PDA

צפה בגרסא המלאה : פציעות, כמה זה חשוב!

ariel.b
30-11-09, 16:54
אולי זה יראה מוזר לכמה מכם, אך אחרי שנים על גבי שנים של עיסוק בספורט הגעתי למסקנה שלפציעות יש חשיבות בונה וחיובית. כן, בונה חיובית. אני לא מדבר על פציעות ברמה של ניתוח, נכות או השבתה כוללת. אני מדבר על הפציעות הקלות יותר, ברמה של דלקת, קרעים מינוריים, טראומה למפרק, דברים מהסוג הזה. בכל פעם שנאלצתי להתמודד עם פציעה (והיו לי כאלה הרבה) גיליתי שאני מחושל יותר, עמיד יותר בפני כאב. הפציעה האחרונה שחוויתי היא בכתף. הפציעה המעצבנת הזאת בגיד הכתף שנגרמת עקב דלקת שנגרמת עקב מאמץ יתר או מאמץ לא נכון. אחרי שחקרתי וגיליתי והשלמתי עם זה שהפציעה הזאת לא תעבור לעולם בלי ניתוח, התברר לי מחדש שהגוף לומד להתמודד, בונה את עצמו מחדש. והנה, כאילו כמו קסם, אחרי כחצי שנה, הכאב חלף, וזה בלי שהפסקתי להתאמן, בלי שעשיתי שום טיפול, זריקות או כל דבר אחר. לכן אני אומר שלא כדאי להפסיק להתאמן, אסור להתייאש, וכשיש פציעה זה הזמן למצוא את הנחישות ולהמשיך למרות הכאב, כמה שאפשר, כדאי לגלות שהגוף מסתגל ובונה את עצמו מחדש. זאת דעתי, מנסיון, בכל אופן...

נעל
30-11-09, 17:01
להתאמן בתרגיל שגורם לכאב גובל לטיפשות.
אבל להתאמן מסביב לפציעה זה בסדר, לי יש צביטה בכתף ולמדתי לעשות בנצ' בצורה שלא גורמת לכאב לדוגמא..

ariel.b
30-11-09, 17:05
אל תשכח שגם כשמתאמנים סביב הפציעה כמו שאני עשיתי גם, יש כאב קל. הפואנטה היא לא להפסיק, לא לתת לפציעה מקומית לעצור אותך.

avishav1
30-11-09, 17:57
להתאמן שאתה פצוע זה הדבר הכי מפגר שיכול להיות.

ariel.b
30-11-09, 18:23
להתאמן שאתה פצוע זה הדבר הכי מפגר שיכול להיות.

לנוח כשאתה פצוע זה הדבר הכי לא נכון שאתה יכול לעשות. זאת הגישה של אלה שלא יודעים או לא רוצים להתמודד. זו הגישה של אלה שמוותרים כשטיפה כואב להם. דווקא כשבן אדם פצוע (ואני חוזר ואומר שאני מדבר על פציעה קלה ולא כזאת שדורשת ניתוח או משהו כזה) הוא חייב לתת לדם לזרום, לאמץ בגבול הסביר את הגוף ואפילו לעבוד על תרגילי שיקום, שזה תרגילי כוח לכל דבר. הפציעה לא מחמירה אלא להיפך, אם פועלים נכון.
מאוד קל להגיד מילים כמו "מפגר", אבל לא קל לנמק ולהסביר, אה?

avishav1
30-11-09, 18:37
לנוח כשאתה פצוע זה הדבר הכי לא נכון שאתה יכול לעשות. זאת הגישה של אלה שלא יודעים או לא רוצים להתמודד. זו הגישה של אלה שמוותרים כשטיפה כואב להם. דווקא כשבן אדם פצוע (ואני חוזר ואומר שאני מדבר על פציעה קלה ולא כזאת שדורשת ניתוח או משהו כזה) הוא חייב לתת לדם לזרום, לאמץ בגבול הסביר את הגוף ואפילו לעבוד על תרגילי שיקום, שזה תרגילי כוח לכל דבר. הפציעה לא מחמירה אלא להיפך, אם פועלים נכון.
מאוד קל להגיד מילים כמו "מפגר", אבל לא קל לנמק ולהסביר, אה?

מה הקשר לוותר שקצת כואב? אתה חושב שאני לא מת לחזור לדפוק ברזלים במכון? בתור אחד שפצוע המון זמן אני אומר לך שזה מעצבן להתאמן עם פציעה והפציעה גם עלולה להחמיר...למה אתה חושב שזה ירפא אותך אם תתאמן? לא אמרתי לתת לשרירים להתנוון אבל לא להמשיך להתאמן בחדר כושר.
הגוף צריך לנוח.

ariel.b
30-11-09, 18:50
מה הקשר לוותר שקצת כואב? אתה חושב שאני לא מת לחזור לדפוק ברזלים במכון? בתור אחד שפצוע המון זמן אני אומר לך שזה מעצבן להתאמן עם פציעה והפציעה גם עלולה להחמיר...למה אתה חושב שזה ירפא אותך אם תתאמן? לא אמרתי לתת לשרירים להתנוון אבל לא להמשיך להתאמן בחדר כושר.
הגוף צריך לנוח.

אני לא יודע מה הפציעה שלך ואני מקווה שתחלים ממנה מהר. אם אתה פצוע בכתף, אתה לא יכול עבוד ידיים? או רגליים? או קצת (במגבלות, כמובן) חזה? אם אתה פצוע בשריר מסויים ברגל, אתה לא יכול לעבוד קל יותר ולהמשיך לעבוד על השאר? זאת הכוונה שלי ולא אחרת. לא התכוונתי שבן אדם יגרום לעצמו נזק. לדעתי, מנסיון, כשאתה ממשיך באימון למרות הפציעה, הדם זורם, השרירים מתחממים שוב, ולאט לאט אתה חוזר לעצמך. מנסיון!

avishav1
30-11-09, 19:20
אני לא יודע מה הפציעה שלך ואני מקווה שתחלים ממנה מהר. אם אתה פצוע בכתף, אתה לא יכול עבוד ידיים? או רגליים? או קצת (במגבלות, כמובן) חזה? אם אתה פצוע בשריר מסויים ברגל, אתה לא יכול לעבוד קל יותר ולהמשיך לעבוד על השאר? זאת הכוונה שלי ולא אחרת. לא התכוונתי שבן אדם יגרום לעצמו נזק. לדעתי, מנסיון, כשאתה ממשיך באימון למרות הפציעה, הדם זורם, השרירים מתחממים שוב, ולאט לאט אתה חוזר לעצמך. מנסיון!

אם אתה אומר שאתה יכול להתאמן בזמן שאתה פצוע בכתף אז לא נפצעת בכתף חביבי,אולי היה לך כאב.
כל תזוזה של היד הכתף פועל וכתף זאת אחת הפציעות היותר קשות שעברתי..אני כרגע פצוע במרפק...על מה אני יעבוד בדיוק? רק רגלים? על יד אחת רגיל והיד שניה רק בייספס?
זה לא אפשרי...
רק אם זה פציעה ברגל זה נכון..אפשר להמשיך על שאר הגוף..

ariel.b
30-11-09, 19:46
אם אתה אומר שאתה יכול להתאמן בזמן שאתה פצוע בכתף אז לא נפצעת בכתף חביבי,אולי היה לך כאב.
כל תזוזה של היד הכתף פועל וכתף זאת אחת הפציעות היותר קשות שעברתי..אני כרגע פצוע במרפק...על מה אני יעבוד בדיוק? רק רגלים? על יד אחת רגיל והיד שניה רק בייספס?
זה לא אפשרי...
רק אם זה פציעה ברגל זה נכון..אפשר להמשיך על שאר הגוף..

בהחלט נפצעתי בכתף, דלקת בגיד. לא סתם כאב, אלא עם מגבלה רצינית בתנועה. אגב, לא לכל אחד יש תגובה או עמידות זהה לכאב. ולא כל אחד מגיב באופן זהה לאותה פציעה: אני מכיר כאלה שמתאמנים עם כאב או דלקת במרפק (tennis elbow). ברור שהאימון נפגע, ברור שלא מגיעים לאותה עצימות.
מה שאני כתבתי, משקף את דעתי אחרי אין ספור פציעות, מכף רגל ועד ראש.

DanielML
30-11-09, 20:52
אריאל היה יכול בקושי לעשות שלושתרבע חזרה בבנץ',אז מה עושים? dave tate bench והמון pressים

tal_s
30-11-09, 21:00
יש שיטה יותר טובה, פשוט לא נפצעים.
מי שנפצע יותר מפעם בשנה וגם אני מדבר על פציעה לא רצינית פשוט לא יודע להתאמן

kobizxz
30-11-09, 21:01
פציעות זה דבר טוב
תפצעו ותשאירו לי את הכלוב להתאמן לבד

ariel.b
30-11-09, 21:06
אריאל היה יכול בקושי לעשות שלושתרבע חזרה בבנץ',אז מה עושים? Dave tate bench והמון pressים

נכון, ואני זוכר שאתה שלחת לי את הלינק לסרטון שפתח לי את העיניים שהפציעה הזאת היא לא סוף העולם, ויש דרכים לעקוף אותה.

ariel.b
30-11-09, 21:08
יש שיטה יותר טובה, פשוט לא נפצעים.
מי שנפצע יותר מפעם בשנה וגם אני מדבר על פציעה לא רצינית פשוט לא יודע להתאמן

מסכים איתך בנקודה הזאת. לפעמים אנשים לומדים בדרך הקשה...

SIMAO
30-11-09, 21:54
יש'ך רפרנס כלשהו?.

ariel.b
01-12-09, 06:48
יש'ך רפרנס כלשהו?.

לא, לא כל דבר אמור להיות בעל רפרנס. יש גם מקום בחיינו לדעה אישית.