PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה מי שמתחיל רק להתאמן יכול ישר לעשות ss ?

As-21
31-08-09, 23:37
השאלה מישהו בא רק למכון יכול להתחיל ישר לעבוד ב ss ?

בלי שום ניסיון באימונים וכו אני מתכוון.

Max90kg
31-08-09, 23:38
אני אישית ממליץ לך להתאמן חודש בתוכניות שיכללו מכונות בטווח חזרות גבוה. למה? כדי להרגיל את הגוף לגירוי העצבי. אם תתחיל ישר לעבוד בטווחי חזרות נמוכים ובעצימות גבוהה זה יכול לפגוע בך.

As-21
31-08-09, 23:49
לא שאלתי בשבילי סתם שאלה כללית.

תודה אבל על התשובה המהירה אשמח לעוד דעות בנושא :)

moo
01-09-09, 00:29
כן אפשר להתחיל ישר
כמובן שחייבים לעבוד בטכניקה נכונה והתרגילים לא פשוטים ללמידה

נעל
01-09-09, 01:32
לא הייתי ממליץ להתחיל עם זה, תמיד עדיף להתחיל מטווח גבוה יותר ומתרגילים פחות מורכבים, לפחות עד שהאדם יכול לקבע את האגן בצורה טובה וכו'.
מה גם שהמוט יהיה כבד למתאמן מתחיל, אולי אפילו יותר מדי כבד.

Fatboy
01-09-09, 09:58
חודש של עבודה עם תכנית "היכרות חדר כושר" יכול לחסוך לך כמה חודשים של פציעות כרוניות אחר כך כי קפצת ראש לבריכה לפני שלמדת לשחות.

מצד שני אם אתה מתחיל ss מאפס (מוט ריק, או פחות אם גם זה כבד לך), זה גם מספיק כדי להכין את הגוף שלך לאימונים עם משקלי עבודה, הבעייה בזה זה שלא כל אחד יכול להתחיל לעשות תרגילים כמו סקוואטים ודדליפטים בפעם הראשונה שהם בחדר כושר מבחינה פסיכולוגית, כשאנשים משכנעים את עצמם שמשהו בלתי אפשרי זה באמת נהיה בלתי אפשרי, אז לפעמים עדיף להתחיל מתרגילים יותר פשוטים להכנה מנטאלית.

Tapit
01-09-09, 13:27
דדליפט גם אי אפשר לעשות עם מוט ריק כי זה נמוך מדי.

hanna666
01-09-09, 13:47
כן אפשר להתחיל ישר
כמובן שחייבים לעבוד בטכניקה נכונה והתרגילים לא פשוטים ללמידה

להעמיס ישר על הגוף ?
לרדת ל 5 חזרות לא חושב שממולץ תן בהתחלה איזה חודש לגוף להתרגל קצת ואז תעבור למה שבא לך ab/ss

moo
01-09-09, 15:35
להעמיס ישר על הגוף ?
לרדת ל 5 חזרות לא חושב שממולץ תן בהתחלה איזה חודש לגוף להתרגל קצת ואז תעבור למה שבא לך ab/ss

הוא לא מעמיס
מתחילים ממוט ריק, ועד שמגיעים למשקל זה בערך חודש..

מה גם מה ההבדל עם הוא ישב במכונה ישים כמה פלטות ויעבוד ? זה לא עומס ?

hanna666
01-09-09, 15:47
הוא לא מעמיס
מתחילים ממוט ריק, ועד שמגיעים למשקל זה בערך חודש..

מה גם מה ההבדל עם הוא ישב במכונה ישים כמה פלטות ויעבוד ? זה לא עומס ?

משווה סקוואט/דדילפט לכפיפת מרפקים ?

moo
01-09-09, 15:50
משווה סקוואט/דדילפט לכפיפת מרפקים ?

סקווט/דדליפט עם מוט ריק זה עומס ?
כבר בהליכה ביום יום אתה מפעיל יותר עומס על הגוף...

אין סיבה למה לא להתחיל ללמוד את התרגילים ולעבוד עליהם מהיום הראשון בחדר כושר
אלא אם כן מדובר באדם פצוע או באופן קיצוני חלש שלא מסוגל לעשות תרגילים עם משקל גוף (שכיבות שמיכה למשל)

hanna666
01-09-09, 15:54

אלא אם כן מדובר באדם פצוע או באופן קיצוני חלש שלא מסוגל לעשות תרגילים עם משקל גוף (שכיבות שמיכה למשל)

לא אמרתי שלא לעשות וללמוד אותם
בכל מקרה עדיף שיתחיל בתוכנית רגילה לאיזה 4 שבועות ואז לעבור לתוכנית אחרת

Fatboy
01-09-09, 16:03

תסתכל על זה לא רק מבחינה פיזית

הרי אנחנו כבני אדם מתוכנתים להרגיש חוסר נוחות במקומות שלא מוכרים לנו, תחשוב שאתה ילד בן 14 שבא פעם ראשונה לחדר כושר,
בנוסף לזה שאתה לא מכיר אף אחד, במקום שאתה לא מכיר, לא יודע מה לעשות וכולם יותר גדולים/חזקים/מנוסים ממך.
האינסטינקט שלנו אומר לנו לברוח מהמקום הזה אבל אנחנו צריכים ללכת נגד זה ולהישאר ולעשות מה שצריך לעשות, בנוסף לזה עוד אומרים לך לשים מוט "כבד" על הגב ולרדת איתו?

פה נכנסים האימונים הקלים "לאקלם" אותך לחדר כושר, ללמד אותך שזה לא מקום מפחיד ואחרי שאתה בא כמה פעמים מתרגל למקום, אולי גם מכיר אנשים
המנטליות משתנה לגמרי ואתה מרגיש יותר בנוח לנסות תרגילים קצת יותר קשים ומסובכים.

אני לא אומר שכולם צריכים להתחיל ככה, אבל זה נכון להרבה מתחילים, בעיקר צעירים

R&R
01-09-09, 16:12

הרי אנחנו כבני אדם מתוכנתים להרגיש חוסר נוחות במקומות שלא מוכרים לנו, תחשוב שאתה ילד בן 14 שבא פעם ראשונה לחדר כושר,
בנוסף לזה שאתה לא מכיר אף אחד, במקום שאתה לא מכיר, לא יודע מה לעשות וכולם יותר גדולים/חזקים/מנוסים ממך.
האינסטינקט שלנו אומר לנו לברוח מהמקום הזה אבל אנחנו צריכים ללכת נגד זה ולהישאר ולעשות מה שצריך לעשות, בנוסף לזה עוד אומרים לך לשים מוט "כבד" על הגב ולרדת איתו?

פה נכנסים האימונים הקלים "לאקלם" אותך לחדר כושר, ללמד אותך שזה לא מקום מפחיד ואחרי שאתה בא כמה פעמים מתרגל למקום, אולי גם מכיר אנשים

+11111111

moo
01-09-09, 16:12

כן אני מציע שכל מתאמן חדש יבוא עם אמא שתחזיק לו את יד ימין ותיתן לו נשיקה אחרי כל סט...

מה אתה ליצן ?

hanna666
01-09-09, 16:16
כן אני מציע שכל מתאמן חדש יבוא עם אמא שתחזיק לו את יד ימין ותיתן לו נשיקה אחרי כל סט...

מה אתה ליצן ?

אמאאאאאאאאאאאאאא איזה מתוק אתה איך עשיתי את זה (אמא בלאט זה 2.5 קילו מה יש לך ) ואי איזה חזק אתה ויייייייי שבי בשקט יא חתיכת .....:cool:

Fatboy
01-09-09, 16:20

מה אתה ליצן ?

שוב אתה מדגים את צרות העין שלך בצורה יוצאת מן הכלל :clap:

בדיוק שהתחלתי לחשוב שאולי יש לך קצת תבונה מעבר לשחור ולבן

moo
01-09-09, 16:50
שוב אתה מדגים את צרות העין שלך בצורה יוצאת מן הכלל :clap:

בדיוק שהתחלתי לחשוב שאולי יש לך קצת תבונה מעבר לשחור ולבן

תקרא שוב את מה שרשמת

המטרה שלי לא לאקלם חברתית כל ילד מסכן
המטרה לגרום לו להתחזק ומהר

אם אתה רוצה יש סדנאות למודעות עצמית, קבוצות תמיכה...

Fatboy
01-09-09, 17:07
אז אם היית חושב קצת מעבר ל1+1

היית מבין שאם מישהו לא מרגיש בטוח בסביבה שהוא נמצא, נחש מה? הוא לא יחזור לשם
אני לא יודע כמה אנשים אימנת בחיים, אבל אני יכול להעיד שזה נכון לגבי הרבה מתאמנים חדשים

אני מעדיף שמתאמן אהיה פחות "גבר" בחודשיים הראשונים אבל שימשיך לבוא ולהתקדם
מאחד שאתה מנסה להכניס אותו חזק מדי והוא פורש תוך שבוע.

לא יודע מה איתך אבל אני מעדיף לראות 10 ילדים מצליחים אם התחלה יותר איטית מ2 מתוך 10 שקצת חזקים יותר מנטלית מהשאר

moo
01-09-09, 17:11

אני לא יודע כמה אנשים אימנת בחיים, אבל אני יכול להעיד שזה נכון לגבי הרבה מתאמנים חדשים

לא יודע מה איתך אבל אני מעדיף לראות 10 ילדים מצליחים אם התחלה יותר איטית מ2 מתוך 10 שקצת חזקים יותר מנטלית מהשאר

אז אני מעדיף את ה2 החזקים
שכל השאר ילכו לשחק בקקי

ועוד דבר אני צר אופקים לא צר עין (תפתח מילון)

Fatboy
01-09-09, 17:19
אז אני מעדיף את ה2 החזקים
שכל השאר ילכו לשחק בקקי

ועוד דבר אני צר אופקים לא צר עין (תפתח מילון)

לפחות אתה מודע לזה :)

lironsD
01-09-09, 17:56
תעבוד בfbw בטווח חזרות של 10-12 שהתוכנית תכיל:סקוואט,מילטרי פרס,בנצ' פרס,מתח ומקבילים,ודדליפט גם עם אתה רוצה שבוע-שבוע עם סקוואט.תעבוד בתוכנית חודש-חודש וחצי ותעשה ss.

moo
01-09-09, 18:22
למה לעבוד בטווח של 10-12 חזרות רק בחודש הראשון
ואחר כך לרדת ל 5 ?

תתחיל מ 5 מהתחלה

Tapit
01-09-09, 20:05

אותו ילד בכל מקרה יפרוש אחרי חודש/לא ידע מה חשיבותה של תזונה/יבכה שנעלמים לו הריבועים במאסה.
חבל על הזמן שלו, שלך ושלנו.

Max90kg
01-09-09, 20:10
למה לעבוד בטווח של 10-12 חזרות רק בחודש הראשון
ואחר כך לרדת ל 5 ?

תתחיל מ 5 מהתחלה
יש בגוף שלך מערכת עצבית שכשהיא לא מאומנת ורגילה לאימונים היא תגיב אחרת. הרי אתה אומר לבחור להתחיל את הss ממוט ריק נכון? למה שהוא יעשה באימונים הראשונים מוט ריק ל-5 חזרות כשהוא יכול לעשות מוט ריק ל-12 חזרות??? בקיצור בטח שמעת את המושג יחידות מוטוריות, כאשר מערכת העצבים לא רגילה לאימונים גיוס של הרבה יחידות מוטוריות יכול לפגום באיכות האימון. איך נפתרים מזה? מתחילים עם טווח חזרות גבוה, נפח גבוה ועצימות נמוכה-בינונית ולאחר שהגוף מסתגל לאימון בתוכנית ה"הכירות של מכון הכושר" אתה יכול לתת לו כבר משהו יותר קשה.

Dark_Muse
02-09-09, 00:23
אם יש משהו שנכון למתאמן מתחיל זה לעשות ss לחמש חזרות. 12 חזרות לא יתנו שום דבר מיוחד, אולי עבודה יותר טובה על היפרטרופיה, אבל זה בזעיר ענפין לעומת היתרון בלהצמד לתוכנית ss.
אם ילד בן 14 בא לחדר כושר ורוצה להתחזק, ss תיהיה הכי יעילה בחודשים הראשונים.

Sugarzaza
02-09-09, 00:32
חלק מss זה להרגיל מתאמן חדש לעומסים הולכים וגדלים. ברור שלא מתחילים עם 5 חזרות כבדות, הכל מתחיל עם משקלים מאוד נמוכים ועובדים על להתקדם וללמוד את הטכניקה.