שכל השרירים נכשלים יחד .

Yoshi-Moto
14-08-09, 12:56

אני יודע שמיצינו את הנקודה אבל בכל זאת:
קח מצב שהו אתה עושה כפיפות מרפק לכשל.
עכשיו לך תעשה מתח- לא תצליח. זה אומר שהגב בכשל?

galSH
14-08-09, 13:00
אני יודע שמיצינו את הנקודה אבל בכל זאת:
קח מצב שהו אתה עושה כפיפות מרפק לכשל.
עכשיו לך תעשה מתח- לא תצליח. זה אומר שהגב בכשל?

אני חושב שהוא התכוון לזה שמערכת העצבים נכשלת ולא השריר עצמו, כאילו שאם עכשיו תכשל בכפיפות מרפקים גם לא תצליח לעשות מיד אחרי זה פשיטת מרפק (זה מה שאני הבנתי, אני לא אומר שזה נכון או לא נכון).

Sugarzaza
14-08-09, 14:35
וואו, אוקיי, כיתה א'
הגוף חושב תנועות, לא איברים. הוא מגייס איברים בשרשרת כוח מסויימת בשביל ליצור תנועה כנגד התנגדות. האחוזים שבהם היד קדמית והגב לוקחים בתנועה עומדים ביחס ישר לגודל שלהם ולכוח שהם מסוגלים לתרום להשלמת התנועה. אין תנועה עם מעורבות ניורולוגית חזקה שבה שריר קטן עושה את רוב העבודה, כי מבחינה הגיונית הגוף רוצה להשלים תנועה והוא יעשה את זה בצורה הכי יעילה שהוא יכול לעשות. השרירים מגוייסים בדיוק בסדר ובצורה שהם נוצרו לבצע - להעלות את הגוף כלפי מעלה.

אם תעשה כפיפות מרפקים לפני מתח, אתה לא תגרום לשאר השרירים לעבוד יותר, אני מקווה שזה ברור. אתה פשוט תוכל לתת פחות תפוקה במתח.

Yoshi-Moto
14-08-09, 17:48
וואו, אוקיי, כיתה א'
הגוף חושב תנועות, לא איברים. הוא מגייס איברים בשרשרת כוח מסויימת בשביל ליצור תנועה כנגד התנגדות. האחוזים שבהם היד קדמית והגב לוקחים בתנועה עומדים ביחס ישר לגודל שלהם ולכוח שהם מסוגלים לתרום להשלמת התנועה. אין תנועה עם מעורבות ניורולוגית חזקה שבה שריר קטן עושה את רוב העבודה, כי מבחינה הגיונית הגוף רוצה להשלים תנועה והוא יעשה את זה בצורה הכי יעילה שהוא יכול לעשות. השרירים מגוייסים בדיוק בסדר ובצורה שהם נוצרו לבצע - להעלות את הגוף כלפי מעלה.

אם תעשה כפיפות מרפקים לפני מתח, אתה לא תגרום לשאר השרירים לעבוד יותר, אני מקווה שזה ברור. אתה פשוט תוכל לתת פחות תפוקה במתח.

אני הבאתי את זה על אותו משקל שאתה אמרת שהגב והיד הקדמית נכשלים יחד כדי להדגיש לך שבמקרה כמו שהבאתי לא יכולת לעשות אפילו חזרה אחת במתח(כשל) מבלי שהגב יגיע לכשל- ככה שמה שאמרת התברר כטעות.

הבנתי מה התכוונתי, פשוט התנסחת לא כמו שצריך.

Sugarzaza
14-08-09, 22:17
אבל אנחנו מדברים על ניתוח תנועתי פה. נקודות מגבילות (או:חלשות), זה כבר תלוי ברמת המתאמן וברמת השליטה שלו במתח.

HTS
14-08-09, 23:01
אבל אנחנו מדברים על ניתוח תנועתי פה. נקודות מגבילות (או:חלשות), זה כבר תלוי ברמת המתאמן וברמת השליטה שלו במתח.

מה אתה רוצה ?
אני שאלתי מה השריר הראשון שיכשל כדי לדעת אם מתח הפוך יעיל כמו מתח רגיל לרחב גבי והתגובות שלך רחוקות מלענות לזה

Sugarzaza
14-08-09, 23:18
מה אתה רוצה ?
אני שאלתי מה השריר הראשון שיכשל כדי לדעת אם מתח הפוך יעיל כמו מתח רגיל לרחב גבי והתגובות שלך רחוקות מלענות לזה

כן, הרחב גבי משתתף בהם באותה מידה. מה הקשר ל"שריר הראשון שייכשל"?

HTS
14-08-09, 23:21
כן, הרחב גבי משתתף בהם באותה מידה. מה הקשר ל"שריר הראשון שייכשל"?

בכפיפות מרפקים החזה עובד קצת. אם ככה שאני מגיע לכשל בלחיצת חזה ובכפיפות מרפקים התועלת זהה לחזה לפי מה שאתה אומר. בחור אל תגיב עד שתלמד

Sugarzaza
14-08-09, 23:34
בכפיפות מרפקים החזה עובד קצת. אם ככה שאני מגיע לכשל בלחיצת חזה ובכפיפות מרפקים התועלת זהה לחזה לפי מה שאתה אומר. בחור אל תגיב עד שתלמד

פעורי, המעורבות של השרירים בתרגיל היא קבועה מראש ואם תקרא (מה שברור שלא עשית) כל ניתוח תנועתי של המתח היית מקבל את התשובה. הבעיה עם השאלה שלך זה שהיא לא מנוסחת כמו שצריך. אתה מדבר על נקודות חלשות? אתה מדבר על מידת המעורבות של השרירים בתרגיל עצמו? אתה שואל מה ההבדל בין Pull up ל Chin up? תנסח שאלה כמו שצריך ואז תקבל תשובה לטעמך.

obzion
14-08-09, 23:39
שוגרזזה, אני די משוכנע שזה אותו בחור מהחתימה שלך.

Sugarzaza
15-08-09, 01:01
די מסביר את העניין.