PDA

צפה בגרסא המלאה : חשיבות הרצף בעבודה על שרירים שונים

dynamo
24-09-06, 03:40
והשאלה היומית:
בהנחה ויש לי תוכנית בה ביום מסויים אני עובד על 2 שרירים (למשל: חזה, ויד קדמית).
עד כמה זה חשוב לבצע קודם כל את כל תרגילי החזה, ולאחר מכן את כל תרגילי היד הקדמית.
מה ההשפעה של "ערבוב" בין התרגילים?
הרי בסה"כ זה נותן יותר זמן מנוחה לכל שריר בין תרגילים, ומאפשר משקלים כבדים יותר.

Takima
24-09-06, 04:56
זה חשוב לבצע תחילה את כל תרגילי החזה כי החזה הוא שריר גדול ועדיף להשקיע בו את האנרגיה שיש לך בתחילת האימון. לעומת זאת אם יש לך חזה גדול ובייספס חלש, אתה תעדיף לעשות קודם בייספס ואז חזה. הערבוב שאתה קורא לו הוא סוג מסויים של סופרסטים, אתה עדיין תתפתח אבל תתאמן בפחות אינטנסיביות בכל תרגיל שלדעתי זה לא כדאי.

PcGunMan
24-09-06, 09:09
נכון, אבל עוד משהו
בשביל שהשריר יגדל אתה צריך להעייף אותו (כאילו לפצוע אותו) ואם אתה עושה נגיד לחצית חזה ואחר כך עובר לידים ואז עוד פעם חזה ואז עוד פעם ידים הרגת את כל האינטנסיביות כמו שאמרת.
ככה שאתה עובד נגיד בתוכנית Abc נגיד 12 סטים רצוף על חזה ככה אתה ממש קורע את השריר

Ori-Silver
24-09-06, 09:12
רק בשביל הידע אל תנסו לעשות יד אחורית לפני חזה אתם לא תצליחו להתאמן על החזה עצמו

nico
24-09-06, 09:17
כמו שאורי-סילבר אמר אני הייתי מחזק,ואומר שאל תאמנו אף שריר קטן לפני גדול.

Takima
24-09-06, 10:55
נכון, אבל עוד משהו
בשביל שהשריר יגדל אתה צריך להעייף אותו (כאילו לפצוע אותו) ואם אתה עושה נגיד לחצית חזה ואחר כך עובר לידים ואז עוד פעם חזה ואז עוד פעם ידים הרגת את כל האינטנסיביות כמו שאמרת.
ככה שאתה עובד נגיד בתוכנית Abc נגיד 12 סטים רצוף על חזה ככה אתה ממש קורע את השריר
טעות חמורה. כדי שהשריר יגדל צריך לגרום ל-"עומס יתר". עייפות ופציעות לא תורמים בכלום לגדילת השריר.