PDA

צפה בגרסא המלאה : נואש ולא יודע מה לעשות עם עצמי כבר

Arkadi.Kr
07-10-09, 23:22
אהלן חברים,

הסיפור שלי מורכב, אני מתגייס בעוד חודשיים(נובמבר) לקרבי, יש לי פרופיל 97, אני יהיה חייל בודד.
אם כבר אני חייל בודד אז לפחות לתת מעצמי כמה שניתן למדינה הזאת ולתרום בתור לוחם ולא באיזה "חיל מחשבים".
אני לא רואה את עצמי משהו אחר אם לא לוחם.
אני אומר את כל זה בגלל הבעיה שיש לי.

אני מתאמן במכון כושר כבר שנים, והנה זה הגיע, פציעה(ככל הנראה), ועוד בגב תחתון.
לא יכול להתכופף, ללכת מאוד כואב, אפילו לקום מהכיסא כואב.
מהגב התחתון הכאב מוקרן לרגליים(התחלתי להרגיש זאת רק בימים האחרונים).
הייתי אצל כמה רופאים, כולם בסופו של דבר הפנו אותי לטיפולי פזיוטרפיה.
בפזיוטרפיה הרופא אמר לי שיש פציעה קשה בעצבים ופציעה קשה בשריר (גב תחתון).
עשה לי מסז' מיוחד(שבוע שעבר) שמאז המסאז' ועד היום הכאבים רק מתגברים מיום ליום.
כפי שאמרתי הכאבים מוקרנים גם לרגליים, וזה התחיל רק בימים האחרונים.

(הכאבים היו אצלי כבר כמה חודשים ורק לפני שבוע החלטתי ללכת כי הכאבים עברו כל גבול אפשרי)

אני לא יודע מה לעשות, נשאר לי פחות מחודשיים לגיוס.
מחר על הבוקר אני רץ שוב לקופת חולים לראות איך אני מתקדם כי אני לא מרוצה מאיך שזה עכשיו, ואם לא יעזרו לי שם מספיק אני רץ לבלינסון בתיקווה למצוא רופא או מישהו שיוכל לעזור לי.

אני נואש והמצב על הפנים... אין זמן וכל יום על השעון.
תעזור לי בבקשה,

חג שמח
ארקדי

sami04
07-10-09, 23:46
אני בבעיה בדיוק כמו שלך. טיפולי פיזיו יעזרו לך עם הזמן, ותנסה לעשות מדי פעם הליכות קצרות.

בכל מקרה, תריץ בגוגל חיפוש על כאבי גב ותיווכח לדעת שאתה לא היחידי. יש שם המון טיפים מומלצים.

בהצלחה גבר ורפואה שלמה.

- תשתדל לשבת כמה שפחות, בישיבה יש לחץ חזק על הגב תחתון.
- תבדוק את המיטה שלך, מומלץ מיטת מזרון.
- תשתדל לישון על הגב, פחות לחץ על החוליות.

נ.ב

תתעקש ללכת לבדיקת ct ובבדיקה הזאת יראו בדיוק מה נסגר איתך ואם מדובר בפריצת דיסק. בדיקת ct!

Arkadi.Kr
08-10-09, 00:01
תודה רבה על הטיפים.
האם יש סיכוי שתוך חודשים נאי יוכל לחזור לרוץ ואפילו להיות מוכן לצבא? כי בנתיים המצב נראה לי על הפנים.

ורק תגיד לי, במה הליכות יעזרו לי? (אולי זאת תיהיה לי הסיבה דווקה לא לבטל את המנוי של המכון).
עכשיו אני מבין למה כואב לי אחרי הרבה זמן בישיבה(אופנוע...)

מחר אני רץ לct ולכל דבר אפשרי אחר...

קדימה אנשים, אני רעב לעצות!

yakir-wrx
08-10-09, 01:03
ארקדי שלום!

אני עברתי את אותו סיוט בדיוק לפני שנה וקצת וגם אני הייתי לפני גיוס,

הכאבים שאתה מתאר הם בדיוק מה שאני עברתי וכלל הנראה שאם הכאב חזק כל כך ומורגש באחת מהרגליים יש לך פריצת דיסק,

אני הגעתי למצב שבלי עזרה ממישהו לא יכולתי לקום בבוקר מהמיטה ואין מצב שהתהליך הזה לא היה מלווה בכאבים מטורפים.

עשיתי "שאיבת דיסק" לקח זמן קצת להחלים והחיים חזרו להיות נורמאליים

אני לא מאחל לך להגיע למצב הזה,רוץ מהר לאורטופד ותדרוש ct/mri (עדיף mri..בct יש המון המון קרינה) לא כדי לך להתעכב עם זה עד הצבא,הצבא לא יסתכל עליך.

דרך אגב,ממליץ לך לשכוח מאימוני כושר/ריצות/כל מאמץ פיזי אחר
כי ברגע שיש פריצה וממשיכים (אני אומר מניסיון אישי וכואב) הפריצה רק גדלה והמצב רק מחמיר

הדבר היחידי שאני ממליץ לך לעשות זה: הליכות, לא ארוכות ולא מאמצות,פשוט ללכת בקצת רגיל
זה עוזר לגוף

תרגיש טוב ובהצלחה!

נאור123
08-10-09, 02:07
ארקדי שלום!

הכאבים שאתה מתאר הם בדיוק מה שאני עברתי וכלל הנראה שאם הכאב חזק כל כך ומורגש באחת מהרגליים יש לך פריצת דיסק,

אני הגעתי למצב שבלי עזרה ממישהו לא יכולתי לקום בבוקר מהמיטה ואין מצב שהתהליך הזה לא היה מלווה בכאבים מטורפים.

אני לא מאחל לך להגיע למצב הזה,רוץ מהר לאורטופד ותדרוש ct/mri (עדיף mri..בct יש המון המון קרינה) לא כדי לך להתעכב עם זה עד הצבא,הצבא לא יסתכל עליך.

כי ברגע שיש פריצה וממשיכים (אני אומר מניסיון אישי וכואב) הפריצה רק גדלה והמצב רק מחמיר

הדבר היחידי שאני ממליץ לך לעשות זה: הליכות, לא ארוכות ולא מאמצות,פשוט ללכת בקצת רגיל
זה עוזר לגוף

תרגיש טוב ובהצלחה!

אחי כיום אתה ממשיך להתאמן ?!

Arkadi.Kr
08-10-09, 08:54
ארקדי שלום!

זה עוזר לגוף

תרגיש טוב ובהצלחה!

וכמה זמן לקחת לך להחלים? (אנ ינשאר שיהום הכול בסדר נכון?)

אם האורטופד לא נמצא היום(רוב הסיכויים) אני יכול לקבל אישור מרופא כללי משפחה לct? חבל על כל דקה... פשוט חבל, נשאר פחות מחודשיים.

רק תגיד לי בבקשה שאני יספיק לעשות הכול והכול יהיה בסדר בזמן שנותר לי...?

Arkadi.Kr
08-10-09, 11:02
אוקיי חזרתי מקופת חולים.
קבעתי למחר תור לאורטופד שלי, קיבלתי הפניה לct, עשיתי כמה בדיקות למניהם הכוללים כמה בדיקות דם(כנראה תוצאות מחר).

תגידו, עדין לא הבנתי איך הליכה תורמת לכל העניין הזה...?

yakir-wrx
08-10-09, 13:07
נאור לשאלתך:אני לא מתאמן היום ואני מתגעגע ברמות ..

ארקדי בתכלס הירידה בכאב ממש מורגשת יום אחרי הניתוח (ואתה גם משתחחר הביתה יום אחרי הניתוח) רק שאחר כך לוקח קצת זמן להמשיך להחלים וצריך ליות מאוד עדין עם הגב..

הליכות עוזרות כי הן מורידות קצת מהלחץ של הגב..ביום יום אנחנו מעמיסים המון על הגב אפילו בלי שאנחנו יודעים,גם חודשיים אחרי הניתוח ממליצים לעשות הליכות בצורה עדינה.

Arkadi.Kr
08-10-09, 13:34
גם חודשיים אחרי הניתוח ממליצים לעשות הליכות בצורה עדינה.
ברגע זה אני רואה שחור בעיניים...
עוד חודשיים אני מתגייס... פשוט לא יאומן.

מאוד מקווה שאתה טועה. מאוד.

בכל מקרה, ב5וחצי היום יש לי ct ומחר אורטופד.

דרך אגב, לא ציינתי פה שעשיתי רנגטן ותוצאות טובות, אין כלום. מבחינת הרנגטן אין שום בעיה.
האם זה אומר שהבעיה לא קשורה לדיסק?

אני יעדכן בהמשך.

sami04
08-10-09, 15:06
רנטגן זה סתם חרא.

איך כבר קיבלת הפנייה לct ולא מאורטופד? אני עוד כמה ימים הולך לאורטופד ומקווה שיביא לי הפנייה לct

yakir-wrx
08-10-09, 15:11
כמו שסמי אמר..רנטגן שווה לתחת.

תעשה את הct ותעדכן בתוצאות

Arkadi.Kr
08-10-09, 15:23
רנטגן זה סתם חרא.

איך כבר קיבלת הפנייה לct ולא מאורטופד? אני עוד כמה ימים הולך לאורטופד ומקווה שיביא לי הפנייה לct

דיברתי עם הרופא משפחה שהייתי אצלו היום(היום אורטופד לא היה) וכיוון שהפניה מאורטופד אני יוכל לקבל רק שבוע הבא ביקשתי ממנו עם הסבר מלא של הבעיה האישית שלי והוא הביא לי הפניה לct משם אני מחר אצל האורטופד שלי עם תוצאות ct.

התקשרתי לקבוע תור ct ואמרו אין מקום עד שבוע הבא, שוב הסברתי את הסיפור האישי שלי ולאחר כמה דקות הצליחו לפנות לי תור.
(דרך אגב מחר יגיעו גם תוצאות של כל הבדיקות שעשיתי היום, אז מחר אני יוכל לדעת בוודעות מה הבעיה ומה עושים).

עוד שעה יוצא מהבית לבדיקה.

בעזרת ה' מקווה לטוב.

yakir-wrx
08-10-09, 18:38
רק אחרי פענוח תדע בדיוק מה קורה איתך

Arkadi.Kr
08-10-09, 19:03
מחר בבוקר אני נוסע שוב לשם לקחת את הדיסק משם אני נוסע לקופת חולים אורטופד.
האורטופד כבר יפענח לי את ה ct לפי הדיסק? או שאני כבר יקבל את הדיסק עם הפענוח?

BIGROY
08-10-09, 20:23
תעשה ct , תיקח אספירין , תישן בלי כרית !

אם יש לך מזרון רגיל , בלי קפיצים , שינה בלי כרית תעשה פלאים שאתה לא תאמין בכלל !
במקלחת שים זרם לא הכי חזק אבל עם עוצמה , שים מים חמים על הגב התחתון

אם מפנים אותך למיפוי עצמות , אל תלך תתעקש על ct , ממליץ על ct יותר מmri
כאחד שעבר ct כמה פעמים , עזוב תקרינה וכל הבולשיט הזה , בהכל יש קרינה , חרטא

בדיסק יש לך רק תמונות אתה לא תבין את זה לבד , תביא את זה לרופא הוא יפענח לך את זה

Arkadi.Kr
08-10-09, 22:54
האם הליכה של כשעה - שעה וחצי זה יהיה בסדר?
או שזה מוגזם?

בסופו של דבר אני חייב לשמור על כושר במינימום לפחות...

yakir-wrx
08-10-09, 23:22
כושר? גבר נראה לי שאתה לא קולט שאתה בדרך לפריצת דיסק...אחרי שמרוב כאבים לא תצליח לישון בלילה תבין שהאימונים והכושר לא שויים..העיקר הבריאות

הליכה לא יותר מצי שעה 40 דקות,ובקצר איטי,פשוט ללכת כמו שהיית הולך בקניון,עם חברים או כל דבר אחר.

ביג רוי- אתה טועה, בmri אין טיפת קרינה,זה צילום שמבוצע על ידי מגנט.

Arkadi.Kr
08-10-09, 23:39
כושר? גבר נראה לי שאתה לא קולט שאתה בדרך לפריצת דיסק...אחרי שמרוב כאבים לא תצליח לישון בלילה תבין שהאימונים והכושר לא שויים..העיקר הבריאות

הליכה לא יותר מצי שעה 40 דקות,ובקצר איטי,פשוט ללכת כמו שהיית הולך בקניון,עם חברים או כל דבר אחר.

ביג רוי- אתה טועה, בmri אין טיפת קרינה,זה צילום שמבוצע על ידי מגנט.

תפסיק לבאס אותי כל פעם מחדש :crazy:

בקיצור, מחר אני יראה הכול ומחר הכול יהיה ברור.
מחר נראה איך אני מתקדם ומה עושה.

לילה טוב.

sami04
09-10-09, 07:23
הרופא משפחה הביא לך הפנייה ל-ct? הלוואי עליי אחד כזה. אני בתור הבא שלי לאורטופד הולך להתחנן להפנייה לct.

Arkadi.Kr
09-10-09, 10:34
אוקי!!

חזרתי מהאורטופד ואפשר להגיד שאני הרבה יותר מרוצה.

אז ככה, הבאתי לה את הדיסק ct והיא בדקה אותו.
מצאה 2 דיסקים שיצאו מהמקום, אמרתי לה "אז כנראה פה הבעיה, לא?" היא אומרת "לא, הדיסקים יצאו בצורה מאוד קטנה, כך שהבעיה היא לא פה".
בקיצור היא מסבירה ששרירי הגב התחתון שלי הם מאוד חלשים וכנראה זילזלתי בהם כל השנים האלו במהלך האימונים(כמה שזה נכון... ועכשיו אני משלם על כך).
היא הביאה לי כל מני תרגילים לעשות בבית ואמרה שאני יכול לחזור להתאמן אבל ללא משקולות ואם כן משקולות אז משקל בהרבה נמוך מהרגיל, לרוץ ולשחות אני יכול ללא בעיה.

בקיצור אני צריך לעבוד על גב תחתון והכול יהיה בסדר, היא אמרה שאם אני יעבוד כמו שצריך אז תוך חודש הכול יסתדר בעזרת ה'.
בנוסף קיבלתי תרופות נגד דלקת וחגורת גב.

אבל עדין בכל מקרה אני ילך לפיזיוטרפיה ביום ראשון לשמוע מה יש לו להגיד.

אומנם הכאבים שלי מאוד חזקים אז לדעתי זה לא מצדיק שהדבר היחיד שאני צריך לעשות זה רק לחזק את הגב אבל אני מאמין לרופאה הזאת ב100% כיוון שלפני מספר שנים היא טיפלה לי בברך בצורה מדהימה תוך שבועיים מה שפזיוטרפ לא הצליח לעשות תוך שנה.

חבר שאל אותי לפני כחצי שנה במכון כושר "בשביל מה להתאמן על גב תחתון? סתם לוקח זמן ואין ושם תוצאות, שריר קטן ועלוב שמתחת לחולצה".
היום אני יודע בדיוק מה להגיד לו.

יאללה למכון !!

(עדין אני אשמח לתגובה של ד"ר עופר בר)

sami04
09-10-09, 14:49
גם אני קיבלתי תתרגלים האלה, והם עושים באמת הקלה. השאלה אם זה יעבור לגמרי.

נ.ב

יכול להיות מצב שיעבור לך הכאבים בגב אבל הרגליים עדיין ישארו רדומות וכואבות ואז אתה תאבד עצות - כמוני.

Arkadi.Kr
09-10-09, 17:11
גם אני קיבלתי תתרגלים האלה, והם עושים באמת הקלה. השאלה אם זה יעבור לגמרי.

נ.ב

יכול להיות מצב שיעבור לך הכאבים בגב אבל הרגליים עדיין ישארו רדומות וכואבות ואז אתה תאבד עצות - כמוני.

אומנם גם לך כואב הגב, אבל עדין זה לא מה שיש לי.
האורטופד אמרה לי שאני חייב לחזק את שרירי הגב ובמיוחד התחתון, זאת הבעיה שלי.
זה לא שיש מה לרפות, פשוט יש בעיה וצריך לחזק את השרירים שם.

sami04
09-10-09, 19:39
גבר, היה ימים שכל צעד שלי חשבתי שאני מת. אני לא במצב יותר טוב.

אמרה לך לחזק תגב? אבל מה לעזאזל אנחנו עושים במכון אם לא לחזק תגב? התחתון זה כבר משהו אחר...

Arkadi.Kr
09-10-09, 19:55
גבר, היה ימים שכל צעד שלי חשבתי שאני מת. אני לא במצב יותר טוב.

אמרה לך לחזק תגב? אבל מה לעזאזל אנחנו עושים במכון אם לא לחזק תגב? התחתון זה כבר משהו אחר...

אני מתכוון שהיא אמרה לחזק את הגב בכלליות ובימוחד הדגש הוא על הגב התחתון.
וכפי שאמרתי, זאת בדיוק היתה הבעיה שלי שתמיד זילזלתי בגב והייתי עובד עליו רק פעם ב... והגעתי למצב שאני עובד על הכול בלי לחזק את הגב וכתצואה מכך יש לי 2 דיסקים שהם יצאו טיפה החוצה.

בקיצור אני צריך לחזק את הגב התחתון והכול יהיה בסדר, תהליך של כחודש.

yakir-wrx
09-10-09, 21:57
אני שמח שאמרו לך שהכל בסדר,ואני גם מקווה שזה נכון.

כי כאבי גב שמוקרנים לרגליים לא נובעים משרירי גב תחתון לא חזקים,כאבים כאלה נוצרים מבלטים,פריצות ותזוזות של החוליות.

גם לי אמרו אז באותה תקופה"תחזק גב תחתון" ניסיתי,חיזקתי וזה ממש לא עזר.

שמור על עצמך! תתאמן בזהירות ואם הכאבים ממשיך או מחמיר פנה מיד לאורטופד!!

Arkadi.Kr
09-10-09, 23:17
אני שמח שאמרו לך שהכל בסדר,ואני גם מקווה שזה נכון.

כי כאבי גב שמוקרנים לרגליים לא נובעים משרירי גב תחתון לא חזקים,כאבים כאלה נוצרים מבלטים,פריצות ותזוזות של החוליות.

גם לי אמרו אז באותה תקופה"תחזק גב תחתון" ניסיתי,חיזקתי וזה ממש לא עזר.

שמור על עצמך! תתאמן בזהירות ואם הכאבים ממשיך או מחמיר פנה מיד לאורטופד!!

נכון, וכמו שאמרתי באמת יש לי 2 פריצות דיסק שרק מתחילות, בשלב ההתחלתי - בגלל שרירי הגב התחתון לא מחוזקים.
האורטופד אמרה שזה בשלב כל כך התחלתי שזה ממש שטויות, אבל אם אני לא ידאג לזה עכשיו זה כבר ממש לא יהיה שטויות... שרירי גב שרירי גב שרירי גב
אם ושרירי הגב התחתון והגב בכלל יהיו מחוזקים הבעיה תפתר.

בכל מקרה, מחרותיים אני הולך לפזיוטרפ שלי להתייעץ איתו.

Big MAMA
09-10-09, 23:44
מה עובד על גב תחתון (דדליפט? מה חוץ ממנו?)

Arkadi.Kr
10-10-09, 00:03
מה עובד על גב תחתון (דדליפט? מה חוץ ממנו?)

אתה שוכב עם הבטן על הריצפה, ידיים מאחורי הראש, ומרים את השכמות ואת הרגליים.
מין כפיפיות בטן רק הפוך.

מאמין שהבנת.
אחלה תרגיל, אם יודעים לעשות אותו נכון הוא מאוד אפקטיבי.

ותמיד שחיה מאוד עוזר.

doldol360
27-10-09, 11:58
אז הגעת למסקנה שאם היית עושה דדליפט וסקוואט כל זה היה נחסך ממך?

Arkadi.Kr
06-11-09, 23:07
עבר חודש.
המצב שלי הרבה זמן לא היה טוב כל כך!

נכון להיום אין לי שום הקרנות לרגליים, ושום כאבים לא משנה באיזה תנוחה אני יהיה ואיך אני יסתובב - כאבים אין!

מדהים שעבר רק חודש והגעתי לתוצאה כזאת.

למורות זאת אני חייב להמשיך להתמיד בתירגולים ולהמשך לחזק את הגב התחתון.

דיווחתי על הבעיה לצבא ואני מחכה לזימון של הוועדה הרפואית בתיקווה שהפרופיל לא ירד פחות מ82.

אני מתכוון ביום ראשון לחזור להתאמן!
מחכה בקוצר רוח!

sami04
13-11-09, 09:57
הכל הגיע מהתרגילים של הפיזיו לגב תחתון?

Arkadi.Kr
16-11-09, 21:23
הכל הגיע מהתרגילים של הפיזיו לגב תחתון?

היו לי (יש לי) 2 פריצות דיסק בגב התחתון.

היום כבר חזרתי להתאמן אנטנסיבי במכון כושר שוב, רק הפעם עם הרבה הרבה יותר תשומת לב לתרגילים.

sami04
16-11-09, 22:07
עם פריצת דיסק חזרת להתאמן באינטנסיביות? תהיה זהיר. לי אובחן בלט בגב התחתון, יום רביעי רופא מומחה. נראה מה יהיה.

Arkadi.Kr
16-11-09, 22:38
עם פריצת דיסק חזרת להתאמן באינטנסיביות? תהיה זהיר. לי אובחן בלט בגב התחתון, יום רביעי רופא מומחה. נראה מה יהיה.

לפי מה שידוע לי בלט דיסק ופריצת דיסק זה אותו הדבר.
האורטופד אמרה לי שיש לי 2 פריצות דיסק, ובפיאנוח של הct כתוב 2 בלטי דיסק.

sami04
17-11-09, 13:30
זה לא אותו דבר - גוגל.

Arkadi.Kr
19-11-09, 20:16
זה לא אותו דבר - גוגל.

צודק!
בלטי דיסק זה מצב התחלתי של פריצת דיסק.
זאת אומרת אין לי פריצת דיסק בכלל (כרגע), נכון לעכשיו יש לי 2 בלטי דיסק שיכולים בקלות להוביל לפריצות דיסק.

מקווה שזה יהיה פריצת דרך בוועדה רפואית, לפחות זה לא פריצת דיסק... כבר טוב!

תודה רבה!

sami04
20-11-09, 21:22
זה גם לא בדיוק התחלה של פריצה.

בכל מקרה, אני הייתי אצל רופא מומחה ונקבע לי שאיבת דיסק בחודש הבא. יכול להיות שזה יצליח ויכול להיות שלא, נקווה לטוב.

Arkadi.Kr
21-11-09, 12:22
יצליח.
בהצלחה!

sami04
21-11-09, 15:56
תודה גבר!

Arkadi.Kr
24-11-09, 18:12
http://israelbody.com/showthread.php?t=61400