PDA

צפה בגרסא המלאה : מאמר קצר: טווח חזרות נמוך, מסת שריר גבוהה

- Idan -
20-02-07, 17:34
T.nation שולחים לי כל שבוע מייל עם עדכון מאמרים. צברתי כבר עשרות כאלה בשנה האחרונה, אז החלטתי לתרגם אחד מהם שאני דיי מסכים עם הרעיון הכללי שלו.

טווח חזרות נמוך, מסת שריר גבוהה

נכתב במקור ע"י Chad Waterbury.

"עבודה בטווח חזרות נמוך לא בונה שריר!" זה אחד המיתוסים הכי אבסורדים שקיימים.

עבודה בטווח חזרות נמוך, מתחת ל-5 חזרות, עם עומס גבוה (משקלים שמהווים 85%-100% מ- RM1) מגייסת את האחוז הגבוה ביותר של סיבי שריר מסוג II-B (סיבים לבנים, "מהירים"), להם יש את פוטנציאל הגדילה הגבוה ביותר. אני בקלות יכול לסיים כאן את הדיון עם האמרה הזאת מאחר וזה אומר הכל, אבל אני אתן עוד דוגמאות לסקרנים שבינכם.

כמה פעמים יצא לכם לשמוע, "אתלטים אולמפיים מתאמנים רוב הזמן בטווח חזרות נמוך והם בקושי צוברים מסת שריר אם בכלל, לכן טווח חזרות נמוך לא יעיל למטרת גדילה". איזה שטויות! אותם מתחרים רוצים להתחזק מבלי לעלות במסה כדי שיוכלו להשאר בקטגוריית המשקל שלהם, לכן הם מתאימים לעצמם הכנסה קלורית נכונה שלא תביא אותם לעליה במשקל (מאזן קלורי נייטרלי, או אפילו מאזן קלורי שלילי). בלי מאזן קלורי חיובי, הם לא יגדלו לא משנה באיזו שיטת אימונים הם ישתמשו.

דבר שני, למספר הסטים תהיה השפעה גדולה יותר על גדילת השריר מאשר מספר החזרות המבוצעות. למשל, מתאמן מסוים עלול לקרוא על היתרונות באימון עם טווח חזרות נמוך ועומסים גבוהים למטרת גדילה והתחזקות. מאחר וכרגע הוא עובד עם 3 סטים ו-10 חזרות לכל קבוצת שרירים, הוא מחליט לעלות משקלים ולהוריד את טווח החזרות ל-3. עכשיו המתאמן עובד עם 3 סטים ו- 3 חזרות. לא פלא שהוא לא רואה גדילה במסת השריר, הוא מבצע רק 9 חזרות סך הכל!
אם אותו מתאמן יבצע 8 סטים ל- 3 עד 5 חזרות, צבירת מסת שריר תהיה הרבה יותר משמעותית. לכן, נפח אימון שכולל גם סטים וגם חזרות בכל סט יקבע את אפקטיביות האימון והשפעתו על הגדילה, ולא רק טווח החזרות עצמו.

אחרי שני ההסברים הללו, ברור לנו שנפח האימון הכולל (סטים כפול חזרות) וההכנסה הקלורית הם מה שיקבעו את מידת הגדילה במסת השריר. לכן, תרימו משקלים כבדים עם נפח אימון נכון ותוסיפו קלוריות אם אתם רוצים לגדול!

Bullet
20-02-07, 17:38
אני חושב ש25 חזרות שבוצעו בrm נמוך (3-6) יעוררו יותר גדילה מ25 חזרות בrm גבוה (8+) אבל הבעיה היא שכדי לעשות המון חזרות בrm נמוך צריך המון סטים כבדים ואחרי סט כבד צריך לנוח די הרבה... אז האימון יוצא ממש ארוך.

KOZA
20-02-07, 17:39
חומר חזק :book:

קבל במוניטין :clap:

TheBlackTiger
20-02-07, 17:42
תודה רבה!

YNZ
20-02-07, 18:39
חח אז אם אני לוקח את זה בהגזמה השיטה הכי טובה להגדלת מסת שריר
זה כ20 סטים של rm1 ?

THE_JUGGERNAUT
20-02-07, 18:47
עידן!

קודם כל קבל ח"ח על היוזמה המבורכת!

אבל, אני לא בטוח שאני מסכים עם המאמר ב100 אחוז, קודם כל אין סימוכין (או שאתה לא פרסמת :whistle:)
) וחוץ מזה המאמר כללי מדיי, אז מה הוא אומר לנו לעשות כאן בעצם...לעבוד רק בטווח נמוך כי זה הכי יעיל?

ועוד משהו קטן, שווה להירשם לרשימת תפוצה של T-NATION או שהכל מלא זבל של פרסומות?

- Idan -
20-02-07, 18:48
אני חושב ש25 חזרות שבוצעו בrm נמוך (3-6) יעוררו יותר גדילה מ25 חזרות בrm גבוה (8+) אבל הבעיה היא שכדי לעשות המון חזרות בrm נמוך צריך המון סטים כבדים ואחרי סט כבד צריך לנוח די הרבה... אז האימון יוצא ממש ארוך.
לא יודע, אני לא נח הרבה יותר בסטים כבדים מאשר אני נח בסטים קלים. אני אפילו מתעייף יותר בסטים מרובי חזרות.

כמובן שזה תלוי גם באיזה תרגיל מדובר.

- Idan -
20-02-07, 19:20
עידן!

קודם כל קבל ח"ח על היוזמה המבורכת!

אבל, אני לא בטוח שאני מסכים עם המאמר ב100 אחוז, קודם כל אין סימוכין (או שאתה לא פרסמת :whistle:)
) וחוץ מזה המאמר כללי מדיי, אז מה הוא אומר לנו לעשות כאן בעצם...לעבוד רק בטווח נמוך כי זה הכי יעיל?

ועוד משהו קטן, שווה להירשם לרשימת תפוצה של T-NATION או שהכל מלא זבל של פרסומות?
תודה. :-)

הם לא פרסמו איזה שהם סימוכין, אבל לא הבנתי איזה סימוכין אתה רוצה? :huh:
טווח חזרות נמוך מתמקד יותר בסיבי שריר Type II-B, זה כבר ידוע, גם וינגייט מלמדים את זה אם אני לא טועה. בנוסף, הסיבים הללו הם גנטית גדולים יותר מן הסיבים האדומים.

אני אגיד לך משהו. רוב המאמרים ב- T.nation הם מגמתיים. אני לא כתבתי את זה פה, אבל במאמר המקורי הוא רשם על העניין של 8-10 סטים עם 3-5 חזרות, ואז בסוגריים הוא רשם כאילו על דרך אגב שזאת שיטת האימון הכי פופולארית אצלו (הרי כל כותבי המאמרים שם הם מאמנים) והיא הניבה תוצאות מרשימות אצל המתאמנים שלו ובלה בלה בלה... בקיצור, סוג של פרסום. הם גם דואגים לדחוף לכל מאמר את ה- Surge וה- Spike שלהם, ככה שזה ברור שבראש ובראשונה הם מפרסמים את עצמם. יש גם הרבה מאמרים אצלהם שמתיימרים להמציא את הגלגל מחדש, אז צריך לדעת לסנן את השטויות שלהם, ויש להם הרבה.
אבל אני החלטתי לתרגם את המאמר הזה לא בשביל שאנשים כאן יתחילו לעבוד עם טווח חזרות נמוך כי הוא הכי יעיל, אלא כדי להראות שטווח חזרות נמוך הוא לא רק בשביל לפתח כח כמו שהרבה מתאמנים חושבים.

אם לא אכפת לך לקבל מאמר אחד מעניין מתוך 80 מאמרים מגמתיים, פרסומות ושטויות אחרות - אז תרשם לרשימת התפוצה שלהם. :jockey:

NIRAN
20-02-07, 19:54
תודה רבה עידן! קבל מוניטין

יוסייי
20-02-07, 19:56
תודה על המידע
נשמע מעניין מאוד
אבל בטח לבני נוער לא הכי מומלץ להגיע ל3-5 Rm זה לא עושה איזשהו מאמץ על העצמות?

- Idan -
20-02-07, 20:15
תודה על המידע
נשמע מעניין מאוד
אבל בטח לבני נוער לא הכי מומלץ להגיע ל3-5 Rm זה לא עושה איזשהו מאמץ על העצמות?
אני לא רוצה לצאת פה בהצהרות והמלצות, אבל לדעתי רצוי לצבור קודם קצת ותק באימונים לפני שעובדים בטווחים כאלה עם משקלים מקסימליים, וזה בלי קשר לגיל המתאמן. יש הרבה פאוורליפטרים ומרימי משקולות בגילאי ההתבגרות. כל עוד הטכניקה בתרגילים נכונה ויש לך ותק של כמה חודשים לפחות לאחר שהגוף התרגל לתנועות השונות, לדעתי אין מניעה שתעבוד בטווחים האלה.

Eli
20-02-07, 20:16
תודה רבה על התרגום, מאמר מעורר מחשבה. זה מזכיר קצת את dinosaur training. כמה ותק אימונים אתה חושב שצריך לפני שמתחילים עם rm נמוך והרבה סטים? נראה לך שהוא מחרטט בקשר לאתלטים האולימפיים, או שהם באמת על מאזן שלילי?

Eli
20-02-07, 20:18
ענית לי על השאלה של הוותק בזמן שכתבתי את הפוסט...

- Idan -
20-02-07, 20:31
נראה לך שהוא מחרטט בקשר לאתלטים האולימפיים, או שהם באמת על מאזן שלילי?
לא יודע אם מאזן ממש שלילי או פשוט מאזן-לא-חיובי (קלוריות לתחזוקה במילים אחרות), אבל אני קראתי על זה בעוד הרבה מקומות (לא מצליח כל כך להיזכר איפה), זה עניין ידוע שהם עושים מניפולציה עם התזונה שלהם כדי לא לעלות במשקל יותר ממה שצריך. כמובן שזה לא תקף למתחרים בקטגוריית heavy weight, מאחר ואין מעליהם עוד קטגוריה אז הם יכולים להשמין כמה שבא להם.

http://www.chinadaily.com.cn/english/doc/2004-08/22/xin_35080122074476525361.jpg

Nadav19
20-02-07, 20:34
יש לך איזשהו בסיס או מחקר תומך שיכול לעזור באימות המידע הזה?

מה שאתה מביא כאן אני מודה זה מידע חזק מאוד שיכול לשנות את צורת האימון של אנשים רבים, כולל אותי..

אבל יש לך עוד מאמרים נוספים שתומכים בשיטה הזו ? או עוד חומר אחר שיעזור ?

- Idan -
20-02-07, 20:53
מאמרים יש בשפע ומחקרים אני מאמין שאני יוכל להשיג, אבל אני צריך קצת זמן בשביל זה.

הזברה
20-02-07, 21:17
נו ברור ,אנשים צריכים להבין שהטענה הזאת שב6-15 חזרות עובדים על מסה היא לא לגמרי נכונה ,היא מכסה רק חלק קטן מהמציאות. אם זה היה נכון תוכניות כמו Hit וhst לא היו עובדות חצי מהזמן וגם לא היו מקבלות היתר מדעי.
הגורם העיקרי לדעתי(ולדעת הרבה מאוד אחרים גם כותבי מאמרים) שגורם לאדם להתנפח הוא השינוי במשקל מאימון לאימון, כלומר העומס הפרוגרסיבי, הטווח חזרות פחות משנה והוא בסך הכל אינדיקטור לאיזה מסה תושפע יותר סרקופלזמית או סרקומרית וכל עוד משלבים פריודיזציה לא לינארית כלומר עובדים על שני סוגי המסה בבת אחת ,אפשר לעבוד רק בטווחי חזרות של 4 ו15 אם מתחשק ועדיין יהייה ניפוח רציני מאוד.
כבר קראתי מאמרים כמו זה שהבאת נימרוד, כולם טוענים את הטענה הזאת שעבודה על טווחים נמוכים עובדת טוב מאוד על המסה הסרקומרית אבל חשוב להבין שחלק מהמסה נמצא בטווחים גבוהים יותר ובגלל זה אסור להתרכז רק בטווחים האלה. אני גם חושב שהחלק של היותר סטים לא לגמרי נכון ,זה תלוי באדם הספציפי ובמשקל, אם הולכים על שיטה עם התקדמות הדרגתית במשקל כמו בhst אז לא חייבים לשנות בהרבה את מספר הסטים ,זה פחות חשוב ומאוד תלוי באדם המטרה.

Antonator1
20-02-07, 21:28
יש ממש לא מעט מרימים אולימפיים שנראים טוב מאד.

Eli
20-02-07, 21:34
כל עוד משלבים פריודיזציה לא לינארית כלומר עובדים על שני סוגי המסה בבת אחת ,אפשר לעבוד רק בטווחי חזרות של 4 ו15 אם מתחשק ועדיין יהייה ניפוח רציני מאוד.

לא הבנתי אותך. הפריודיזציה זה לא בטווחי החזרות?

הזברה
20-02-07, 21:39
לא הבנתי אותך. הפריודיזציה זה לא בטווחי החזרות?
ממ, צודק הניסוח קצת מתוסבך, הפריודיזציה היא בטווחי חזרות אבל בכאלה שהם כביכול לא אידאלים למסה לפי הגישה שמקובלת בארץ.

- Idan -
20-02-07, 21:44
פריודיזציה בתרגום עילג לעברית, זה "תקופתיות" (מהמלה period). זה מתיחס לכל תוכנית אימונים שמתחלקת לתקופות. זה יכול להיות בלוקים של חזרות, כמו HST, זה יכול להיות תקופות של אינטנסיביות גבוהה/נפח אימון נמוך ואינטנסיביות נמוכה/נפח אימון גבוה כמו הגרסה המתקדמת של 5x5 וכו'.

Nimrod
20-02-07, 21:48
כמובן שצריך לשלב, גם מתאמני הכוח לא עובדים 1-3 חזרות בלבד! הם עושים 1-8 חזרות!
בשביל להתחזק צריך לעלות במסת שריר ולשפר את מערכת העצבים, את מסת השריר הם לא רוצים לעלות בשביל להשאר באותה קטגוריית משקל, אז מה שנשאר להם זה למקסם עלייה ביכולת של מערכת העצבים.
אם תעבוד 1-3 חזרות בלבד, לא רק שהגוף יתרגל מהר ולא ירצה להמשיך להתקדם, יש בעיה מבחינת מערכת העצבים, מערכת העצבים לא בנויה רק לעומס מקסימלי אלה גם לעומס לאורך זמן, זתומרת שלעבוד מהר על 1-3 חזרות זה לא חכם בכל מקרה.

לפי דעתי בתוכנית אימונים של באדי בילדר טבעי צריך להיות גם כוח מקסימלי של 1-3 חזרות, גם 4-6 חזרות שזה שילוב מעולה של הכול וגם 8-12 חזרות (שהטווח הזה בנוסף ליתרונותיו האחרות אומרים (לא ראיתי מחקר אבל אני מאמין שיש) שיש אחרי סט 8-12 חזרות הפרשת הורמונים יותר גבוהה!

ההבדל לפי דעתי בין אימון של bb טבעי לבין פוואר ליפטר טבעי צריך להיות שפוואר ליפטר צריך יותר להתמקד ב1-6 ומידי פעם גם 8 ובאדי בילדר צריך לשלב בין כל טווחי החזרות 1-12.

הזברה
20-02-07, 21:52
פריודיזציה בתרגום עילג לעברית, זה "תקופתיות" (מהמלה period). זה מתיחס לכל תוכנית אימונים שמתחלקת לתקופות. זה יכול להיות בלוקים של חזרות, כמו HST, זה יכול להיות תקופות של אינטנסיביות גבוהה/נפח אימון נמוך ואינטנסיביות נמוכה/נפח אימון גבוה כמו הגרסה המתקדמת של 5x5 וכו'.
נכון, אבל כשמדברים על לא לינאריות , הפריודיזציה, חייבת לשלב שימור, כלומר עבודה על כל הטווחים של העומס לאורך השבוע ,אם על ידי שינוי בעוצמת האימון שזאת שיטה בינונית לדעתי או על ידי משחק במשקלים ושילוב טווחי חזרות מרובים באימון.
אני מדבר על מצב שבו עובדים על כמה טווחים כשיש כאלה שהם בתחזוק ואחד שהוא בעבודה מרכזית ולפעמים עוד אחד כמטרה מישנית. את הלינק לבלוג של קטריס אתם הבאתם לי ואני מניח שכולכם מכירים את המאמר של ליל.

נימרוד לדעתי גם עבודה לפחות של סט אחד של תיחזוק על 15 חזרות היא חשובה לא פחות מהסט של ה10 וכך גם זאת של ה3 חזרות ,אבל גם עבוודה על 2 טווחי החזרות האלה בלבד יותר יעילה מעבודה רק על 10

THE_JUGGERNAUT
20-02-07, 21:55
הם לא פרסמו איזה שהם סימוכין, אבל לא הבנתי איזה סימוכין אתה רוצה? :huh:
טווח חזרות נמוך מתמקד יותר בסיבי שריר Type II-B, זה כבר ידוע, גם וינגייט מלמדים את זה אם אני לא טועה

נכון שטווח חזרות מתמקד בסיבים הנ"ל, אבל מי אמר 1-3 שחזרות זה הדרך האופטימלית להיפרטרופיה שלהם?

אם לא אכפת לך לקבל מאמר אחד מעניין מתוך 80 מאמרים מגמתיים, פרסומות ושטויות אחרות - אז תרשם לרשימת התפוצה שלהם. :jockey:
טוב, נראה לי שאני יוותר.... אני יצטרך לסמוך עלייך לסנן לנו את היותר מעניינים :wiggle:

- Idan -
20-02-07, 22:05
נכון שטווח חזרות מתמקד בסיבים הנ"ל, אבל מי אמר 1-3 שחזרות זה הדרך האופטימלית להיפרטרופיה שלהם?
:huh:

כי יותר סיבים לבנים מגוייסים לעומסים גבוהים מאשר סיבים אדומים.

THE_JUGGERNAUT
20-02-07, 22:17
:huh:

כי יותר סיבים לבנים מגוייסים לעומסים גבוהים מאשר סיבים אדומים.

אני לא משווה בין 8 נניח ל 3....אבל הכוונה שלי הייתה שלפי מיטב הבנתי כדי "לעודד" גדילה (לא יכולתי על דרך אחרת לקרוא לזה) השריר צריך להיות במינימום מסומים של מתח/לחץ או איך שתרצו לקרוא לזה....Time Under Tension מה שנקרא

וכמו שמישהו כבר אמר פה לפני - לפי מה שהוא אומר חזרה אחת זה יהיה האידיאל

Nimrod
20-02-07, 22:26
נכון, אבל כשמדברים על לא לינאריות , הפריודיזציה, חייבת לשלב שימור, כלומר עבודה על כל הטווחים של העומס לאורך השבוע ,אם על ידי שינוי בעוצמת האימון שזאת שיטה בינונית לדעתי או על ידי משחק במשקלים ושילוב טווחי חזרות מרובים באימון.
אני מדבר על מצב שבו עובדים על כמה טווחים כשיש כאלה שהם בתחזוק ואחד שהוא בעבודה מרכזית ולפעמים עוד אחד כמטרה מישנית. את הלינק לבלוג של קטריס אתם הבאתם לי ואני מניח שכולכם מכירים את המאמר של ליל.

זה לא הוכח ב100 אחוז הקטע של התחזוקה.
הרי גם שאתה עובד 5 חזרות אתה מתחזק במידה מסויימת את ה12 חזרות וכנ"ל הפוך.
גם אני אישית עוד לא שמעתי על מישהו שהבטווחים 4-12 עבד בטווח אחד וזה פגע באחר.
פוואר ליפטר או וויט ליפטר שעושה פריודזציה לינארית מ15 חזרות לחזרה אחת כנראה יפגע ביכולות שלו בחזרה אחת העבודה על 15 חזרות, כשאתה נמצא ב1-6 , 4-12 וכאלו, אני לא בטוח אם יש פגיעה בטווחים.
כמובן שאני לא בטוח ואני גם חסיד גדול של פריודזציה.

אני אומר, להתאמן 1-12 חזרות כל הזמן, להתאמן hft ופעם בחודש לשנות את התוכנית לגמרי, סדר תרגילים, טווחי חזרות בכל תרגיל, סדר אימון , חלוקה וכו וכו..

- Idan -
20-02-07, 22:29
אני לא משווה בין 8 נניח ל 3....אבל הכוונה שלי הייתה שלפי מיטב הבנתי כדי "לעודד" גדילה (לא יכולתי על דרך אחרת לקרוא לזה) השריר צריך להיות במינימום מסומים של מתח/לחץ או איך שתרצו לקרוא לזה....Time Under Tension מה שנקרא

וכמו שמישהו כבר אמר פה לפני - לפי מה שהוא אומר חזרה אחת זה יהיה האידיאל
אתה צודק, TUT הוא גם אחד מהפקטורים שצריך לקחת אותם בחשבון. זאת אחת הסיבות ש- 5x5 כל כך פופולארי (יחסית). הוא בדיוק מאזן בין TUT לבין עומס גבוה. כאשר מתחת ל-5 חזרות, השריר לא נמצא כביכול מספיק זמן תחת עומס, ומעל 5 חזרות העומס לא גבוה מספיק כדי לגייס הרבה יחידות מוטוריות.

אני לא ראיתי במאמר הזה המלצה לעבוד עם חזרה אחת באופן ספציפי מפני שזה האידיאל. זה לא היה רשום שם. הוא המליץ באופן כללי לעבוד עם עומסים כבדים, אם זה 3 חזרות, או 5 חזרות וכו'.

shahaflol
20-02-07, 22:46
אני לא אוהב את המאמרים האלה שלוקחים גורם אחד שמשפיע על גדילה במסה, מקצינים אותו ובונים עליו בלבד את כל התיאוריה שלהם, ואז משתמשים בו בלבד כדי להוכיח שהיא נכונה.
המאמר הזה מתעלם מכל גורם אחר המשפיע על הגדילה במסה ופשוט לוקח עקרון אחד ונתקע איתו.
לפי מה שהוא אומר, כמו שאמרו כאן, עבודה של 20 סטים על Rm 1 תביא לגדילה המקסימלית.

THE_JUGGERNAUT
20-02-07, 22:57
אתה צודק, TUT הוא גם אחד מהפקטורים שצריך לקחת אותם בחשבון. זאת אחת הסיבות ש- 5x5 כל כך פופולארי (יחסית). הוא בדיוק מאזן בין TUT לבין עומס גבוה. כאשר מתחת ל-5 חזרות, השריר לא נמצא כביכול מספיק זמן תחת עומס, ומעל 5 חזרות העומס לא גבוה מספיק כדי לגייס הרבה יחידות מוטוריות.

אני לא ראיתי במאמר הזה המלצה לעבוד עם חזרה אחת באופן ספציפי מפני שזה האידיאל. זה לא היה רשום שם. הוא המליץ באופן כללי לעבוד עם עומסים כבדים, אם זה 3 חזרות, או 5 חזרות וכו'.

:jockey:

אני לא אוהב את המאמרים האלה שלוקחים גורם אחד שמשפיע על גדילה במסה, מקצינים אותו ובונים עליו בלבד את כל התיאוריה שלהם, ואז משתמשים בו בלבד כדי להוכיח שהיא נכונה.
המאמר הזה מתעלם מכל גורם אחר המשפיע על הגדילה במסה ופשוט לוקח עקרון אחד ונתקע איתו.
לפי מה שהוא אומר, כמו שאמרו כאן, עבודה של 20 סטים על Rm 1 תביא לגדילה המקסימלית.
מסכים....אבל הוא מעלה נקודה נחמדה לדיון...חוץ מזה לדעתי הוא צודק במה שהוא מתכוון (אם אני מבין אותו נכון) פשוט הכתיבה של המאמר לוקה בחסר

הזברה
20-02-07, 23:10
גם אני אישית עוד לא שמעתי על מישהו שהבטווחים 4-12 עבד בטווח אחד וזה פגע באחר.
אני דוגמא חיה לאדם ששילב כמה טווחי חזרות באימון ורואה פתאום שיפור מטורף ואני מכיר אנשים אחרים, כמה אנשים הכרת שבדקו את זה כמו שצריך?
האימונים שלי עכשיו על הידיים לדוגמא הם רק על 5 ו15 כשאני רואה שיפור נהדר וזה בלי להוסיף 10 חזרות או בסביבה(למרות שזאת לא דוגמא כל כך טובה כי בשרירים הגדולים אני כן משלב גם 10 חזרות וחוץ מזה יכול להיות שאני סתם מיוחד).
לדעתי מוכח או לא מוכח ,לא צריך לפחד להוסיף איזה סט אחד בטווח גבוהה(15) ובטווח נמוך(4-5) גם לשרירים הגדולים, סט אחד של גיוס יחידות מוטוריות וסט אחד שעובד קצת יותר על הגדלת מאגרי הגליקוגן והמסה הסרקופלזמית בשריר, זה לא מה שיפריע לך למסה ואם אתה מתקדם לאורך זמן במשקלים בטווחים האלה ,אין שום סיבה שלא תראה שיפור במסה.
אולי זה לא נכון שחור על גבי לבן כי בתחום הזה אין שחור ולבן ,אבל בדיוק בגלל העובדה הזאת צריך להבין שגם ההגדרה של טווח חזרות אידאלי למסה היא לא לגמרי נכונה, אם זה היה נכון וזה היה המרכיב היחיד, לא היו הארדגיינרים בעולם.

אגב האימון שלי בנוי ממש על העקרונות האלה ואני טס קדימה במשקל גוף יותר מהר משהייתי אפילו בתוכניות כמו HIT וHST לינארית. אגב אין על HFT.

m0she
20-02-07, 23:29
אתה אנקדוטה , לא כלל , בלי להתייחס בכלל למה שאמרת.

הזברה
20-02-07, 23:36
אתה אנקדוטה , לא כלל , בלי להתייחס בכלל למה שאמרת.
הוא לא שמע על מישהו, אז נתתי לו מישהו. חוץ מזה בתחום הזה אין כמעט כללי ברזל רק הרבה אנקטודות .

m0she
20-02-07, 23:45
סטטיסטיקה אפשר לעשות לכל דבר, זה שאף אחד לא עשה את זה או לחילופין שאתה לא יודע איפה למצוא אותה לא הופך את האינדוקציה שלך לנכונה.

הזברה
20-02-07, 23:58
סטטיסטיקה אפשר לעשות לכל דבר, זה שאף אחד לא עשה את זה או לחילופין שאתה לא יודע איפה למצוא אותה לא הופך את האינדוקציה שלך לנכונה.
אני לא אתווכח כי זה וויכוח עקר וחסר תוכן עד שתיהייה לנו באמת סטטיסטיקה של הנושא.למרות זאת אני רק יתחיל ויכתוב שלדעתי לפחות, אדם תקוע לא צריך לפחד לנסות דברים אחרים, כי "מדע" סטטיסטי כמו תורת האימון בסופו של דבר לא יכול לדבר על נכון ולא נכון אלה על בערך ואם התאמנת אי פעם בחדר כושר עם מתאמנים טיבעיים ,אתה צריך לדעת שרוב המתאמנים הם דווקא הארדגיינרים למרות שכולם מרימים בסביבות 10 חזרות ועובדים לפי תוכנית מסודרת ויכול להיות שדווקא האנקדוטה שלי תעזור לחלקם לשבור את הקיר.(יכול להיות שלא אבל אני מכיר לפחות 2 אנשים שזה כן עזר להם, הכל עניין של שיפוט אישי של הבנאדם).

m0she
21-02-07, 00:17
הויכוח הזה לא עקר כי אני לא מתווכח איתך על שיטת האימון שלך , אני מתווכח על השטות של לנסות להסיק ממך על כל העולם.

מה שאתה כותב רק מראה שאתה לא מבין כלום בסטטיסטיקה.

הזברה
21-02-07, 00:39
הויכוח הזה לא עקר כי אני לא מתווכח איתך על שיטת האימון שלך , אני מתווכח על השטות של לנסות להסיק ממך על כל העולם.

מה שאתה כותב רק מראה שאתה לא מבין כלום בסטטיסטיקה.
בשום מקום לא ניסיתי להסיק שום דבר על שאר העולם מהדוגמא שלי, להפך הפורום הזה כרגע די מלא בדעות שונות משלי ואני רוצה שאנשים אחרים! שיקראו פה יסיקו את דעותיהם גם מהמקרה שלי כי יש אנשים כמו נמרוד שזה שהם לא מכירים מישהו שהשיטה הזאת עבדה עליו אולי משפיע על הדעה שלהם.
חוץ מזה ,בדרך מההסקה הברורה מהטענה המאוד ידועה שרוב האנשים בחדר כושר הם הארדגיינרים למסקנה שכל העניין של מספר החזרות האידאלי הוא לא פרה קדושה, לא עשיתי שום הנחה שטותית שהסתמכה עלי.

בקשר לסטטיסטיקה מה בדיוק אני לא מבין? הרגע סיימתי קורס אגב.
בכל מדגם סטטיסטי יש כמובן תוחלת אבל יש גם שונות מהממוצע שאם היא גדולה צריך להתחשב בה. הרבה מהגישה האימונית שנכנסת היום לשוק אגב מבוססת על זה שלכל אדם יש את הגביע הקדוש שלו ואין כללים ברורים.
פריודיזציה לא לינארית מדברת על אימונים גמישים שמשלבים הרבה דברים ויכולים להתאים את עצמם יותר טוב לבנאדם,הגישה של העומס הפרוגרסיבי היא אולי הדבר היחיד שרוב המאמרים שקראתי כן הסכימו איתו ולכן הרשתי לעצמי לשים אותה כעקרון מנחה.

m0she
21-02-07, 00:48
אם הרגע סיימת קורס אז לא ברור למה אתה מסיק שהמדע הזה מדבר רק על בערך ולא על נכון לא נכון , כיוון שהמחקרים האלה הם כמו כל מחקר רפואי/קליני אחר.
בנוסף , קבעת שרוב המתאמנים הם הארד גיינרים ויתר על כן אתה גם טוען שרובם מתאמנים בצורה זו או אחרת , שוב רק על פי נקודת המבט האישית [ועל כן הלא אובייקטיבית] שלך. גם אם נניח ואתה צודק והם אכן מתאמנים ככה , כיוון שלא ניסינו עליהם שיטות אימונים אחרות אנחנו לא יכולים לדעת אם הבעיה היא באימון או בפקטורים אחרים [אימון יתר? תזונה? גנטיקה?]. רגרסיה ליניארית אני מניח שלמדת , משתנים מתערבים..

הזברה
21-02-07, 01:14
אם הרגע סיימת קורס אז לא ברור למה אתה מסיק שהמדע הזה מדבר רק על בערך ולא על נכון לא נכון , כיוון שהמחקרים האלה הם כמו כל מחקר רפואי/קליני אחר.
בנוסף , קבעת שרוב המתאמנים הם הארד גיינרים ויתר על כן אתה גם טוען שרובם מתאמנים בצורה זו או אחרת , שוב רק על פי נקודת המבט האישית [ועל כן הלא אובייקטיבית] שלך. גם אם נניח ואתה צודק והם אכן מתאמנים ככה , כיוון שלא ניסינו עליהם שיטות אימונים אחרות אנחנו לא יכולים לדעת אם הבעיה היא באימון או בפקטורים אחרים [אימון יתר? תזונה? גנטיקה?]. רגרסיה ליניארית אני מניח שלמדת , משתנים מתערבים..
בגלל המונח המאוד בסיסי של שונות, בצורה שטחית מאוד אפשר לתאר את המונח הזה בצורה הבאה: יכול להיות שחצי מהאנשים בעולם מתנפחים הכי טוב ב15 חזרות וחצי ב5 ,הממוצע הוא 10 ,אבל השונות הממוצעת היא 5.
במקרה שמדובר ביותר תת קבוצות, השונות היא הממוצע המשוקלל של המרחק מהממוצע ובגלל המושג הזה, סטטיסטיקה לא צריכה לדעתי להיות הדבר היחיד ואפילו לא העיקרי שינחה מאמן שנותן תוכנית למתאמן.

בקשר להארדגיינריות, קראתי את זה פה ושם במאמרים שלא שמרתי, בכל אופן, זה לחלוטין בר ויכוח ,אם ויקיפדיה יכולה קצת לעזור לשכנע שלא מצצתי מהאצבע אז בבקשה(יש שם לינק למאמר):
http://en.wikipedia.org/wiki/Hardgainer
אפשר להסיק לדעתי מהעובדה הזאת קצת על השונות באוכלוסיה, אם מניחים שהגישה המקובלת של תורת האימון היא נכונה סטטיסטית.

בקשר לצורה הזאת או האחרת?
אני מתאמן שנים ותופתע גם היתה תקופה שהדרכתי (היום זה כבר לא משתלם כשלומדים לתואר רציני שבו אפילו ברבע משרה אני יכול לקבל יותר ממדריך במלאה) ומהניסיון שלי רוב האנשים עובדים ומודעים לעניין של טווח החזרות, זה מופיע בהרבה מקומות באינטרנט ,כל מדריך לומד אותו וזה דבר מאוד ידוע. חוץ מזה עד שלא יהייה מחקר אובייקטיבי בשטח זה הכי טוב שאני יכול לתת.

בקשר לשאר הגורמים , יכול להיות בדיוק כמו העניין של האימון, שוב השיפוט הוא בעיני הקורא. בסך הכל העניין של HFT ושל שיטות אימון לא קלאסיות הוא מאוד פסול בעיני הרבה אנשים ,תזונה הם תמיד יהיו מוכנים לשנות, לאימון יתר סביר שהם לא יגיעו מתוכנית דמויית HST עם עלייה מתונה במשקל (כמו שלדעתי כדאי להם לעשות עם פריודיזציה כמובן) והגנטיקה לא תשתנה אם הם ינסו ללכת בדרך אחרת. לדעתי פשוט לא צריך לפסול את הגישה הזאת ,שידעו שזה יכול להיות גם זה.

SiX PACK
21-02-07, 02:20
עידן, קשה לי לפרגן לאנשים (מה לעשות אגו נפוח) אבל הייתי חייב לציין שהלוואי שהיה לי את חצי מכמות הידע שיש לך על פיתוח גוף, תמיד אני נהנה לקרוא את התגובות שלך... אני לא נוטה לנטוש את הידע שביססתי לעצמי ולהאמין לכל מני פרשנויות וכתבות למיניהם, אבל זה נתן לי כמה אינדקציות טובות למחשבה.. תודה אחי.

- Idan -
21-02-07, 02:49
תודה "חבילת שישיה". :cool:

bigbit
21-02-07, 09:57
ידוע לנו שבתא יש מספר מרכיבים אירובים,אנאירובים וכו'..ידוע לנו שבין6-20 חזרות יש את הגירוי האופטימלי להיפרטרופיה..וזה נכון במאת האחוזים כל המרצים בוינגייט טוענים ככה..
מתחת ל6 חזרות עובד על כוח מרבי..

הזברה
21-02-07, 12:01
ידוע לנו שבתא יש מספר מרכיבים אירובים,אנאירובים וכו'..ידוע לנו שבין6-20 חזרות יש את הגירוי האופטימלי להיפרטרופיה..וזה נכון במאת האחוזים כל המרצים בוינגייט טוענים ככה..
מתחת ל6 חזרות עובד על כוח מרבי..
יש עקרון מאוד מאוד מקובל במדע, עקרון שקוראים לו התער של אוקם, עקרון שצריך ללמד אנשים מגיל צעיר ושחצי מהמדריכים בארץ צריכים להפנים.העקרון אומר שתיאוריה היא מדעית רק אם יש חדר להפריך אותה.
הטענה שרצה פה בת'ריד היא שהוספה של סטים במספר חזרות נמוך יכולה לעזור, אף אחד לא ביקש ממך לעבוד רק על 4 חזרות. בעקרון כל מה שוינגייט מלמדים זה שאם אתה עובד ב6-20 חזרות זה מגרה את השריר הכי טוב ,אף אחד לא אמר שאם תוסיף סטים נמוכים זה לא ייעל את התהליך ולא רק זה,גם לפי גישת וינגייט זה יעזור לך בגיוס יחידות מוטוריות ולהרים יותר משקל ויש תמיד קשר בין המשקל שאתה מרים לשינוי במסת השריר שלך.

סהר!
21-02-07, 12:15
תודה רבה אח שלי אבל למשל זה ברור לא לעשות פחות מ5 חזרות פחות.
אני אישית לא עושה פחות מ10 חזרות לא משנה לאיזה איבר בגוף

- Idan -
21-02-07, 14:02
המחקר הבא בדק 4 קבוצות מתאמנים:
קבוצה ראשונה עבדה עם חזרות נמוכות (3-5 חזרות), קבוצה שניה עבדה עם חזרות בינוניות (9-11 חזרות), קבוצה שלישית עבדה עם חזרות גבוהות (20-28 חזרות), קבוצה רביעית לא התאמנה (קבוצת ביקורת).

תוצאות המחקר (שרלוונטיות לאשכול הזה):
1. 3 סוגי הסיבים העיקריים (types I, IIA, IIB) ביצעו היפרטרופיה בעבודה בחזרות נמוכות ובינוניות. בחזרות הגבוהות לא נצפו שינויים משמועתיים.
2. החזרות הנמוכות והבינוניות הביאו להיפרטרופיה משמעותית יותר בהשוואה לחזרות הגבוהות.

Muscular adaptations in response to three different resistance-training regimens: specificity of repetition maximum training zones.

Thirty-two untrained men [mean (SD) age 22.5 (5.8) years, height 178.3 (7.2) cm, body mass 77.8 (11.9) kg] participated in an 8-week progressive resistance-training program to investigate the "strength-endurance continuum". Subjects were divided into four groups: a low repetition group (Low Rep, n = 9) performing 3-5 repetitions maximum (RM) for four sets of each exercise with 3 min rest between sets and exercises, an intermediate repetition group (Int Rep, n = 11) performing 9-11 RM for three sets with 2 min rest, a high repetition group (High Rep, n = 7) performing 20-28 RM for two sets with 1 min rest, and a non-exercising control group (Con, n = 5). Three exercises (leg press, squat, and knee extension) were performed 2 days/week for the first 4 weeks and 3 days/week for the final 4 weeks. Maximal strength [one repetition maximum, 1RM), local muscular endurance (maximal number of repetitions performed with 60% of 1RM), and various cardiorespiratory parameters (e.g., maximum oxygen consumption, pulmonary ventilation, maximal aerobic power, time to exhaustion) were assessed at the beginning and end of the study. In addition, pre- and post-training muscle biopsy samples were analyzed for fiber-type composition, cross-sectional area, myosin heavy chain (MHC) content, and capillarization. Maximal strength improved significantly more for the Low Rep group compared to the other training groups, and the maximal number of repetitions at 60% 1RM improved the most for the High Rep group. In addition, maximal aerobic power and time to exhaustion significantly increased at the end of the study for only the High Rep group. All three major fiber types (types I, IIA, and IIB) hypertrophied for the Low Rep and Int Rep groups, whereas no significant increases were demonstrated for either the High Rep or Con groups. However, the percentage of type IIB fibers decreased, with a concomitant increase in IIAB fibers for all three resistance-trained groups. These fiber-type conversions were supported by a significant decrease in MHCIIb accompanied by a significant increase in MHCIIa. No significant changes in fiber-type composition were found in the control samples. Although all three training regimens resulted in similar fiber-type transformations (IIB to IIA), the low to intermediate repetition resistance-training programs induced a greater hypertrophic effect compared to the high repetition regimen. The High Rep group, however, appeared better adapted for submaximal, prolonged contractions, with significant increases after training in aerobic power and time to exhaustion. Thus, low and intermediate RM training appears to induce similar muscular adaptations, at least after short-term training in previously untrained subjects. Overall, however, these data demonstrate that both physical performance and the associated physiological adaptations are linked to the intensity and number of repetitions performed, and thus lend support to the "strength-endurance continuum".

PMID: 12436270 [PubMed - indexed for MEDLINE]

Nimrod
21-02-07, 16:23
עידן הווליום היה זהה?

Eli
21-02-07, 17:33
יש עקרון מאוד מאוד מקובל במדע, עקרון שקוראים לו התער של אוקם, עקרון שצריך ללמד אנשים מגיל צעיר ושחצי מהמדריכים בארץ צריכים להפנים.העקרון אומר שתיאוריה היא מדעית רק אם יש חדר להפריך אותה.

התכוונת דרך להפריך אותה?

אני מכיר את התער של אוקם בתור "אין להניח קיומם של דברים יותר מכפי שהכרחי לחלוטין".

PcGunMan
21-02-07, 17:38
לא קראתי את כל מה שכתבת אבל אני אישית מכיר את עצמי ואם אני לא עובד בטווח חזרות 6-8 על תרגילים מורכבים כמו: לחיצות למנהם,צרפתית,חזה,כתפיים,סקווטים וכו' אני פשוט לא גודל בהרבה
אם אני עובד בטווח גובהה אני בקושי מצליח להגיע לגדילה מרבית..אבל דעתי רק בשריר אחד גב בשביל להגיע להיפטרופיה צריך לעבוד בטווח חזרות גבוהה!

- Idan -
21-02-07, 18:03
עידן הווליום היה זהה?
לא. בטווח הנמוך הנפח היה סך הכל 12-20 חזרות, בטווח הבינוני 27-33 חזרות ובטווח הגבוה 40-56 חזרות.

הזברה
21-02-07, 18:17
אלי, התכוונתי חדר בתור מקום , היא צריכה להשאיר מקום לשינוי למקרה שהיא לא נכונה או לא מלאה.
ההמשך באמת של העקרון הזה אומר שכשיש שתי גישות אפשריות שמתאימות לתצפיות\מחקרים אז כדאי ללכת בינתיים עם הכי פשוטה.

אגב צריך בכל זאת לשים לב במאמר שמדובר על תקופה קצרה ועל מתאמנים מתחילים...

THE_JUGGERNAUT
21-02-07, 19:10
תוצאות המחקר (שרלוונטיות לאשכול הזה):
1. 3 סוגי הסיבים העיקריים (types I, IIA, IIB) ביצעו היפרטרופיה בעבודה בחזרות נמוכות ובינוניות. בחזרות הגבוהות לא נצפו שינויים משמועתיים.
2. החזרות הנמוכות והבינוניות הביאו להיפרטרופיה משמעותית יותר בהשוואה לחזרות הגבוהות.

שחכת לציין עוד משהו חשוב:
Maximal strength improved significantly more for the Low Rep group compared to the other training groups

- Idan -
21-02-07, 19:26
זה פחות רלוונטי לנושא כאן וגם את זה כולם כבר יודעים בכל מקרה. :-)

אגב, קיבלתי הודעה על חבילה בדואר. יש מצב טוב שזה הספר (מאחר ולא הזמנתי שום דבר אחר).:wiggle:

Yoggie
21-02-07, 19:39
האמת היא שאני די מסכים עם מה שתירגמת. אני עובד בשיטה של חזרות מעטות ומשקל גבוה וזה עובד עלי מצוין.

בכל מקרה תודה רבה על המאמר, קבל במוניטין.

רוני 1
21-02-07, 20:05
אולי בתור גיוון אפשר לעבוד בטווח חזרות נמוך פעם בכמה חודשים.
אבל כתוכנית אימונים קבועה לא נראה לי.מתכון לפציעות.
מארנולד בשנות ה 70 ועד רוני קולמן כולם עובדים בטווח חזרות גבוה,
לא נראה לי שפתאום המציאו את הגלגל מחדש:jockey:

Bullet
21-02-07, 20:10
כן, גם יש לי חבר שחיף שמתאמן FBW, עם 8 סטים לשריר גדול, 4 לקטן. כי הוא קרא שארנולד שוורצנגר התאמן ככה תקופה מסויימת. הוא בטוח שאם הוא יעשה כמוהו, הוא יהיה כמוהו.

THE_JUGGERNAUT
21-02-07, 20:29
אתה נותן פה את הדוגמא הכי גרועה שיכולה להיות...

כשתתחיל להזריק כמוהם תחזור אלינו

PcGunMan
21-02-07, 20:33
אולי בתור גיוון אפשר לעבוד בטווח חזרות נמוך פעם בכמה חודשים.
אבל כתוכנית אימונים קבועה לא נראה לי.מתכון לפציעות.

אנשים האלה הם האחרונים שאני יקח דוגמה מהם:
1) הם מזריקים
2) הם גם בכלל ברמה אחרת! בכל אחד שמתאמן פה
3) על כל אחד זה אינדוידאולי!:jockey:... יש כאלה שטווח חזרות גבוה עובד עלהם יותר מאשר טוווח חזרות נמוך שזה 6-8 מתחת ל5 זה כמובן כבר כוח..
עלי למשך רק טווח חזרות נמוך עובד טוב!

- Idan -
21-02-07, 21:25
מתחת ל5 זה כמובן כבר כוח..
תגיד לי, אתה עושה צחוק?
אני תרגמתי את המאמר הזה במיוחד לאנשים כמוך שחושבים (וטועים) שעבודה מתחת ל-5 חזרות היא טובה רק לאימון כח ולא מביאה להיפרטרופיה. טרחת לקרוא אותו בכלל?

שוב פעם אני חוזר ומדגיש. הרעיון כאן לא היה להגיד לכם להפסיק לעבוד בחזרות גבוהות ולעבור לעבודה עם חזרות נמוכות, אלא להגיד שעבודה עם חזרות נמוכות היא לא רק בשביל "כח", אלא יש לה תועלת למסת השריר לא פחות מחזרות גבוהות.
זאת היתה גם כוונתו של כותב המאמר (למרות שזה לא נראה ככה). ראיתי ציטוט שלו במאמר אחר שאמר:
"אם כולם היו עובדים בחזרות נמוכות ומזניחים את החזרות הגבוהות, אז הייתי מהלל את החזרות הגבוהות".

If the dogma of bodybuilding was to perform 8 sets of 3 reps, you'd hear me extolling the virtues of 8-12 rep sets. It's as simple as that.

Nimrod
21-02-07, 21:38
תגיד לי, אתה עושה צחוק?
אני תרגמתי את המאמר הזה במיוחד לאנשים כמוך שחושבים (וטועים) שעבודה מתחת ל-5 חזרות היא טובה רק לאימון כח ולא מביאה להיפרטרופיה. טרחת לקרוא אותו בכלל?

שוב פעם אני חוזר ומדגיש. הרעיון כאן לא היה להגיד לכם להפסיק לעבוד בחזרות גבוהות ועבור לעבודה עם חזרות נמוכות, אלא להגיד שעבודה עם חזרות נמוכות היא לא רק בשביל "כח", אלא יש לה תועלת למסת השריר לא פחות מחזרות גבוהות.
זאת היתה גם כוונתו של כותב המאמר (למרות שזה לא נראה ככה). ראיתי ציטוט שלו במאמר אחר שאמר:
"אם כולם היו עובדים בחזרות נמוכות ומזניחים את החזרות הגבוהות, אז הייתי מהלל את החזרות הגבוהות".

1. עידן, מה אתה אומר על הגישה שלי נכונה לפי דעתך? בעמוד 3, פשוט לא הגבת לי.
2. שוב אני אומר שצריך לגוון, יש יתרונות ב10-12 חזרות להיפרטרופיה, אם תתעקשו אחפש מחקר שאומר שיש יותר הפרשה של הורמונים בטווחים אלו.
3. לבאדי בילדרים לא משתלם לרדת מ8 חזרות כי אז האימונים יהיו ארוכים מאוד מאוד, שתי סיבות:
א. הם צריכים ווליום מטורף! כשאתה עושה 12 חזרות זה פי 2 יותר וולים מ6 חזרות, גם ב12 חזרות אימון לוקח להם הרבה זמן בגלל כמויות הווליום שהם צריכים.
ב. המנוחה בין הסטים בטווחים הנמוכים יותר ארוכה.

THE_JUGGERNAUT
21-02-07, 21:47
1.
3. לבאדי בילדרים לא משתלם לרדת מ8 חזרות כי אז האימונים יהיו ארוכים מאוד מאוד, שתי סיבות:
א. הם צריכים ווליום מטורף! כשאתה עושה 12 חזרות זה פי 2 יותר וולים מ6 חזרות, גם ב12 חזרות אימון לוקח להם הרבה זמן בגלל כמויות הווליום שהם צריכים.
ב. המנוחה בין הסטים בטווחים הנמוכים יותר ארוכה.

למי אתה מתייחס כשאתה אומר "באדיבילדרים" לחברה כמו בפורום או לאנשים כמו רוני וחבורתו?

- Idan -
21-02-07, 21:50
נמרוד, אתה רק חזרת על העקרון של פריודיזציה משולבת. לא הבנתי על מה אתה רוצה שאני אגיב.

Nimrod
21-02-07, 22:07
נמרוד, אתה רק חזרת על העקרון של פריודיזציה משולבת. לא הבנתי על מה אתה רוצה שאני אגיב.

האם באמת משתלם לbb טבעי לעבוד קבוע גם על 1-3 חזרות? והאם אתה מאמין בפרדזציה המשולבת?
למרות שבעצם כבר אמרת שזה משתלם ;)

Bullet
21-02-07, 22:11
מה זה פריודיזציה משולבת? טווחים גבוהים ונמוכים ביחד?
ולא, לbb לא משתלם.

Nimrod
21-02-07, 22:17
ולא, לbb לא משתלם.

טבעי, למה לא?
קראת את הבלוג של קטריס? את המאמר של לייל?

Bullet
21-02-07, 22:17
רפרפתי, למה?

Nimrod
21-02-07, 22:20
רפרפתי, למה?

פריודזציה משולבת זה בדיוק על מה שמדובר במאמר הזה.

- Idan -
21-02-07, 22:42
האם באמת משתלם לbb טבעי לעבוד קבוע גם על 1-3 חזרות? והאם אתה מאמין בפרדזציה המשולבת?
למרות שבעצם כבר אמרת שזה משתלם ;)
יכול להיות שלמישהו אחד זה ישתלם, ויכול להיות שלמישהו אחר זה לא ישנה דבר. יזיק זה לא יכול להיות בהנחה שהמתאמן עובד בצורה נכונה, לא רק מבחינת טכניקה, אלא גם במה שנוגע לשילוב שבועות עם עבודה קלה להתאוששות.

אני מניח שפריודיזציה משולבת היא הגישה הכי נכונה לרוב המתאמנים.

אתה? אתה לא יודע מה זה פריודיזציה משולבת?
חשבתי שאתה אחד מהחסידים של לייל. :ohmy:

נראה לי אני אוסיף את האשכול הזה לרשימת "האשכולות המעניינים" בנעוץ. חבל לזרוק אותו. אמנם גל כבר דיבר על החשיבות של חזרות נמוכות, אבל זה קבור איפה שהוא באשכול "אימוני מסה-כח".

Bullet
21-02-07, 22:45
אתה? אתה לא יודע מה זה פריודיזציה משולבת?
חשבתי שאתה אחד מהחסידים של לייל. :ohmy:

אני יותר חסיד שלו בקטע של התזונה ודיאטות... יש אנשים שמבינים טוב ממנו באימונים.
מה זה בקיצור?

IGOR
21-02-07, 22:50
רגע אז עם נגיד אני מרים 34 קילו ליד קידמית למשל 3 סטים 6 חזרות {והמקסים שאני יכול זה 10} אז לא בסדר???

Nimrod
21-02-07, 23:01
אני יותר חסיד שלו בקטע של התזונה ודיאטות... יש אנשים שמבינים טוב ממנו באימונים.
מה זה בקיצור?

מה הבעיה תקרא בלוג של קטריס בעברית.
http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=Katriss

Bullet
22-02-07, 00:10
מה הבעיה תקרא בלוג של קטריס בעברית.
http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=Katriss
אה, קראתי את המאמר של לייל. לא ידעתי שקטריס תרגם אותו... כן אני יודע את כל מה שכתוב שם. אני אישית לא מרגיש את עצמי כאתלט אז אני לא חושב יותר מדי על האימונים, אלא מתאמן בד"כ לפי המצב רוח. לפעמים בא לי כבד, לפעמים בא לי קל... חוץ מזה לפי דעתי הדברים האלו מיועדים בעיקר למי שנתקע או שלא רואה תוצאות.

PcGunMan
22-02-07, 08:19
תגיד לי, אתה עושה צחוק?

שוב פעם אני חוזר ומדגיש. הרעיון כאן לא היה להגיד לכם להפסיק לעבוד בחזרות גבוהות ולעבור לעבודה עם חזרות נמוכות, אלא להגיד שעבודה עם חזרות נמוכות היא לא רק בשביל "כח", אלא יש לה תועלת למסת השריר לא פחות מחזרות גבוהות.

סתכל למעלה! אמרתי שלא קראתי!:emb2:

ran_z
10-08-10, 19:04
up
רלוונטי מאוד גם לפורום אימוני כוח. כדאי לקרוא ולהחכים לפני שפוסלים אימונים בטווחי כוח מהסיבה שהגדילה במסת שריר תהיה מינורית.

תודה לעידן (האחד והיחיד!)

אנדרוליזם
10-08-10, 19:55
:) פפפפפ

BiG_BuG
10-08-10, 23:21
תודה לעידן (האחד והיחיד!)

מה קורה איתו באמת? למה הוא לא פעיל בפורום ?

ran_z
11-08-10, 09:32
תאמת שאלה טובה. אני אברר את זה

subzero1122
22-08-10, 22:22
אחלה מאמר
בעיקר לליצנים שחושבים שss ושאר התכניות השפויות הן לשמנים ששוקלים 150 קילו ונמצאים רק בתחרויות של סקוואט ודדליפט

kaz
30-08-10, 10:47
מישהו פה יכול להסביר מה היא התנועה שמתרחשת בזמן לחיצת חזה [מוט] בשכיבה על ספסל?
האם זה eccentric,isometric, or contraction concentric?

קפטן שלד
30-08-10, 13:23
concentric contraction מן הסתם

No Troll
20-09-10, 03:18
רן ביררת לאן עידן נעלם? O_o

ran_z
06-10-10, 20:05
לא אחי, סורי, לא תופס ת'בנאדם

No Troll
06-10-10, 22:32
הבנאדם נעלם!

ran_z
07-10-10, 08:43
רגע רגע.. התפתחות מרעישה.. מצאתי הבנאדם... תתכוננו חזק, בקרוב מאד הוא כאן

Logout
07-10-10, 09:23
לייק
http://www.contextoptional.com/wp-content/uploads/2010/09/facebook-like-buton.png

No Troll
07-10-10, 09:49

מצאת את הבנאדם שלא מגיב פה שנה?!
מעניין למה הוא הגיע היום :idea::idea:

No Troll
08-10-10, 06:47
איך פתאום השגת אותו :lol:
יאללה מחכים להפתעה.

No Troll
06-11-10, 23:18
רן, העם מחכה

LiON
19-12-10, 00:28
תודה רבה

Avihay12
17-04-11, 16:40
רגע,עד היום עשיתי 10-12 חזרות.
שורה תחתונה,אני אמור להרים משקלים כבדים ו 6-8 חזרות?

סוליקו
20-04-11, 17:35
תודה רבה

!Demon!
20-04-11, 17:56
רגע,עד היום עשיתי 10-12 חזרות.
שורה תחתונה,אני אמור להרים משקלים כבדים ו 6-8 חזרות?

לא נמאס לך להקפיץאשכולות מלפני 40 שנה?

IGOR
20-04-11, 17:57
חחחחחחחחחחחחחח תכלס.

leon189
15-10-12, 01:16
יש תוכנית אימונים ממש אינטנסיבית וקשה שפורסמה בbodybuilding.com שהומצאה על ידי kris gethin, וכל התוכנית מורכבת מחזרות מרובות (כמעט 50 חזרות לסט!!) מי שמעוניין לבדוק את זה התוכנית נקראת Kris Gethin DTP

AmiTz1991
22-06-13, 13:05
לא הבנתי אז מה הכמות המומלצת ? 8x4?