PDA

צפה בגרסא המלאה : כתבה בynet של ד"ר איתי זיו עם המלצה אנטי-ריפטו

Scylla
26-09-09, 02:55
אני צופה כאן דיון ארוך ומייגע...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3781250,00.html

המלצות לתרגילים שמתחילים צריכים להמנע מהם, שימו לב.

אני בטוח שאחד מהמגיבים לפחות הוא כאן בפורום.. מעניין מי.

יאללה, מכות.

Tapit
26-09-09, 03:26
קיצר שיעשה סקוואט ואחרי זה נרביץ לו.

תרגילים בחדר הכושר

* Deep squat: בתרגיל זה מופעל עומס רב על מפרק הברך ולכן הוא מתאים במיוחד לספורטאי הישג ומרימי משקולות הנדרשים לבצע את התרגיל לשם שיפור יכולת ספורטיבית ייחודית. כמו כן, תרגיל זה מצריך מיומנות גבוהה.
* Dead Lift: מדובר באחד התרגילים החשובים לפיתוח כוח אך הוא מתאים רק למתאמנים מתקדמים, שכן נדרשת בו הפעלה רבה של שרירים מייצבים, מיומנות גבוהה יחסית ועוד.

לכסא החשמליייייייייייייייייייייייי

Dark_Muse
26-09-09, 03:57
איתי זיו טועה פה לדעתי. אחד המרצים האחרים שלי בשיאים אמר שהוא כן היה ממליץ דדליפט לבני נוער על מנת לחזק את הגב ואת הגמישות (כנ"ל לגבי הסקוואט, בלי קשר לרמת המתאמן).
אני מניח שהכתבה אמורה לפנות לקהל מאוד רחב, אבל זה עדין לא מצדיק את המיתוסים האלו וחבל שככה משרישים את זה בציבור שאח"כ מפחד להתאמן.
לא שחובה לעשות דדליפט וסקוואט כדי להשיג מטרות בחדר כושר, אחרי הכל הרוב לא בא להרים משקלים כבדים, אלא "לעצב" את הגוף, אבל עדין אלו תרגילים שמועילים מאוד מכל הבחינות גם במשקלים נמוכים, ולהפחיד אנשים שצריך להיות מתקדם כדי לעשות אותם זה שגוי.

אין תרגילים למתקדמים ותרגילים לחדשים - תרגילים הופכים למסוכנים כאשר יש טכניקה לא נכונה ועומס גבוה מדי.

dmiftah
26-09-09, 04:20
muse
אני מסכים עם הטענה שלך
אבל סביר להניח שמי שיקרא את הכתבה,הוא ככל הנראה לא בנאדם שמתאמן.. או מאמני כושר,שכמו שהיום בארץ,אה.. לא משהו הרמת ידע שלהם..
מה גם,שאני מאמין שהכותב לקח בחשבון שיש לא מעט ילדים שיקראו את הכתבה.. ואתה יודע איך זה ילדים בני 13 שרק הגיעו למכון ורוצים "להתנפח" בלי שהם יודעים מזה מאסה ומזה SS.. אז הולכים לאינטרנט רואים איך עושים סקוואט באים עושים רבע סקוואט בסמית',דדליפט עם חרא טכניקה ונשבר הגב והלכה הפיקה של הברך..
אצלנו בארץ יותר דוגלים בשיטה של לעבוד לאט לאט.. מאוד לאט,עם מכונות שגם הן דופקות לך תברכיים באיזשהו שלב.. (אהמ לג פרס אהמ..) מאשר שתעלה מהר אבל עם סיכון יותר גדול..
הרמה של רוב הילדים במדינה והמודעות לפיתוח גוף,לא שווה ואפילו לא קרובה למודעות ולידע בקרב בני נוער בחו"ל.. מה גם שיש את התופעה של הערסים..
אני עושה לי בכיף בנט אובר במכון.. טכניקה מצויינת הכל נהדר.. איזה ערסוואט כזה שואל אותי,בן כמה אתה ילד.. אמרתי לו 14.5... הוא אמר לי,אני לא חושב התרגיל הזה מתאים לך,אתה סתם דופק תגב..
אמרתי לו סבבה סבבה אחי והמשכתי לעבוד..
בארץ המודעות והידע הוא לא גדול ולא קרוב להיות ברמה שיש בעולם..

פאאאאאק איזה חפירה הבאתי פה

DevilFruit
26-09-09, 11:51
בהגדרה שלו למתאמן מתחיל זה מישהו שבא לעשות צחוקים במכון כושר, ויפרוש אחרי חודשיים כישעמם לו.

לכאלה מסוכן להביא לג פרס.

terminater135
26-09-09, 11:51
נמאס כבר מאנשים כמוהו שחושבים שהם מבינים משהו, רופאים האמת אומרים הרבה שטויות בנושא ואני יכול לתת דוגמא אישית לזה.

אה וסתכלו על תגובה 6 בכתבה, חחחחחחחחחחח הרג אותי זה כמו הריבים פה בפורום על ss.

dmiftah
26-09-09, 11:58
בהגדרה שלו למתאמן מתחיל זה מישהו שבא לעשות צחוקים במכון כושר, ויפרוש אחרי חודשיים כישעמם לו.

לכאלה מסוכן להביא לג פרס.

לא משנה למי.. המאמנים משום מה,תמיד מביאים ישר לג פרס.. תרגיל כ"כ שטותי,ותמיד איכשהו יגרום לבעיות בברכיים

Fatboy
26-09-09, 11:59
this is typical weider type bullshit
I can tell by the writing style he copied most of it from some NSCA article, clowns like this are whats wrong with training today

why would you even post it here?

toxicity
26-09-09, 14:32
לא משנה למי.. המאמנים משום מה,תמיד מביאים ישר לג פרס.. תרגיל כ"כ שטותי,ותמיד איכשהו יגרום לבעיות בברכיים

אתה באמת חושב שצריך להביא סקוואט לכל מתאמן?
יש אנשים שאשכרה רשמתי להם סקוואט בתוכנית, אבל אחרי זה אומרים לי עזוב אותי זה מסובך מידיי תן לי משהו אחר
או כאלה שפשוט לא מצליחים לקלוט את הטכנקיה, וצריך לשבת איתם המון (המון!) זמן, זמן שבדר"כ גורם להם להתייאש
יש אנשים שאפילו מסור לא מצליחים
זה לא כל כך פשוט כמו שאתם חושבים

moo
26-09-09, 14:42
המטרה שלו שאנשים לא יפצעו בחדר כושר ולכן שיעבדו עם מכונות

מי שרוצה להתחזק חייב לעשות סקווט ודדליפט אבל אז הוא גם חייב ללמוד טכניקה מסובכת

הבעיה שקורס מאמני כושר הוא לא קורס למאמני כושר אלא קורס למאמני בריאות

כושר משיגים בעזרת סקווט !

אנדרוליזם
26-09-09, 14:45
moo תגובה 6 היא שלך?

Fatboy
26-09-09, 14:54
המטרה שלו שאנשים לא יפצעו בחדר כושר ולכן שיעבדו עם מכונות

מי שרוצה להתחזק חייב לעשות סקווט ודדליפט אבל אז הוא גם חייב ללמוד טכניקה מסובכת

הבעיה שקורס מאמני כושר הוא לא קורס למאמני כושר אלא קורס למאמני בריאות

כושר משיגים בעזרת סקווט !

thats so true

training courses only conern is to keep trainees 100% safe

unfortunetly noone ever gets anywhere by playing it safe

Sugarzaza
26-09-09, 15:11
האמת שבמכונות יש סיכוי לפציעה שהוא לא יותר קטן ממשקלים חופשיים. כמובן אין פה את הסיכון הטכני שמשקל ייפול עלייך (מה שלא קורה הרבה בכל מקרה), אבל מבחינת אופי העבודה, הלחץ הלא מאוזן על המפרקים, העובדה שמתחזקים פחות - יוצר אנשים שיותר נוטים לפציעות

dmiftah
26-09-09, 15:19
יש אנשים שאשכרה רשמתי להם סקוואט בתוכנית, אבל אחרי זה אומרים לי עזוב אותי זה מסובך מידיי תן לי משהו אחר
או כאלה שפשוט לא מצליחים לקלוט את הטכנקיה, וצריך לשבת איתם המון (המון!) זמן, זמן שבדר"כ גורם להם להתייאש

לא אמרתי שצריך להביא לכל אדם ישר סקוואט..
ואתה מאמן במכון?
לא חשבתי שהאנשים בקהילה פה הם מבוגרים באמת.. אבל לאמשנה..
קיצור נחזור לנושא
לא אמרתי שצריך להביא לכל אחד סקוואט... אבל להמ דווקא לג פרס? לא יותר פשוט להביא פשיטת ברך במכונה? משהו שלפחות יחזק קצת את הרצועות של הברך במקום להרוס את הברך..
ואם יש מתאמן ששואל את אחד המאמנים,שיסביר לו לעשות סקוואט,אז למה לא?
למה סתם רוב המאמנים בארץ מבלבלים תביצים שלנער בן 15 לא כדאי לעשות סקוואט ואין צורך..
דרך אגב,אשמח לדעת באיזה מכון אתה מאמן.. אם תוכל להגיד כמובן

Max90kg
26-09-09, 15:25
כל בנאדם בריא בלי מגבלויות צריך לעשות סקוואט ודד ליפט. בתור מאמן אתה אמור לתת למתאמן את התרגילים המורכבים אלה אם כן יש סיבה טובה שלא.
לנושא, מאמר מפגר וצריך לשרוף את מי שכתב אותו

sason
26-09-09, 16:06
ואתה מאמן במכון?
קיצור נחזור לנושא
לא אמרתי שצריך להביא לכל אחד סקוואט... אבל להמ דווקא לג פרס? לא יותר פשוט להביא פשיטת ברך במכונה? משהו שלפחות יחזק קצת את הרצועות של הברך במקום להרוס את הברך..ואם יש מתאמן ששואל את אחד המאמנים,שיסביר לו לעשות סקוואט,אז למה לא?
למה סתם רוב המאמנים בארץ מבלבלים תביצים שלנער בן 15 לא כדאי לעשות סקוואט ואין צורך..

אתה פולט שטויות בקצב יפה..
המשך כך.

toxicity
26-09-09, 16:11
ואתה מאמן במכון?
קיצור נחזור לנושא
לא אמרתי שצריך להביא לכל אחד סקוואט... אבל להמ דווקא לג פרס? לא יותר פשוט להביא פשיטת ברך במכונה? משהו שלפחות יחזק קצת את הרצועות של הברך במקום להרוס את הברך..
ואם יש מתאמן ששואל את אחד המאמנים,שיסביר לו לעשות סקוואט,אז למה לא?

יש גיוון כמובן שלא מביאים רק לג פרס, שאגב לא תרגיל רע בכלל
לא מבין דווקא מה הקשר בין זה שפשיטות ברכיים עדיפות, דבר מאוד הזוי להגיד
איפה בדיוק ראית מתאמן שעושה סקוואט ומבקש מהמדריך עזרה והוא לא עוזר? לא יצא לי עוד להתקל בזה
אל תכליל, רוב המדריכים אני לא מכיר, אני יודע שאני כן משתדל להכניס דדליפט סקוואט וכו'
אני מדריך במכון ברעות ובחשמונאים

ומקס, יש יותר מידיי סיבות לא להביא לכל אחד סקוואט ודדליפט. אחת פשוט מאוד כי אנשים מתעצלים, לא רוצים להתאמן יותר מידיי קשה, ולחנך אותם זה כבר לא בדיוק אפשרי יותר מידיי.
סיבה נוספת היא שפשוט זה טכניקות שלוקח זמן ללמד, ורוב האנשים מתעצלים ללמוד אותן.
באמת שלא חסר סיבות

Max90kg
26-09-09, 16:16
יש גיוון כמובן שלא מביאים רק לג פרס, שאגב לא תרגיל רע בכלל
לא מבין דווקא מה הקשר בין זה שפשיטות ברכיים עדיפות, דבר מאוד הזוי להגיד
איפה בדיוק ראית מתאמן שעושה סקוואט ומבקש מהמדריך עזרה והוא לא עוזר? לא יצא לי עוד להתקל בזה
אל תכליל, רוב המדריכים אני לא מכיר, אני יודע שאני כן משתדל להכניס דדליפט סקוואט וכו'
אני מדריך במכון ברעות ובחשמונאים

ומקס, יש יותר מידיי סיבות לא להביא לכל אחד סקוואט ודדליפט. אחת פשוט מאוד כי אנשים מתעצלים, לא רוצים להתאמן יותר מידיי קשה, ולחנך אותם זה כבר לא בדיוק אפשרי יותר מידיי.
סיבה נוספת היא שפשוט זה טכניקות שלוקח זמן ללמד, ורוב האנשים מתעצלים ללמוד אותן.
באמת שלא חסר סיבות
צודק. כשאתה מאמן במכון כושר אתה צריך לדעת עם מי אתה מתעסק ומה היא רמת הרצינות שלו. קצת ידע בפסיכולוגיה יעזור לך וגם אם תטעה ולא תתן לבנאדם סקוואט כי נראה לך שהוא עלוב, פטאתי וחלש הוא יתחיל לעשות סקוואט לבד כי הוא בטוח יתעניין ויקרא עוד. אני לא הייתי מאמן אבל אני מעריך שיהיה קשה למאמן לשכנע כל מתאמן חפיפניק ללמוד ולעשות סקוואט.

toxicity
26-09-09, 16:19
צודק. כשאתה מאמן במכון כושר אתה צריך לדעת עם מי אתה מתעסק ומה היא רמת הרצינות שלו. קצת ידע בפסיכולוגיה יעזור לך וגם אם תטעה ולא תתן לבנאדם סקוואט כי נראה לך שהוא עלוב, פטאתי וחלש הוא יתחיל לעשות סקוואט לבד כי הוא בטוח יתעניין ויקרא עוד. אני לא הייתי מאמן אבל אני מעריך שיהיה קשה למאמן לשכנע כל מתאמן חפיפניק ללמוד ולעשות סקוואט.

על סמך מה אתה אומר את זה? כמעט כל תוכנית אני משתדל לשלב סקוואט, רוב האנשים פשוט לא רוצים את זה
למה בדיוק נראה לך שכל אחד הולך ואחרי זה קורא דברים על סקוואט באינטרנט? זה שאתה עשית את זה לא אומר שכל אחד יעשה

Max90kg
26-09-09, 16:26
על סמך מה אתה אומר את זה? כמעט כל תוכנית אני משתדל לשלב סקוואט, רוב האנשים פשוט לא רוצים את זה
למה בדיוק נראה לך שכל אחד הולך ואחרי זה קורא דברים על סקוואט באינטרנט? זה שאתה עשית את זה לא אומר שכל אחד יעשה
ככה נראה לי כי אני אישית שכנעתי עשרות אנשים דרך האינטרנט לעשות סקוואט.

Yoggie
26-09-09, 16:30
אני עם טוקסיסיטי...
לא לכל מתאמן מתאים לתת סקוואטים ודד-ליפטים!
אתם חושבים שאתם מבינים גדולים כי אתם קצת יותר זמן בתחום אבל ראיתי לא מעט כמוכם שחושב שהוא יודע מה לעשות ובעצם עושה טעויות ועלול לגרום לפציעות. תפסיקו להיות יהירים ולחשוב שאתם המבינים הכי גדולים כי קראתם איזה מאמר וחצי באינטרנט ויש לכם טפט במחשב של מפתח גוף.

המאמר נכתב באתר שפונה לקהל הרחב, כזה שלוקח את החדר כושר כתחביב משני ולא כאורח חיים וגם אלו שלוקחים אותו ברצינות עדיין צריכים לפתח מיומנות וטכניקה על מנת לבצע את התרגילים באופן מושלם.
אם הייתי מאמן לא הייתי ממהר לתת אותו למתאמנים צעירים וחדשים בחדר כושר. הסיכוי לפציעה הוא גבוה מאוד למי שלא מיומן ושעוד לא פיתח את השרירים המייצבים כמו שצריך.

Max90kg
26-09-09, 16:33
אני עם טוקסיסיטי...
אתם חושבים שאתם מבינים גדולים כי אתם קצת יותר זמן בתחום אבל ראיתי לא מעט כמוכם שחושב שהוא יודע מה לעשות ובעצם עושה טעויות ועלול לגרום לפציעות. תפסיקו להיות יהירים ולחשוב שאתם המבינים הכי גדולים כי קראתם איזה מאמר וחצי באינטרנט ויש לכם טפט במחשב של מפתח גוף.

המאמר נכתב באתר שפונה לקהל הרחב, כזה שלוקח את החדר כושר כתחביב משני ולא כאורח חיים וגם אלו שלוקחים אותו ברצינות עדיין צריכים לפתח מיומנות וטכניקה על מנת לבצע את התרגילים באופן מושלם.
אם הייתי מאמן לא הייתי ממהר לתת אותו למתאמנים צעירים וחדשים בחדר כושר. הסיכוי לפציעה הוא גבוה מאוד למי שלא מיומן ושעוד לא פיתח את השרירים המייצבים כמו שצריך.
אני אישית ממש עצוב שהמאמן שלי לא נתן לי סקוואט כשעוד התחלתי להתאמן. התחלתי להרגיש את ההתקדמות רק כשהתחלתי לעשות את הסקוואט, וזה היה בערך שנה אחרי שהתחלתי להתאמן. אני שנה אחת התאמנתי ועמדתי במקום רק בגלל תוכניות האימונים ההזויות שהמאמנים כתבו עד שהגעתי לפה והתחלתי לקרוא ולהתעניין.

moo
26-09-09, 16:35
אני עם טוקסיסיטי...

נכון
כי חדר הכושר משלם לך מעט מדי כדי שתשקיע מאמץ ללמד וללוות מתאמנים עם התרגילים האלה.

לעומת זה אם היו משלמים לך ביד נדיבה לאמן ספורטאים אני מאמין שכן היית משלב את התרגילים האלה.

Sugarzaza
26-09-09, 16:37
אני עם טוקסיסיטי...

איזו דרך יותר טובה ומהירה 'לפתח את השרירים המייצבים כמו שצריך' מדד וסקוואט? חוץ מזה שאף אחד לא אומר לילד להרים 200 קילו. יש הדרגתיות וסקאלת התקדמות וזה מה שכל כך טוב בהרמת משקולות-אפשר להתאים לכל אחד בכל רמה וכל גיל

sason
26-09-09, 16:44
ככה נראה לי כי אני אישית שכנעתי עשרות אנשים דרך האינטרנט לעשות סקוואט.

אין חכם כבעל ניסיון..
אינטרנט זה דבר אחד, רוב האנשים שמגיעים לאינטרנט מתעניינים בנושא ורוצים ללמוד ולהתקדם מעבר לאותם אנשים שבאים למכון להעביר את הזמן.
כשתיהיה מדריך אתה תראה שזה לא קל לשכנע אנשים לעשות סקוואט ודדליפט, וכמה שלא תוציא את הנשמה בלהסביר שזה תרגילי בסיס זה לא יעזור לך, אז זה ששיכנעת אנשים באינטרנט זה דבר אחד.
כשתגיע "לשטח" תראה שהדברים פועלים אחרת.
ושוב המאמר הוא לקהל רחב יותר ילדים שבאים להעביר את הזמן, או זקנים.

Max90kg
26-09-09, 16:47
אין חכם כבעל ניסיון..
אינטרנט זה דבר אחד, רוב האנשים שמגיעים לאינטרנט מתעניינים בנושא ורוצים ללמוד ולהתקדם מעבר לאותם אנשים שבאים למכון להעביר את הזמן.
כשתיהיה מדריך אתה תראה שזה לא קל לשכנע אנשים לעשות סקוואט ודדליפט, וכמה שלא תוציא את הנשמה בלהסביר שזה תרגילי בסיס זה לא יעזור לך, אז זה ששיכנעת אנשים באינטרנט זה דבר אחד.
כשתגיע "לשטח" תראה שהדברים פועלים אחרת.
ושוב המאמר הוא לקהל רחב יותר ילדים שבאים להעביר את הזמן, או זקנים.
אם אני אהיה מאמן אני לא אתעסק בזה. אני אתן לאנשים סקוואט ודד ליפט ואם הם לא רוצים שלא יעשו הפסד שלהם.

Yoggie
26-09-09, 17:15
אני אישית ממש עצוב שהמאמן שלי לא נתן לי סקוואט כשעוד התחלתי להתאמן. התחלתי להרגיש את ההתקדמות רק כשהתחלתי לעשות את הסקוואט, וזה היה בערך שנה אחרי שהתחלתי להתאמן. אני שנה אחת התאמנתי ועמדתי במקום רק בגלל תוכניות האימונים ההזויות שהמאמנים כתבו עד שהגעתי לפה והתחלתי לקרוא ולהתעניין.

יכול להיות שאם המאמן שלך היה נותן לך ישר סקוואט לפני שבכלל חיזקת מייצבים היית מגיע למצב של פציעה חמורה.
אתה בהתלהבות של ילד מציע לשרוף את ד"ר איתי זיו אבל אתה מה שהוא שכח אתה עוד לא הספקת ללמוד. ולא לקחת בחשבון הרבה מאוד משתנים פיזיולוגיים ופתולוגיים שונים. ואני יכול להכנס פה לאלפי דוגמאות...

Sugarzaza, שלא תבין לא נכון. אני חושב שאלו אחלה תרגילים. אבל לא לכולם ולא למתאמן המתחיל. יש דברים שעושים לפני.

Yoggie
26-09-09, 17:16
אם אני אהיה מאמן אני לא אתעסק בזה. אני אתן לאנשים סקוואט ודד ליפט ואם הם לא רוצים שלא יעשו הפסד שלהם.

אז אתה בנאדם חסר אחריות שלא מעניין אותו הקהל הרחב. את איתי זיו כן מעניין, הוא כותב לעיתון ואתה לא. זה ההבדל.

Dark_Muse
26-09-09, 17:46
אז אתה בנאדם חסר אחריות שלא מעניין אותו הקהל הרחב. את איתי זיו כן מעניין, הוא כותב לעיתון ואתה לא. זה ההבדל.

אני די חלוק על זה...
אני חושב שמאמן טוב צריך לדעת למי לתת את התרגילים האלו. באמת שאנשים פה מסתכלים על עצמם ואומרים "וואו אני עושה סקוואטים וזה מדהים". לא לכולם יש את היכולת לעשות את התרגילים האלו בהתמדה כזאת, וגם לא כולם צריכים תוכניות שהמטרה שלהן זה להוסיף 120 קילו על המוט.

רוב האנשים בחדר כושר באים בכלל להוריד שומן ולעצב קצת את הגוף שזה לא דורש יותר מקצת מכונות וקצת משקולות עד משקלים של 80 קילו. אי אפשר כמאמן כללי שמסתובב בחדר כושר להדריך את כולם לעשות סקוואטים, במיוחד לא בחדרי כושר גדולים.
מאמן אישי לעומת זאת, יכול בהחלט לתת לכל המתאמנים שלו סקוואט בהדרכה אישית נכונה וצמודה, גם אם המטרות הן לא בהכרח לעלות במסה ובכוח. לנשים לדוגמא, סקוואט זה התרגיל האולטימטיבי.

אנדרוליזם
26-09-09, 17:54
יכול להיות שאם המאמן שלך היה נותן לך ישר סקוואט לפני שבכלל חיזקת מייצבים היית מגיע למצב של פציעה חמורה.
אתה בהתלהבות של ילד מציע לשרוף את ד"ר איתי זיו אבל אתה מה שהוא שכח אתה עוד לא הספקת ללמוד. ולא לקחת בחשבון הרבה מאוד משתנים פיזיולוגיים ופתולוגיים שונים. ואני יכול להכנס פה לאלפי דוגמאות...

Sugarzaza, שלא תבין לא נכון. אני חושב שאלו אחלה תרגילים. אבל לא לכולם ולא למתאמן המתחיל. יש דברים שעושים לפני.

אז בעצם מה שאתה אומר שצריך לשרוף את תוכנית הss.

WEST $ SIDE
26-09-09, 17:58
קודם כל זה ברור שהכותב אינו דובר שפה ריפטויאנית , לכן הוא פונה לחלק האחר של האוכלוסיה.
צריך לצאת מהבעוה הזאת שכל מי שבא לחדר כושר מחוייב בסקוואט , דדליפט , ניתן להגיע להישגים גם בלי לבצע את התרגלים האלה , ושאני מאומר הישגים אני מדבר על גדלים וכוח שיספק כל אחד שלא בא במטרה לשבור שיאים או להגיע לגדלים רציניים.

דבר שני , איך ניתן לפתח מיומנות אם אתה לא עושה את התרגיל ?
עדיף לעשות סקוואט ודדלפיט כמה שיותר מוקדם , אפילו עם מוט ריק או פלטה של 5 קילו בצד בשביל לעבוד על טכניקה.
עדיף מוקדם מאשר מאוחר גם כי יהיו לזה יתרונות וגם כי אחר כך זה מעפן לראות בחור גדול שעובד 10 קילו כל צד סקוואט כמו איזה קוקסינל.

נעל
26-09-09, 18:06
יוגי צודק..
ילד שחיף שרק הצטרף למכון עם גב של מקל לא יצליח בשום צורה לבצע דדליפט או סקוואט כמו שצריך, בסקוואט הוא יתנדנד ויתרכז בלייצב את המוט במקום בלבצע את התרגיל נכון, מה גם שהתרגיל יהיה לו קשה, השליטה שלו באגן חלשה מאוד וזה למה בדרך כלל ההמלצה היא למכונה ואם אתם מתעקשים אז סקוואט עם משקל גוף גם כן יהיה קשה למתאמן מתחיל.
הכוונה שלי היא לפחות נסיון של חודש אני לא מדבר על אך ורק מתאמנים של שנים+..
וכמובן שכל ילדי הריפטו ינסו לצאת נגדי.

WEST $ SIDE
26-09-09, 18:13
אני לא ילד ריפטו ואני יוצא נגדך.
איך תלמד לנהוג אם פשוט לא תתחיל לנהוג יום אחד בהדרכה צמודה?

אתה בחיים לא תבצע סקוואט טוב או דדלפיט טוב , או לחיצת חזה או כל דבר אחר אם לא תתחיל ללמוד טכניקה עם מוט ריק ולאט לאט תוסיף פלטות קטנות. קח כמה זמן אתה צריך לבסוף אתה תעלה במשקל ותבצע אותו בצורה מושלמת .

Max90kg
26-09-09, 18:15
יוגי צודק..
ילד שחיף שרק הצטרף למכון עם גב של מקל לא יצליח בשום צורה לבצע דדליפט או סקוואט כמו שצריך, בסקוואט הוא יתנדנד ויתרכז בלייצב את המוט במקום בלבצע את התרגיל נכון, מה גם שהתרגיל יהיה לו קשה, השליטה שלו באגן חלשה מאוד וזה למה בדרך כלל ההמלצה היא למכונה ואם אתם מתעקשים אז סקוואט עם משקל גוף גם כן יהיה קשה למתאמן מתחיל.
למה לצאת נגדך? אני מכבד את הדעה שלך ומסכים שאסור לתת למתאמן שרק נרשם לעשות סקוואט ודד ליפט. אבל לאחר בסיס של חודש-חודשיים באימונים עם מכשירים ומשקולות הוא יהיה מוכן לss.

Dark_Muse
26-09-09, 18:19
יוגי צודק..

זה לא קשור לשחיפיות אבל כן, זה תלוי בהרבה גורמים. יש למשל מלא ילדים שהיציבה שלהם לא טובה, אני לא הייתי שם מוט כבד למישהו שבקושי מצליח להחזיק את המוט על הגב כי כואב לו בכתפיים, בגלל שיש לו היפרקיפוזיס באזור הטורקלי.

ליקוי יציבה לרוב משתפרים כאשר עוסקים בפעילות, אז סקוואט זה משהו שיכול להכנס לתוכנית של אחד כזה כאשר באמת הוא יהיה יותר גמיש בחגורת הכתפיים למשל. אולי בגלל זה ממליצים לעשות תוכניות יותר כוללניות לפני שעוברים לסקוואט ודדליפט (שגם דורש גמישות באמסטרינגס), אבל לרוב האנשים לא תיהיה בעיה כזו בכל אופן ואין שום סיבה שלהם לא יתנו סקוואטים ודדליפט.

Fatboy
26-09-09, 18:28
what mainly bothers is the whole concept of "squats and deadlifts arent for begginers"

how are smith squats leg presses and extensions gonna help you towards squats when youre no longer a begginer?

what the fuck is gonna be the difference between a begginer whos never squatted and an intermidate whos never squatted? both of them will have no idea what the hell theyre doing

why not learn how to do something properly from day 1?

thers no logic behind it, the whole concept is retarded

נעל
26-09-09, 18:29
אני לא ילד ריפטו ואני יוצא נגדך.
איך תלמד לנהוג אם פשוט לא תתחיל לנהוג יום אחד בהדרכה צמודה?

אתה בחיים לא תבצע סקוואט טוב או דדלפיט טוב , או לחיצת חזה או כל דבר אחר אם לא תתחיל ללמוד טכניקה עם מוט ריק ולאט לאט תוסיף פלטות קטנות. קח כמה זמן אתה צריך לבסוף אתה תעלה במשקל ותבצע אותו בצורה מושלמת .

לא אמרתי לא להתחיל עם מוט ריק, רק אמרתי שלאחר כחודש.
למרות שהטכניקה הבסיסית בבנצ' הרבה יותר פשוטה ואם מישהו חזק מספיק הוא יכול להתחיל מהמוט גם כן.

למה לצאת נגדך? אני מכבד את הדעה שלך ומסכים שאסור לתת למתאמן שרק נרשם לעשות סקוואט ודד ליפט. אבל לאחר בסיס של חודש-חודשיים באימונים עם מכשירים ומשקולות הוא יהיה מוכן לss.

אני בספק שmoo חושב כמוך, אני יודע שזאת הדעה האישית שלך וזה יפה מאוד שאתה חושב ככה אבל דיברתי בכלליות לחובבי ריפטו.. אין ספק שאלו תרגילים שחייבים לבצע אם רוצים לגדול בצורה הטובה ביותר.

זה לא קשור לשחיפיות אבל כן, זה תלוי בהרבה גורמים. יש למשל מלא ילדים שהיציבה שלהם לא טובה, אני לא הייתי שם מוט כבד למישהו שבקושי מצליח להחזיק את המוט על הגב כי כואב לו בכתפיים, בגלל שיש לו היפרקיפוזיס באזור הטורקלי.

ליקוי יציבה לרוב משתפרים כאשר עוסקים בפעילות, אז סקוואט זה משהו שיכול להכנס לתוכנית של אחד כזה כאשר באמת הוא יהיה יותר גמיש בחגורת הכתפיים למשל. אולי בגלל זה ממליצים לעשות תוכניות יותר כוללניות לפני שעוברים לסקוואט ודדליפט (שגם דורש גמישות באמסטרינגס), אבל לרוב האנשים לא תיהיה בעיה כזו בכל אופן ואין שום סיבה שלהם לא יתנו סקוואטים ודדליפט.

גם בנאדם עם יציבה מושלמת עדיף שיתחיל ממשקל גוף רק להרגיל את עצמו, והבעיות שאתה מדבר עליהן יותר נפוצות אצל נערים.
לי אישית לא היה אפשרי לבצע סקוואט כי לא יכולתי להחזיק תכתפיים מאחורי העורף [חוסר גמישות ונתפס לי כל הזמן הכתףאחורית.]
אבל לאחר חתירות וכדומה יכולתי.
דדליפט עשיתי טעות והתחלתי ממוט [עם קצת משקל] ומה מסתבר? שהבחור שלא עבד על הגלוטאוס והמסטרינג בחיים יום אחרי זה לא יכל ללכת, אתה רוצה שמתאמן ירצה לחזור יום אחרי..
ויש מקרים מיוחדים נניח ויש לך אישה מבוגרת שמתאמנת, גם ברמה גבוה מקסימום תתן לה מכרעיים, אתה לא רוצה שהיא תעשה סקוואט מושלם, אבל יהיה לה פציעה כולשהי בגלל משהו שלא קשור למכון כושר, וכמובן את מי היא תאשים בד"כ? את המדריך שנתן לה תרגיל מסוכן.

לא יהיה הפסד גדול אם מישהו לא יתחיל מסקוואט ודדליפט כל תרגיל יביא לו התקדמות בהתחלה, אובדן של חודש~ זה לא קריטי למי שמתכנן להגיע גם לסקוואט של 150, מקס אני מצטער שעברת התעללות ע"י מדריך מטומטם, אבל לא כולם כמוהו, אצלי במכון הכלוב תפוס רוב הזמן.

toxicity
26-09-09, 18:46
אז בעצם מה שאתה אומר שצריך לשרוף את תוכנית הss.

הוא בעצם אומר שהכל תלוי בבנאדם ובמטרה שלו
לא כל אחד צריך ss
לא כל אחד רוצה וצריך לבצע דדליפט

אתם חייבים להסתכל יותר על הקהילה הכללית, ולא רק על אוכלוסיה מסויימת

ו moo, אפילו שהשכר של המדריכים נמוך, זה ממש שגוי להגיד שאם הוא היה גבוה יותר היו משלבים תרגילים מורכבים

השקעתי פעם יותר מחצי שעה על ללמד מישהו סקוואט בסמית', ובסופו של דבר הוא החליט שהוא מעדיף תרגיל אחר
תבין שזה לא כל כך פשוט כמו שאתה מתאר את זה

Sugarzaza
26-09-09, 18:48
what mainly bothers is the whole concept of "squats and deadlifts arent for begginers"

how are smith squats leg presses and extensions gonna help you towards squats when youre no longer a begginer?

What the fuck is gonna be the difference between a begginer whos never squatted and an intermidate whos never squatted? Both of them will have no idea what the hell theyre doing

why not learn how to do something properly from day 1?

Thers no logic behind it, the whole concept is retarded

תגובה טובה. אם כולם יודעים שאלו התרגילים שיש להם הכי הרבה לתת למתאמן, והם בכל מקרה דורשים עקומת למידה, לא עדיף להתחיל כמה שיותר מוקדם?

Sugarzaza
26-09-09, 18:49
'ללמד סקוואט בסמית'?...
אתה רציני?

toxicity
26-09-09, 18:52
'ללמד סקוואט בסמית'?...
אתה רציני?

כן, אני רציני
כנראה שאתה פשוט לא ראית באיזה צורה אנשים מבצעים אפילו תרגילים כאלה פשוטים

shikoLM
26-09-09, 18:55
כן, אני רציני
כנראה שאתה פשוט לא ראית באיזה צורה אנשים מבצעים אפילו תרגילים כאלה פשוטים

ברוב הגדול של המקרים זה לא קשור למתאמן אלא לרמת ההדרכה שהוא מקבל.

toxicity
26-09-09, 18:57

אל תתחצף
כי אתה סתם מנסה לעצבן
כל מה שניתן לעשות אני עושה בשבילו, אז מה בדיוק לבוא ביציאה כזאתי נותנת לך?

בכל אופן יש מתאמנים עם חוסר קורדינציה גדול מאוד ולא מצליחים אפילו בתנועות בסיסיות

shikoLM
26-09-09, 19:00
חוסר קורדינאציה זה פשוט עוד תירוץ לרמת הדרכה נמוכה.
אל תאשים את המתאמן תאשים את המוסד שהכשיר אותך.

toxicity
26-09-09, 19:01
עוזר מאוד כהרגלך
ממש פניני חוכמה

shikoLM
26-09-09, 19:07
אנשים מצפים לקבל בפורום פתרונות מהירים ומופשטים כשבמקרים מסויימים הסבר על רגל אחת הוא פשוט חסר תועלת.
בשביל להגיע לשם יש ספרות ענפה ופרקטיקה קצת יותר רצינית ממה שקיים במוסדות השונים.

toxicity
26-09-09, 19:13
כנראה יש לך משהו אישי כנגד מוסדות ההסמכה של המדריכים, אבל זה עדיין לא אומר שאתה יכול לזלזל בכל אחד
אל תנסה להעליב את האינטליגנציה שלי, ללמד אנשים תרגילים פשוטים אני מודע לאיך לעשות זאת
לזלזל ברמת היכולת שלי להעברת ידע נכון, זאת חוצפה
להעשיר את הידע מעבר לכך אני כבר עושה

יותר מידיי תגובות שלך לוקות בחוסר בתרבות הדיון, פשוט אנטיפט

Dark_Muse
26-09-09, 19:35
אנשים מצפים לקבל בפורום פתרונות מהירים ומופשטים כשבמקרים מסויימים הסבר על רגל אחת הוא פשוט חסר תועלת.
בשביל להגיע לשם יש ספרות ענפה ופרקטיקה קצת יותר רצינית ממה שקיים במוסדות השונים.

אתה מאמן בחדר כושר גדול? סתם מעניין אותי לדעת...
ללמד כל אחד לעשות סקוואט ברשת גדולה זה משהו שהוא בלתי אפשרי, במיוחד שמקציבים לך זמן לפגישות עבודה וכו'.
יש כאלו שיתפסו את התרגיל תוך אימון או שניים, ויש כאלו שיצטרכו זמן רב יותר.

נעל
26-09-09, 19:39

ניסיון כושל, לא קשה במיוחד להסביר כיצד לבצע תרגיל כשאתה יודע לבצע אותו בצורה נכונה, יש מתאמנים שקשה להם ליישם ידע שהם רואים, ואין מה שאתה יכול לעשות לגבי זה.
היציאה הזאת שחצנות לשמה..

Tapit
26-09-09, 20:21
קיצר כמה אתה מזיינים תשכל, בשביל להיות אתלט צריך לעשות סקוואט, לא תעשה סקוואט לא תהיה אתלט, אם אתה רוצה להיות גדול ומגושם שיהיה לך בכיף, עוד לא ראיתי בן אדם שעובד לא נכון ויותר חזק ממני גם אם הוא יותר גדול ממני.
אם רק מראה זה מה שמשנה לכם אז שיהיה לכם בכיף, אבל הדעה הזאת משתנה מהר מאוד אחרי שמתחילים להתקדם.

hypertrophy
26-09-09, 20:30

שיקו......איפה אתה מאמן?

shikoLM
26-09-09, 21:23
אתה מאמן בחדר כושר גדול? סתם מעניין אותי לדעת...
ללמד כל אחד לעשות סקוואט ברשת גדולה זה משהו שהוא בלתי אפשרי, במיוחד שמקציבים לך זמן לפגישות עבודה וכו'.
יש כאלו שיתפסו את התרגיל תוך אימון או שניים, ויש כאלו שיצטרכו זמן רב יותר.

עובד ועבדתי בכמה חדרי כושר לא קטנים.
הדבר בהחלט לא אפשרי בתנאים שציינת וזה קשור בצורה ישירה לרמת ההדרכה.
ללמד קבוצות יחסית גדולות ובמסגרת הגבלת זמן אפשרי בהחלט ועם תנועות מורכבות מהסקוואט וזה רק מדגיש את המרחק העצום בין מדריך חד"כ למאמני כוח (מושג שלא ממש קיים בארץ מלבד אולי מאמנים להרמת משקולות).

ניסיון כושל, לא קשה במיוחד להסביר כיצד לבצע תרגיל כשאתה יודע לבצע אותו בצורה נכונה, יש מתאמנים שקשה להם ליישם ידע שהם רואים, ואין מה שאתה יכול לעשות לגבי זה.
היציאה הזאת שחצנות לשמה..

כדאי שתפנים שהעובדה שמדריך שיודע איך לבצע תנועה מסויימת בצורה נכונה (וכשזה נוגע לתנועות מורכבות גם את זה רובם לא יודעים) ממש לא אומר שהוא יודע איך ללמד מתאמנים אחרים לבצע אותה.
פה בדיוק טמונה הבעיה והיא ההכשרה השטחית שמקבלים המדריכים, מדריך שינסה ללמד סקוואט על סמך הידע הטכני שהוא קיבל בקורס סביר מאוד להניח שהוא ייתקל באותם הבעיות המדוברות כשהוא עובד עם מתאמנים שקצת חורגים מהנורמה (לא שגם במקרים שהוא כן לימד מישהו בהצלחה סקוואט הוא יהיה ברמה טכנית גבוהה).

Dark_Muse
26-09-09, 22:43
בקורסים לא מלמדים לאמן כל כך... נותנים דגשים לבעיות נפוצות :-p