PDA

צפה בגרסא המלאה : הרגשה של מין זרם באזור הגב

roysht
17-02-07, 16:10
היי, לאחרונה אני עובד עם סקוואטים, ולפני שבוע וחצי בערך לא שמתי את הדבר הזה שדומה לכרית על המוט (כדי שלא יכאב בחוליות ליד הצוואר) והרגשתי קצת לחץ באזור מאחור אבל בכל זאת המשכתי את התרגיל כולל שלושת הסטים שלו.
מאז, בזמן שאני יושב ולכמה שניות לא זז, אני מתחיל להרגיש באזור העליון של הגב כמו זרם כזה או צריבה, זה לא ממש כואב אבל זה מעצבן ואני בטוח שזה קרה מאז הקטע עם הסקוואט?
מה אתם ממליצים לעשות?

ועוד משהו קטן, אתמול סתם עשיתי עם חברים שלי תחרות של שכיבות שמיכה "יהלום" וכשעמדתי לסיים חבר שלי בצחוק ישב לי על הגב התחתון לשלוש שניות ככה ואז לא יכלתי להחזיק גם אותו וגם אותי (למרותש הוא לא ממש כבד) והוא קם, וכשקמתי היום בבוקר עוד קצת כואב לי בגב התחתון בגלל זה ואתמול כאב לי עוד (אני מרגיש כמו דקירות כאלה כל 20 דקות), אתם חושבים שזה יעבור או שכדאי לראות מישהו? כי אני בטוח שזה לא היה רציני, הוא סתם צחק וגם אני לא חשבתי שזה הולך לעשות נזק או משהו.
מקווה שתענו לי, רועי.

PcGunMan
17-02-07, 16:32
האמתי גם לי היה צריבות כאלה בגב העליון אבל לא נראה לי שזה מסקווט כי החלפתי תרגלים החודש ואני בהפסקה מסקווט אני חושב שזה מפולי עליון כלפי העורף! אומרים שזה "עובד על דלקות" וכו'

Fatty
17-02-07, 16:36
אין טעם ללכת לרופא על כל דבר קטן. זה סתם ביזבוז זמן ויכניס אותך ללחץ

תן 3-4 ימים והכל יעבור

Bullet
17-02-07, 17:33
לך לרופא דחוף

Bodybuilder
17-02-07, 17:51
צורב לך משהו ? מזל טוב ! הצורב שלך עובדדדד
סתם.:whistle:

שמע אחי כול מה שתיארתה פה זה שטויות אין טעם ללכת לרופא זה לא רציני !
תור לרופא זה לחקות יומיים ארבע - אחריזה תור לאורטופד - לחקות עוד שבוע שבועיים - אחריזה לעשות רנטגן = הגב שלך יפסיק לצרוב עד אז ואתה סתם תלך !

Eli
17-02-07, 18:29
תטה את הראש אחורה ותמשש את אזור תחתית הצוואר מאחור. תרגיש חוליה אחת קצת יוצאת החוצה - с7. המוט בעקרון אמור להיות מתחת לחוליה הזאת. תנסה לשחות, אולי זה ישחרר לך את האזור.

roysht
18-02-07, 15:40
כן אוקיי, אבל מה עם הגב התחתון, נראה לכם יעבור הכאב החלש שם עד מחר? אין לי כוח עכשיו באמת ללכת לרופא ולהתחיל לעשות צילומים וכו', למרות שזה 2 מטר מהבית ואפשר לסדר פגישה כל שעה... אני לא יודע אם זה יהיה סתם בזבוז ללכת, כי תמיד גם אני רואה אנשים שיש להם כאן בפורום כאבים הם הולכים עושים צילום והרופאים לא רואים שום דבר וסתם נותנים המלצה לא להתאמן חודש (הרופאים).
אז מה אתם אומרים? לתת לזה עוד יום יומיים לראות מה יהיה?

shay
20-02-07, 21:35
גב זה לא צחוקק,לדעתי תילך לצילום כדי שלא תהיה לך פציעה ותאכל ת'לב בעתיד (למה לא בדקת עם יש נזק...)

roysht
21-02-07, 09:59
כן, נראה לי שהיום אני אלך לרופא, כיוון שהכאב בגב התחתון לא מפסיק...
זה כמו מכה כזאת או כאב תפוס, הכאב יורד מיום ליום אבל אין לי כוח לסבול כבר ואני רוצה לחזור להתאמן כבר היום.

SiX PACK
21-02-07, 10:40
כן, נראה לי שהיום אני אלך לרופא, כיוון שהכאב בגב התחתון לא מפסיק...
זה כמו מכה כזאת או כאב תפוס, הכאב יורד מיום ליום אבל אין לי כוח לסבול כבר ואני רוצה לחזור להתאמן כבר היום.

אחי זה כתוצאה מעומס, תלמד להרגיש את הגוף שלך, אתה מסוגל לבד לדעת בערך ממה הבעייה נובעת...
רופא זה רק בנאדם וגם ככה הרופאים בארץ על הפנים... תחקור את האזור שממנו בא הכאב ותבין לבד, זה קורה הרבה שיש כאבים בגב התחתון כתוצאה מלחץ באימונים... לפי דעתי אל תתרגש מזה יותר מדי, ועוד שאמרת שהכאב יורד מיום ליום אז זה לא נשמע מדאיג ביכלל...

roysht
24-02-07, 11:39
אחי, אמרתי לך אני יודע כתוצאה ממה זה, כתוצאה מזה שמישהו בא ושנייה ישב לי על הגב בזמן שכיבות שמיכה...
הכאב הלך ופחת בימים האחרונים אבל משום מה היום כואב לי עוד יותר מימים אחרים והרופא המפגר אמר לעשות פיזותרפיה... ממש יופי עד שבמדינה הזאת יקבעו לי תור לפיזותרפיה אני כבר אחלים.

m0she
24-02-07, 19:21
אחי זה כתוצאה מעומס, תלמד להרגיש את הגוף שלך, אתה מסוגל לבד לדעת בערך ממה הבעייה נובעת...
רופא זה רק בנאדם וגם ככה הרופאים בארץ על הפנים... תחקור את האזור שממנו בא הכאב ותבין לבד, זה קורה הרבה שיש כאבים בגב התחתון כתוצאה מלחץ באימונים... לפי דעתי אל תתרגש מזה יותר מדי, ועוד שאמרת שהכאב יורד מיום ליום אז זה לא נשמע מדאיג ביכלל...

רופא הוא רק בן אדם , והוא יודע יותר ממה שתדע עד שתמות אז אל תהיה שחצן. הרפואה בארץ נחשבת ברמה גבוהה , בניגוד למה שאוהבים לומר עליה , ובכל אופן רופא יודע הרבה יותר ממך. מה זה תחקור את האיזור? איזה כלים יש לו לעשות את זה? זה פשוט מדהים איזו אחריות אנשים לוקחים כשהם אומרים דברים כמו שאמרת ואיך הם לא שמים לב לזה בכלל.

זה כמו שאני אגיד שמרצה לפיזיקה זה רק בן אדם , אז עם קצת התבוננות בעולם אני אוכל לנסח את כל חוקי הפיזיקה. ברור שזאת שטות , בכל מקצוע.

Bullet
24-02-07, 19:55
רופא הוא רק בן אדם , והוא יודע יותר ממה שתדע עד שתמות אז אל תהיה שחצן. הרפואה בארץ נחשבת ברמה גבוהה , בניגוד למה שאוהבים לומר עליה , ובכל אופן רופא יודע הרבה יותר ממך. מה זה תחקור את האיזור? איזה כלים יש לו לעשות את זה? זה פשוט מדהים איזו אחריות אנשים לוקחים כשהם אומרים דברים כמו שאמרת ואיך הם לא שמים לב לזה בכלל.

זה כמו שאני אגיד שמרצה לפיזיקה זה רק בן אדם , אז עם קצת התבוננות בעולם אני אוכל לנסח את כל חוקי הפיזיקה. ברור שזאת שטות , בכל מקצוע.
דבר שני, אפילו אם הייתה לו הכשרה לכך, איך הוא יכול לבחון לעומק את הגב התחתון שלו? הוא הרי לא רואה אותו :wiggle:

maradona
24-02-07, 20:15
בעיות גב...כמה שאני שונא אותם!!!!
למדתי כבר לחיות איתם...היה לי כאבי גב בגב העליון שבגללהם גם פרשתי מגלישה והלכתי לרופא והכל והוא לא ראה שיש לי כלום רק לאחר כ 3 חודשים בערך זה עבר לי,ממש באופן איטי ומייגע באופן מטורף.
אני בנאדם שממש נפצע מהר,טעות אחת והגב שלי מושבת לאיזה שבוע...עם הזמן אתה תדע לדעת איך להתייחס לכאב

roysht
25-02-07, 01:13
הקטע הוא שאני גם לא רוצה להפסיק להתאמן, אני יכול להתאמן עם הכאב הזה אבל אני מפחד...
כבר אמרתי שהלכתי לרופא והוא אמר לי לא להתאמן חודשיים(מה שנקרא כיסוי תחת) ופיזותרפיה...
צילום הוא לא רצה לעשות לי כי הוא אמר שזה פוגע בייצור הזרע בגיל שלי (16) ושכבר צילמו לי לפני חודשיים את הגב אז אסור עוד פעם בזמן הקרוב.

PoweRule
25-02-07, 01:31

מה שרציתי להגיד :diractor:
ד"א אין לכם שביתה אז אין לנו אימון :sad:

amir harduf
25-02-07, 03:15

בלי קשר למה שאמרת שהוא נכון כמובן..

יש בארץ הרבה רופאים חרטונרים.. אני נפלתי כבר על כמה כאלה.. (לפעמים הבעיה שהם חורגים מתחום ההתמחות שלהם לנושא שפחות למדו עליו)

roysht
25-02-07, 08:24
עזוב רופאים חרטטנים...
אני במכבי והבני זונות האלה לא נחמדים!
נגיד האורטופד שהלכתי אליו אז רק התחלתי לספר לו ממה הכאב - כי לפי דעתי צריך להסביר לו אם סתם הכאב התחיל או שזה כתוצאה ממכה.
אז התחלתי לספר לו שעשיתי שכיבות שמיכה ואז מישהו בא אלי ו...
פתאום הוא קוטע אותי ואומר לי: "לא מעניין אותי בכלל מה עשית רק תגיד לי איפה כואב לך".
רציתי להרביץ לו מרוב שהוא לא נחמד.

SiX PACK
25-02-07, 08:35
מה שאני בא לומר זה שלפעמים לא צריך רופא, כל אחד מכם ניחן ביחולת להרגיש מה קורה בגופו ובניגוד למה שמשה אמר פה, יש מצבים אשר האדם עצמו יכול לזהות את הבעייה ולדעת מה גורם לה יותר טוב מרופא מוסמך אז אל תזבלו לי בשחל. בכל אופן זאת הייתה רק עוד הצעה, אם יש כאבים חזקים ובלתי נסבלים שלא ידוע ממה הם נובעים אז כמובן שצריך לגשת לרופא...

gman
25-02-07, 17:37

אני חושב שאנשים פשוט צריכים לדעת לסמוך יותר על רופאים מאשר אנשים רנדומליים באינטרנט P:

m0she
25-02-07, 21:41
בטח שיותר מאשר על אנשים שכותבים שכל עם ח'.
תגיד לי , אתה מבין משהו באנטומיה? אתה מבין משהו בפתולוגיה? אתה פשוט שחצן , לא יותר מזה. גם אני , אחרי שטחנתי אנטומיה של גף עליון , לא אומר לבן אדם מה לעשות כי אני לא רופא [או מטפל מסוג אחר] ואני לא מכיר מספיק את העניין. קצת ענווה , זה לא מזיק , ואומר לך את זה בן אדם שענווה זה לא הצד החזק שלו.

Bullet
25-02-07, 23:03
ואומר לך את זה בן אדם שענווה זה לא הצד החזק שלו.
במדבר, יב', ג': "והאיש משה ענו מאד מכל האדם אשר על פני האדמה"