PDA

צפה בגרסא המלאה : לא יודע איזה תרגילי גב ליבחור

Fantast1c :)
06-09-09, 19:18
באימון b יש לי 3 תרגילי גב (abxabxx

אני רוצה לחלק את זה b1 b2
b1 אני רוצה יותר דגש לרחב גבי
b2 דגש לעובי

יש המלצות?
זה ביכלל שווה לעשות כחה?

avishav1
06-09-09, 19:34
אין דבר כזה דגש לעובי ודגש לרוחב זה דבר ראשון.
דבר שני לא חסר תרגילים טובים לגב: מתח,בנט אובר,פולי,חתירות למינהם.

06-09-09, 20:10

מה שאתה אומר זה שכל תרגיל גב עובד גם על עובי וגם על רוחב?

avishav1
06-09-09, 20:21
מה שאתה אומר זה שכל תרגיל גב עובד גם על עובי וגם על רוחב?

כן,אם העובי נגיד התפתח טוב יותר מהרוחב זה בגלל הגנטיקה.

Tapit
06-09-09, 20:57
דדליפט, מתח, חתירות.

JaSoN.B
06-09-09, 20:58

מה אתה אומר ? ? ? בטח שיש:bully:

06-09-09, 21:29
ואם אני רוצה לעבוד חזק על רוחב איזה 3 תרגילים הכי מומלץ?

*בלי דדליפט

avishav1
06-09-09, 22:35
מה אתה אומר ? ? ? בטח שיש:bully:

אם אתה אומר ככה אז תן לי 2 תרגילים שעובדים על רוחב ו2 על עובי.

אל תחפש כי אין דבר כזה~! כל תרגילי הגב עובדים על כל הגב!

JaSoN.B
06-09-09, 22:51
עובי! - כל סוגי החתירה(אחיזה צרה למיניהם : המוט הכסוף המיוחד\חבל\דאמבליים), הנה כבר 3 לעובי.
רוחב!- פולי עליון(משיכה לחזה\ סמעק שכחתי איך קוראים לתרגיל הזה שעומדים ליד הפולי ומושכים את המוט עד למטה עם ידים ישרות).

תהנה...

terminater135
06-09-09, 23:41
עובי! - כל סוגי החתירה(אחיזה צרה למיניהם : המוט הכסוף המיוחד\חבל\דאמבליים), הנה כבר 3 לעובי.
רוחב!- פולי עליון(משיכה לחזה\ סמעק שכחתי איך קוראים לתרגיל הזה שעומדים ליד הפולי ומושכים את המוט עד למטה עם ידים ישרות).

תהנה...

סתם שאלה אבל פולי-עליון באחיזה צרה זה לא גם עובי?

Sugarzaza
06-09-09, 23:48
אין כזה דבר תרגיל לעובי. שריר גדל גם לעובי וגם לרוחב.

Scylla
07-09-09, 00:18
בנט אובר רואו, טי באר. אלו האהובים עלי. פול - אובר גם אהוב מאוד.

JaSoN.B
07-09-09, 00:20
סתם שאלה אבל פולי-עליון באחיזה צרה זה לא גם עובי?

התכוונתיעם המוט הארוך שתופסים בקצוות או יחסית רחב ומורידים לחזה...

זה כמו שתגיד שאין תרגילים לבייספס שחלק עובדים על הפיק וחלק על הגודל...
או שחלק עובדים על המאסה של הטרייספס וחלק על העיצוב, אפשר לפגוע בשריר בכל מיני דרכים, חלאס להיות מקבועים, אולי אתם תיגדלו קצת מרוחב ווקצת מעובי בגב אבל אם מישהו רוצה ספציפית רוחב או ספציפית עובי צריך תרגילים ספציפים למטרה

07-09-09, 16:50
התכוונתיעם המוט הארוך שתופסים בקצוות או יחסית רחב ומורידים לחזה...

זה כמו שתגיד שאין תרגילים לבייספס שחלק עובדים על הפיק וחלק על הגודל...
או שחלק עובדים על המאסה של הטרייספס וחלק על העיצוב, אפשר לפגוע בשריר בכל מיני דרכים, חלאס להיות מקבועים, אולי אתם תיגדלו קצת מרוחב ווקצת מעובי בגב אבל אם מישהו רוצה ספציפית רוחב או ספציפית עובי צריך תרגילים ספציפים למטרה

אז תן לי בבקשה 3 לרוחב

JaSoN.B
07-09-09, 17:35
יש לך את האתר הזה של התמונות\סירטונים של התרגילים? ככה שאני אוכל להראות לך :)

1.משיכה לחזה פולי עליון(אחיזה רחבה)

2.פול-אובר בעמידה(אני ממש לא סגור על השם אבל זה נראה לי זה)

תרביץ את שני אלו בסופר סט, זה אמור לדאוג לרוחב שלך (הפול אובר קודם ואז המשיכה לחזה)

Sugarzaza
07-09-09, 17:44
ג'ייסון אתה מזיין הרבה שכל, אתה יודע?

JaSoN.B
07-09-09, 17:45
חחחחחח מצחיק אתה...אם היית יודע מי מסביר לי ת'דברים האלו לא נראה לי שהיית מגיב ככה, אבל יודע מה..תעשה מה בראש שלך, לא רוצה להקשיב ,בכיף ,החלטה שלך

arbel2
07-09-09, 17:53

תרביץ את שני אלו בסופר סט, זה אמור לדאוג לרוחב שלך (הפול אובר קודם ואז המשיכה לחזה)

למתאמן על סייקל אני יכול להבין איך איכשהו אפשר לנצל סופר סט כזה לבניית מסה,אלוהים יודע שאני עושה לא מעט דברים שלא רחוקים מזה בשבוע "הלם" של התוכנית שלי.

אבל למתאמן מתחיל/טבעי זה לא יועיל כי אימון בטווחי חזרות האלו מוביל לדילול גליקוגן מה שדורש מהגוף לבצע שתי פעולות במהלך תהליך ההתאוששות :גם חידוש מאגרי גליקוגן וגם סינטוז חלבון למטרת בניית שריר ,הבעיה מתחילה בזה שבצורה טבעית הגוף שלנו לא טוב בלעשות שני דברים במקביל כי המטרה של הגוף זה לחסוך באנרגיה ,אז מה שיקרה אצל רוב המתאמנים הטבעיים זה שהגוף קודם כל יחדש מאגרי אנרגיה (גליקוגן) ורק אחר כך בעזרת האנרגיה הפנויה המועטה שנשארה לו ,ידאג לסנטוז חלבון ושיקום המיקרוטראומה שנוצרה בשריר ,כלומר היפרטרופיה מינימלית אם בכלל...

moo
07-09-09, 17:55

שני התרגילים הכי מחורבנים ששמעתי...

לך על מתח פולי זה לילדות
בנט אובר
דדליפט

אם בא לך t bar גם נחמד

JaSoN.B
07-09-09, 17:55
למתאמן על סייקל אני יכול להבין איך איכשהו אפשר לנצל סופר סט כזה לבניית מסה,אלוהים יודע שאני עושה לא מעט דברים שלא רחוקים מזה בשבוע "הלם" של התוכנית שלי.

אבל למתאמן מתחיל/טבעי זה לא יועיל כי אימון בטווחי חזרות האלו מוביל לדילול גליקוגן מה שדורש מהגוף לבצע שתי פעולות במהלך תהליך ההתאוששות :גם חידוש מאגרי גליקוגן וגם סינטוז חלבון למטרת בניית שריר ,הבעיה מתחילה בזה שבצורה טבעית הגוף שלנו לא טוב בלעשות שני דברים במקביל כי המטרה של הגוף זה לחסוך באנרגיה ,אז מה שיקרה אצל רוב המתאמנים הטבעיים זה שהגוף קודם כל יחדש מאגרי אנרגיה (גליקוגן) ורק אחר כך בעזרת האנרגיה הפנויה המועטה שנשארה לו ,ידאג לסנטוז חלבון ושיקום המיקרוטראומה שנוצרה בשריר ,כלומר היפרטרופיה מינימלית אם בכלל...

אני חייב לישאול אותך, כי אני יודע שאתה בין האנשים הרציניים פה, וחלק מהאנשים לא אוהבים ממש להקשיב וללמוד, אתה מסכים עם הדעה שלי לגבי שיש תרגילים מסויימים לרוחב ותרגילים מסויימים לעובי? או שאתה גם בדעה שכל תרגיל גב עובד על כל הגב?

arbel2
07-09-09, 18:12
אני חייב לישאול אותך, כי אני יודע שאתה בין האנשים הרציניים פה, וחלק מהאנשים לא אוהבים ממש להקשיב וללמוד, אתה מסכים עם הדעה שלי לגבי שיש תרגילים מסויימים לרוחב ותרגילים מסויימים לעובי? או שאתה גם בדעה שכל תרגיל גב עובד על כל הגב?

אני חושב שהבעיה בהגדרות של "עובי" ו"רוחב" הן העובדה שהחבר'ה שיוצאים נגדך לא מסתכלים על דברים בפרספקטיבה של מפתחי גוף,וזה בסדר ,ואתה יודע מה ?גם הם צודקים.

רוחב לפי פיתוח גוף נמדד לפי רוחבו של הגב בפריסה מקדימה ומאחור והשריר האחראי לזה הוא הרחב גבי.עובי הגב זאת לרוב דרך להגדיר את הדיטייל שמוצג באיזור חגורת הכתפיים והטרפזים ואת רמת ההתפתחות של החלקים של הטרפז שמתחברים יותר נמוך בגב וזוקפי הגב עצמם (לפחות השטחיים שנראים לעין) ועוד שרירים שקשורים יותר לעבודה של הרחב גבי כמו הטרס מג'ור.

אין לחלוטין עבודה מבודדת ל"עובי" ו"רוחב" שכן כל שרירי הגב משתפפים ביחד בתנועות שמפעילות את הגב אבל ביחסי כוחות שונות

הדגש שלך צריך להיות בשביל "עובי" זה בתנועות חתירה ודד ליפט (וכן אני מודע לזה שהרחב גבי משתתף בתנועות חתירה) בגלל הגירוי המאסיבי לטרפזים וזוקפי הגב מה שלא תקבל בתרגילים שממקדים את הרחב גבי כמו פולי עליון או מתח.

אני מסכים עם moo בנוגע לבחירת התרגילים,אין תוכנית גב יותר טובה מ:

פולי עליון/מתח (פולי עליון מבחינתי בגלל בעיות כתפיים כרוניות שמתח לא בדיוק עוזר להם)
דד ליפט
חתירה חופשית כלשהי

JaSoN.B
07-09-09, 18:15
אני חושב שהבעיה בהגדרות של "עובי" ו"רוחב" הן העובדה שהחבר'ה שיוצאים נגדך לא מסתכלים על דברים בפרספקטיבה של מפתחי גוף,וזה בסדר ,ואתה יודע מה ?גם הם צודקים.

רוחב לפי פיתוח גוף נמדד לפי רוחבו של הגב בפריסה מקדימה ומאחור והשריר האחראי לזה הוא הרחב גבי.עובי הגב זאת לרוב דרך להגדיר את הדיטייל שמוצג באיזור חגורת הכתפיים והטרפזים ואת רמת ההתפתחות של החלקים של הטרפז שמתחברים יותר נמוך בגב וזוקפי הגב עצמם (לפחות השטחיים שנראים לעין) ועוד שרירים שקשורים יותר לעבודה של הרחב גבי כמו הטרס מג'ור.

אין לחלוטין עבודה מבודדת ל"עובי" ו"רוחב" שכן כל שרירי הגב משתפפים ביחד בתנועות שמפעילות את הגב אבל ביחסי כוחות שונות

הדגש שלך צריך להיות בשביל "עובי" זה בתנועות חתירה ודד ליפט (וכן אני מודע לזה שהרחב גבי משתתף בתנועות חתירה) בגלל הגירוי המאסיבי לטרפזים וזופקי הגב מה שלא תקבל בתרגילים שממקדים את הרחב גבי כמו פולי עליון או מתח.

אני מסכים עם moo בנוגע לבחירת התרגילים,אין תוכנית גב יותר טובה מ:

פולי עליון/מתח (פולי עליון מבחינתי בגלל בעיות כתפיים כרוניות שמתח לא בדיוק עוזר להם)
דד ליפט
חתירה חופשית כלשהי

מסכים איתך לחלוטין, אני לא בא להגיד שיש תרגיל שעובד רק על זה ותרגיל רק על זה, אבל בהחלט חלק מהתרגילים יכולים לתת דגש יותר על מה שאתה מחפש( רוחב, עובי), ואני האמת כן מסתכל על זה בצורה של bb
תודה על התגובה הבונה ארבל

אנדרוליזם
09-09-09, 17:04
זיוני שכל, עלק עובי ורוחב...

חתירות עובדות על כל הגב (General Back)
ומשיכות מפולי עליון / מתח עובדות על לטיסימוס דורסי.

Sugarzaza
09-09-09, 17:31
זיוני שכל, עלק עובי ורוחב...

חתירות עובדות על כל הגב (General Back)
ומשיכות מפולי עליון / מתח עובדות על לטיסימוס דורסי.

הממ לא, הכל עובד על הכל. לכל תנועה יש את היתרונות והחסרונות שלה. היתרון של חתירה כבדה על מתח זה שזה Explosive barbell movement ואפשר להעמיס בה הרבה משקל ולהתקדם ליניארית ולאורך תקופה ארוכה. היתרון של מתח על חתירה זה שאי אפשר לרמות במתח והטווח תנועה גדול מאוד.

נעל
09-09-09, 20:00
יחד עם רוחב בא העובי דיי להיות ילד שממציא לעצמו מיתוסים, שריר גדל בהתאם לגנטיקה שלך, אם יש לך גנטיקה לגב רחב ועבה הוא יגדל להיות ככה ולא ישנה אם תעשה מתח רחב או חתירה כי הרחב גבי מקבל גירוי משניהם.
טרפזים גדולים עד כדי כך שיתנו לך היבט של "עובי" לא תקבל בלי חומרים למיניהים ולכן אי אפשר להתייחס לחתירה כעל תרגיל ל"עובי" כל תרגיל לגב עובד על כל הגב.

איך אני עובד על העובי של הכתף שלי ולא על רוחב הכתפיים? לחיצות במקום הרחקות?
אפשר ככה גם להגדיל תעובי של איבר המין לא?

תיכף תמליץ לעשות הרחקה אופקית בירכיים בשביל רוחב של הארבע ראשי..

JaSoN.B
10-09-09, 01:28
יחד עם רוחב בא העובי דיי להיות ילד שממציא לעצמו מיתוסים, שריר גדל בהתאם לגנטיקה שלך, אם יש לך גנטיקה לגב רחב ועבה הוא יגדל להיות ככה ולא ישנה אם תעשה מתח רחב או חתירה כי הרחב גבי מקבל גירוי משניהם.
טרפזים גדולים עד כדי כך שיתנו לך היבט של "עובי" לא תקבל בלי חומרים למיניהים ולכן אי אפשר להתייחס לחתירה כעל תרגיל ל"עובי" כל תרגיל לגב עובד על כל הגב.

אפשר ככה גם להגדיל תעובי של איבר המין לא?

תיכף תמליץ לעשות הרחקה אופקית בירכיים בשביל רוחב של הארבע ראשי..

נהיית בדרן הא?:book:

Scylla
10-09-09, 03:47

י..

כל העניין הוא שיש אנשים עם גנטיקה מסויימת ודגשים נועדו על מנת לאזן גנטיקה לא מאוזנת.

Sugarzaza
10-09-09, 04:21
כל העניין הוא שיש אנשים עם גנטיקה מסויימת ודגשים נועדו על מנת לאזן גנטיקה לא מאוזנת.

ובוא תסביר לי איך אתה עושה את זה בהקשר הזה.

Scylla
10-09-09, 06:57
ובוא תסביר לי איך אתה עושה את זה בהקשר הזה.

מזניח רגליים יחסית לשאר הגוף כי אני מרוצה מהן.

מעניין אותי מה תענה לי על זה...

Sugarzaza
10-09-09, 11:29
שאתה ליצן

arbel2
10-09-09, 11:52
שאתה ליצן

הגישה שלך מתחילה לעלות לי על העצבים.

Sugarzaza
10-09-09, 11:59
מה עם הגישה של לא לעשות סקוואט כדי לתת דגש לבייספס ? לא עולה לך על העצבים?

arbel2
10-09-09, 12:06
מה עם הגישה של לא לעשות סקוואט כדי לתת דגש לבייספס ? לא עולה לך על העצבים?

להגיד שזה לא צורם לי ?אני אשקר ,אבל אם מתאמן בוחר להדגיש פחות את הרגליים שלו זכותו המלאה
אני לא עבדתי רגליים חצי שנה מעבר לקצת כפיפות ופשיטות כדי שהפלג גוף עליון שלי ידביק קצב עם הרגליים ,כל אחד והמטרות שלו.

Sugarzaza
10-09-09, 12:13
זה סתם לא להבין איך המערכת עובדת, הפלג גוף העליון שלך יגדל יותר עם סקוואטים.

arbel2
10-09-09, 12:27
זה סתם לא להבין איך המערכת עובדת, הפלג גוף העליון שלך יגדל יותר עם סקוואטים.

אבל הוא ככל הנראה מחפש לא לגרות את הרגליים בצורה עצימה ובשביל מתאמנים מסויימים זה לגיטימי
.

נעל
10-09-09, 14:19

גנטיקה לא מאוזנת בגב לא באה לידי ביטוי במתאמן רגיל, רק ברמות תחרותיות אתה יכול לומר לו לתת דגש לטרפזים בשביל עובי.
לא יהיו לך טרפזים שעד כדי כך מביאים לך עובי אם אתה נקי.

Scylla
10-09-09, 15:15
שאתה ליצן

מוזר ואני בכלל חשבתי שאני ברמן. נשקול הסבה.

moo
10-09-09, 15:21
מוזר ואני בכלל חשבתי שאני ברמן. נשקול הסבה.

ואני חשבתי שאתה רוצה להתחפש בפורים לתרנגול...
לכן אתה לא משקיע ברגליים

כל אימון אני מאמן רגליים
סקווט כל אימון !

Sugarzaza
10-09-09, 16:41
אבל הוא ככל הנראה מחפש לא לגרות את הרגליים בצורה עצימה ובשביל מתאמנים מסויימים זה לגיטימי
.

איזה מתאמנים?

DanielML
10-09-09, 17:12
איזה מתאמנים?
הליצנים,שמתאמנים ככה:
כפיפות מרפקים+סופרסט כפיפות בטן
כפיפות מרפקים בw+סופרסט כפיפות בטן בשיפוע שלילי
כפיפות מרפקים בכבל תחתון+סופרסט כפיפות בטן במכונה
כפיפות בטן+סופרסט כפיפות מרפקים בדאמבל

hanna666
10-09-09, 17:41
הליצנים,שמתאמנים ככה:
כפיפות מרפקים+סופרסט כפיפות בטן
כפיפות מרפקים בw+סופרסט כפיפות בטן בשיפוע שלילי
כפיפות מרפקים בכבל תחתון+סופרסט כפיפות בטן במכונה
כפיפות בטן+סופרסט כפיפות מרפקים בדאמבל

אבל הליצנים האלה יותר גדולים ממך ומכסית אותך
לגבי השאלה אין צורך לעשות את הדברים האלה ולגבי סופרסטים וכו למה לעשות את זה ?
תעבוד דדליפט חתירה כלשהי מתח/פולי עליון ודרך אגב הפולאובר נחשב כתרגיל חזה+גב