PDA

צפה בגרסא המלאה : התלבטות קשה בסוג האימון

Big Lou
03-10-09, 05:34
שלום לכולם.אני בן 18 אני מתאמן כבר תקופה של שנתיים וקצת. התאמתי הרבה ב-ab ולפני כמה חודשים עברתי ל-abc, שתי התוכניות היו אפקטביות ועליתי במסה ובמשקלי עבודה בצורה טובה מאוד (לפי דעתי).
עוד שבוע אני מתחיל לעבוד בעבודה שלא תאפשר לי להתאמן כמו פעם (6 פעמים בשבוע ששישי היה היום מנוחה.) הימים שאני כן אוכל להתאמן בהם שני רביעי ושבת. השאלה שלי היא על איזה תוכנית אתם ממליצים שאני עדיין אוכל לשמור על מסה ועל הכוח שלי כמה שאפשר.
חשבתי על fbw אבל זאת תוכנית שמצאתי שהיא לא ממש אפקטבית בשבילי (האימונים יוצאים לי מאוד ארוכים) המחשבה השניה שלי זה -h.i.t אבל אין לי שותף קבוע כך שזה בעיה.
תציעו רעיונות!
תודה רבה.

Dark_Muse
03-10-09, 07:50
מציע לך לקרוא קצת מאמרים. תגלה לדעת שלהתאמן 6 פעמים בשבוע אימוני כוח זה מיותר על גבול הטיפשות (לאדם שלא לוקח ממתקים).

מעבר לזה, בשלוש פעמים בשבוע אתה תוכל לבנות אימון שיתבסס על נפח נמוך ועצימות גבוהה, ככה שתוכל להתקדם במשקלי עבודה הרבה יותר. גם זה ללא צל של ספק ימשיך לקדם אותך מבחינה של מסת שריר.

eden.B.
03-10-09, 08:36
מציע לך לקרוא קצת מאמרים. תגלה לדעת שלהתאמן 6 פעמים בשבוע אימוני כוח זה מיותר על גבול הטיפשות (לאדם שלא לוקח ממתקים).

מעבר לזה, בשלוש פעמים בשבוע אתה תוכל לבנות אימון שיתבסס על נפח נמוך ועצימות גבוהה, ככה שתוכל להתקדם במשקלי עבודה הרבה יותר. גם זה ללא צל של ספק ימשיך לקדם אותך מבחינה של מסת שריר.

מה אתה אומר אני מכיר המון אנשים שמתאמנים כבד וחזק כשהם מתאמנים 6 פעמים בשבוע ואפילו מחלקים את התכנית שלהם כך שהם מאמנים כל פעם שריר אחר...
וד"א הם לא על "ממתקים" ועוד דבר אני גם מתפתח טוב מאימונים בנפח גדול (בינתיים 5 פעמיים בשבוע) והעצימות בהתאם ויש לי משקלים יפים למרות הנפח.

Dark_Muse
03-10-09, 09:25
אני שמח שאתה מכיר, זה עדין מטופש לעשות.

נעל
03-10-09, 12:00
מה אתה אומר אני מכיר המון אנשים שמתאמנים כבד וחזק כשהם מתאמנים 6 פעמים בשבוע ואפילו מחלקים את התכנית שלהם כך שהם מאמנים כל פעם שריר אחר...
וד"א הם לא על "ממתקים" ועוד דבר אני גם מתפתח טוב מאימונים בנפח גדול (בינתיים 5 פעמיים בשבוע) והעצימות בהתאם ויש לי משקלים יפים למרות הנפח.

יש הבדל בין abcdef לבין abcabc כל שבוע.
יש הבדל בין גירויי לשריר פעמיים בשבוע לפעם בשבוע.
Abc מעל 5 פעמים זאת אכן טיפשות.

Big Lou
03-10-09, 14:33
שמע אני מציא לך לקורא מאמרים ולהבין שפיתוח גוף אין שחור ולבן ואתה לא יכול לבוא לי ולהגיד לי שמה שאני עושה מיותר עם רואה גם גדילה וגם עלייה במשקלי עובד אז נראה לי שזה עובד. abc שש פעמים בשבוע זה יכול הרבה למתאמן מתחיל אבל עם אתה משלב את זה עם תזונה נכונה ואני מכיר את היכולת התאוששות ואת הגוף שלי אז מה הבעיה פה? כמו שיש מתאמנים וותיקים שעושים fbw כול אחד ומה שטוב לו..

נעל
03-10-09, 17:12
שמע אני מציא לך לקורא מאמרים ולהבין שפיתוח גוף אין שחור ולבן ואתה לא יכול לבוא לי ולהגיד לי שמה שאני עושה מיותר עם רואה גם גדילה וגם עלייה במשקלי עובד אז נראה לי שזה עובד. Abc שש פעמים בשבוע זה יכול הרבה למתאמן מתחיל אבל עם אתה משלב את זה עם תזונה נכונה ואני מכיר את היכולת התאוששות ואת הגוף שלי אז מה הבעיה פה? כמו שיש מתאמנים וותיקים שעושים fbw כול אחד ומה שטוב לו..

בסופו של דבר תגיע הפציעה, אלא אם כן אתה מתאמן כמו כוסית ואז אפשר גם כל יום אותו שריר בלי להיפצע, או אם אתה צורך ממתקים.
אני מדבר מנסיון שלי ומנסיון של אחרים, לא עושים abc ל6 פעמים בשבוע ובשום מקום לא תומכים בכזאת תוכנית, אבל שיבשום לך.
ותזכור שהשריר גדל במנוחה.

moo
03-10-09, 17:20

אז אתה מכיר הרבה אינטלגנטים
מאיפה אתה מהטכניון ? מכון וייצמן ? נאס"א ?

eden.B.
03-10-09, 23:55
אני שמח שאתה מכיר, זה עדין מטופש לעשות.

גבר, אתה לא יכול להגיד למישהו שמה שהוא עושה מטופש כל עוד זה עובד עליו ועובד עליו טוב, אני לא בא להגיד שזו הדרך להתאמן וגם אתה אל תשלול דברים.

eden.B.
03-10-09, 23:57
אז אתה מכיר הרבה אינטלגנטים
מאיפה אתה מהטכניון ? מכון וייצמן ? נאס"א ?

אני מנאס"א, לך לעשות אימון של מארק ריפטאו תעלה במשקלים אבל לא תפתח גרם של שריר

Big Lou
04-10-09, 01:31
בסופו של דבר תגיע הפציעה, אלא אם כן אתה מתאמן כמו כוסית ואז אפשר גם כל יום אותו שריר בלי להיפצע, או אם אתה צורך ממתקים.
אני מדבר מנסיון שלי ומנסיון של אחרים, לא עושים abc ל6 פעמים בשבוע ובשום מקום לא תומכים בכזאת תוכנית, אבל שיבשום לך.
ותזכור שהשריר גדל במנוחה.

אתה שומע איך שאתה מדבר? עם לדוגמא אני מאמן חזה בשבת יש לו עד שלישי לנוח שזה יוצא מצוין מבחנית התאוששות (אני מדבר לגבי, אצל כול אדם זה משתנה) אני לא מבין מה הקטע שלך עם "הממתקים" אצל כול בן אדם ההתאוששות שונה וגם אנשים שהם לא על "ממתקים" יכולים לגדול -abc אני לא מבין את הרתיעה שלך מזה -abc זה לא בשמיים, וזה לא שאני מתאמן מאתמול,עברתי תקופה שלמדתי להכיר את הגוף שלי, ואני עדיין לומד. האימון שלי מתבסס על הידע שלי ועל הנסיון שלי- זה אומר שבשבילי זה נכון אבל יש סיכוי שלך זה יהיה חרא.
בקשר לאיך שאני מתאמן אני דוחף את עצמי הכי חזק שאני יכול באימונים ונותן הכול כי באמת שהאימונים האלה זה חלק ענק מהחיים שלי, אז אני רוצה להאמין שאני לא מתאמן כמו כוסית.

moo
04-10-09, 01:36
אני מנאס"א, לך לעשות אימון של מארק ריפטאו תעלה במשקלים אבל לא תפתח גרם של שריר

מצטער על ההתפרצות,
תשמע גם אם אתה נמשך לתחום הbb אין סיבה לעבור את ה5 אימונים כיוון שאתה צריך להתאושש

אתה יכול לבחור תוכנית fbw 3 אימונים בשבוע
או ab 4 אימונים
או abc 5 אימונים

אני ממליץ fbw 3 פעמים, תוכנית כמו ss

Big Lou
04-10-09, 01:37
ועוד משהו בקשר לפציעה שאמת שבטח תבוא עוד מעט- המאמן שלי מתאמן כבר יותר מ-10 שנים והוא גם עושה ליפעמים abcd ולא ניפצע פעם אחת.
חבר שלי מתאמן ב-ab שנה וחצי בערך והוא כבר הספיק לקבל דלקת בכתף.
שורה תחתונה: בפיתוח גוף אין נכון ולא נכון יש ניסוי וטעייה ואצל כול אחד זה שונה (אלא עם אתה רוצה להתחכם ולתת מכירים מוגמזים כמו נגיד: מתאמן מתחיל שנותן 5 (ואפילו יותר) תרגילים ליד קדימית באימון- וכולנו פה יודעים שלא חסרים כאלה

Big Lou
04-10-09, 01:39
מצטער על ההתפרצות,
תשמע גם אם אתה נמשך לתחום הbb אין סיבה לעבור את ה5 אימונים כיוון שאתה צריך להתאושש

אתה יכול לבחור תוכנית fbw 3 אימונים בשבוע
או ab 4 אימונים
או abc 5 אימונים

אני ממליץ fbw 3 פעמים, תוכנית כמו ss

תודה על ההמלצה אבל יש לי רק 3 ימים בהם אני יכול להתאמן ככה ש-abc לא ממש אופציה ו-ab קצת בעיה כי זה רק aba (והפוך) בשבוע.
חשבתי אולי אני אעשה ab ועוד אימון של אחד fbw בשבוע.
מה דעתכם?

moo
04-10-09, 02:28
תודה על ההמלצה אבל יש לי רק 3 ימים בהם אני יכול להתאמן ככה ש-abc לא ממש אופציה ו-ab קצת בעיה כי זה רק aba (והפוך) בשבוע.
חשבתי אולי אני אעשה ab ועוד אימון של אחד fbw בשבוע.
מה דעתכם?

תעשה כבר fbw

Scylla
04-10-09, 06:00
תעשה כבר fbw

ממליץ גם. אם תעשה fbw בנפח הנכון ובתרגילים הנכונים הוא לא יקח יותר מדי זמן.
כמו כן ניתן לעשות a1+a2 / a1+a2+a3 וככה לתת דגש על חלקים מסויימים או להחליט שעובדים אימון אחד על קדמית ואחד על אחורית וכו' וכך לצמצם נפח או לתת דגש איפה שצריך.

Big Lou
05-10-09, 03:56
ממליץ גם. אם תעשה fbw בנפח הנכון ובתרגילים הנכונים הוא לא יקח יותר מדי זמן.
כמו כן ניתן לעשות a1+a2 / a1+a2+a3 וככה לתת דגש על חלקים מסויימים או להחליט שעובדים אימון אחד על קדמית ואחד על אחורית וכו' וכך לצמצם נפח או לתת דגש איפה שצריך.

אוקי אז עם הבנתי אותך אתה מתכון שאני אעשה 3 פעמים בשבוע fbw וכל אימון אני אשנה קצת כדי לתת דגש לאיפה אני חושב שצריך?

נעל
05-10-09, 19:01
אתה שומע איך שאתה מדבר? עם לדוגמא אני מאמן חזה בשבת יש לו עד שלישי לנוח שזה יוצא מצוין מבחנית התאוששות (אני מדבר לגבי, אצל כול אדם זה משתנה) אני לא מבין מה הקטע שלך עם "הממתקים" אצל כול בן אדם ההתאוששות שונה וגם אנשים שהם לא על "ממתקים" יכולים לגדול -abc אני לא מבין את הרתיעה שלך מזה -abc זה לא בשמיים, וזה לא שאני מתאמן מאתמול,עברתי תקופה שלמדתי להכיר את הגוף שלי, ואני עדיין לומד. האימון שלי מתבסס על הידע שלי ועל הנסיון שלי- זה אומר שבשבילי זה נכון אבל יש סיכוי שלך זה יהיה חרא.
בקשר לאיך שאני מתאמן אני דוחף את עצמי הכי חזק שאני יכול באימונים ונותן הכול כי באמת שהאימונים האלה זה חלק ענק מהחיים שלי, אז אני רוצה להאמין שאני לא מתאמן כמו כוסית.

אתה כנראה שלא יודע לקרוא, לא באתי כנגד abc,באתי כנגד abc 6 פעמים בשבוע.
ולא רק זה, אלא התוכנית שלי עצמה היא abc 5 פעמים בשבוע.
ושוב, לא באתי כנגד ab, ולא באתי כנגד abcd [שזה 4פעמים] ודווקא AB 4 פעמים בשבוע עובד על כל שריר פעמיים בעוד ABCD מאפשר לשריר לנוח שבוע, ככה שבעיקרון פציעה יכולה לקרוא בשני הדברים או מיותר מדי אימון בשבוע על השריר, או מיותר מדי סטים באימון אחד[לדוגמא 15 סטים לחזה ABCD].
הכוונה שלי הייתה נגד abc 6 פעמים ולא שום דבר אחר, יש הבדל אם תתאמן 6 פעמים בשבוע abcdef כל פעם שריר אחר לבין אם תתאמן abcabcx abcabcx.
אם אתה עושה abc נכון 5 פעמים בשבוע, האימון החמישי אמור להיות כזה שאתה בקושי מצליח לסיים אותו, ואתה עוד רוצה להוסיף.. ולכן אני אומר שאתה כנראה לא מתאמן חזק מספיק כי אם היית מעלה עצימות היה עדיף מאשר להוסיף נפח או תדירות לתוכנית.