PDA

צפה בגרסא המלאה : למה דדליפט כזה חשוב?

radio111
09-09-09, 22:28
אני פשוט חושב על זה, השרירים העיקריים הם ההאמסטרינג והגב התחתון בתרגיל, אז למה לא לבודד אותם פשוט? גם גב תחתון הוא שריר קטן למה לעבוד עליו בצורה כל כך אינטנסיבית?

BabyWeight
09-09-09, 22:31
תחשוב על זה ככה:
יש לך 10 מטבעות של חצי שקל על השולחן
בא לך 10 בזוקות
מה עדיף ללכת עם חצי שקל לקנות בזוקה לחזור לקחת עוד חצי שקל לקנות ...... ככה 10 פעמים.
או לקחת את הכל ולקנות את כולם?

אה ואתה ליצן

Daniel R
09-09-09, 22:59
תשמע , השרירים העיקריים אולי הם האמסטרינג והגב התחתון אבל על תשכח שגם הקוואדס התאומים הבטן הטרפזים הגלוטוס ובקיצר כ90 אחוז משרירי הגוף פועלים בתרגיל הזה.
לא בכל תרגיל תמצא ככה , התרגיל גם משחרר הורמון גדילה אבל תחכה לmoo suggarzaza ומקס שיסבירו לך פיזיולוגית

Sugarzaza
09-09-09, 23:06
הרעיון מאחורי תרגילים מורכבים זה העובדה שאפשר לעבוד בהם כבד בגלל הפונקציונאליות שלהם וכמות השרירים שעובדים, מה שיביא ליותר מיקרוטראומה בכל השרירים הרלוונטיים הרבה יותר ממה שיקרה ב"בידוד". מעבר לזה שלתרגילים האלה יש השפעה מוטורית חזקה, שוב בגלל כמות השרירים שעובדים, וזה יוביל ליותר משקל על המוט לאורך זמן. עוד בהקשר הזה, שיפור בתרגילים מורכבים מתרגם לשיפור בתרגילים אחרים, בטח שברמת המתחיל. שיפור בסקוואט יוביל לשיפור בדדליפט ובפרונט סקוואט, פרס ובנץ' משפיעים אחד על השני בצורה הדדית. זה עוד רק הדברים שרלוונטיים להיפרטרופיה, שלא נדבר על יכולת אתלטית וכושר/ספורט כן?

radio111
10-09-09, 15:41
תחשוב על זה ככה:
יש לך 10 מטבעות של חצי שקל על השולחן
בא לך 10 בזוקות
מה עדיף ללכת עם חצי שקל לקנות בזוקה לחזור לקחת עוד חצי שקל לקנות ...... ככה 10 פעמים.
או לקחת את הכל ולקנות את כולם?

אה ואתה ליצן

וואלה, איזה ליצן אני, שכחתי שלבזוקה יש אחלה ערכים!

arbel2
10-09-09, 15:49
הרעיון מאחורי תרגילים מורכבים זה העובדה שאפשר לעבוד בהם כבד בגלל הפונקציונאליות שלהם וכמות השרירים שעובדים, מה שיביא ליותר מיקרוטראומה בכל השרירים הרלוונטיים הרבה יותר ממה שיקרה ב"בידוד". מעבר לזה שלתרגילים האלה יש השפעה מוטורית חזקה, שוב בגלל כמות השרירים שעובדים, וזה יוביל ליותר משקל על המוט לאורך זמן. עוד בהקשר הזה, שיפור בתרגילים מורכבים מתרגם לשיפור בתרגילים אחרים, בטח שברמת המתחיל. שיפור בסקוואט יוביל לשיפור בדדליפט ובפרונט סקוואט, פרס ובנץ' משפיעים אחד על השני בצורה הדדית. זה עוד רק הדברים שרלוונטיים להיפרטרופיה, שלא נדבר על יכולת אתלטית וכושר/ספורט כן?

לשם שינוי אני מבסוט על הודעה שלך,אמרת פחות או יותר מילה במילה מה שרציתי להגיד

terminater135
10-09-09, 16:17
תשמע , השרירים העיקריים אולי הם האמסטרינג והגב התחתון אבל על תשכח שגם הקוואדס התאומים הבטן הטרפזים הגלוטוס ובקיצר כ90 אחוז משרירי הגוף פועלים בתרגיל הזה.
לא בכל תרגיל תמצא ככה , התרגיל גם משחרר הורמון גדילה אבל תחכה לmoo suggarzaza ומקס שיסבירו לך פיזיולוגית

לא הם לא.

NSH1
10-09-09, 16:27

כל מילה סוכר ;)

Sugarzaza
10-09-09, 16:44
לא הם לא.

:):):):)
באיזו תנועה מורכבת הקוואדס וההאמס לא עובדים ביחד? תמיד. מה לדעתך מנתק את המוט מהרצפה? הקוואדס

ומה בדיוק מעביר את הכוח מהרצפה לאורך השרשרת הקינטית אם לא השוקיים?
בחייאת בנאדם.

obzion
10-09-09, 19:18
לא הם לא.

בואנה אתה פשוט ליצן. לא נמאס לך כבר לדבר שטויות?

terminater135
10-09-09, 19:53
באיזו תנועה מורכבת הקוואדס וההאמס לא עובדים ביחד? תמיד. מה לדעתך מנתק את המוט מהרצפה? הקוואדס

בחייאת בנאדם.

אחי הקוואדס לא עובדים הרבה בדדליפט, זה שהם משתתפים בתנועה זה יפה, אבל זה לא מדד לגירוי שהם מקבלים (לזה התכוונתי כשאמרתי שהם לא עובדים).
אותו סיפור לגבי התאומים.

בואנה אתה פשוט ליצן. לא נמאס לך כבר לדבר שטויות?

וואי נכון אתה צודק אני כל כך מצטער, מה חשבתי לעצמי כשזילזלתי במארק רפיטו הגדול שבנה תוכנית אימונים שמתאימה לכולם, ושצריך לתת אותה לכל מתאמן שבא לשאול שאלה בפורום, אוי איזה ליצן אני.

תעשה לי טובה.

Sugarzaza
10-09-09, 20:47
מה הקשר לריפטו, למען השם
ועל סמך מה אתה קובע את זה? הם משתתפים ועוד איזה, ולמעשה הניתוק מהרצפה מיוחס להם בעיקר.

terminater135
10-09-09, 20:58
מה הקשר לריפטו, למען השם
ועל סמך מה אתה קובע את זה? הם משתתפים ועוד איזה, ולמעשה הניתוק מהרצפה מיוחס להם בעיקר.

נו אתה יודע מה הקשר לריפטו אל תיתמם לי עכשיו.
ותגיד אתה קורא בכלל את מה שאני כותב? כי זה לא נראה ככה.
כתבתי שהם משתתפים בתנועה אבל זה עדיין לא מדד לגירוי שריר.

Fatboy
10-09-09, 21:04
דדליפט עובד על 80% מהשרירים בגוף שלך (יותר מכל תרגיל)

toxicity
10-09-09, 21:42
לא הם לא.

הארבע ראשי והתאומים עובדים בדדליפט
אולי לא בטווח תנועה המלא שלהם, אבל הם בכל זאת עובדים

אין פה שום קשר למארק רפיטו..

terminater135
10-09-09, 21:48
הארבע ראשי והתאומים עובדים בדדליפט
אולי לא בטווח תנועה המלא שלהם, אבל הם בכל זאת עובדים

אין פה שום קשר למארק רפיטו..

אבל הם עובדים חזק? זאת אומרת יש מספיק גירוי שריר כדי להביא לגדילה?

toxicity
10-09-09, 22:55

אני לא רואה סיבה שלא
אולי לא בצורה הכי אינטנסיבית, זה למה משלבים תרגילים נוספים כגון סקוואט

Sugarzaza
11-09-09, 00:05
הקואדס והתאומים עובדים בצורה הכי אינטנסיבית שאתה יכול לגרום לעבוד. אני אנסה לחפש מחקרים עם בדיקות של Emg, אני זוכר מחקר שסקוואט מלא בהשוואה לפשיטות ברכיים הוביל ל23% יותר פעילות של הקוואדס ולמשמעותית פחות Impegiment במפרק הברך.

toxicity
11-09-09, 00:14
הקואדס והתאומים עובדים בצורה הכי אינטנסיבית שאתה יכול לגרום לעבוד. אני אנסה לחפש מחקרים עם בדיקות של emg, אני זוכר מחקר שסקוואט מלא בהשוואה לפשיטות ברכיים הוביל ל23% יותר פעילות של הקוואדס ולמשמעותית פחות impegiment במפרק הברך.

דיברנו על דדליפט לא על סקוואט..

Sugarzaza
11-09-09, 01:03
העיקרון דומה, אבל אני אבדוק

Sugarzaza
11-09-09, 01:27
לשם שינוי אני מבסוט על הודעה שלך,אמרת פחות או יותר מילה במילה מה שרציתי להגיד

לשם שינוי רשמת דברי טעם.
סתם סתם :)

Dark_Muse
11-09-09, 05:17

כן. למה שלא יהיה? אתה מרים הכי הרבה בתרגיל הזה.

moo
11-09-09, 05:45
לא הם לא.

צודק אתה עושה דדליפט וקטן...
עוד מעט לא רואים אותי כמעט
צריך זכוכית מגדלת

באמת תחסוך מאיתנו את הבלבולי ביצים שלך

יש כ"כ הרבה שרירים שמעורבים בדדליפט שפשוט אין לך מושג
תבקש משוגרזאזא להרשם אצלו לקורס מושגים בסיסים בתורת האימון + אנטומיה
אחרת תחסוך מאיתנו את הבושה !

toxicity
11-09-09, 06:58
העיקרון דומה, אבל אני אבדוק

העקרון לא דומה כי אתה לא מתקרב לזווית בברך בדדליפט כמו שאתה מגיע בסקוואט

Fatboy
11-09-09, 09:46
זה בקשר לשאלה של תאומים:

http://media.photobucket.com/image/matt%20kroc/Billypress/6-7-08MatKstraining018.jpg

פאוורליפטרים מelitefts
היחיד שמבודד תאומים זה matt k (זה עם הריבועים)

lironsD
11-09-09, 10:19
fatboy איזה חוסר פרופורציה בין התאומים לשאר הגוף אצל כולם חוץ מmatt..

sason
11-09-09, 11:40

בחייאת בנאדם.

שאלה, מה שריר היעד בתרגיל במפרק הברך, ובכלל
בעיקרון יש לך פשיטה בברך= קוואדריספס , אז למה תמיד התרגיל הזה מיוחס לו שהאמס זה שריר היעד? האמס הוא סנרגיסט בפשיטה של הירך, אז איך הוא בדיוק שריר היעד

terminater135
11-09-09, 12:20
צודק אתה עושה דדליפט וקטן...
עוד מעט לא רואים אותי כמעט
צריך זכוכית מגדלת

באמת תחסוך מאיתנו את הבלבולי ביצים שלך

יש כ"כ הרבה שרירים שמעורבים בדדליפט שפשוט אין לך מושג
תבקש משוגרזאזא להרשם אצלו לקורס מושגים בסיסים בתורת האימון + אנטומיה
אחרת תחסוך מאיתנו את הבושה !

בסדר אז אולי טעיתי לא צריך להתעצבן.
אבל אני חושב שאתה עדיין תסכים איתי שבסקוואט או תרגילים אחרים לקוואדס הקוואדס מקבלים יותר גירוי.

Sugarzaza
11-09-09, 12:27
בסדר אז אולי טעיתי לא צריך להתעצבן.
אבל אני חושב שאתה עדיין תסכים איתי שבסקוואט או תרגילים אחרים לקוואדס הקוואדס מקבלים יותר גירוי.

ההשוואה התנועתית שלך שגויה, התפקיד הוא פשוט אחר. אני מציע שתעבור בפורום על ניתוחים תנועתיים של שיקו ותראה מה הוא אומר.

Sugarzaza
11-09-09, 12:29
שאלה, מה שריר היעד בתרגיל במפרק הברך, ובכלל
בעיקרון יש לך פשיטה בברך= קוואדריספס , אז למה תמיד התרגיל הזה מיוחס לו שהאמס זה שריר היעד? האמס הוא סנרגיסט בפשיטה של הירך, אז איך הוא בדיוק שריר היעד

אין כזה דבר שריר יעד בתרגיל מורכב, הכל עובד חזק.

Dark_Muse
11-09-09, 12:35
ההשוואה התנועתית שלך שגויה, התפקיד הוא פשוט אחר. אני מציע שתעבור בפורום על ניתוחים תנועתיים של שיקו ותראה מה הוא אומר.

לפני כמה פוסטים אתה השוות בינהם בכך שרצית להביא בדיקה של סקוואט ולהחיל אותה על דדליפט.

בכל מקרה, בקוואדס הטווח תנועה משמעותית קטן יותר בדדליפט. יש הרבה יותר פשיטה בירך מאשר פשיטה בברך לעומת הסקוואט.

sason
11-09-09, 12:39

לא מסכים איתך
אתה רוצה להגיד לי שבסקוואט, מילטרי ,מתח, בנץ' וכו.. אין שריר יעד מרכזי?

Sugarzaza
11-09-09, 12:39
אתה מעוות את מה שאמרתי.

נו, ומה הקשר?

Sugarzaza
11-09-09, 12:41
לא מסכים איתך
אתה רוצה להגיד לי שבסקוואט, מילטרי ,מתח, בנץ' וכו.. אין שריר יעד מרכזי?

יש, אבל לא שריר שהפעולה שלו תמיד מתקיימת עם שריר אחר כמו האמס וקוואדס. זה כמו לומר שבנץ' זה תרגיל לחזה תחתון אבל לא לחזה העליון, או שמיליטרי זה לראש האמצעי של הכתף...

Dark_Muse
11-09-09, 12:45
הקואדס והתאומים עובדים בצורה הכי אינטנסיבית שאתה יכול לגרום לעבוד. אני אנסה לחפש מחקרים עם בדיקות של emg, אני זוכר מחקר שסקוואט מלא בהשוואה לפשיטות ברכיים הוביל ל23% יותר פעילות של הקוואדס ולמשמעותית פחות impegiment במפרק הברך.

זה אתה כתבת לא אני, אני לא מעוות שום דבר.
והקשר הוא שבטווח תנועה מלא (כמו בסקוואט) השריר מפתח הרבה יותר כוח מאשר ברבע טווח.
הרי הזוית של הברך בדדליפט היא כמו של רבע\חצי סקוואט.

terminater135
11-09-09, 12:46

בטח שיש שרירי יעד בתרגילים מורכבים,
בבנץ' זה חזה,
במתח זה גב,
ובדדליפט זה המסטרינגס וגב תחתון (אולי גם גלאוטיוס אני לא בטוח).

Sugarzaza
11-09-09, 12:47
אבל התרגיל שונה. אנחנו לא מדברים על רבע סקוואט לעומת סקוואט מלא, אנחנו מדברים על דדליפט שמרכז הכובד שונה, וכל המכניקה שונה. הפעילות לא נקבעת על פי הזווית בברך, אלא על איך הכוחות מופעלים לאורך טווח התנועה

terminater135
11-09-09, 12:49
יש, אבל לא שריר שהפעולה שלו תמיד מתקיימת עם שריר אחר כמו האמס וקוואדס. זה כמו לומר שבנץ' זה תרגיל לחזה תחתון אבל לא לחזה העליון, או שמיליטרי זה לראש האמצעי של הכתף...

האמס וקוואדס זה לא שרירים שעובדים תמיד ביחד, כבר קראתי את זה ב ss וזה פשוט שטויות.

Sugarzaza
11-09-09, 12:50
בטח שיש שרירי יעד בתרגילים מורכבים,
בבנץ' זה חזה,
במתח זה גב,
ובדדליפט זה המסטרינגס וגב תחתון (אולי גם גלאוטיוס אני לא בטוח).

טוב. אני עושה מתח בשביל הגב, הידיים והאחיזה. ובנץ' בשביל החזה והיד האחורית. מקבילים זה תרגיל מעולה לShoulder girdle strength ודדליפט זה גם תרגיל אדיר לעובי גב ולאחיזה. אין שריר אחד מבודד שנהנה מהעבודה בתרגיל מרובה שרירים- בגלל זה הוא מורכב ולא מבודד

Dark_Muse
11-09-09, 12:51
אני לא אומר שהקוואדס לא עובד חזק בדדליפט, שלא תבין לא נכון. אני רק חושב שבסקוואט הוא יותר דומיננטי בתרגיל (לא בהכרח יותר מהפוסטריור צ'ין בכל אופן, פשוט בהשוואה בין סקוואט לדדליפט).

טוב רק התעוררתי, נחזור יותר מאוחר :d

Sugarzaza
11-09-09, 12:52
האמס וקוואדס זה לא שרירים שעובדים תמיד ביחד, כבר קראתי את זה ב ss וזה פשוט שטויות.

הם תמיד עובדים ביחד, בכל תנועה של הגוף, מהרבה סיבות אחת מהן היא לאזן את הכוחות שפועלים על הברך, סיבה אחרת היא פשוט כי תפוקת הכוח ויצירת תנועה בכלליות בטבע היא די בלתי אפשרית ללא השימוש בשניהם בו זמנית. דוגמאות : ריצה, שחייה, טיפוס על עץ, ישיבה, קפיצה.

Sugarzaza
11-09-09, 12:55
סקוואט הוא "תרגיל רגליים" יותר טוב בגלל באמת טווח התנועה הגדול שלו, אבל זה דדליפט עדיין חשוב כי גב חזק זה חשוב, אחיזה זה חשוב, והגוף צריך לדעת גם למשוך ולא רק ללחוץ, ולפתח כוח בכיוון הזה. פונקציונאלית למשל, יש מעט מאוד פעמים שבנאדם צריך לשים משהו כבד על הגב ולהתכופף מאשר להרים משהו כבד מאוד מהרצפה, ולכן דדליפט הוא ביטוי יותר טוב של כוח מוחלט מסקוואט.

sason
11-09-09, 12:57

האמס והקוואדסהם לא יעבדו ביחד אם זה לא תרגיל מורכב..הם אנטגוניסטים אחד של השני,
המקרה היחידי שהם יעבדו ביחד זה כאשר יש פשיטה בירך ובברך.. במקרה הזה האמסטרינג יהיה סנרגיסט של הגלוטאוס, ובמילים אחרות תרגילים מורכבים כמו דד ליפט וסקוואט

Sugarzaza
11-09-09, 13:00
פשיטה וכפיפה זה הדוגמאות היחידות בכל התנועות האפשריות שבנאדם יכול לעשות שהאמס וקוואדס לא יעבדו ביחד.

sason
11-09-09, 13:03
הכוונה שלי היא בתרגילים במכון, בשנייה שהקוודס עובד , וזה לא תרגיל מורכב זה האמס לא יעבוד

Sugarzaza
11-09-09, 13:16
אמרנו בדיוק את אותו דבר..

terminater135
11-09-09, 13:22
טוב. אני עושה מתח בשביל הגב, הידיים והאחיזה. ובנץ' בשביל החזה והיד האחורית. מקבילים זה תרגיל מעולה לshoulder girdle strength ודדליפט זה גם תרגיל אדיר לעובי גב ולאחיזה. אין שריר אחד מבודד שנהנה מהעבודה בתרגיל מרובה שרירים- בגלל זה הוא מורכב ולא מבודד

הידיים והאחיזה זה לא שריר היעד במתח, היד אחורית זה לא שריר היעד בבנץ', הכתפיים זה לא שריר היעד במקבילים, ועובי גב זה גם גב תחתון שהוא שריר יעד בדדליפט.

הם תמיד עובדים ביחד, בכל תנועה של הגוף, מהרבה סיבות אחת מהן היא לאזן את הכוחות שפועלים על הברך, סיבה אחרת היא פשוט כי תפוקת הכוח ויצירת תנועה בכלליות בטבע היא די בלתי אפשרית ללא השימוש בשניהם בו זמנית. דוגמאות : ריצה, שחייה, טיפוס על עץ, ישיבה, קפיצה.

אחי, תנסה לישר את הרגל שלך, לא בצורה של דחיפה, בצורה של פשיטה, ואחרי זה תכופף את הברך שלך בחזרה, ותגיד לי אם ההמסטרינגס והקוואדס שלך עבדו ביחד.

האמס והקוואדסהם לא יעבדו ביחד אם זה לא תרגיל מורכב..הם אנטגוניסטים אחד של השני,
המקרה היחידי שהם יעבדו ביחד זה כאשר יש פשיטה בירך ובברך.. במקרה הזה האמסטרינג יהיה סנרגיסט של הגלוטאוס, ובמילים אחרות תרגילים מורכבים כמו דד ליפט וסקוואט

כן זה בדיוק מה שאמרתי.

Dark_Muse
11-09-09, 14:07
אחי, תנסה לישר את הרגל שלך, לא בצורה של דחיפה, בצורה של פשיטה, ואחרי זה תכופף את הברך שלך בחזרה, ותגיד לי אם ההמסטרינגס והקוואדס שלך עבדו ביחד.

בשרשרת קינמטית סגורה הם תמיד עובדים יחד. תחפש בגוגל פרדוקס לומבר.

Sugarzaza
11-09-09, 14:42
הידיים והאחיזה זה לא שריר היעד במתח, היד אחורית זה לא שריר היעד בבנץ', הכתפיים זה לא שריר היעד במקבילים, ועובי גב זה גם גב תחתון שהוא שריר יעד בדדליפט.

כן זה בדיוק מה שאמרתי.

אתה החלטת שזה שרירי היעד, אני מייעד את זה למשהו אחר. זה לא משנה, בכל מקרה הגוף חושב בצורה של תנועות ולא של שרירים, לא כזה משנה לו מה שריר היעד שאתה עושה בשבילו את התרגיל, הכל יפעל בצורה שהוא אמור לפעול כדי להביא את המשקל לאורך טווח התנועה.

ואתה סתם חוזר על דברים שאמרתי כבר פה. פשיטה וכפיפה זה לא תנועות פונקציונאליות שקיימות בטבע, זה משהו שהמציאו לפני כמה עשורים

terminater135
11-09-09, 14:59
בשרשרת קינמטית סגורה הם תמיד עובדים יחד. תחפש בגוגל פרדוקס לומבר.

אחי אני מכיר את פרדוקס לומבר, פשוט הוא אמר שבכל פעילות של הקוואדס ההמס משתתף ולהפך, שלגבי פשיטה וכפיפה זה פשוט לא נכון.

אתה החלטת שזה שרירי היעד, אני מייעד את זה למשהו אחר. זה לא משנה, בכל מקרה הגוף חושב בצורה של תנועות ולא של שרירים, לא כזה משנה לו מה שריר היעד שאתה עושה בשבילו את התרגיל, הכל יפעל בצורה שהוא אמור לפעול כדי להביא את המשקל לאורך טווח התנועה.

ואתה סתם חוזר על דברים שאמרתי כבר פה. פשיטה וכפיפה זה לא תנועות פונקציונאליות שקיימות בטבע, זה משהו שהמציאו לפני כמה עשורים

מה זה אני החלטתי שאלה שרירי היעד? אלה באמת שרירי היעד.
זה שאתה לא מבודד קטנים והגירוי היחיד שהשרירים הקטנים שלך מקבלים זה בתרגילים המורכבים בתור שריר משני, זה כבר בעייה שלך.

והדבר השני שאמרת, אתה לא יודע כמה צחקתי כשראיתי את זה.
פשיטה וכפיפה זה לא תנועות שקיימות בטבע? אתה שומע את עצמך?
מזה המציאו את התנועה לפני כמה עשורים? אי אפשר להמציא תנועה,
מה אתה אומר לי שלפני זה בני אדם לא יחלו לעשות פשיטה וכפיפה בברך?

אני יודע שלקחת את זה מהספר ss, שבאחד הקטעים ריפטו כתב שאין תנועה טבעית של קוואדס בלי המס ולהפך, אבל לפני כמה עשורים מישהו המציא מכונות כוח שחלק מהתנועות שם זה פשיטה וכפיפה של הברך, וזה תנועות לא טבעיות.

אני יודע שאתה חושב שמה שכתוב ב ss זה עובדות, אבל בן אדם תפעיל קצת את הראש לפעמים.

Sugarzaza
11-09-09, 15:02
אני לא זה שלא מפעיל את הראש. פשיטה וכפיפה זה תנועות התנגדות שקיימות רק במכונות, אין תנועה כזו בשום מקום אחר. תפסיק להתווכח על כל דבר, עשית לעצמך מספיק פאדיחות

terminater135
11-09-09, 15:12
אני לא זה שלא מפעיל את הראש. פשיטה וכפיפה זה תנועות התנגדות שקיימות רק במכונות, אין תנועה כזו בשום מקום אחר. תפסיק להתווכח על כל דבר, עשית לעצמך מספיק פאדיחות

אתה מבין שאתה אומר שכרגע בגלל שאתה לא משתמש במכונת פשיטה/כפיפה אתה לא יכול לעשות פשיטה או כפיפה של הברך?

Sugarzaza
11-09-09, 15:20
לא, זה לא מה שאני אומר. אני אומר שאין תנועות פונקציונאליות שעושות את זה, בשום מקום. זו לא דרך יעילה להפעיל כוח כנגד עצם, לא מבחינה תפוקת כוח וגם לא מבחינה אנטומית (איזה עצם אפשר להרים בפשיטת ברך?)
על מה הוויכוח בכלל, אתה נהנה להתווכח על כלום?

terminater135
11-09-09, 15:52
לא, זה לא מה שאני אומר. אני אומר שאין תנועות פונקציונאליות שעושות את זה, בשום מקום. זו לא דרך יעילה להפעיל כוח כנגד עצם, לא מבחינה תפוקת כוח וגם לא מבחינה אנטומית (איזה עצם אפשר להרים בפשיטת ברך?)
על מה הוויכוח בכלל, אתה נהנה להתווכח על כלום?

זה שזה לא דרך יעילה להפעיל כוח נגד עצם זה נכון, אבל זה לא אומר שאי אפשר.
איזה עצם אפשר להרים בפשיטת ברך אתה שואל? עכשיו אני קושר דאמבל לחלק התחתון של הרגל ועושה פשיטת ברך, איך זה? ונתתי לך דוגמא רק מעולם האימונים עכשיו.
אי אפשר להתווכח שסקוואט זה התרגיל הכי טוב לרגליים, אבל פשיטות/כפיפות הם תרגילי עזר מאוד נחמדים.

Sugarzaza
11-09-09, 16:32
זה עדיין לא הופך את זה לתנועה פונקציונאלית שקיימת בטבע. זה קיים רק במכונת כפיפה ופשיטה, אין לזה שום דמיון לשום תנועה פונקציונאלית מעבר לזה, זה הכל.

R1s7ur3T
11-09-09, 16:37

בחייאת בנאדם.

אחי, באמת בלי צחוק, אתה ממש חכם..
רואים שיש לך מלא ידע. אני אשכרה שמח שיש בנאדם כמוך שחולק איתנו את הידע שלו פה.

קבל ח"ח!

terminater135
11-09-09, 17:00
זה עדיין לא הופך את זה לתנועה פונקציונאלית שקיימת בטבע. זה קיים רק במכונת כפיפה ופשיטה, אין לזה שום דמיון לשום תנועה פונקציונאלית מעבר לזה, זה הכל.

טוב בלבלת אותי, תגדיר למה אתה מתכוון בתנועה פונקציונאלית.

sason
11-09-09, 17:23

זה נראה שאתה רק מחפש על מה להתווכח איתו בגלל שהוא מראה ידע , התווכחת איתו שעה עכשיו ובסוף אתה שואל אותו מה זה תנועה פונקציונאלית..שזה בסיס הוויכוח

Max90kg
11-09-09, 17:27
כי מתאמן מתחיל מקבל היפרטרופיה מיופיברלית טובה יותר מתרגילים שעובדים על כמה שיותר שרירים. העיקרון הוא גיוס רב יותר של יחידות מוטוריות.

terminater135
11-09-09, 17:40
זה נראה שאתה רק מחפש על מה להתווכח איתו בגלל שהוא מראה ידע , התווכחת איתו שעה עכשיו ובסוף אתה שואל אותו מה זה תנועה פונקציונאלית..שזה בסיס הוויכוח

לא אחי אנחנו דיברנו על תנועות אפשריות ואז הוא פתאום אומר תנועה פונקציונאלית, אז שאלתי אותו למה הוא מתכוון כי אני כבר לא בטוח מה הכוונה שלו.

Sugarzaza
11-09-09, 17:44

לא יכולת לשאול בתחילת הדיון? הייתי מסביר לך, באמת

תנועה פונקציונאלית זה פשוט מאוד, תנועה שיש לה פונקציה, מטרה. הפונקציה של ריצה למשל זה תנועה של הגוף דרך המישור כדי לעבור מרחק. הפונקציה של שחייה זה לנוע דרך התנגדות במים. הפונקציה של דדליפט היא להרים משהו כבד מהרצפה. זה פשוט תנועות שקיימות בטבע ובעולם והאדם עשה אותם שנים, והגוף ומערכת העצבים טובים בללמוד וליישם אותם. לקשור דאמבל על הרגל ולפשוט את הברך זו לא תנועה פונקציונאלית בגלל שהיא לא דרך יעילה ליישם כוח ולכן לא קיימת מחוץ למכוני הספא של השנים האחרונות. בהקשר של אימונים, התנועות הפונקציונאליות כל כך טובות כי השיפור בהן מיושם על כל תנועה אחרת שמערבת את אותם שרירים. אתה עובד על השרירים בשרשרת כוח מסויימת שלהם הם נועדו ומשפר אותם בהקשר הזה, וברגע שאתה מוציא שריר אחד מהשרשרת - הוא עדיין חזק. זו הסיבה שסקוואט ישפר למפתח גוף את הלחיצת רגליים, למתאמן בmma את הבעיטה ולאצן את הספרינטים. פשיטת ברכיים לא יעשו את זה כי אין דמיון תנועתי או מכני בין התנועות ולכן מהבחינה הזו, פשיטת ברכיים תשפר לך רק את הפשיטת ברכיים.

terminater135
11-09-09, 18:09
לא יכולת לשאול בתחילת הדיון? הייתי מסביר לך, באמת

תנועה פונקציונאלית זה פשוט מאוד, תנועה שיש לה פונקציה, מטרה. הפונקציה של ריצה למשל זה תנועה של הגוף דרך המישור כדי לעבור מרחק. הפונקציה של שחייה זה לנוע דרך התנגדות במים. הפונקציה של דדליפט היא להרים משהו כבד מהרצפה. זה פשוט תנועות שקיימות בטבע ובעולם והאדם עשה אותם שנים, והגוף ומערכת העצבים טובים בללמוד וליישם אותם. לקשור דאמבל על הרגל ולפשוט את הברך זו לא תנועה פונקציונאלית בגלל שהיא לא דרך יעילה ליישם כוח ולכן לא קיימת מחוץ למכוני הספא של השנים האחרונות. בהקשר של אימונים, התנועות הפונקציונאליות כל כך טובות כי השיפור בהן מיושם על כל תנועה אחרת שמערבת את אותם שרירים. אתה עובד על השרירים בשרשרת כוח מסויימת שלהם הם נועדו ומשפר אותם בהקשר הזה, וברגע שאתה מוציא שריר אחד מהשרשרת - הוא עדיין חזק. זו הסיבה שסקוואט ישפר למפתח גוף את הלחיצת רגליים, למתאמן בmma את הבעיטה ולאצן את הספרינטים. פשיטת ברכיים לא יעשו את זה כי אין דמיון תנועתי או מכני בין התנועות ולכן מהבחינה הזו, פשיטת ברכיים תשפר לך רק את הפשיטת ברכיים.

אחי בתכלס לכל תנועה יש מטרה, ותנועה של פשיטת ברכיים למשל זה בעיטה בכדור כדורגל.
בכל מקרה שורש הוויכח הוא לא תנועה שמשתמשים בה סתם אלה תנועות שמשתמשים באימונים כדי לפתח מאסה וכוח, ואני לא אומר חס וחלילה שפשיטות ברכיים יותר טובות מסקוואטים, אבל זה תרגיל עזר נחמד שאפשר לשלב עם סקוואטים.

Sugarzaza
11-09-09, 18:18
ההשוואה התנועתית הזו די מצומצמת ושטחית, אבל אני לא הולך להכנס לזה. בכל מקרה גם ביל סטאר המליץ בספר שלו לעשות אחרי האימון סט של 20 חזרות של פשיטות וכפיפות. אף פעם לא הבנתי למה האמת, אבל בטח יש לו סיבה טובה

Dark_Muse
11-09-09, 19:19
ההשוואה התנועתית הזו די מצומצמת ושטחית, אבל אני לא הולך להכנס לזה. בכל מקרה גם ביל סטאר המליץ בספר שלו לעשות אחרי האימון סט של 20 חזרות של פשיטות וכפיפות. אף פעם לא הבנתי למה האמת, אבל בטח יש לו סיבה טובה

מה זאת אומרת, בשביל הפאמפ ;)

sbenzaken
11-09-09, 19:32
אני לא מבין מה אתם כל מתלהבים מכל התרגילים האלו ( דד ליפט, סקוואט חופשי, בנץ', מיליטרי וכדומה). אצלי במכון יש מספיק אנשים גדולים ושרירים שמעולם לא עשו דד ליפט, סקוואט ומיליטרי, ולא תמיד מתחילים עם בנץ' פרס. לעומתם, יש גם אנשים שמבצעים את התרגילים האלו, ואני ממש לא רואה שינוי משמעותי אצלהם. כנ"ל לגבי התוכניות האימונים ( ss, 5x5 וכו'..). אנשים אצלי גדלים יפה מאוד מתוכניות abc.. תבינו דבר אחד, שאמרתי אותו למקס לא מזמן. לרוב, אין כזה דבר טוב או לא טוב, נכון או לא נכון. יש עובד ולא עובד. תתאמן טוב, תאכל טוב תנוח טוב - תגדל. לא משנה מאיזו תוכנית ולא משנה מאילו תרגילים ( שוב, בהנחה שלא מגיעים לאימון יתר או לחילופין לחוסר גירוי שרירי).

Max90kg
11-09-09, 19:40
אני לא מבין מה אתם כל מתלהבים מכל התרגילים האלו ( דד ליפט, סקוואט חופשי, בנץ', מיליטרי וכדומה). אצלי במכון יש מספיק אנשים גדולים ושרירים שמעולם לא עשו דד ליפט, סקוואט ומיליטרי, ולא תמיד מתחילים עם בנץ' פרס. לעומתם, יש גם אנשים שמבצעים את התרגילים האלו, ואני ממש לא רואה שינוי משמעותי אצלהם. כנ"ל לגבי התוכניות האימונים ( ss, 5x5 וכו'..). אנשים אצלי גדלים יפה מאוד מתוכניות abc.. תבינו דבר אחד, שאמרתי אותו למקס לא מזמן. לרוב, אין כזה דבר טוב או לא טוב, נכון או לא נכון. יש עובד ולא עובד. תתאמן טוב, תאכל טוב תנוח טוב - תגדל. לא משנה מאיזו תוכנית ולא משנה מאילו תרגילים ( שוב, בהנחה שלא מגיעים לאימון יתר או לחילופין לחוסר גירוי שרירי).
חסר לך ידע בנושא בגלל זה אתה מתבסס בעיקר על נסיון אישי ועל מה שאתה רואה במכון.

Sugarzaza
11-09-09, 19:49

בעיקר בליל של אמירות שנובעות מהתבוננות שטחית על הדברים בלי להתעמק יותר מדי במה, למה ואיך כיאה לתחום המודרני של פיתוח הגוף. בקצרה אני אומר שיש דברים שעובדים יותר טוב ו/או לאורך יותר זמן ו/או יותר ספציפיים למתאמן וככאלה יניבו יותר תוצאות. לדוגמא, חבר שלי שיחק כדורסל חודשיים וגדל מזה - האם זה הופך כדורסל לשיטה עילאית לפיתוח כוח ומאסה או שהבנאדם היה במצב מסויים ובכושר מסויים שכדורסל בשבילו הייתה פעילות שכן תגרום להומואוסטזיס וכתוצאה מזה לגדילה. צריך להשתמש בהגיון ובאינטליגנציה גם בתחום bb בשביל למקסם תוצאות, אחרת זה סתם דוגמנות על במה.

sbenzaken
11-09-09, 21:08
היש משהו טוב יותר מניסיון אישי ותוצאות בשטח?? וזה מה שאני אומר, אין שום שיטה עילאית או שיטה אחת שטובה מהשניה.

Sugarzaza
11-09-09, 21:14
ניסיון מעשי זה חשוב, אבל רק בתנאי ואתה מבין מה אתה רואה ולא עושה ניחושים על סמך הגיון שהוא חלקי במקרה הטוב. וכן, יש שיטות שיותר טובות מאחרות ויובילו ליותר תוצאות כי יש מאחוריהן מחשבה ולוגיקה שהוכחו גם בספר וגם בשטח, אינספור פעמים. זה שאתה לא טרחת לקרוא מספיק ולהכיר אותן, ואתה מסתפק במה שאתה רואה במכון שלך, זה נחמד אבל לא מספק.

terminater135
11-09-09, 21:35

כל הרעיון מאחורי התרגילים האלה הם שאצל רוב האנשים הם המפתחים הכי טובים לשריר היעד שלהם.

DanielML
11-09-09, 23:14

אתה שוכח שהם גם לא מתאמנים וכל היום אוכלים קורנטו בטעם פקאן!!

Fatboy
12-09-09, 10:38

"להתחזק בשביל לגדול" זה תהליך

זה נכון שיש אנשים שגדלו יופי על תכניות נפוצות בחדרי כושר, אבל אם תשים לב אחר כך שרובם באים כל שבוע לחדר כושר עושים את ה100 קילו בנץ ונראים בדיוק אותו דבר שנים על גבי שנים.

החברה שבוחרים לעשות מההתחלה סקוואט/בנץ/דדליפט ולא הרבה מעבר לזה אולי לא ירשימו בים בשנתיים הראשונות, אבל ברגע שהם בנו את בסיס הכוח, בהנחה שהתזונה נכונה גם המאסה תתחיל להגיע ובניגוד לתכניות היפטרפיה נפוצות גם תמשיך להגיע

הבעייה שלרוב הילדים היום שנתיים זה נראה כמו נצח וקשה לראות כל דבר מעבר לחודש הבא

נעל
12-09-09, 12:55

זה נכון שיש אנשים שגדלו יופי על תכניות נפוצות בחדרי כושר, אבל אם תשים לב אחר כך שרובם באים כל שבוע לחדר כושר עושים את ה100 קילו בנץ ונראים בדיוק אותו דבר שנים על גבי שנים.

החברה שבוחרים לעשות מההתחלה סקוואט/בנץ/דדליפט ולא הרבה מעבר לזה אולי לא ירשימו בים בשנתיים הראשונות, אבל ברגע שהם בנו את בסיס הכוח, בהנחה שהתזונה נכונה גם המאסה תתחיל להגיע ובניגוד לתכניות היפטרפיה נפוצות גם תמשיך להגיע

הבעייה שלרוב הילדים היום שנתיים זה נראה כמו נצח וקשה לראות כל דבר מעבר לחודש הבא

ואם הם הגיעו ל100 קילו ואז עברו לתוכנית כוח? אתה מדבר שטויות, תראה לי פאור ליפטר שנראה גדול יותר מבודיבילדר?..
המאסה תמיד תמשיך להגיע ובשני המקרים הגבול הגנטי זהה, אם אתה עובד בתוכנית כוח לא שינית את הגנטיקה שלך ואת הגבול שלך לגרום להיפטרופיה ובסוף בשני המקרים אתה תתקע.
אלא אם כן אתה תתחיל להשתמש בממתקים למיניהם,וגם אז תכנית להיפטרופיה תגרום לגדילה רבה יותר מתוכנית של 3 חזרות לכל סט.

moo
12-09-09, 13:07
היש משהו טוב יותר מניסיון אישי ותוצאות בשטח?? וזה מה שאני אומר, אין שום שיטה עילאית או שיטה אחת שטובה מהשניה.

תחלוק איתנו את הנסיון
יש סרטונים שלך עובד עם משקלים ?

Fatboy
12-09-09, 13:15
ואם הם הגיעו ל100 קילו ואז עברו לתוכנית כוח? אתה מדבר שטויות, תראה לי פאור ליפטר שנראה גדול יותר מבודיבילדר?..
המאסה תמיד תמשיך להגיע ובשני המקרים הגבול הגנטי זהה, אם אתה עובד בתוכנית כוח לא שינית את הגנטיקה שלך ואת הגבול שלך לגרום להיפטרופיה ובסוף בשני המקרים אתה תתקע.
אלא אם כן אתה תתחיל להשתמש בממתקים למיניהם,וגם אז תכנית להיפטרופיה תגרום לגדילה רבה יותר מתוכנית של 3 חזרות לכל סט.

תהיה בריא

פספסת לגמרי את הנקודה שניסיתי להעביר

Sugarzaza
12-09-09, 13:48

האמת שפאוארליפטרים טבעיים יהיו לרוב יותר גדולים ממפתחי גוף טבעיים, בהנחה והמפתח גוף יתמקד לרוב בטווחים הגבוהים והpl יתמקד בטווחים היותר נמוכים

Sugarzaza
12-09-09, 13:58
ובקשר למה שאמרת על "תכנית היפרטרופיה", זה לא נכון. טווח של 3-5 חזרות יביא לגדילה הכי גדולה לאורך זמן כשיש מקום לשלב טווחים יותר גבוהים בהתאם למצב המתאמן ולמטרות שלו. תזכור שהיפרטרופיה מיופיברלית אחראית ל80% מהגדילה בעוד שהיפרטרופיה סרקופלזמית אחראית רק ל20% ~ (משתנה אצל אנשים לא טבעיים). בנאדם שמתמקד בעיקר ב8 חזרות ומעלה מפעיל בערך 50% סיבים Type I ו50% Type II ומפספס הרבה גדילה והתחזקות פוטנציאליים.

terminater135
12-09-09, 14:53
ובקשר למה שאמרת על "תכנית היפרטרופיה", זה לא נכון. טווח של 3-5 חזרות יביא לגדילה הכי גדולה לאורך זמן כשיש מקום לשלב טווחים יותר גבוהים בהתאם למצב המתאמן ולמטרות שלו. תזכור שהיפרטרופיה מיופיברלית אחראית ל80% מהגדילה בעוד שהיפרטרופיה סרקופלזמית אחראית רק ל20% ~ (משתנה אצל אנשים לא טבעיים). בנאדם שמתמקד בעיקר ב8 חזרות ומעלה מפעיל בערך 50% סיבים type i ו50% type ii ומפספס הרבה גדילה והתחזקות פוטנציאליים.

טווח חזרות של 8-12 הוא הרבה יותר לכיוון של סיבים סוג 2 (סיבים מהירים).

sbenzaken
12-09-09, 14:56

חשבת אולי למה הם ממשיכים להראות אותו דבר?? אולי הם לא רוצים לגדול יותר? אולי הם הגיעו לשיאם (בצורה טבעית)? אולי הם לא מבינים שהגיע הזמן לשנות תוכניות??עם כל הכבוד, יש אינסוף דעות בנושא הזה, ואתה בחרת ללכת עם משהו וזה בסדר גמור. זה לא אומר שאתה יכול לשלול דברים אחרים או לומר בביטחון מלא שהם פחות טובים.

terminater135
12-09-09, 15:15
חשבת אולי למה הם ממשיכים להראות אותו דבר?? אולי הם לא רוצים לגדול יותר? אולי הם הגיעו לשיאם (בצורה טבעית)? אולי הם לא מבינים שהגיע הזמן לשנות תוכניות??עם כל הכבוד, יש אינסוף דעות בנושא הזה, ואתה בחרת ללכת עם משהו וזה בסדר גמור. זה לא אומר שאתה יכול לשלול דברים אחרים או לומר בביטחון מלא שהם פחות טובים.

למתאמן הממוצא בחדר כושר יש עוד המון לגדול בצורה טבעית.

Sugarzaza
12-09-09, 15:18

מי שיודע לעבוד יכול לעשות שינויים גדולים מאוד בגוף שלו מאוד מהר בהשוואה לילדי פיצולים. מעטים האנשים שבאמת הגיעו לשיאם בצורה טבעית, הם פשוט לא יודעים לעבוד ולכן נתקעים. תכנון אימונים ושינוי של תכנית זה קונספט עם הגיון וחשיבה מראש, משהו שיטתי, בעוד שלשנות תכנית בדרך כלל שווה ערך לירייה באפילה אצל רוב האנשים שלא מבינים יותר מדי. אני כן יכול לשלול דברים שהם פחות טובים כי יש עקרונות כלליים ובסיסיים שחלים על כולם ואי אפשר להתחבא מאחורי האינדיבידואליות יותר מדי. לכל דבר יש סיבה

Sugarzaza
12-09-09, 15:19
טווח חזרות של 8-12 הוא הרבה יותר לכיוון של סיבים סוג 2 (סיבים מהירים).

החלוקה היא כמו שרשמתי, בגלל שזה יותר לכיוון הזה אתה מאבד הרבה גדילה והתחזקות פוטנציאליים

sbenzaken
12-09-09, 15:25
ילדי פיצולים??? כל מי שעושה פיצול הוא ילד?? או קיי בוא נצא מנקודת הנחה שאתה צודק, והתוכנית הטובה ביותר למתחיל היא ss. יש שיפור, אבל לאחר תקופה מסוימת, המתאמן נתקע במשקלים ובעלייה במסה. מה אז? מה התוכנית אימון הבאה שלו?

Dark_Muse
12-09-09, 15:35
ובקשר למה שאמרת על "תכנית היפרטרופיה", זה לא נכון. טווח של 3-5 חזרות יביא לגדילה הכי גדולה לאורך זמן כשיש מקום לשלב טווחים יותר גבוהים בהתאם למצב המתאמן ולמטרות שלו. תזכור שהיפרטרופיה מיופיברלית אחראית ל80% מהגדילה בעוד שהיפרטרופיה סרקופלזמית אחראית רק ל20% ~ (משתנה אצל אנשים לא טבעיים). בנאדם שמתמקד בעיקר ב8 חזרות ומעלה מפעיל בערך 50% סיבים Type I ו50% Type II ומפספס הרבה גדילה והתחזקות פוטנציאליים.

:crazy:
בפעם השניה, תביא סימוכין לכך.
פעם שלישית גלידת פיסטוק.

radio111
12-09-09, 15:41
חתיכת דיון, מחכה לתשובה לשאלה של סבנזקן :)

Sugarzaza
12-09-09, 16:13
:crazy:
בפעם השניה, תביא סימוכין לכך.
פעם שלישית גלידת פיסטוק.

תסתכל בנעוץ למעלה, יש את הדיונים הכי טובים בפורום אימונים ודיון על סיבים שהביאו שם המון מחקרים על זה.

terminater135
12-09-09, 18:51
החלוקה היא כמו שרשמתי, בגלל שזה יותר לכיוון הזה אתה מאבד הרבה גדילה והתחזקות פוטנציאליים

בחלוקה אתה מתכוון לאחוז גירוי שכל סוג סיב שריר מקבל (מה שאמרת שיוצא 50% לכל סוג סיב)?

Sugarzaza
12-09-09, 20:33
כן
123

terminater135
12-09-09, 21:04
כן
123

זהו שזה לא נכון.
הגירוי שסיבים סוג 2 מקבלים הוא הרבה יותר גבוה מ 50% בטווח חזרות של 8, אם כבר יותר הגיוני להגיד 90%.
בכל מקרה תביא את המקור שממנו לקחת שהגירוי הוא 50% זה מעניין אותי לדעת מאיפה זה.

דרך אגב סתם מעניין אותי, אתה עבדת פעם בתוכניות שהן לא בסגנון של ss או 5x5?

Sugarzaza
12-09-09, 21:19
אז זהו שאתה לא יודע על מה אתה מדבר, ואתה סתם אומר, אם זה היה 90% לא היית גדל בכלל מהטווח הזה. 90 % זה אולי הגירוי שנוצר מריצת מרתון.
כנס למעלה לדיונים בנעוצים היו שם מספיק דיונים על סיבים וכל זה.

לא עשיתי מעולם SS, את רוב התקופה שאני מתאמן עשיתי עם תכנית" Powerbuilding" סה"כ לא רעה, משהו בסגנון בנץ' ל3 סטים של 3-5, לחיצה במכונה 8 חזרות ופרפר 12, דדליפטים 3-5 ואז לחיצת רגליים ל12 ובלה בלה כאלה. לא ממש עשיתי סקוואט כי לא ידעתי איך לעשות, עשיתי פרס בנץ' ודדליפט בעיקר. התקדמתי לא רע, כמובן שיכולתי יותר ואני מתקן את זה עכשיו

terminater135
12-09-09, 22:01
אז זהו שאתה לא יודע על מה אתה מדבר, ואתה סתם אומר, אם זה היה 90% לא היית גדל בכלל מהטווח הזה. 90 % זה אולי הגירוי שנוצר מריצת מרתון.
כנס למעלה לדיונים בנעוצים היו שם מספיק דיונים על סיבים וכל זה.

לא עשיתי מעולם ss, את רוב התקופה שאני מתאמן עשיתי עם תכנית" powerbuilding" סה"כ לא רעה, משהו בסגנון בנץ' ל3 סטים של 3-5, לחיצה במכונה 8 חזרות ופרפר 12, דדליפטים 3-5 ואז לחיצת רגליים ל12 ובלה בלה כאלה. לא ממש עשיתי סקוואט כי לא ידעתי איך לעשות, עשיתי פרס בנץ' ודדליפט בעיקר. התקדמתי לא רע, כמובן שיכולתי יותר ואני מתקן את זה עכשיו

כנראה לא הבנת אותי, אמרתי שהסיבים מסוג 2 הם אלה שמקבלים את הגירוי הגבוה (90%).

terminater135
12-09-09, 22:03
אה ולא ענית לי מאיפה הבאת את זה שהגירוי בטווח של 8 חזרות הוא 50% לכל סוג סיב.

Dark_Muse
13-09-09, 01:33
תסתכל בנעוץ למעלה, יש את הדיונים הכי טובים בפורום אימונים ודיון על סיבים שהביאו שם המון מחקרים על זה.

הסתכלתי ולא מצאתי, אבל תראה מה כן מה מצאתי :cool:

אני חשבתי שזה מובן מאליו לרוב האנשים פה.
ברור שהיפרטרופיה גדולה לא מעידה ולא משמשת כמדד לכוח, אבל גם בשביל שהיפרטרופיה תתרחש צריכה להיות התחזקות מסוימת אבל במידה מועטה.

כל הזכויות שמורות לשיקו.
אגב יש שם גם הרבה שטויות בפוסטים ארוכים שאנשים כתבו.

moo
13-09-09, 02:12
ילדי פיצולים??? כל מי שעושה פיצול הוא ילד?? או קיי בוא נצא מנקודת הנחה שאתה צודק, והתוכנית הטובה ביותר למתחיל היא ss. יש שיפור, אבל לאחר תקופה מסוימת, המתאמן נתקע במשקלים ובעלייה במסה. מה אז? מה התוכנית אימון הבאה שלו?

5x5 מדקאו
אחר כך 5x5 גלן פנדלי

אפשר וסט סייד בארבל/טקסס מטוד
יש עוד
אני הייתי ממליץ לעבור למדקאו

Sugarzaza
13-09-09, 04:22
נו, מה פירשת ממה ששיקו אמר פה ואיך זה מחזק מה שאתה אומר? אגב, בדיוק אתה אומר, לא נראה לי שהעלית טענה בדיון הזה, אתה סתם מגיב ואני לא ממש מבין מה אתה רוצה.

בכל מקרה שיקו התכוון לזה שאתה לא צריך לשבור שיא עולם בהנפה כדי להיות גדול, אבל עדיין תכניות ליניאריות זה הדרך הכי טובה למתחיל וIntermediate להוסיף על עצמם מאסה רזה.

Sugarzaza
13-09-09, 04:23
5x5 מדקאו
אחר כך 5x5 גלן פנדלי

אפשר וסט סייד בארבל/טקסס מטוד
יש עוד
אני הייתי ממליץ לעבור למדקאו

חשוב לומר שזה לא סתם החלפה אקראית של הרגע של התכנית אימון אלא תהליך שבו המתאמן עובר לרמה יותר מתקדמת וככזה הוא צריך תכנית אימונים יותר מורכבת שתתאים לרמה החדשה שלו.

Sugarzaza
13-09-09, 04:35
אני מאכיל אתכם בכפית, אבל בסדר

תגובה מעולה של גולן:
אני רוצה להרחיב מעט בנושא סיבי שריר ובהקשר לדברים שנאמרו פה בשרשור!

נתחיל מכך שנסוגר את הנושא הבא " אי אפשר לבודד סיבי שריר למטרת היפרטרופיה" בניגוד למה שאנשים חושבים, אי אפשר לעבוד על סיבי ii ( מהירים ) ולא לעבוד על סיבי i ( איטיים ).

בוא נתייחס לשני סוגי סיבי שריר, מהירים ואיטיים, מהירים אלו סיבים אשר קצב התכווצותם מהיר, איטיים אלו סיבים אשר קצב התכווצותם איטי, למעשה גילו שהמרכיבים של אותם סיבי שריר הם חלבונים אשר תלויים במקורות "שריפה" מהירים ואיטיים, החלבונים המצויים בסיבי שריר מהירים תלוים במקורות כמו atpו- glycolytic, בעוד החלבונים המצוים בסיבים איטיים תלוים במקורות איטיים כגון beta-oxidation, fatty acid oxidation .

התהליכים המטבוליים השונים של שני סיבי השריר הללו נתנו להם יכולות התשה ( fatigue ) שונים!
סיבי שריר מהירים הותשו במהירות רבה עקב מקורות האנרגיה שלהם ( atp כאילו דההה ), אשר התרוקנו במהירות.
לעומת זאת סיבי שריר איטיים לוקח יותר זמן להתשי עקב מקור האנרגיה שלהם fatty acids אשר מתרוקנים לאט יותר!

יש גורם נוסף להתשת סיבי השריר והוא כמות הכח שאותם סיבי שריר מסוגלים להפיק!
בגלל שסיבי שריר מהירים מתכווצים מהר הם מסוגלים להפיק יותר כח לעומת סיבי שריר איטיים, עקב כך סיבי שריר מהירים משתמשים בנוכחות שלהם במהירות גבוהה יותר בגלל שה "יחידות מוטריות" בקבוצה זו גדולות יותר!

הסבר קצר על מטרתם העיקרית של סיבי השריר:
סיבי שריר מהירים מטרתם לתפעל/להזיז את מסת גופך, סיבי שריר איטיים מטרתם לייצב את גוף ( ככה על קצה הלשון... )
מעוניינים בדוגמאות? ובכן הנה כמה
סיבי שריר איטיים תמצאו בשריר כמו: תאומים, זוקפי גב, אמות,אם תחשבו על זה לעומק תמצאו שיש פה היגיון רב.
התאומים למעשה מחזיקים את האצבעות שלכם ואת שרירי כף הרגל שלכם ועובדים/מתכווצים כל היום על מנת לשמור על איזון בגופכם בעודכם עומדים,הולכים וכדומה.
זוקפי הגב שומרים על יציבות הגוף 24 שעות, בעודכם יושבים עומדים ואפילו שוכבים.
האמות מחזיקות את שרירי האצבעות ושריר כף היד אשר מטרתם להחזיק דברים ( החזקת דברים דורשת כיווץ מתמשך של סיבי שריר ).

האם ניתן לבודד סיבי שריר?
אי אפשר לבודד סיבי שריר למטרת היפרטרופיה בעבודה כנגד משקל.
והנה ההסבר:
המח שלנו מפעיל באופן תמידי סיבי שריר בהתאם למטרה הרצויה, תנועה מסוימת, תזוזה מסוימת.
הפעולה המתמשכת הנ"ל של סיבי השריר נקראת recruitment.
"יחידות מוטריות" קטנות מופעלות לראשונה למטרת כל תנועה, היחידות מוטוריות הקטנות הללו משתמשות בסיבי שריר איטיים.
כאשר אותה קבוצה של יחידות מוטוריות אינה מספקת את התנועה הרצויה, המח מפעיל קבוצות נוספות של יחידות מוטוריות אך הפעם גדולות יותר, היחידות מוטוריות הללו משתמשות בסיבי שריר מהירים ( נשמע פשוט לא? )
ובכן, תמיד סיבי שריר איטיים יכנסו לעבודה ראשונים ללא יוצא דופן ואחריהם סיבי שריר מהירים, כמובן בהתבסס על כמות הכח הרצויה!
עקב הפעולה הנ"ל של סיבי השריר יש באפשרותינו לבודד סיבי שריר איטיים ( עקב העובדה שהם נכנסים פעולה ראשונים ) אך עד לדרגה מסוימת, ואין באפשרותינו לבודד סיבי שריר מהירים!
למעשה ככל שדרוש יותר כח לפעולה יותר סיבי שריר מהירים יגויסו אך רק לאחר כל סיבי השריר האיטיים!
דוגמא פשוטה, תארו לכם רף מ-0-11, הרף מסמל כמה כח דרוש לשריר לבצע את הפעולה, על הרף, להגיע מ-1 ל-5 הגוף ישתמש ביחידות מוטוריות קטנות ( סיבי שריר איטיים ) ומ-5-11 הוא יכניס לפעולה את יחידות מוטוריות גדולות ( סיבי שריר מהירים ) אך תוך כדי עלייתו מ-5 ל-11 סיבי השריר האיטיים ישארו בפעולה.

כעת אני רוצה להפנות אותכם למחקר שבדק 3 רוטינות אימונים שונות, על מנת לבדוק את הגדילה השונה בסוג סיבי השריר, הם השתמשו ב-8 שבועות של ( high intensety training) לרגליים, האימונים בוצעו פעמיים בשבוע ל-4 שבועות הראשונים ו-3 פעמים בשבוע ל-4 שבועות הבאים!
המתאמנים השתמשו באחד משלושת האפשרויות הבאות כאשר הווליום הכללי נשאר זהה בעוד זמן המנוחה בין הסטים נקבע לפי טווח החזרות למעשה, כלומר אלה שעבדו בטווח חזרות גבוה ביצעו בסופו של דבר פחות סטים אך נחו פחות בין סט לסט.
התרגילים בוצעו באופן הבא : Leg press ( לחיצת רגליים ) squat ( סקוואט lol ), לג אקסטנשיין ( knee extansion ).

הקבוצה שעבדה בטווח חזרות הנמוך השתמשה ב-rm3-rm5 ל-4 סטים עם 3 דקות מנוחה בין סט לסט.

הקבוצה שעבדה בטווח חזרות בינוני השתמשה ב-rm9-rm11 ל-3 סטים עם 2 דקות מנוחה בין סט לסט

הקבוצה שעבדה בטווח חזרות הגבוה השתמשה ב- rm20-rm28 ל-2 סטים ו-1 דקה מנוחה בין סט לסט

במהלך המחקר בוצעה עלייה המשכתית במשקל עקב התחזקותם של הנבדקים על מנת לאפשר להשאר בטווח ה-rm המתבקש!

ובכן, לפי התיאוריות סיבי i היו אמורים לגדול הכי הרבה בטווח חזרות הגבוה בעוד סיבי ii היו אמורים לגדול בטווח חזרות הנמוך ביותר הלא כן??
אם אתם מאמינים שבשביל לגרום לגדילה בסיבי i עליכם להשתמש בחזרות גבוהות וגדילה בסיבי ii בחזרות נמוכות זה אכן מה שהיה אמור לקרות הלא כן???

מצד שני, אם היפטרופיה היא בעצם תופעה של עומס/לחץ, וכל סיבי השרירים חווים היפרטרופיה עקב עומס/לחץ, אז היפרטרופיה צריכה להתבצע ככל שהעומס/לחץ גדל וגדל. במילים אחרות, הקבוצה שהרימה משקלים הכי כבדים ( עקב עומס/לחץ הכי גבוה ) הייתה אמורה לחווץ היפרטרופיה גדולה יותר מכל הקבוצות האחרות בכל סוגי סביב השריר בלי קשר לטווח החזרות וחברים יקרים, זה אכן מה שקרה.

הנה אנאלייזה קצרה של כמות ההיפרטרופיה שהתרחשה בכל קבוצה, ( זכרו, כל קבוצה עבדה לכשלון טוטלי בלי קשר לrm שלה כך שהתשה כללית של השריר התרחשה אצל כולם באופן שווה )

high-rep (20-28rm)
type-i
· pre = 3894 post = 4297 (10.3% increase)
type-iia
· pre = 5217 post = 5633 (8.0% increase)
type-iib
· pre = 4564 post = 5181 (13.5% increase)

med-rep (9-11rm)
type-i
· pre = 4155 post = 4701 (13.1% increase)
type-iia
· pre = 5238 post = 6090 (16.3% increase)
type-iib
· pre = 4556 post = 5798 (27.3% increase)

low-rep (3-5rm)
type-i
· pre = 4869 post = 5475 (12.4% increase)
type-iia
· pre = 5615 post = 6903 (22.9% increase)
type-iib
· pre = 4926 post = 6171 (25.3% increase)

לסיכום, אנשים מפחדים לקבל את העובדה שמה שגורם להיפרטרופיה זה עומס/לחץ ( load ) אולי זה מכיון שהם פוחדים לא לגדול מהר כפי שהם חושבים שהם מסוגלים!

מעט references לכל המערערים!

(campos ge, luecke tj, wendeln hk, toma k, hagerman fc, murray tf, ragg ke, ratamess na, kraemer wj, staron rs. Muscular adaptations in response to three different resistance-training regimens: Specificity of repetition maximum training zones. Eur j appl physiol. 2002 nov;88(1-2):50-60.)

cope, t. C, and m. J. Pinter. The size principle: Still working after all these years. News physiol. Sci. 10: 280-286, 1995

hortobagyi t, hill jp, houmard ja, fraser dd, & colleagues. Adaptive responses to muscle lengthening and shortening in humans. J. Appl. Physiol
80(3): 765-772, 1996

ממליץ מאוד לכל הילדים גם לקרוא את הרפרנסים

Sugarzaza
13-09-09, 04:36
תגובה של גל שמסבירה ומרחיבה את התגובה של גולן:

יפה גולן,
המחקר הזה (הראשון) הראה בדיוק מה שאני מכיר לגבי ההשפעות של הטווחים השונים, אתם צריכים לזכור, שהסיבה שהטווח הגבוהה הראה תוצאות פחותות היא מכיוון שהוא כבר כמעט יוצא מגבולות ההיפרטרופיה.
בדיוק כמו שחשבתי ושאני רואה במציאות, טווחי החזרות צריכים להיות כמה שיותר כבדים (בין 3-5) על מינת להגיע להיפרטרופיה מקסימלית -בכל- סיבי type ii יחדיו, כאשר, רק מי שמעוניין גם בעבודה מטבולית, בהיפרטרופיה סרקופלזמית וגדילה קטנה בסיבי type i (אשר הוראו כיעילים במידה מסויימת לכל מטרה), יכול להוסיף קצת עבודה קלה (בין 12-15).
זה בדיוק למה עבודה כבדה מפיקה את התוצאות הכי טובות (ראו 5x5, פשוט עבודה ממכרת), -למי שיכול-, התמקדות בטווחים הללו כעבודה עיקרית ומרכזית יעשו נפלאות, ההתחזקות תהיה גם כן עצומה ותוביל אף היא לגדילה רצינית.
שאר הטווחים צריכים להכנס בהתאמה ובהגיון. למשל, בlyle's bulking routine העבודה הכבדה היא באיזור של 6-8 חזרות, הסיבה היא יותר לקלוע לקהל הרחב. גם כשאני מבצע תרגילם כמו כפיפות\פשיטות ברכיים, או הנפות ידיים הייתי ממליץ למתאמן המחפש את העבודה הכבדה בתרגילים הללו לעבוד בין 6-8 חזרות.
טווחי ה12-15 חזרות למשל, יבואו במידה מועטה (*תזכרו את זה, אני אסביר אחר כך למה) על מינת להוסיף גם את יתרונותם. בנוסף, כאשר נעבוד בתרגילים העיקריים כבד מאוד (כמו באיזור ה5 חזרות) הידיים וכל מני שרירים קטנים יקבלו את הגדילה המיופריבילרית ואת הגירוי הכבד שלהם (type ii fibers). לכן, לשרירים הללו נרצה לעבוד אך ורק בין 12-15 חזרות.

בדיוק אתמול אחד המדריכים (כמובן שבחור גדול) בח"כ שלי צחק על איזה בחור שעבד חצי שעה על יד קדמית, הוא אמר לו שזה ביזבוז זמן ושהוא לא זוכר מתי בפעם האחרונה הוא התאמן ישיר על היד קדמית (ליד אחורית הוא נותן 2 סטים). כמובן, ישר דחפתי את עצמי לתמונה עם שאלות, וגיליתי שהוא מתאמן פעמיים בשבוע אימון גוף מלא רק על התרגילים המורכבים (דדליפט, סקוואט, בנץ', מתח). הוא אמר לי שהוא עובד עם משקלים כלכך גבוהים שזה פשוט מטומטם להוסיף תנועות ישירות של המרפק.

* למה לא לעבוד הרבה בטווח הגבוה?... קודם כל כידוע, כל טווח יערב במידה מסויימת את כל הסיבים, מכיוון שסיבי type i בעלי יכולת גדילה נמוכה, עדיף לא לתת להם את הדגש למטרה הזאת.
דבר שני, ראו שעבודה קלה בטווחים המטבוליים, שתגרום לשיפור סרקופלזמי או דילול רב של גליקוגן בשרירים (גם ע"י הרבה סטים) יתנו עדיפות לגוף לשפר את הפגיעות הללו על פני סינטזת חלבונים!. למעשה, האנשים היחידים שיגדלו טוב בצורה הזאת, הם אנשים עם גנטיקה טובה שגופם מסוגל לבצע את שני התהליכים ביחד.
עוד סיבה למה מבורכי הגנטיקה גדלים מכל דבר.

גל

sason
13-09-09, 15:33
אני מאכיל אתכם בכפית, אבל בסדר

תגובה מעולה של גולן:

ממליץ מאוד לכל הילדים גם לקרוא את הרפרנסים

אבל הוא מדבר די בכללי, בספר פרטיקל פרוגרמינג נאמר שעל מנת להשיג את התוצאות המקסימליות להיפרטרופיה הטווח האופטימלי יהיה 8-12, לפי מה שהבנתי מתכוונים שם למתאמנים מתקדמים
אז למה פה נאמר שטווחי החזרות צריכים להיות הכי כבדים(בין 3 ל5) על מנת להגיע להיפרטרופיה מקסימלית -בכל- סיבי type ii יחדיו , ולא מזכירים בכלל את רמת המתאמן

Sugarzaza
13-09-09, 15:39
בתוצאות מקסימליות מדובר בשילוב של הטווחים הגבוהים יותר והנמוכים יותר ביחד. לפי ריפטו מתחיל צריך לשלוט בהרמות ובטווחים הנמוכים יותר, כשהוא מתקדם הוא יכול לשלב יותר עבודה גבוהה (Back off sets עושים את זה מצויין) כדי לפתח יותר היפרטרופיה (קטנה אבל גם כן משמעותית) סרקופלזמית. זה לא אומר שאין היפרטרופיה סרקופלזמית בטווחים הנמוכים, זה פשוט אומר שכשאתה מתקדם יש לך יכולת לקבל עוד תוצאות בהתאם למטרה שלך. כמו שהוא אמר גם, חומרים נכנסים למשוואה
כך או כך אף מתאמן טבעי עם רצון לגדול ולהתחזק לא צריך לעבוד המון בטווחים הגבוהים וסה"כ להתמקד בטווחים הנמוכים יותר 3-6 ואת זה אני מאמין שכל מי שמבין קצת באימונים יודע

yaaa!
13-09-09, 17:02
אם ההיפרטרופיה הגדולה ביותר נבעה מעבודה בטווח חזרות נמוך, למה תכניות כמו ss, 5x5 נקראות "תכניות כח", ואם אפשר גם לדעת מה ההבדל בין שתי סוגי ההיפרטרופיה שציינת (סרקופלזמית ועוד אחת)

Sugarzaza
13-09-09, 17:05
הם נקראות "תכניות כוח" ע"י אנשים שלא מבינים כלום באימונים.

יש כמה אי הבנות שמסרבות להעלם, וצריך לשים סדר בכאוס הזה פעם אחת ולתמיד.
תפסיקו לחשוב על תכניות אימונים כ - 'תכנית לכוח' ו 'תכנית למאסה'. העובדות הן שאף תכנית בפני עצמה לא תוביל אך ורק למאסה ואף תכנית בפני עצמה לא תוביל אך ורק לכוח. אם נסקור את שיטות העבודה של ספורטאי הכוח וספורטאי ה"נפח", אנו נראה ש-כל- טווחי החזרות נחוצים וקיימים בתכנית אימונים לא אידיוטית. פאוורליפטר שיעבוד אך ורק באיזור ה1-3 חזרות יהיה פאוורליפטר גרוע, ובודיבילדר שיעבוד אך ורק באיזור ה8-12 חזרות יהיה בודיבלדר גרוע. כל טווחי החזרות נחוצים לכל סוג ספורט, השאלה היא באיזו מידה?...
אם ניקח ממוצע של מפתחי גוף, נקבל עבודה באיזור ה8-12 חזרות כהטווח הפופולרי ביותר, אם ניקח פאוורליפטרים המתאמנים בתכניות מתוחקמות ומגיעים למשקלי שיא נקבל יותר ממוצע של 3-5 חזרות כטווח עיקרי. בהנחה שאנו מדברים על מתאמן טבעי, המתאמן שעבד באיזור החזרות היותר גבוה יהיה בעל יחס גבוה של הסיבים המהירים והאיטיים וגדילה סרקופלזמית, כאשר המתאמן שעבד באיזור היותר נמוך יהיה בעל יחס יותר גבוה של הסיבים המהירים, בעל גדילה מיופריבילרית יותר גבוהה ויותר כוח.
כאשר מדברים על הבדלים חיצוניים במאסה הכוללת של שני הדרכים הללו, -- ללא חומרים --, מסתבר שהמתאמן שעבד במשקלים הכבדים יהיה בעל מאסת שריר כללית יותר גבוהה וכוח. אבל... כל זאת משתנה כשמכניסים את החומרים למשוואה. השפעת הגדילה הסרקופלזמית ושל הסיבים האיטיים תחת חומרים היא הרבה יותר משמעותית.
זה בדיוק הסיבה למה פאוורליפטרים טבעיים יהיו יותר גדולים מבודיבילדרים טבעיים.
האנשים היחידים שיצליחו בטווחים הגבוהים\בינוניים הללו, אשר יתחזקו ויגדלו, אלה המבורחים גנטית שכולנו שונאים. אותם אנשים, כמו שאמרתי, יוכלו לבצע גדילה סרקופלזמית, מילוא גליקוגן וגדילה מיופריבילרית בו יחדיו, כך שאפילו בטווחים הללו ובמספר סטים גבוה הם יגדלו ויתחזקו. לרוב האנשים זה פשוט לא כך, אם המשקלים לא יהיו כבדים, ולא תהיה התחזקות, גם לא תהיה גדילה.

לענייננו...
אם אני חוזר לנושא של שיטת אימונים, כשיטה לכח, או מאסה, אפשר לומר שלמתאמן הממוצע הטבעי, יהיה הכי יעיל לנסות לעבוד במשקלים הכבדים עם שילוב קל בהתאמה. עבודה כזו תהיה אידיאלית לכוח ולמסה באותה המידה, כאשר, ~אין עבודת משקלים אשר נטייתה היא יותר למאסה על חשבון התחזקות~. אל תסתכלו על תכנית אימונים כתכנית לבודיבילדר, או לפאווליפטר, כי למען האמת... אף אחד מאיתנו לא מתחרה ברמת המקצוענים. הנטייה של הבודיבילדרים לטווח הבינוני\גבוה נחוצה להם על חומרים, בדיוק כמו שעבודה מאוד מאוד כבדה תעבוד לפאוורליפטר על החומרים הספציפיים אליו.

Sugarzaza
13-09-09, 17:07
לגבי היפרטרופיה סרקופלזמית ומיופיברלית - דיון על זה בנעוצים שסקר את הכל וחבל להכנס לזה שוב, פשוט כנס וקרא

yaaa!
13-09-09, 17:34
אוקי תודה רבה על התשובה המפורטת הזאת, אני לא קורא להם "תכניות כח" פשוט נתקלתי בכמה אנשים, שמבינים עניין שקראו לזה ככה, אני מניח כדי למנוע ויכוחים ארוכים.
יש לך ידע עצום, אני מעריך אותך מאוד.

על ההיפרטרופיה אני אקרא

שוב תודה :)

Sugarzaza
13-09-09, 17:40
אפשר לקחת תכנית ולעשות אותה יותר Strength - Oriented למטרות ספורט, הרמת משקולות למשל. אבל זה לא קיצוני כמו שאנשים חושבים. הבסיס נשאר דומה ברוב התכניות.

Dark_Muse
13-09-09, 18:03
המחקר שגולן מחזק את הטענה שהציטוט הזה:
בנאדם שמתמקד בעיקר ב8 חזרות ומעלה מפעיל בערך 50% סיבים Type I ו50% Type II ומפספס הרבה גדילה והתחזקות פוטנציאליים.
הוא טיפשי.

מעבר לכך, GAL.T קורא גם בשרשור אחר לא להתאמן כוח מתחת לגיל 18, ככה שאני מניח שגם אתה בוחר לצטט דברים לפי ראות עיניך (לא שהוא טועה שמה שציטטת, סתם דוגמא שתראה שגם אתה משתמש במה שנוח לך לדיון).

יש עוד אספקטים להיפרטרופיה מלבד מספר חזרות. מה לגבי זמני מנוחה? מה לגבי משך הזמן של התרגיל (עבודה מתפרצת לעומת עבודה איטית?), מה לגבי נפח האימון?
ריפטו לא בכדי כתב ב Practical שהיפרטרופיה מקבלת הכי "דגש" שעושים 8-12 חזרות עם זמני מנוחה של 40 שניות. הוא לא מטומטם וגם אנחנו לא.

ובוא לא נקשר את הדיון ל-SS. אני מדבר על אופי אימון אצל מתאמן שכבר עבר את שלב ה NOVICE נניח.
וכן, כל אדיוט יודע ששילוב של תרגילים מורכבים לחזרות נמוכות ומעט תרגילים מבודדים לחזרות גבוהות יותר, יהיה הדבר היעיל ביותר למסה. אם אתה מסכים לזה, אז מה הויכוח פה בעצם...

Sugarzaza
13-09-09, 19:15
ראיתי מה גל כתב, אני מניח שהוא התכוון שלילד מתחת ל18 שעובד כבד בלי השגחה יש פשוט יותר סיכוי להפצע וצריך להיות יותר זהירים. לא הייתי לוקח את זה כמשהו כוללני, ויש מספיק דוגמאות לאימוני ילדים שעובדים ועברו את מבחן הניסיון (ריפטו, קרוספיט)

את המחקר של גולן כנראה שלא הבנת, האחוזים שם הם מידת השיפור ולא כמות הפעילות של הסיבים.

terminater135
13-09-09, 19:39
sugarzaza אני עדיין מחכה שתביא את המקור שממנו לקחת שבטווח של 8 חזרות כל סוג סיב מקבל 50% גירוי.

sason
13-09-09, 20:18
הוא נתן לך כבר, תסתכל במאמרים בסוף עמוד 5

terminater135
13-09-09, 21:02
הוא נתן לך כבר, תסתכל במאמרים בסוף עמוד 5

הוא לא נתן תשובה, היה כתוב שם כל מיני הסברים על סיבי שריר אבל שום דבר על 50% גירוי לכל סוג סיב בטווח של 8 חזרות.

Tapit
13-09-09, 21:05
נראה לי שהמסקנה פה היא שדדליפט חשוב.

Dark_Muse
13-09-09, 21:08
ראיתי מה גל כתב, אני מניח שהוא התכוון שלילד מתחת ל18 שעובד כבד בלי השגחה יש פשוט יותר סיכוי להפצע וצריך להיות יותר זהירים. לא הייתי לוקח את זה כמשהו כוללני, ויש מספיק דוגמאות לאימוני ילדים שעובדים ועברו את מבחן הניסיון (ריפטו, קרוספיט)

את המחקר של גולן כנראה שלא הבנת, האחוזים שם הם מידת השיפור ולא כמות הפעילות של הסיבים.

הבנתי את זה טוב מאוד, הנקודה התחתונה היא שאין פספוס "גדול מאוד" של גדילה פוטנציאלית, מה גם שהמחקר מדבר על מתאמנים מתחילים ולא מאומנים (זה טוב אבל לא התייחסתי להם), ומחסיר עוד הרבה דברים שאפשר לבדוק.

Sugarzaza
13-09-09, 22:12
הוא לא נתן תשובה, היה כתוב שם כל מיני הסברים על סיבי שריר אבל שום דבר על 50% גירוי לכל סוג סיב בטווח של 8 חזרות.

לא צריך מחקר על זה, זה א.ב בקיניזיולוגיה וספרות אימונים

terminater135
13-09-09, 22:26
לא צריך מחקר על זה, זה א.ב בקיניזיולוגיה וספרות אימונים

לא ביקשתי מחקר, בקשתי מקור מסויים שממנו לקחת את זה.
אם זה באמת א.ב. בקיניזיולוגיה וספרות אימונים אז זה לא אמור ליהיות לך קשה למצוא את זה.

Sugarzaza
13-09-09, 22:26
הבנתי את זה טוב מאוד, הנקודה התחתונה היא שאין פספוס "גדול מאוד" של גדילה פוטנציאלית, מה גם שהמחקר מדבר על מתאמנים מתחילים ולא מאומנים (זה טוב אבל לא התייחסתי להם), ומחסיר עוד הרבה דברים שאפשר לבדוק.

תזכור שמדובר בסה"כ 8 שבועות, כמה אתה כבר יכול לגדול בחודשיים? אנשים מתאמנים ככה לאורך שנים. חוץ מזה שכן, סטטיסטית ההבדל היה מוחץ ומובהק Type IIA 22.9% בטווחים הנמוכים לעומת 16,3% בטווח הגבוה יותר. המחקר מראה שהשינוי הכמותי הכי גדול היה שם. כלומר לפי המחקר, אם היפרטרופיה זה המטרה שלך, זה הטווח ללכת עליו. בהתחשב בכך שרוב השריר מורכב מהסוג הזה של הסיבים, מדובר בהמון הבדל. פי 1.5 כמעט. 150% זה המון, תחשוב 3 קילו שריר במקום 2, 30 קילו שיפור בסקוואט במקום 20, בלה בלה. אתה יכול לומר מה שאתה רוצה, אבל סטטיסטית כן היה פה הבדל גדול

בכל מקרה אני לא מבין על מה הויכוח. כן להיפרטרופיה אצל מתאמן מתקדם חשוב להתמקד בכל התרגילים הגדולים והמורכבים לטווחים נמוכים יותר בשילוב גם של טווחים יותר גבוהיים (Back Off Sets למשל) ואם יש צורך אז דגשים לחוסר פרופורציות כלשהן (כפיפות מרפקים ל2 סטים של 12 למשל, הרמות עקבים ל3 סטים של 20, וכו')