PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה על התרגיל הזה

avram1
04-09-09, 16:18
http://www.exrx.net/WeightExercises/Brachioradialis/BBReverseCurl.html

הוא תרגיל בשביל האמה או בשביל היד קדמית
וכדי לשים אותו בתוכנית במקום כפיפות מרפקים במוט (אם זה ליד קדמית) ?

Max90kg
04-09-09, 16:46
התרגיל הזה לא עובד על האמה כעל שריר ראשי, האמה היא רק שריר מייצב פה. הוא עובד על הברכיורדיאליס כעל שריר ראשי והברכיאליס והבייספס כעל שרירים מסייעים. אני אישית חושב שזה לא תרגיל טוב ליד הקדמית בגלל שאתה תעבוד פה עם משקל הרבה יותר קטן מהאשר בכפיפה הרגילה. ואם אתה רוצה לעבוד על אמה מספיק לך מתח ודד ליפט בלי רצועות.

terminater135
04-09-09, 18:33
התרגיל הזה לא עובד על האמה כעל שריר ראשי, האמה היא רק שריר מייצב פה. הוא עובד על הברכיורדיאליס כעל שריר ראשי והברכיאליס והבייספס כעל שרירים מסייעים. אני אישית חושב שזה לא תרגיל טוב ליד הקדמית בגלל שאתה תעבוד פה עם משקל הרבה יותר קטן מהאשר בכפיפה הרגילה. ואם אתה רוצה לעבוד על אמה מספיק לך מתח ודד ליפט בלי רצועות.

אחי הברכיורדיאליס זה חלק מהאמה (לא השריר של האחיזה שריר אחר) ונראה לי שהוא התכוון אליו,
לפותח הפוסט התרגיל הזה צריך לבוא כתרגיל משלים בנוסף לתרגיל עיקרי ליד קדמית (אחד שמפעיל את הבייספ כשריר הראשי).

Max90kg
04-09-09, 18:40
אחי הברכיורדיאליס זה חלק מהאמה (לא השריר של האחיזה שריר אחר) ונראה לי שהוא התכוון אליו,
לפותח הפוסט התרגיל הזה צריך לבוא כתרגיל משלים בנוסף לתרגיל עיקרי ליד קדמית (אחד שמפעיל את הבייספ כשריר הראשי).
אני חושב שהוא התכוון לאמה עצמה (הwrist). האמה עובדת פה חזק אכן אבל בכיווץ איזומטרי. ואין טעם לתת תרגילים בפרונציה, לדעתי הם סתם מיותרים כי הם פוגעים במשקלי העבודה. במקום זה עדיף לתת במיד פוזישן או עוד תרגיל בסופינציה. זה יתן גירוי כללי יותר טוב לבייספס וגם לדעתי יעבוד מעולה על הברכיורדיאליס שהוא שריר מסייע בכפיפת מרפקים.

נעל
04-09-09, 22:58
המטרה היא brachiallis, אם אתה רוצה לפתח את ה brachioradialis מומלץ לבצע במיד פוזישן [כמובן שעדיף מתח דדליפט וכו'].
זאת בניגוד למה שכתוב בexrx שהאגוניסט הוא הברכיאורדיאליס.

Scylla
05-09-09, 02:28
דווקא אני עושה בתרגיל הזה משקל לא רחוק בכלל מכפיפת מרפקים רגילה, באופן מפתיע אגב.

Mr.O
05-09-09, 05:44
כמו שמקס אמר, זה תרגיל שהאמה משמשת כשריר מייצב, כמו ברוב התרגילים ליד קדמית.
אם אתה מחפש לאמן את האמה תעשה תרגילים מבודדים.
אני פוחד מאימון יתר באמות ומספיק לי פטישים וכפיפות בעמידה עם מוט w.