PDA

צפה בגרסא המלאה : בקשר לשימוש בגיינרים/אבקות

Deadlift
14-12-09, 22:17
איזה מישהו בחדר כושר אמר לי שאם אני רוצה להתנפח אז כדאי לי לקחת גיינר.
אחרי שאמרתי לו שאני בן 13.6 הוא אמר לי שלא כדאי לי כרגע לקחת גיינר/אבקות.
הוא אמר לי שאני אהיה בן 15 כדאי לי להתחיל לקחת גיינרים.

אז למה בדיוק הוא אמר לי לקחת גיינרים רק בגיל 15 ולא עכשיו? יש סיבה כלשהי?

אשמח לקבל תשובה בהקדם.

Scylla
14-12-09, 22:52
הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה "לא להתחיל מגיל כזה" שבגיל כזה לא יודעים מה אתה רוצה מהחיים שלך וסביר להניח שזה שגעון ילדות שיחלוף.

Deadlift
14-12-09, 23:00
הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה "לא להתחיל מגיל כזה" שבגיל כזה לא יודעים מה אתה רוצה מהחיים שלך וסביר להניח שזה שגעון ילדות שיחלוף.

אממ או.קיי... ותגיד יש כל מיני כאלה שאומרים "לא טוב להתאמן בגיל 13 רמת הטוסטסטורון שלך נמוכה" וכדומה, אז זה באמת נכון שהרמת טוסטסטורון שלי נמוכה בגיל הזה? ומתי היא תעלה?

avishav1
14-12-09, 23:07
אין חשש להשתמש באבקות בכל גיל,זה פשוט חלבון לכל דבר.
אכן,רמת הטסט בגיל שלך נמוכה והיא תעלה שתגדל.

Deadlift
14-12-09, 23:10
אין חשש להשתמש באבקות בכל גיל,זה פשוט חלבון לכל דבר.
אכן,רמת הטסט בגיל שלך נמוכה והיא תעלה שתגדל.

אהה סתם שאלתי כי אני בעיקרון לא צריך אבקות (אני מגיע לכמות החלבון שאני צריך ואפילו מעבר).
רגע אז אם כרגע היא נמוכה (למרות שאני רואה שינוים מטורפים וגם הגדילה שלי יחסית לשאר די מהירה-יכול להיות בגלל הגנטיקה),אז כדאי בכלל להתאמן אם היא נמוכה? או שלהפסיק עכשיו ולחזור שהיא תהיה גבוהה? כאילו אני אוכל להשיג מסת שריר טובה בשנתיים הקרובות עד שאני אהיה בן 15 והרמת טסט שלי תעלה?

SIMAO
14-12-09, 23:12
רמת הטסטורון נמוכה בגיל הזה משום שעוד לא התפתחת מבחינה מינית,הטסטורון הוא ההורמון הגברי שאחראי על הרבה היבטים גופניים.
כמו כן הוא אחראי על תפקוד הזרע.
ההורמון הזה אחראי בין היתר על ההתאוששות וצמיחת השרירים.
כאשר אתה עוד לא הגעת לבשילותך המינית לא תוכל לעלות במסת השריר כימעט,משום שהוא נימצא ברמה נמוכה בגופך בנתיים.

בערך בגיל 14 מגיע קפיצה ברמות הטסטורון בגוף,אפשר להבחין בכך כאשר ישנו את החשק המיני,תוצרת נוזל הזרע(בשפת היום יום-שפיך).
זהו שלב שבו אתה יכול להתאמן ולהגדיל את מסת השרירים בגופך.

בנוגע לאבקות עלייה במסה,בגיל כזה אין שום צורך לצרוך אבקות משום שזה עסק לא זול במיוחד,ואני די בטוח שאתה לא עובד עדיין.
מה גם שבגיל כזה לא צריך לאכול יותר מדי ע"מ להשמין ולעלות במסה,ותפקיד האבקה היא לתת חילוף מהיר לארוחה,גם מהירה,גם לא כבדה על הבטן וגם עשירה בקלוריות.
לכן אתה יכול לצרוך אוכל רגיל זה אותו דבר באותה המידה,כאשר תגדל קצת ויהיה לך קשה לעלות במסה מאכילה של אוכל ביתי רק אז אפשר לחשוב על אבקה לעלייה במסה.
אבקה לעליה במסה היא כמו אוכל ביתי זה לא שאסור לך לצרוך אותה בגיל כזה,פשוט חבל לזרוק על זה סתם כסף בגיל הזה שזה לא יתן לך כלום.

מקווה שהבהרתי את עצמי טוב,בהצלחה.

Deadlift
14-12-09, 23:17
רמת הטסטורון נמוכה בגיל הזה משום שעוד לא התפתחת מבחינה מינית,הטסטורון הוא ההורמון הגברי שאחראי על הרבה היבטים גופניים.
כמו כן הוא אחראי על תפקוד הזרע.
ההורמון הזה אחראי בין היתר על ההתאוששות וצמיחת השרירים.
כאשר אתה עוד לא הגעת לבשילותך המינית לא תוכל לעלות במסת השריר כימעט,משום שהוא נימצא ברמה נמוכה בגופך בנתיים.

בערך בגיל 14 מגיע קפיצה ברמות הטסטורון בגוף,אפשר להבחין בכך כאשר ישנו את החשק המיני,תוצרת נוזל הזרע(בשפת היום יום-שפיך).
זהו שלב שבו אתה יכול להתאמן ולהגדיל את מסת השרירים בגופך.

בנוגע לאבקות עלייה במסה,בגיל כזה אין שום צורך לצרוך אבקות משום שזה עסק לא זול במיוחד,ואני די בטוח שאתה לא עובד עדיין.
מה גם שבגיל כזה לא צריך לאכול יותר מדי ע"מ להשמין ולעלות במסה,ותפקיד האבקה היא לתת חילוף מהיר לארוחה,גם מהירה,גם לא כבדה על הבטן וגם עשירה בקלוריות.
לכן אתה יכול לצרוך אוכל רגיל זה אותו דבר באותה המידה,כאשר תגדל קצת ויהיה לך קשה לעלות במסה מאכילה של אוכל ביתי רק אז אפשר לחשוב על אבקה לעלייה במסה.
אבקה לעליה במסה היא כמו אוכל ביתי זה לא שאסור לך לצרוך אותה בגיל כזה,פשוט חבל לזרוק על זה סתם כסף בגיל הזה שזה לא יתן לך כלום.

מקווה שהבהרתי את עצמי טוב,בהצלחה.
תודה רבה ממש עזרת לי.
ולדעתי רמת הטסט שלי יחסית גבוהה כי מבחינת ההתפתחות (מבחינת גובה,מיניות,והשאר) אני די מפותח. גם הרבה מעירים לי על זה שיש לי מבנה גוף טוב.

אבל בכל מיקרה כדאי להתאמן כרגע? לדעתך כדאי לי להתחיל להתאמן בגיל 13 מאשר לחכות לגיל 14 שיהיה לי טסט גבוהה יותר? (למרות שניראלי שעכשיו הוא יחסית גבוהה).

האם בשנה אימונים עד שתהיה לי רמת טסט גבוהה אני אוכל להשיג תוצאות טובות?

Eldar Azulay
14-12-09, 23:22
ואי .....
רמת הטוסטרון בד"כ אצל ילדים היא גבוהה !
ואצל מבוגרים היא נמוכה לאט לאט מזדקנים וזה מה שקורה בזרע של מבוגרים ..
קראו קצת ויקיפדיה לא יזיק

SIMAO
14-12-09, 23:24
שמע זה הכל אינדיבידואלי ומשתנה מאדם לאדם.
אתה כניראה גדלת מהר,וזה קשור להורמון אחר-הורמון הגדילה.
אם אני אנסח את זה כך,אם יש לך נוזל זרע-"שפיך" הוא עדיין לא ברמה גבוהה כמו של נער בן 16-17.
אבל לשיקולך.
אתה יכול להתחיל להתאמן בעצימות נמוכה-בינונית לבנתיים.
ולאט לאט בלי למהר לשום מקום,לתת לגוף ולזמן לעשות את שלו.
ברוב חדרי הכושר מאשרים לילדים מגיל 14 להירשם.
יש הטוענים שמתחת לגיל 14 זה מפריע לגדילה,יש הטוענים שזה בולשיט.
תלוי איך אתה מתאמן ובאיזה עצימות.
כל עוד לא תגזים עם המשקלים ולא תנסה להגדיל את האגו ולהראות לאנשים שאתה מרים פי 5 ממה שמרים ילד בגילך אין שום סיבה שזה יעצור לך את הגביהה.

הכל לשיקולך.

עריכה:
לזה שמעליי-אלדר.
רמת הטס עולה מגיל 15 תלוי באדם ויורדת לאט לאט מגיל 25-30.
ילד בן 13 לא בעל רמות טס גבהות אחרת היו לו זיפים באשכים ובפנים.

Eldar Azulay
14-12-09, 23:31
זהו אחי שאני מכיר ילדים שיש להם זקן יותר מהשערות של הראש שלי והם בגיל שלי אחי שנת 96 ..
אז זהו שילדים יש גם טוסטרטרון גם כמו של מבוגרים ..
עם שערות בחזה והכל ..
נ.ב
משקולות לא עוצרות את הגביהה ..
רק עם לוקחים סטרואידים אנאבוליים
זה פשוט מיתוס מטומטם שקיים הרבה שנים בתחום פיתוח גוף

SIMAO
14-12-09, 23:40
זהו אחי שאני מכיר ילדים שיש להם זקן יותר מהשערות של הראש שלי והם בגיל שלי אחי שנת 96 ..
אז זהו שילדים יש גם טוסטרטרון גם כמו של מבוגרים ..
עם שערות בחזה והכל ..

לכן הכל אינדיבידואלי ומשתנה מאדם לאדם.
אם אתה אומר שאתה מכיר ילדים בגילך בעלי זיפים של גבר ושערות גבריות בחזה(לא שערות רכות כמו של ילדים)אז הם התפתחו מהר.

זה כמו שהיום ילדה בת 9 מקבלת מחזור.
הרבה דברים משפיעים על המערכת הגופנית,מה שהיה פעם אין היום ומה שיש היום לא היה פעם.
כל החומרי ריסוס בירקות,הבובות עם החומרים ההורמונלים והבשר עם ההורמונים הכל משפיע על הגוף.

Eldar Azulay
14-12-09, 23:41
אז כן ,
אז אי אפשר לקבוע שרמת טוסטרון של ילדים בני 13 היא נמוכה ..
זה בהתאם לגוף ..

SIMAO
14-12-09, 23:48
אז כן ,
אז אי אפשר לקבוע שרמת טוסטרון של ילדים בני 13 היא נמוכה ..
זה בהתאם לגוף ..

אני די בטוח שהיא גם לא בשיאה.
יש ויש.
אני מדבר על הילד הממוצע.
יש יוצאים מן הכלל.
חפרנו את הנושא,אני מקווה שהכל הובהר.
:lol:

Eldar Azulay
14-12-09, 23:52
הובהר חחחחחחחחחחחחחחחחחח הרגת אותי יואו

Deadlift
14-12-09, 23:53
אמממ סבבה.
האמת היא שבטלפון לא נתנו לי להירשם אבל שראו אותי נתנו לי. מוזר לא?
ואני לוקח את הזמן לאט. אני מעלה כמה שאני יכול ולא מתעסק בסקוואט.

אבל יש לי שאלה אחת עיקרית:
האם תהיה התפתחות משמעותית אם אני אתאמן בגיל הזה שנה או שזה לא יהיה יעיל (כמו שחלק אומרים "לשחק בחרא)?

Eldar Azulay
14-12-09, 23:55
הכל בסדר אחי ..
אל תדאג
יש לי חבר מגיל 12 מתאמן
יותר חזק מהמדריכים

SIMAO
14-12-09, 23:59
ברור שיהיה איזשהו התפתחות,לא התפתחות דרסטית,אבל כל התפתחות שהיא,היא טובה.
עם תזונה נכונה ,תוכנית אימונים סדירה וטובה והתמדה,אין סיבה שלא תיראה שינוי מכל סוג שהיא.
אבל עדיין ישנו את האבל ששוחחנו עליו למעלה כבר.