PDA

צפה בגרסא המלאה : גיבנת - שאלה למבינים

Adi55
14-10-09, 10:49
מצטער אם זה לא הפורום הנכון לנושא הספציפי

צריך תשובות מאנשים שמבינים קצת בנושא,
נרשמתי למכון כושר לאחרונה בשביל בין היתר לטפל בבעיית הגימור בגב שלי כתוצאה מישיבה מרובה מול מחשב וכנראה סיבות נוספות
זה מתבטא גם בקושי למשיכת הכתפיים לאחור והקשחת הגב
הטיפול הוא בעזרת חיזוק שרירי כתפיים, גב, צוואר, אגן וכו'
עכשיו רציתי לדעת, זה משנה הסדר? והבנתי שחשוב לשחרר את שרירי החזה לפני החיזוק של הגב, זה נכון? ואיך בדיוק? ע"י תרגילים לחזה? או ע"י מכשיר מיוחד שנועד לזה?

אגב התוכנית העכשווית שלי היא ab כשבa בעיקר יש תרגילי חזה ובb בעיקר חיזור הגב והכתפיים.

Vadjio
14-10-09, 12:56
תראה, אני מאמין שכל בעיה שקשורה לחולשה של שרירים תסתדר כתוצאה מאימונים ממושכים, השאלה היא אם זאת בעיה בשרירים או בעצמות (עמוד השדרה), גם אני סובל מבעיה דומה אבל זה לא כלכך בולט אצלי, אם יש לך ידע בנוגע לממה זה נובע (לא ישיבה מול המחשב או התנהגות מסוימת) אלא מה קורה שם מבחינה פיסיולוגית אני אשמח לדעת בשביל שנינו.

Adi55
14-10-09, 13:46
קיפוזיס בגוגל (זה לא נותן לי להכניס לינק)

מומלץ מאוד לקרוא למי שחושב שהבעיה מתפתחת אצלו

פתרתי את הבעיה שלי למעשה לפני חיזוק הגב צריך לעשות תרגילי מתיחה לחזה

Tapit
14-10-09, 22:22
קיפוזיס זה לא גיבנת בגב קודם כל, זה יותר כתפיים שמוטות, ודבר שני אני העלתי בערך 15 קילו שריר כבר מאז שנרשמתי לחדר כושר ומר קיפוזיס לא שם זין.
למקרה שלא הבנת, לא השתנה כלום.
וכן גם לי זה נבע מישיבה מרובה על המחשב.

Dark_Muse
15-10-09, 02:00
דווקא אימונים בטכניקה נכונה יכולים לשפר את המצב כאשר לא מדובר בליקוי מבני

hypertrophy
15-10-09, 02:14
לתיקון בעיית קיפוזיק צריך בעיקר לחזק מקרבי שכמות וזוקפי גב.....

Fatboy
15-10-09, 12:17
לא הבנתי מה אתה שואל

לי יש עקמת שרמן מגיל צעיר (הרבה יותר מתקדם מעקמת רגילה) מלווה בכאבים חזקים כתוצאה מעצבים שעוברים דרך עמוד השדרה שנמעכים ע"י העצמות העקומות

כל סוגי הטיפולים/תרגילים/מכשירים למניעת עקמת שעשיתי מגיל 8 ועד גיל 18 לא עזרו לי בכלל
הדבר היחיד שעזר לי עם הכאבים זה אימונים כבדים בחדר כושר, בעיקר דדליפט,
משהו שכל הרופאים אמרו לי שבחיים אסור לי לעשות

ובצילומים של לפני שנה ביחס לצילומים לפני 8 שנים הזווית אפילו השתפרה קצת

בר728
15-10-09, 16:21
מה אפשר לעשות לגבי כתפיים שמוטות?

Fatboy
15-10-09, 16:29
מה אפשר לעשות לגבי כתפיים שמוטות?

זה קורה הרבה משרירי חזה מתוחים וחזקים ושרירי גב חלשים

Vadjio
15-10-09, 17:47

אז נראה לי שיש לי את זה o_O

יניב צוות ישראלבודי
16-10-09, 01:37
האמת שהיפר קיפוזיס יכול להתרחש מכמה סיבות.
1. אי ספיקה פסיבית. זה אומר שחסרה לך גמישות בשרירי החזה והכתף הקדמית וזה גורם למצב שהכל מכווץ כלפי פנים ויוצר קיפוזיס.

2. אי ספיקה אקטיבית. זה אומר שכל קבוצת השרירים שמקרבת את השכמות לא חזקה מספיק בשביל להשאיר אותך זקוף ובמקרה כזה צריך לשים דגש על חיזוק קבוצת השרירים הזאת.

במקרה הכי גרוע יכול להיות שזה שילוב של שני הגורמים ואז תצטרך לשלב חיזוק של מקרבי השכמות ביחד עם גמישות החזה.

כמובן שחיזוק זוקפי הגב לא יזיק בכלל.

לפעמים היפר קיפוזיס יכול להיות פשוט מצב תודעתי מסויים. זתומרת בנאדם יושב בצורה לא זקופה וברגע שמעירים לו על זה הוא יכול פתאום להזדקף.
האמת שבמקרים כאלה עדיף להתייעץ עם אנשים מומחים ולא להסתמך על עצות מפורומים.

hypertrophy
16-10-09, 01:40
האמת שקיפוזיס יכול להתרחש מכמה סיבות.
1. אי ספיקה פסיבית. זה אומר שחסרה לך גמישות בשרירי החזה והכתף הקדמית וזה גורם למצב שהכל מכווץ כלפי פנים ויוצר קיפוזיס.

2. אי ספיקה אקטיבית. זה אומר שכל קבוצת השרירים שמקרבת את השכמות לא חזקה מספיק בשביל להשאיר אותך זקוף ובמקרה כזה צריך לשים דגש על חיזוק קבוצת השרירים הזאת.

במקרה הכי גרוע יכול להיות שזה שילוב של שני הגורמים ואז תצטרך לשלב חיזוק של מקרבי השכמות ביחד עם גמישות החזה.

ידידי-צר לי לתקן אותך אבל זה לא קשור לאי ספיקה...ההגדרה של אי ספיקה היא אחרת
בכל אופן הכל מדובר פה על יחסים
אם מקרבי השכמות חלשים אז מדובר ביחס לשרירי החזה וחגורת הכתפים ולהיפך

בכל אופן תיקון בעיה כזאת צריך להיות מלווה בתרגילי גמישות לחזה וחיזוק מקרבי השכמות

יניב צוות ישראלבודי
16-10-09, 01:43
אי ספיקה פסיבית זה אומר אי יכולת לבצע תנועה מסויימת בגלל שהשרירים האנטגוניסטיים לא מאפשרים לך.

לדוגמה אם אתה יושב על כיסא ומנסה לבצע פשיטה בברך ולא מצליח ליישר אותה עד הסוף זה לאו דווקא בגלל שהקוואדס שלך חלשים אלא בגלל שההאמסטרינג לא מאפשר לך בגלל גמישות לקוויה.

אי ספיקה אקטיבית זה פשוט שרירים חלשים.

אתה יכול להשוות את אותו מצב לקיפוזיס

hypertrophy
16-10-09, 01:48
אי ספיקה פסיבית זה אומר אי יכולת לבצע תנועה מסויימת בגלל שהשרירים האנטגוניסטיים לא מאפשרים לך.

לדוגמה אם אתה יושב על כיסא ומנסה לבצע פשיטה בברך ולא מצליח ליישר אותה עד הסוף זה לאו דווקא בגלל שהקוואדס שלך חלשים אלא בגלל שההאמסטרינג לא מאפשר לך בגלל גמישות לקוויה.

אי ספיקה אקטיבית זה פשוט שרירים חלשים.

אתה יכול להשוות את אותו מצב לקיפוזיס

אי ספיקה שאני מכיר זה כשהשריר האגוניסט לא יכול להתכווץ יותר למרות שיש עוד טווח תנועה של המפרק

יניב צוות ישראלבודי
16-10-09, 01:50
אי ספיקה שאני מכיר זה כשהשריר האגוניסט לא יכול להתכווץ יותר למרות שיש עוד טווח תנועה של המפרק

נו נכון. ולמה הוא לא יכול להתכווץ עד הסוף?

אם זה פסיבי אז זה בגלל שהאנטגוניסט לא מאפשר לו. כלומר חוסר גמישות.
אם זה אקטיבי זה בגלל שהשריר חלש מדי בשביל לבצע את התנועה עד הסוף. כלומר השריר "נכשל" באמצע..

לא הקשבת מספיק בשיעורים!!:bot:

hypertrophy
16-10-09, 02:54

אם זה אקטיבי זה בגלל שהשריר חלש מדי בשביל לבצע את התנועה עד הסוף. כלומר השריר "נכשל" באמצע..

לאו דווקא קשור לאנטגוניסט
עשית קצת בלאגן נראה לי

Tapit
16-10-09, 15:48

לפעמים היפר קיפוזיס יכול להיות פשוט מצב תודעתי מסויים. זתומרת בנאדם יושב בצורה לא זקופה וברגע שמעירים לו על זה הוא יכול פתאום להזדקף.
אתה אומר שמצב כזה לא נגרם ממשהו פיזי? אני בקלות יכול להזדקף אני פשוט הולך עם קצת קיפוזיס בדרך כלל בלי שאני שם לב.

shikoLM
16-10-09, 16:46

1. לא גורם ישיר/מרכזי לקיפוזיס.
2. כנ"ל.

בר728
19-10-09, 03:10

שאני מכווץ את השכמות ומיישר את הגב זה מסתדר אבל אני לא יכול לשמור את אותה תנוחה..שאני משחרר הכתפיים "הולכות" קדימה..יש תרגילים לעבוד על זה?

hypertrophy
19-10-09, 03:40
שאני מכווץ את השכמות ומיישר את הגב זה מסתדר אבל אני לא יכול לשמור את אותה תנוחה..שאני משחרר הכתפיים "הולכות" קדימה..יש תרגילים לעבוד על זה?

תרגילי חתירות זה מה שאתה צריך...

shikoLM
19-10-09, 20:04

אתה מנסה לטפל בסימפטום במקום לטפל בבעיה.
באופן כללי כל תנועה שמערבת הורדה של השכמות והשטחה של החלק הטורקלי.
פרס,פרונט סקוואט ובמיוחד ohs הם דוגמאות טובות לכך.

sason
19-10-09, 20:28

אי ספיקה אקטיבית זה מצב שהשריר לא יכול להתקצר, יכולה להיות משתי סיבות מסיבה אנטומית - השריר לא יכול להתקצר , הסיבה השנייה היא חוסר כוח להתגבר על הכוח.

אי ספיקה פסיבית מצב שבוא השריר לא יכול להתארך, גם פה זה יכול לנבוע מהגורם האנטומי והסיבה השנייה היא חוסר גמישות.
זה לא בהכרח יהיה באנטגוניסט, אבל לרוב כן.

hypertrophy
19-10-09, 21:35

תקן אותי אם אני טועה אבל במצב של קיפוזיס הבעיה העיקרית היא חולשה של מקרבי שכמות-זה מה שאני מכיר
עבודה על זוקפי גו זה חלק יותר מינורי בטיפול בבעיה
זה מה שאני מכיר וזה מה שאני עושה וזה מה שלמדתי מאנשי מקצוע בתחום

shikoLM
19-10-09, 22:25
תקן אותי אם אני טועה אבל במצב של קיפוזיס הבעיה העיקרית היא חולשה של מקרבי שכמות-זה מה שאני מכיר
עבודה על זוקפי גו זה חלק יותר מינורי בטיפול בבעיה
זה מה שאני מכיר וזה מה שאני עושה וזה מה שלמדתי מאנשי מקצוע בתחום

קיפוזיס הוא ליקוי בחלק הטורקלי של עמ"ש, המיקום של השכמות הוא רק פועל יוצא של אותו ליקוי.
קרוב לוודאי שלא באמת נתקלת במישהו עם מראה של כתפיים שמוטות שלא נבע מליקוי בחלק הטורקלי, אם תבין באיזה מיקום השכמות נמצאות כאשר העמ"ש נמצא במצב נייטרלי תבין עד כמה נדיר שזה מתרחש מחוסר איזון בין מקרבי השכמות/שרירי החזה.

hypertrophy
19-10-09, 22:31
קיפוזיס הוא ליקוי בחלק הטורקלי של עמ"ש, המיקום של השכמות הוא רק פועל יוצא של אותו ליקוי.
קרוב לוודאי שלא באמת נתקלת במישהו עם מראה של כתפיים שמוטות שלא נבע מליקוי בחלק הטורקלי, אם תבין באיזה מיקום השכמות נמצאות כאשר העמ"ש נמצא במצב נייטרלי תבין עד כמה נדיר שזה מתרחש מחוסר איזון בין מקרבי השכמות/שרירי החזה.

הבנתי...אז אתה אומר שעדיף לחזק את עמ"ש באיזור הטורסיקלי כשחיזוק מקרבי השכמות יהיה משני ביחס שניתן לו?
זאת אומרת שעדיף להתמקד בohs [אישית מעדיף על fs לטיפול בעמ"ש חלש] מאשר בחתירות

בר728
19-10-09, 22:50

אני עושה בנט אובר עם משקולות ולחיצת כתפיים במשקולות..מה זה ohs?

hypertrophy
19-10-09, 22:56

אובר הד סקוואט
כשאתה עושה סקוואט ומחזיק את המוט מעל הראש בנעילה כמו בלחיצת כתפיים

shikoLM
19-10-09, 23:38
הבנתי...אז אתה אומר שעדיף לחזק את עמ"ש באיזור הטורסיקלי כשחיזוק מקרבי השכמות יהיה משני ביחס שניתן לו?
זאת אומרת שעדיף להתמקד בohs [אישית מעדיף על fs לטיפול בעמ"ש חלש] מאשר בחתירות

אכן כן.
פרונט סקוואט ו ohs טובים למטרה הזאת מהסיבה הפשוטה שזה כמעט בלתי אפשרי מכנית לבצע אותם בצורה פרוגרסיבית בלי השטחה לא קטנה של החלק הטורקלי (במיוחד ה ohs).
כל זאת כמובן בתנאי שמלמדים את המתאמן איך לבצע את אותה תבנית תנועתית.

shikoLM
19-10-09, 23:41

תעשה פרס עם מוט ותלמד איך להיכנס כמו שצריך מתחת למוט בחלק האחרון של התנועה.
ב ohs כדאי להשתמש באחיזה של הנפה שהיא קצת פחות תובענית מבחינת גמישות בחגורת הכתפיים.

Sugarzaza
19-10-09, 23:59
כשאתה אומר הנפה אתה מתכוון לWide snatch grip? התבלבלתי

hypertrophy
20-10-09, 00:19
כשאתה אומר הנפה אתה מתכוון לWide snatch grip? התבלבלתי

נראה לי שכן