PDA

צפה בגרסא המלאה : [התייעצות]תוכנית abc

Mr.Dino
02-09-09, 03:18
יום ראשון הקרוב אני מתחיל abc 3-4 אימונים בשבוע..
אני מתאמן כבר שנה וקצת וחשבתי על תוכנית כזאת
המטרה היא מסה ולגדול כמה שיותר:
A:חזה,גב

b:יד קדמית,יד אחורית

c:כתפיים רגליים

ההפרשים בין כל אימון הוא יום מנוחה ואז אימון נגיד אימון a יום ראשון b יום שלישי c חמישי ואז a שבת וככה הלאה...

מה אתם אומרים?

sbenzaken
02-09-09, 22:23
תיתן עוד קצת פרטים עלייך, גיל, משקל, תוכנית שעבדת איתה לפני, ותפרט את התוכנית מבחינת תרגילים סטים וחזרות

Max90kg
02-09-09, 22:26
קודם כל החלוקה הכי טובה לabc היא
חזה יד אחורית
גב יד קדמית
רגליים כתפיים

הסיבה היא כי פה אין אף התנגשות, עבודה על שריר גדול אחד כל אימון, אימונים באורכים שווים ואתה תתפתח ממנה טוב יותר. אבל בכל מקרה אני ממליץ לך להתאמן בss כל עוד אתה מסוגל לגדול ממנה.

sbenzaken
02-09-09, 22:31
ברגע שהוא עושה יום מנוחה אחרי כל אימון, זה כמעט לא משנה סדר החלוקה. העניין הוא שהוא עשה חלוקה שהיא קשה באימון עצמו, והשאלה אם היא לא תמנע ממנו להפיק את המקסימום מהאימון עצמו.

Max90kg
02-09-09, 22:37
ברגע שהוא עושה יום מנוחה אחרי כל אימון, זה כמעט לא משנה סדר החלוקה. העניין הוא שהוא עשה חלוקה שהיא קשה באימון עצמו, והשאלה אם היא לא תמנע ממנו להפיק את המקסימום מהאימון עצמו.
לא נכון אלה אם כן אתה לא עובד בעצימות גבוהה. אם אימנת יום אחד חזה וגב, ואחרי 48 שעות מנוחה יד אחורית שהיא שריר דומיננטי בחזה ויד קדמית שהיא שריר דומיננטי בגב זה לא טוב. זה כמו לאמן את אותו שריר קטן פעמיים בשבוע וזה יכול לפגוע בגדילה שלו.

sbenzaken
02-09-09, 22:44
זה תלוי במנוחה ובתזונה שלו המתאמן.

Max90kg
02-09-09, 22:46
זה תלוי במנוחה ובתזונה שלו המתאמן.
בכל מצב החלוקה שאני נתתי יותר טובה. לעשות 2 שרירים קטנים באימון אחד ו-2 גדולים באימון אחר זה טיפשי.

hanna666
02-09-09, 22:51
קודם כל החלוקה הכי טובה לabc היא
חזה יד אחורית
גב יד קדמית
רגליים כתפיים

הסיבה היא כי פה אין אף התנגשות, עבודה על שריר גדול אחד כל אימון, אימונים באורכים שווים ואתה תתפתח ממנה טוב יותר. אבל בכל מקרה אני ממליץ לך להתאמן בss כל עוד אתה מסוגל לגדול ממנה.

או חזה רגליים
גב קדמית
כתפיים אחורית

sbenzaken
02-09-09, 22:54
בכל מצב החלוקה שאני נתתי יותר טובה. לעשות 2 שרירים קטנים באימון אחד ו-2 גדולים באימון אחר זה טיפשי.

אולי לך זה נראה טיפשי, אבל בסופו של דבר גם הגוף וגם המתאמן צריכים גיוון. אני מסכים איתך שבתור תוכנית התחלתית החלוקה לא טובה. אבל אתה לא יכול לשלול אותה באופן גורף.

Max90kg
02-09-09, 22:55
או חזה רגליים
גב קדמית
כתפיים אחורית
זה גם אפשרי כי אין התנגשות אבל כמות הסטים הכללית באימון a גדולה פי 3 בערך מכמות הסטים הכללית באימון c אלה אם אתה מפמפם את האחורית והכתפיים.

Max90kg
02-09-09, 22:56
אולי לך זה נראה טיפשי, אבל בסופו של דבר גם הגוף וגם המתאמן צריכים גיוון. אני מסכים איתך שבתור תוכנית התחלתית החלוקה לא טובה. אבל אתה לא יכול לשלול אותה באופן גורף.
בתוכנית צריך להיות הגיון ובחלוקה הזאת אין הגיון. כל דבר יכול לעבוד בצורה שונה על מתאמנים שונים אבל עלינו להמליץ להם את מה שלדעתנו הטוב ביותר.

sbenzaken
02-09-09, 22:57
למה אין הגיון?? מה דעתך על אגוניסט-אנטגוניסט? כמעט בכל חלוקה תמצא קשר בין השרירים..

Max90kg
02-09-09, 23:02
למה אין הגיון?? מה דעתך על אגוניסט-אנטגוניסט? כמעט בכל חלוקה תמצא קשר בין השרירים..
למה אין הגיון? אני אגיד לך למה, היד אחורית עובדת בחזה באימון a. היד האחורית עובדת בבידוד באימון b. היד האחורית עובדת בכתפיים באימון c. אחרי זה הוא יתפלא למה החוסר פרופורציות ואני לא מדבר על זה שהיד האחורית תגדל יותר משאר השרירים האחרים, להפך זה overtraining והיד האחורית כנראה לא תגדל כמו שהיא תגדל אם יעבדו עליה ויתנו לה מנוחה כמו שצריך. אגוניסט-אנטגוניסט זה נחמד ויפה אבל החלוקה שהוא נתן מאוד גרועה

sbenzaken
02-09-09, 23:10
למה חוסר פרופורציות?? כתף לא עובדת בחזה? כתף אחורית לא עובדת בתרגילי גב? יד קדמית עובדת גם בגב, וגם בחלק מתרגילי הכתף. שוב, כמו שהזכרת, זה תלוי במנוחה. אן הוא ינוח טוב ויאכל טוב, לא אמורה להיות שום בעיה. דווקא מכיוון שהוא נותן יום מנוחה בין אימון לאימון, אין בעיה עם החלוקה. ודרך אגב, הרבה חבר'ה אצלי במכון עשו את החלוקה הזו, וגם אני עשיתי אותה והפרופורציות בגוף בהחלט במקום..

Max90kg
02-09-09, 23:13
למה חוסר פרופורציות?? כתף לא עובדת בחזה? כתף אחורית לא עובדת בתרגילי גב? יד קדמית עובדת גם בגב, וגם בחלק מתרגילי הכתף. שוב, כמו שהזכרת, זה תלוי במנוחה. אן הוא ינוח טוב ויאכל טוב, לא אמורה להיות שום בעיה. דווקא מכיוון שהוא נותן יום מנוחה בין אימון לאימון, אין בעיה עם החלוקה. ודרך אגב, הרבה חבר'ה אצלי במכון עשו את החלוקה הזו, וגם אני עשיתי אותה והפרופורציות בגוף בהחלט במקום..
ומה עם העצימות? ואורך האימון? לא חשבת שאימון אחד יכול לצאת פי 2-3 יותר ארוך מאימון אחר? זה לא מפריע לך בכלל?

sbenzaken
02-09-09, 23:17
למה זה אמור להפריע בדיוק?? הרי אתה יודע שזה לא אורך האימון שקובע (אלא אם כן אתה מתאמן כמה שעות). אני מכיר המלצות למקסימום זמן אימון, לא למינימום..

Max90kg
02-09-09, 23:21
עד עכשיו אני נימקתי לך למה החלוקה לא טובה לדעתי או לפחות פחות טובה מאחרות. אתה אומר שאתה מכיר אנשים שמתאמנים בה ויש פרופורציה וחוץ מזה לא אמרת הרבה. ולי אישית לא נוח שיהיה לי אימון אחד של בייספס וטרייספס שאני אעשה בו סה"כ 12 סטים עם 2 דקות מנוחה בין סט לסט והאימון ייצא 40 דקות, ואימון אחר של חזה גב שאני אעשה בו 20 סטים עם מנוחה של 4 דקות בין סט לסט שזה בכלל אימון שמגיע לשעה וחצי וזה קצת יותר מדי אם עובדים בעצימות גבוהה.

sbenzaken
02-09-09, 23:26
מקס, אני מעריך מאוד את הידע שלך ואת הרצון שלך ללמוד וללמד. אבל בוא אני אתן לך טיפ קטן, שבוודאי לא יזיק (ואני לא אומר זה בהתנשאות) בעסקי החדר כושר אין כזה דבר (כמעט תמיד) נכון או לא נכון. יש עובד ולא עובד.

sbenzaken
02-09-09, 23:27
תנסה להרחיב את הראייה הכוללת שלך ולא להיות מקובע על משהו מסויים ( כמו למשל תוכנית ss שאתה מאוד אוהב).

Max90kg
02-09-09, 23:28
מקס, אני מעריך מאוד את הידע שלך ואת הרצון שלך ללמוד וללמד. אבל בוא אני אתן לך טיפ קטן, שבוודאי לא יזיק (ואני לא אומר זה בהתנשאות) בעסקי החדר כושר אין כזה דבר (כמעט תמיד) נכון או לא נכון. יש עובד ולא עובד.
דבר אחד אני יכול להגיד לך, הטיפ באמת לא הזיק...
ואני מקובע לקטע שלמתחילים עדיף נפח נמוך עצימות גבוהה לווא דווקא ss ויש לי הרבה נימוקים לזה.

sbenzaken
02-09-09, 23:40
ואם המתאמן המתחיל בנוי טוב?? אתה צריך להבין שיש כל כך הרבה פרמטרים בבניית תוכניות אימון, ויש כל הרבה שיטות ודרכי אימון.. בגלל זה אם תשים לב ביקשתי מפותח הנושא שיפרט קצת על עצמו.. ובגלל זה אתה לא יכול לשלול תוכניות או חלוקות או שיטות שלדעתך הן לא טובות..

Max90kg
02-09-09, 23:43
ואם המתאמן המתחיל בנוי טוב?? אתה צריך להבין שיש כל כך הרבה פרמטרים בבניית תוכניות אימון, ויש כל הרבה שיטות ודרכי אימון.. בגלל זה אם תשים לב ביקשתי מפותח הנושא שיפרט קצת על עצמו.. ובגלל זה אתה לא יכול לשלול תוכניות או חלוקות או שיטות שלדעתך הן לא טובות..
נכון אתה צודק אבל מהבחינות שהסברתי החלוקות האחרות יותר טובות מהחלוקה שלו. חוץ מזה הנתונים האישיים שלו לא יעזרו לך להחליט, אתה צריך לפגוש אותו אישית כדי לראות ולדעת מה יתאים לו.

sbenzaken
02-09-09, 23:48
נכון, וכנראה שאני לא אפגוש אותו.. אבל שוב, אין טוב יותר או טוב פחות. יש עובד יותר או עובד פחות. כמו שאמרתי, סביר מאוד להניח שהחלוקה כרגע לא תתאים לו, אבל זה לא אומר שהחלוקה עצמה גרועה.

Mr.Dino
03-09-09, 05:12
למי שזה עוזר התאמנתי בתוכנית ab עד עכשיו ואני כבר מפסיק לראות תוצאות אז החלטתי לשנות..
לגבי התוכנית עצמה,לכל אלה ששוללים אותה אני יכול להגיד לכם כמעט בוודאות שזאת התוכנית הכי מתאימה לי ב abc ואני כמעט בטוח שאני יראה תוצאות טובות ..
אם הייתי יכול הייתי עושה חזה קדמית,גב אחורית,וכתפיים רגליים אבל מכל מני סיבות התוכניתצ הזאת לא הכי טובה לי אז החלטתי לבנות תוכנית שהיא יחסית קשה אבל כנראה שהיא הולכת לפעול עליי טוב גם התייעצתי עם המדריך בחדר כושר והוא אמר אותו דבר...

WEST $ SIDE
03-09-09, 09:30
החלוקה שהצגת גרועה , בתור חובב מושבע לשעבר של abc לרגע לא העלתי בדעתי לעשות חלוקה מסוג זה.

לעשות גב וחזה באותו אימון עם מס' הסטים שצריך להיות בתוכנית מסוג זה ,לא יהיה ניתן לשמור על עצימות בכלל . מה ההגיון לעשות 2 שרירים גדולים באימון כשאפשר לעשות אחד גדול אחד קטן.

רוב האנשים עושים את זה כי הם אוהבים להרגיש את הפאמפ משני צדדי הזרוע , אני מניח שאתה לא אחד מהם אז תתחיל לחלק נכון.

Mr.Dino
03-09-09, 15:11
החלוקה שהצגת גרועה , בתור חובב מושבע לשעבר של abc לרגע לא העלתי בדעתי לעשות חלוקה מסוג זה.

לעשות גב וחזה באותו אימון עם מס' הסטים שצריך להיות בתוכנית מסוג זה ,לא יהיה ניתן לשמור על עצימות בכלל . מה ההגיון לעשות 2 שרירים גדולים באימון כשאפשר לעשות אחד גדול אחד קטן.

רוב האנשים עושים את זה כי הם אוהבים להרגיש את הפאמפ משני צדדי הזרוע , אני מניח שאתה לא אחד מהם אז תתחיל לחלק נכון.

הסיבה שאני לא מחלק שריר גדול וקטן באותו אימון הוא ההתאוששות שלי...
ותאמין לי שאם זה היה מסתדר לי אז בטח שהייית מעדיף לעשות שריר גדול וקטן מאשר חזה וגב באימון אחד אבל שום דבר לא מסתדר לי מבחינת זמן התאוששות של השריר..
אצלי בדרך כלל שריר נתפס להרבה זמן ושאני אומר הרבה זמן זה כמה ימים טובים ואפילו יכול להגיע לשבוע.
זאת הסיבה למה חילקתי ככה את התוכנית