PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה| מאסה וחיטוב.

vitali02
04-10-09, 21:50
אני דיי חדש בפיתוח גוך אני בתקופת מסה כרגע אני יתחיל מסוף סוכות רציני. ואז אני רוצה לעשות חיטוב לקראת החופש הגדול.
יש איזה 5-6 חודשים עד לחיטוב, הבעיה היא שב5 חודשים האלו להיות במאסה זה הרבה זמן אני יהפוך לסתם שמן.
אז מה לעשות? אולי חיטוב באמצע? איך זה הולך?

אנדרוליזם
04-10-09, 21:52
חחח, אחי אין דבר כזה "להפול לסתם שמן" בפיתוח גוף.
אם אתה עובד *חזק*, ולא אוכל כל היום שוקלודים, אתה רק תגדל ולא תעלה ל 90% שומן.

vitali02
04-10-09, 21:59
בכל זאת טחינה של 5 חודשים הרבה אוכל

xpl1
04-10-09, 22:16
לא צריך לאכול כמו חנזיר גם כשאתה לא רעב.

צריך לאכול אוכל טוב בצורה מאוזנת ולחלק את זה למשך היום בצורה נכונה, זה הכל.
אם תתחיל תקופת מסה עם פלוס קלורי של לדוגמא 300-500 קלוריות מעל התחזוקה שלך, אתה לא תהיה שמן, העיקר לאכול טוב, לקרוע תתחת במכון ולנוח מספיק.

vitali02
04-10-09, 22:18
טוב תודה.
יש לי עוד שאלה אם אני מסיים לאכול את כמות הקלוריות שאני צריך עד הערב אני יכול לא לאכול ארוחת ערב?

propush
05-10-09, 12:40
אני דיי חדש בפיתוח גוך אני בתקופת מסה כרגע אני יתחיל מסוף סוכות רציני. ואז אני רוצה לעשות חיטוב לקראת החופש הגדול.
יש איזה 5-6 חודשים עד לחיטוב, הבעיה היא שב5 חודשים האלו להיות במאסה זה הרבה זמן אני יהפוך לסתם שמן.
אז מה לעשות? אולי חיטוב באמצע? איך זה הולך?

ממש לא.

במאסה כזו, אפילו אם אתה דיי "מפציץ" אתה לא תעלה יותר מ4 אחוז שומן. אם אתה על אחוז נורמלי (10-14) אז אפילו כשתסיים אם יקראו לך "מלא" זה יהיה מעליב. אין צורך בחיטוב באמצע, אתה תראה פחות רזה ברור, אבל ממש לא שמן.

propush
05-10-09, 12:42
טוב תודה.
יש לי עוד שאלה אם אני מסיים לאכול את כמות הקלוריות שאני צריך עד הערב אני יכול לא לאכול ארוחת ערב?

אם אתה עובר את הערכים שלך אז יש לך יותר סיכוי לצבור שומן, ולכן תוודא ש"נשארות" לך קלוריות לערב.

חוץ מזה שתדע שכל חודש אתה תאלץ להגדיל את התפריט או שתתקע (וזה כואב, תאמין לי!). זה כמובן לא יגורם לך לצבור יותר שומן מהרגיל.

vitali02
05-10-09, 12:50
אם אתה עובר את הערכים שלך אז יש לך יותר סיכוי לצבור שומן, ולכן תוודא ש"נשארות" לך קלוריות לערב.

חוץ מזה שתדע שכל חודש אתה תאלץ להגדיל את התפריט או שתתקע (וזה כואב, תאמין לי!). זה כמובן לא יגורם לך לצבור יותר שומן מהרגיל.

לא, תראה אני אוכל את הארחים עד הערב אולי בערב איזה יוגורט או משהו וזהו אני לא צריך לאכול יותר ואני לא רוצה אני יכול לא לאכול יותר? או שזה צריך להיות מחולק הארוחות?

xpl1
05-10-09, 13:08
אם אתה לא רעב או שיש לך כל סיבה אחרת לא לאכול אחרי הערב ואכלת פחות או יותר x קלוריות שאתה צריך עד אז, זה סבבה.

בכל מקרה אם ככה נוח לך תעשה את זה, במקסימום של המקסימום אתה במסה, גם אם תיהיה רעב אחרי הערב תאכל עוד משהו.. לא יקרה כלום

propush
06-10-09, 12:51
לא, תראה אני אוכל את הארחים עד הערב אולי בערב איזה יוגורט או משהו וזהו אני לא צריך לאכול יותר ואני לא רוצה אני יכול לא לאכול יותר? או שזה צריך להיות מחולק הארוחות?

פשוט אחי שמה שאתה אוכל בערב יהיה חלק מהערכים. תאכל מה שיש לך בערכים רק תסדר אותם בצורה טובה לאורך היום (בהנחה שאתה רוצה להקפיד על תזמונים יש כאלה שאומרים שזה לא משנה)

!Demon!
06-10-09, 13:12
תעשה מסה נקיה , כלומר עלייה מינימלית בשומן ואז חיטוב קצר
או
מסה טובה וחיטוב טוב לפי הצורך
להפסיק ולהתחיל באמצע סתם יפגע בשני המטרות

ניר ורון
06-10-09, 13:50
תשמע אי אפשר לעשות חיטוב בעמצה מסה

חיטוב זה גם לא חודש זה חודשים(+ -) וזה סתם ידפוק לך את המסה

כדאי לך מסה נקיה בכדי לא לעלות לאחוזי שומן גבוהים אחרי ה5 חודשים

ד"א כמה אחחוזים אתה עכשיו?

vitali02
06-10-09, 14:02
בערך 13-14%
ועלייה נקייה מה זה אומר? לאכול 500 מעל הbmr וזהו?

ניר ורון
06-10-09, 14:55
לא.
פשוט יש מסה נקיה ומסה מלוכלכת

מסה מלוכלת

אפשר להכניס כול מיני דברים בעלי ערך קלורי גבוה שמינסתם יהיו עתירים בשומן וככה עולים

באחוז יותר מהר

ומסה נקיה היא עד 25גרם שומן להכנסה יומית

אם אני לא טועה

Daniel R
06-10-09, 15:04
לא.

מסה מלוכלת

אפשר להכניס כול מיני דברים בעלי ערך קלורי גבוה שמינסתם יהיו עתירים בשומן וככה עולים

באחוז יותר מהר

אם אני לא טועה

מה אתה מבלבל את המוח?
מה אתה חושב שאם תאכל אורז בשווי 10 אלף קלוריות והbmr שלך 1700 נגיד אז זה מאסה נקייה ?
הכול תלוי במאזן הקלורי , ב+ הקלורי..
דברים עתירי קלוריות ולא עתירי קלוריות זה כבר משהו אחר.

!Demon!
06-10-09, 15:10
לא.

מסה מלוכלת

באחוז יותר מהר

אם אני לא טועה

טעות ...
זה שאתה אוכל הרבה שומן , לא אומר שתעלה בשומן בגוף

נעל
06-10-09, 15:15
אין דבר כזה מאסה נקייה, זה לכוסיות.
תאכל ותאכל הרבה.

!Demon!
06-10-09, 15:31
תאכל ותאכל הרבה.

מה הקשר כוסיות?
אני עולה נקי , ואני רחוק מלהיות כוסית או שחיף

vitali02
06-10-09, 20:59
יש לי שאלה.. עכשיו בשבוע של סוכות לא יוצא לי לאכול בכלל ואני אוכל פחות ממה שאני צריך בהרבה. כל זה ימשך למשך שבוע יקרה לי משהו.? יתחיל להתפרק השריר? או שזה לא נורא שבוע

nani
06-10-09, 21:16
טעות ...
זה שאתה אוכל הרבה שומן , לא אומר שתעלה בשומן בגוף

+1

תאכל ותאכל הרבה.

אז אתה מאלה שמסימים מאסה על 22% שומן וכרס מכובדת......
אם אתה מחשב את ההוצאת קלוריות שלך ביום כמו שצריך. 500~ זה מספיק...

nani
06-10-09, 21:17
יש לי שאלה.. עכשיו בשבוע של סוכות לא יוצא לי לאכול בכלל ואני אוכל פחות ממה שאני צריך בהרבה. כל זה ימשך למשך שבוע יקרה לי משהו.? יתחיל להתפרק השריר? או שזה לא נורא שבוע

למה שלא יצא לך לאכול..!@#!@#?!
אוכלים כי צריך :)

תנסה להישאר על הנטרלי לפחות .. ושריר לא יתפרק תוך יום.

vitali02
06-10-09, 21:21
למה שלא יצא לך לאכול..!@#!@#?!
אוכלים כי צריך :)

תנסה להישאר על הנטרלי לפחות .. ושריר לא יתפרק תוך יום.

סבבה אבל שואל בכללי אם אני אוכל פחות ממה שאני צריך במשך שבוע מה יקרה?

אנדרוליזם
06-10-09, 21:24
+1

זה לא מספיק להתקמדות מהירה.
אני רוצה לראות מישהו שיעלה בצורה משמעותית במשקלי עבודה (דדליפט/סקוואט/בנץ' פרס/מיטרי פרס) עם 500 קלוריות מעל התחזוקה.

אנדרוליזם
06-10-09, 21:25
סבבה אבל שואל בכללי אם אני אוכל פחות ממה שאני צריך במשך שבוע מה יקרה?

זה מה שעושים למטרת חיטוב.
פחות מההוצאה הקלורית שלך, אתה יורד במשקל. אם זה שריר או שומן, תלוי.

vitali02
06-10-09, 21:29
אני רוצה לראות מישהו שיעלה בצורה משמעותית במשקלי עבודה (דדליפט/סקוואט/בנץ' פרס/מיטרי פרס) עם 500 קלוריות מעל התחזוקה.

רגע, אז אי אפשר להתקדם משמעותית עם 500 מעל התחזוקה? זאת אומרת שאני אצטרך לעשות מלוכלת בשביל שתיהיה התקדמות במשקלי העבודה?

אנדרוליזם
06-10-09, 22:38
רגע, אז אי אפשר להתקדם משמעותית עם 500 מעל התחזוקה? זאת אומרת שאני אצטרך לעשות מלוכלת בשביל שתיהיה התקדמות במשקלי העבודה?

זה תלוי בהרבה גורמים.
לא תמיד צריכים לאכול 10k קלוריות ביום.
זה גם תלוי ברמת המתאמן (מתחיל/מתקדם/מקצוען)

וגם אם אתה במסה של 2000 קלוריות מעל ההוצאה הקלוריות, אתה לא תעלה הרבה בשומן.
אני כבר שנה במסה (מאז החיטוב האחרון), אני אוכל מינימום 2000 קלוריות מעל, ואחוזי השומן לא עולים מהר.
כמובן שחשוב להתמיד להעלות את משקלי העבודה.

vitali02
06-10-09, 22:54
זה תלוי בהרבה גורמים.
לא תמיד צריכים לאכול 10k קלוריות ביום.
זה גם תלוי ברמת המתאמן (מתחיל/מתקדם/מקצוען)

וגם אם אתה במסה של 2000 קלוריות מעל ההוצאה הקלוריות, אתה לא תעלה הרבה בשומן.
אני כבר שנה במסה (מאז החיטוב האחרון), אני אוכל מינימום 2000 קלוריות מעל, ואחוזי השומן לא עולים מהר.
כמובן שחשוב להתמיד להעלות את משקלי העבודה.

סבבה, תודה על העזרה של כולם!

!Demon!
06-10-09, 23:40

מה הקשר משקלי עבודה?
למה אם אני על נייטרלי אני לא יתקדם במשקלי עבודה?

נעל
07-10-09, 01:01
+1

זה היה בציניות נוסך ss שחייבים לאכול וכמה שיותר, שאני די למען האמת תומך בזה, אכלתי 1000-1500 מעל התחזוקה, עליתי 20 קילו ו5% שומן [~4 קילו] וקצת נוזלים, יחסית נקי בשנה האחרונה.

Tapit
07-10-09, 05:13
מה הקשר משקלי עבודה?
כמעט ולא.
בכל מקרה אין דבר כזה מאסה נקיה, לא תאכל הרבה לא תתקדם, +500 קלוריות זה חרטא וכמות נמוכה של שומן זה חרטא.
בהצלחה :]

!Demon!
07-10-09, 09:10
כמעט ולא.
בכל מקרה אין דבר כזה מאסה נקיה, לא תאכל הרבה לא תתקדם, +500 קלוריות זה חרטא וכמות נמוכה של שומן זה חרטא.
בהצלחה :]

אה נכון לא מתקדמים אז כל החברה באולימפידה ששוקלים 56 קילו ומרימים פי 2 ממשקל הגוף שלהם נולדו עם זה?
או היו 100 קילו בעבר ואז הורידו משקל?
אתה יודע מה זה כוח ואיך משיגים אותו?זה גיוס יחידות מוטוריות , ממש לא חייב מסה בשביל זה ובכלל להיות במאזן חיובי...מסה גם תעלה תכוח כן אבל זאת לא הדרך היחידה..

אין דבר כזה מסה נקיה?
אתה רואה תתמונה שלי בצד?או יותר טוב תחפש אשכולות שלי תיראה שם תחיטוב , אני על 12%-11% במסה ואני עולה משקל והיקפים אני על 93 קילו עכשיו כמעט אותו אחוז שומן ואני לא איזה פריק גנטי , אבל לא אין דבר כה נקי...

אנדרוליזם
07-10-09, 15:02
מה הקשר משקלי עבודה?

לא תתקדם כמו בנאדם שאוכל כמות יפה של קלוריות ולא 500 קלוריות מעל התחזוקה היומית.
גם בנאדם שלא מתאמן בכלל יעלה במשקלים, מן הסתם עם השנים השריר הולך וגדל גם בלי אימונים.

Tapit
07-10-09, 15:07
אה נכון לא מתקדמים אז כל החברה באולימפידה ששוקלים 56 קילו ומרימים פי 2 ממשקל הגוף שלהם נולדו עם זה?
או היו 100 קילו בעבר ואז הורידו משקל?
אתה יודע מה זה כוח ואיך משיגים אותו?זה גיוס יחידות מוטוריות , ממש לא חייב מסה בשביל זה ובכלל להיות במאזן חיובי...מסה גם תעלה תכוח כן אבל זאת לא הדרך היחידה..

אין דבר כזה מסה נקיה?
אתה רואה תתמונה שלי בצד?או יותר טוב תחפש אשכולות שלי תיראה שם תחיטוב , אני על 12%-11% במסה ואני עולה משקל והיקפים אני על 93 קילו עכשיו כמעט אותו אחוז שומן ואני לא איזה פריק גנטי , אבל לא אין דבר כה נקי...
חברה באולימפיאה משפרים טכניקה, קלין אנד ג'רק זה לא כפיפות מרפקים, וגם ככה הם בקושי מעלים במשקל, ואל תשכח שהם באים לקטגוריה שלהם על מינימום שומו ונוזלים ומקסימום שריר שבד"כ יש להם תמיד עוד שריר לדחוף בקטגוריה שלהם.
אתה רוצה לנסות לעלות משקלי עבודה בנייטרלי? תנסה, שיפור במערכת העצבים לא יאפשר לך להיות אפילו קרוב ללהעלות משקל כל אימון.

אם אתה ככה אז אתה כן פריק גנטי, או שאתה מבזבז את הזמן שלך.
כמה זמן אתה מתאמן?

!Demon!
07-10-09, 15:20
חברה באולימפיאה משפרים טכניקה, קלין אנד ג'רק זה לא כפיפות מרפקים, וגם ככה הם בקושי מעלים במשקל, ואל תשכח שהם באים לקטגוריה שלהם על מינימום שומו ונוזלים ומקסימום שריר שבד"כ יש להם תמיד עוד שריר לדחוף בקטגוריה שלהם.
אתה רוצה לנסות לעלות משקלי עבודה בנייטרלי? תנסה, שיפור במערכת העצבים לא יאפשר לך להיות אפילו קרוב ללהעלות משקל כל אימון.

אם אתה ככה אז אתה כן פריק גנטי, או שאתה מבזבז את הזמן שלך.
כמה זמן אתה מתאמן?

שיפו מערכת עצבים זה מה שמביא לשיפור בכוח(בלי להתייחס לזה שעלייה במסת שריר גם מעלה כוח)
עובדה שהם באותו משקל גוף משתפרים במשקלים , ומה תגיד על בחורות שדקיקות ומרימות משקלים מכובדים?
קיצר זה אפשרי כמובן בחיובי צעלה יותר כי תה עולה גם במסת שריר
עזוב אותי בצד אני סתם הבאתי דוגמא יש עוד מלא אנשים כמוני שעולים נקי ואתה טועה כשאתה אומר שאי אפשר לעלות נקי ...

Tapit
07-10-09, 15:35
שיפו מערכת עצבים זה מה שמביא לשיפור בכוח(בלי להתייחס לזה שעלייה במסת שריר גם מעלה כוח)
עובדה שהם באותו משקל גוף משתפרים במשקלים , ומה תגיד על בחורות שדקיקות ומרימות משקלים מכובדים?
קיצר זה אפשרי כמובן בחיובי צעלה יותר כי תה עולה גם במסת שריר
עזוב אותי בצד אני סתם הבאתי דוגמא יש עוד מלא אנשים כמוני שעולים נקי ואתה טועה כשאתה אומר שאי אפשר לעלות נקי ...
הסברתי לך, בהנפות ודחיקות אולימפיות אתה יכול להשתפר המון מלשפר טכניקה ולא לעלות בכלל במאסה.

!Demon!
07-10-09, 15:51
http://www.youtube.com/watch?v=XkK9-mnDAy4
http://www.youtube.com/watch?v=3Y8yKSJbpFI&feature=related

גם הבחורים האלה מרימים משקלים כאלה משיפור טכניקה בסקוואט נכון?

http://www.youtube.com/watch?v=Zyv2T8nnMd8&NR=1
או הבחורה הזאת שיפרה טכניקה בגלל זה היא מרימה יותר מ95% מהפורום הזה ושוקלת הרבה פחות

Tapit
07-10-09, 17:17
http://www.youtube.com/watch?v=xkk9-mnday4
http://www.youtube.com/watch?v=3y8yksjbpfi&feature=related

גם הבחורים האלה מרימים משקלים כאלה משיפור טכניקה בסקוואט נכון?

http://www.youtube.com/watch?v=zyv2t8nnmd8&nr=1
או הבחורה הזאת שיפרה טכניקה בגלל זה היא מרימה יותר מ95% מהפורום הזה ושוקלת הרבה פחות
שוב, לא אמרתי שמשיפור עצבי לא עולים במשקלים, אמרתי שעולים לאט מאוד.
אל תשכח שהאנשים האלה הם לא סתם שחיפים במשקל 70 קילו, הם על אחוז שומן מאוד נמוך והם נמוכים, יש להם מאסת שריר מכובדת.

!Demon!
07-10-09, 18:59
שוב, לא אמרתי שמשיפור עצבי לא עולים במשקלים, אמרתי שעולים לאט מאוד.
אל תשכח שהאנשים האלה הם לא סתם שחיפים במשקל 70 קילו, הם על אחוז שומן מאוד נמוך והם נמוכים, יש להם מאסת שריר מכובדת.

אתה רשמת שכמעט ולא עולים וזה לא נכון
רשמת אין דבר כזה מסה ניה ואם אוכלים מעל התחזורה 500 לוריות לא עולים מסת שריר כמעט וזה גם לא נכון
באת אין לי כוח להמשיך להתווכח אתה רוצה תוכל גם 2000 לוריות מעל התחזוה תעשה חיטוב חצי שנה , אבל אתה לא יכול להגיד שאי אפשר אחרת כי אפשר ואם ני מצליח אני בטוח שיש עוד מלא כמוני ויותר טובים

Tapit
08-10-09, 03:54
אתה רשמת שכמעט ולא עולים וזה לא נכון
רשמת אין דבר כזה מסה ניה ואם אוכלים מעל התחזורה 500 לוריות לא עולים מסת שריר כמעט וזה גם לא נכון
באת אין לי כוח להמשיך להתווכח אתה רוצה תוכל גם 2000 לוריות מעל התחזוה תעשה חיטוב חצי שנה , אבל אתה לא יכול להגיד שאי אפשר אחרת כי אפשר ואם ני מצליח אני בטוח שיש עוד מלא כמוני ויותר טובים
אני שוקל 84 בערך ואוכל 5000 קלוריות מאז שהפסקתי להיות ליצן, עוד לא עברתי את ה14% שומן.
לא יודע כמה אתה עולה וכמה לא עם +500, אני יודע שאתה מבזבז תזמן, סמוך עלי שחיטוב של חצי שנה אני לא אעשה, גם לא חצי מזה.

!Demon!
08-10-09, 09:29
אני שוקל 84 בערך ואוכל 5000 קלוריות מאז שהפסקתי להיות ליצן, עוד לא עברתי את ה14% שומן.
לא יודע כמה אתה עולה וכמה לא עם +500, אני יודע שאתה מבזבז תזמן, סמוך עלי שחיטוב של חצי שנה אני לא אעשה, גם לא חצי מזה.

סבבה אז אולי יש לך חילוף חומרים ממשמהיר , אני תוך 4 חודש מאז החיטוב העלתי 8 קילו יחסית נקי , ברור שהיה החזר נוזלים טיפה שומן אבל חלק טוב מזה זה שריר...ואני מתאמן שבוע שבוע אז אתה ממש לא יכול להגיד שאני מבזבז זמן.
הגוף שלך לוקח כמות מסוימת של קלוריות לבניית שריר מעבר לזה יהפוך לשומן זהלא שאם תוכל 2000 קלוריות מעל הנייטרלי כל ה 2000 או אפילו הרוב ילכו לבניית שריר ,ממש לא.