PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה שעניינה אותי בקשר למקורות השומן

Melamed
07-11-09, 08:22
אז ככה כמו שכולכם כותבים פה תמיד ומייעצים עדיף לצרוך שומנים ממקורות טובים כמו טחינה גולמית, אבוקדו, שמן זית, חמאת בוטנים וכו'..
אז שאלתי היא מה זה משנה אם במקום כל מה שהזכרתי למעלה אני יצרוך למשל שומן מחומוס\פלאפל\שוקולד ? הרי שומן זה שומן מה זה משנה מאיזה מקור זה מגיע?
אשמח לקבל הסבר.

עוד שאלה קטנה ראיתי פה אז ש hanna כתב שיש הבדל בין שמן זית ששמים ככה על אוכל לבין שמן זית שמטגנים איתו מה ההבדל ולמה זה לא בסדר?

המון תודה

moo
07-11-09, 09:55
יש בנעוץ
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1247&CategoryID=81&Page=1

!Demon!
07-11-09, 09:57
אז ככה כמו שכולכם כותבים פה תמיד ומייעצים עדיף לצרוך שומנים ממקורות טובים כמו טחינה גולמית, אבוקדו, שמן זית, חמאת בוטנים וכו'..
אז שאלתי היא מה זה משנה אם במקום כל מה שהזכרתי למעלה אני יצרוך למשל שומן מחומוס\פלאפל\שוקולד ? הרי שומן זה שומן מה זה משנה מאיזה מקור זה מגיע?
אשמח לקבל הסבר.

עוד שאלה קטנה ראיתי פה אז ש hanna כתב שיש הבדל בין שמן זית ששמים ככה על אוכל לבין שמן זית שמטגנים איתו מה ההבדל ולמה זה לא בסדר?

המון תודה

גם שומן רווי מומלץ לצרוך , כי יש מחקרים שמראים שהוא מעלה את רמות הטסטסטרון..
מה שכן חשוב לצרוך את השומנים האחרים מהמקורות שאמרת כי:רווי מעלה ldl , מה שאמרת מעלה hdl וחשוב שיהיה יחס תקין ביניהם.
לא כל השומנם שווים כמו שלא כל הפחמימות הן אותו דבר..הם נבדלים במבנה שלהם מה שכל כל אחד מהם מהווה 9 קלוריות.

כי טיגון זה שומן טראנס והוא ממש לא בריא

Melamed
07-11-09, 10:57
השומנים ה"לא בריאים" שהזככרתי חוץ מאשר בפגיעה בבריאות יש פגיעה בפיתוח הגוף? או פגיעה במטרות של המתאמן?

!Demon!
07-11-09, 11:05
השומנים ה"לא בריאים" שהזככרתי חוץ מאשר בפגיעה בבריאות יש פגיעה בפיתוח הגוף? או פגיעה במטרות של המתאמן?

לא עד כמה שידוע לי

Melamed
07-11-09, 11:08
אז סתם שאלה במידה ויש בן אדם שלא אכפת לו כל כך שומן רווי\לא רווי לא משנה מה והוא יאכל שומן ממקורות אחרים ולא יפגע לו במטרה למה בכל זאת אתם ממליצים פה רק על השומנים ממקורות טובים? מתוך זה שאתם רוצים לעזור לשמור על הבריאות של אנשים פה?

ותודה דמון

!Demon!
07-11-09, 11:44
אז סתם שאלה במידה ויש בן אדם שלא אכפת לו כל כך שומן רווי\לא רווי לא משנה מה והוא יאכל שומן ממקורות אחרים ולא יפגע לו במטרה למה בכל זאת אתם ממליצים פה רק על השומנים ממקורות טובים? מתוך זה שאתם רוצים לעזור לשמור על הבריאות של אנשים פה?

ותודה דמון

תשמע , כל השומים יביאו לך אותה כמות של קלוריות.
צריך לצרוך מכל השומנים , בנוסך כמו שאמרתי ניראה ששומן רווי מעלה רמות טסטסטרון(לא שזה ממש ממש משמעותי , אבל בכל זאת).
בקיצור , תדאג לאכול גם מזה וגם מזה ויהיה טוב

Melamed
07-11-09, 11:58
סבבה תודה אחי
בכל זאת בן אדם שיהיה לו בתפריט שומנים לא ממקורות כמו שהזכרתי למעלה לא תשלול את התפריט שלו?
רק מבחינה בריאותית זה ייצור בעיה כמו שהבנתי ממך

!Demon!
07-11-09, 12:24
סבבה תודה אחי
בכל זאת בן אדם שיהיה לו בתפריט שומנים לא ממקורות כמו שהזכרתי למעלה לא תשלול את התפריט שלו?
רק מבחינה בריאותית זה ייצור בעיה כמו שהבנתי ממך

כן , בדיוק..אני ישלול אבל רק תטעמי בריאות כמו שאמרת , לא פיתוח גוף

Melamed
07-11-09, 12:39
אוקיי המון תודה אחי הבהרת לי כמה נקודות

יש באתר פה מאמר על התפקידים של כל סוג של שומן?

נעל
07-11-09, 13:43
השומן היחיד שאתה צריך להימנע ממנו זה השומן של הבשר עצמו..

hypertrophy
07-11-09, 15:32
השומן היחיד שאתה צריך להימנע ממנו זה השומן של הבשר עצמו..

מה?!
ממש לא!
השומן היחידי שצרך להמנע ממנו זה שומן טראנס שהוא פשוט שומן צימחי שבתהליכים כימיים נהפך לשומן "רווי"
דימון פה הטעות שלך גם...שמן זית שמטגנים אותו מתחצמן כמו כל שומן אחר [הבנתי שהנקודה שבו שמן זית מתחמצן היא יותר גבוהה מאשר שמן אחר אז זה עדיף]
שומן טראנס אי אפשר ליצור בצורה כזאת פשוטה אלא במעבדה

נעל
07-11-09, 15:40
מה?!
ממש לא!
השומן היחידי שצרך להמנע ממנו זה שומן טראנס שהוא פשוט שומן צימחי שבתהליכים כימיים נהפך לשומן "רווי"
דימון פה הטעות שלך גם...שמן זית שמטגנים אותו מתחצמן כמו כל שומן אחר [הבנתי שהנקודה שבו שמן זית מתחמצן היא יותר גבוהה מאשר שמן אחר אז זה עדיף]

היחס המומלץ הוא 1: 1: 1: הכוונה שלי היא לא לאכול שומן של אנטריקוט ככה על נקי כי כך או כך אתה תגיע לכמות המומלצת של שומן רווי ליום בקלות רבה מאוד.
ועל טרנס אין מה לדבר ברור שזה לא צריך להיות חלק מהתפריט של אף אחד..
אבל אם תאכל שומן כבש ודברים כאלה תגיע למצב של יחס 30: 1: 1: גם

hypertrophy
07-11-09, 15:42
היחס המומלץ הוא 1: 1: 1: הכוונה שלי היא לא לאכול שומן של אנטריקוט ככה על נקי כי כך או כך אתה תגיע לכמות המומלצת של שומן רווי ליום בקלות רבה מאוד.
ועל טרנס אין מה לדבר ברור שזה לא צריך להיות חלק מהתפריט של אף אחד..
אבל אם תאכל שומן כבש ודברים כאלה תגיע למצב של יחס 30: 1: 1: גם

כל עוד אתה מתאמן רציני וזה לא חלק גדול וקבוע בתפריט שלך לא הייתי דוואג לזה כל כך

Melamed
07-11-09, 17:18
מה?!
ממש לא!

אז בכל זאת מה לא טוב בלטגן שמן זית מאשר להוסיף אותו ככה?

hypertrophy
07-11-09, 17:28
אז בכל זאת מה לא טוב בלטגן שמן זית מאשר להוסיף אותו ככה?

זה לא רק שמן זית...כל שמן שתטגן יתחמצן....לא משנה באיזו רמה...
זה מה שאני יודע אם למישהו יש מידע אחר אשמח שישפכו אור על הנושא

Melamed
07-11-09, 17:32
אולי לא הסברתי את עצמי נכון
מה לא בסדר בזה שהוא מתחמצן?

hypertrophy
07-11-09, 17:42
אולי לא הסברתי את עצמי נכון
מה לא בסדר בזה שהוא מתחמצן?

רדיקלים חופשיים סרטן ושאר מיני כולירות

Melamed
07-11-09, 17:45
אוקיי אז שוב סיבה בריאותית

תודה יאיר ותודה דמון
אני ימשיך לקרוא עוד קצת מאמרים על שומנים שיש באתר

!Demon!
07-11-09, 20:01
יאיר
אני לא יודע בדיוק מה עם שמן זית אולי אתה צודק אבל מה שאמרת מעבדה וזה זה ממש לא נכון .
הציפס שאתה אוכל , יש בו שומן טראנס , בורקסים ועוד
חחח מה זה חמצון שומן?הפיכתו לטראנס
שומן טראנס הוא בלתי רווי , נוצר מהידרוגנציה של שמן צמחי.

Tapit
08-11-09, 12:47
מה?!
ממש לא!
שמן זית מתחמצן בטמפ' שלא תגיע אליהם בטיגון בכל מקרה ככה שהוא לא יתחמצן, חמצון אגב גורם לשומן להפוך לשומן רווי ולא טראנס.
ושומן טראנס הוא לא שומן רווי, הוא בכלל שומן בלתי רווי שנוצר כתוצאה מתהליכים כימיים תעשיתיים כאלה ואחרים.

Nitro Speed
08-11-09, 14:18
שמן זית מתחמצן בטמפ' שלא תגיע אליהם בטיגון בכל מקרה ככה שהוא לא יתחמצן, חמצון אגב גורם לשומן להפוך לשומן רווי ולא טראנס.
ושומן טראנס הוא לא שומן רווי, הוא בכלל שומן בלתי רווי שנוצר כתוצאה מתהליכים כימיים תעשיתיים כאלה ואחרים.

שמן זית מתחמצן בזמן טיגון.

Melamed
08-11-09, 15:47
בקיצור חימצון השמן זית לא גורם לבעיות בפיתוח הגוף אלא בעיות בריאותיות נכון? (כי כל אחד אומר משהו אחר)

טיגון בשמן זית הופך אותו לרווי או לשומן טראנס?

אנדרוליזם
08-11-09, 16:20

תביא מחקר אחד שאומר ששמן זית מתחמצן רק בטמפרטורה שלא נגיע אליה בטיגון.

Tapit
08-11-09, 21:42
בקיצור חימצון השמן זית לא גורם לבעיות בפיתוח הגוף אלא בעיות בריאותיות נכון? (כי כל אחד אומר משהו אחר)

טיגון בשמן זית הופך אותו לרווי או לשומן טראנס?
כן, ולרווי.

לגבי השמן זית האמת שזה רק מה ששמעתי (אני יודע ששמן זית מתחמצן בטמפ יותר גבוהות מקנולה למשל).

DanielML
08-11-09, 21:42
תביא מחקר אחד שאומר ששמן זית מתחמצן רק בטמפרטורה שלא נגיע אליה בטיגון.

טעות בלאט

hypertrophy
08-11-09, 23:59
כן, ולרווי.

לגבי השמן זית האמת שזה רק מה ששמעתי (אני יודע ששמן זית מתחמצן בטמפ יותר גבוהות מקנולה למשל).

נכון הוא מתחמצן בטמפ' יותר גבוהוות אבל הוא כן מתחמצן
ואני יודע שהוא לא נהפך לטראנס
מלמד.....חימצון שומן זה לא דבר בריא בלי קשר לפיתוח גוף

Tapit
09-11-09, 11:19
כן, זה מה שאמרתי, הוא מתחמצן לשומן רווי /=/ שומן טראנס.

Melamed
09-11-09, 13:15
כן הבנתי שזה לא בריא
אתם מקפידים על זה בתפריט שלכם?