PDA

צפה בגרסא המלאה : זקוק ליעוץ לגבי חזרה לאימונים אחרי ניתוח

yakir-wrx
07-10-09, 22:29
שלום לכם,לפני שנה בדיוק עברתי שאיבת דיסק באיזור חוליות l4-l5
עקב פריצת דיסק מאוד גדולה

הניתוח עבר בהצלחה (תודה לאל) אך אני מפחד לחזור להתאמן, ביום יום אין לי כאבים כלל וההרגשה הכללית טובה
אך הפחד לחזור להתאמן ולעשות נזק גדול.

אם מישהו עבר משהו דומה או יודע מה אפשר לעשות במצבים כאלה אשמח מאוד לשמוע את דעתו!

תודה רבה לכם!

amitbatito
07-10-09, 23:02
לדעתי תלך תבדוק מה אתה יכול מה לא, תתחיל עם משקלים נמוכים ותעבוד הרבה עם מכונות ולאט לאט תחזור.

yakir-wrx
07-10-09, 23:50
האמת שלפני חודש עשיתי קצת ידיים על כיסא עם תמיכה טובה לגב והכל והיו רגעים שהרגשתי מין לחץ קצת על המקום,לא יודע אפילו אם זה לחץ,הרגשתי כאילו המקום של הפציעה נורא חלש ולא ידעתי אם זה נכון לעשות את זה.

בשכיבות שמיכה ממה שידוע לי אין הרבה לחץ על הגב, אני טועה? אני רוצה לנסות לחזור לאימונים ללא משקולות.

מה דעתכם?

Arkadi.Kr
08-10-09, 15:29
בשכיבות שמיכה ממה שידוע לי אין הרבה לחץ על הגב, אני טועה? אני רוצה לנסות לחזור לאימונים ללא משקולות.

מהשיחות שלי עם אורטופד ופזיוטרפ שלי, אמרו לי שכל דבר שמזיז את הגוף והידיים בעצם מזיז גם את הגב.
וכאשר שאלתי על שכיבות שמיכה, הפזיורפ אמר לי "בהחלט ובהחלט לא להתקרב לזה".

בקיצור זה כן לוחץ על הגב.

אני מציע לך ללכת להתיעץ עם פזיוטרפ או עם איזה רופא מומחה שיוכל להגדיר את מצבך מחדש ויוכל להגיד מה אתה כן יכול ומה לא יכול לעשות בדיוק.

שנינו יודעים כמה כל הנושא הזה מסוכן, לכן אל תעשה כלום לפני בירור.
אולי ויתכן אתה יכול לעשות הכול אבל ברמה אחרת מאשר פעם, אולי אתה לא יכול עוד לעשות כלום, אולי אולי אולי