PDA

צפה בגרסא המלאה : כמות חלבונים מומלצת ליום בכדי להתנפח

hutcruchi
15-12-09, 23:47
שלום כולם
אני בן 19 התחלתי להתאמן לפני שבועיים בערך והאימונים שלי מתחלקים ל-2
אימון אחד אני רץ 35 דקות כ- 8 קילומטר ואז עובד משקולות כתפיים וגב

אימון שני אני רץ כעשר דקות כ2 וחצי קילומטר ואז עובד משקולות על חזה וידיים

בשני האימונים אני עובד על הבטן ושכיבות שמיכה

המטרה שלי היא להתנפח לגדול אבל עם זאת לחטב את איזור הבטן וליצור ריבועים - לשרוף שומן..
אני יודע שאני צריך לאכול הרבה אך אני אוכל הרבה דברים שאינם משמינים - הרבה אורז, הרבה טונה במים, הרבה ביצים, הרבה בשר רזה וכו'..

אני הבנתי שמה שיגרום לניפוח השרירים וגדילת הגוף מבחינת התזונה זה בעצם החלבונים שאני אוכל. השאלה שלי היא מה כמות החלבונים הרצויה והמומלצת בכדי להתנפח - כי למשל במקום אלה שאוכלים נגיד 6 ביצים ביום שהם בערך 6 גרם חלבונים כל אחת אני יכול לאכול שתי קופסאות טונה במים שהן כ27 גרם חלבון כל אחת ואז זה שווה ערך לכמות החלבונים של הביצים..

אז כמה חלבונים מומלץ? וצריך בשביל ניפוח מאסיבי ומהירר (לא מעוניין להשתמש בתוספי מזון)
תודדה

SIMAO
15-12-09, 23:57
קודם כל,הייתי ממליץ לך לקרוא ולהחכים בנושא תזונה ועלייה במסה.

שנית,אתה שורף הרבה מאוד קלוריות,מצד אחד פעילות אירובית עצימה.
ומצד שנית פעילות אנאירובית ע"מ לפתח שרירים.
יש פה ניגוד ולכן ע"מ לעלות במסה ובשריר יהיה עלייך לאכול הרבה קלוריות.
כמו כן בניגוד לרצונותיך היפים.
להתנפח ולהרזות בו זמנית בלתי אפשרי-כימעט!.
אפשרי לעשות תקופת מסה שבא תעלה במשקל ובשריר ביחד עם תזונה ותוכנית אימונים .
ולאחר מכן לעשות את תקופת החיטוב שבא תשיל ממך את הנוזלים ואחוזי השומן שצברת במסה.

ע"מ להשמין עלייך להיות במאזן קלורי חיובי מעל לתחזוקה היומית שלך.
תחזוקה יומית-מה שאתה שורף ביום שלם,באתר הרשמי ישנו מחשבון קלוריות שבו תדע כמה אתה שורף במנוחה,את התוצאה הזאת תכפיל ב-1.2-1.4 בהתאם למידת הפעילות שלך,וזהו מה שאתה שורף ביום שלם.
בכדי לעלות במשקל ולהתנפח כמו שאמרת(שזהוי טעות) עלייך להיות במאזן קלורי של +500 מעל לתחזוקה היומית.
כאשר התפריט יורכב כך:
חלבון:x2 ממשקל גופך.
שומן:x1 ממשקל גופך.
פחמימות כל היתר.

בהצלחה לך,כל שאלה אתה מוזמן לשאול.
אמליץ לך על המאמר שנימצא בניעוץ-המדריך לעלייה במסה,אם אינני טועה זהו שמו.
כמו כן תרכיב את הידע שלך ע"י מאמרים באתר ובפורום.

avishav1
15-12-09, 23:57
יש לך הרבה בלבול.
אי אפשר לרדת ב% שומן וגם להעלות במאסה בו במזמן.
תעבוד על כל הגוף נורמאלי ולא חצאי תכנית עם שטויות.
תתחיל בתכנית fbw לחודשים.
תאכל הרבה,לא רק חלבון. מומלץ לצרוך פי 2 חלבון ממשקל הגוף.
פחממה ושומן לא פחות חשובים.
זה לא משנה אם האוכל שתאכל יהיה דיאטטי,המאזן שלך בסוף היום יקבע אם תעלה או תרד במשקל.
כדאי לך לוותר על הריצות,לגוף קשה לעשות 2 דברים בייחד וזה עלול גם לפגוע בהתאוששות שלך.

Eldar Azulay
16-12-09, 01:39
אם אתה עולה במסה , אתה עולה גם במשקל גם במסה וגם באחוזי שומן .
אם אתה במסה , אתה צריך לצרוך כפול 2 המשקל שלך ..

hutcruchi
16-12-09, 02:08
תודה לכם על התגובות וגם אני קורא את המדריכים בנעוצים בקשר לניפוח.. אבל דבר אחד לא הבנתי..

כמו שרואים כאן בתמונות אנשים עם 16 אחוז שומן ואז עם 8 אחוז שומן ופתאם הבנאדם נראה שונה..
וגם אני יכול לעבוד חודשים על כפיפות בטן ויהיו לי שרירי בטן כמו לא יודע מה אבל אם הם יהיו מתחת לשומן עדיין לא ייראו אותם וזה לא שווה כלום..

מה שאני לא מבין זה למה אני לא יכול כמו במדריכים לאכול יותר קלוריות ויותר חלבונים ובאמת לגדול אבל לצרוך את הקלוריות והחלבונים האלה במאכלים שאין בהם כמעט שומן לדוגמא - חלבונים לצרוך דרך טונה במים אפילו אם אני ייצטרך לאכול 4-5 קופסאות ביום וככה אני מגיע ליותר מ150 גרם חלבון ביום ואת הקלוריות דרך מרקים, אורז, תפוחי אדמה , פסטות פחמימות שכמעט ולא מכילות שומן.. וככה גם אצרוך קלוריות וחלבונים גם אתאמן ואגדיל מסת שריר וגוף אך גם באימונים מסויימים בשבוע ארוץ ריצות בשביל לשרוף את השומן הקיים.. וככה בעצם אגדיל מסת גוף ע"י צריכה של קלוריות וחלבונים אך אוריד אחוז שומן ע"י שריפתו וע"י כך שאני לא אצרוך שומן.. (כך בעצם גם אעבוד על פיתוח שרירים וגם על שריפת שומן בו בעת) למה אי אפשר לעשות את זה<?

SIMAO
16-12-09, 11:33
כמות השומן שאתה אוכל ביום יום לא תקבע אם תעלה באחוזי השומן או לא.
שומן הוא מרכיב חשוב בתפריט היומי,המנעות משומן לא תביא לכך שלא תעלה בשומן.
השומן אחראי על הרבה מערכות בגוף,לכן זה מוכיח שאתה עדיין לא החכמת מספיק.
חוץ מזה השינויים שמוצגים בעמוד הראשי אינם נעשים תוך יום והרי זהו קסם.
יש פה עבודה לאורך כמה חודשים.
כמו כן ע"מ לראות קוביות בבטן עלייך להיות על אחוז שומן נמוך 10% בערך +- בהתאם למשקלך ובהתאם לאימונים.

ניר.מ.
16-12-09, 11:34
אם אתה עולה במשקל בהנחה שאתה לא פריק גנטי אתה לא תרד באחוזי שומן..המלצה שלי תעלה במשקל בחצי שנה הקרובה ואז אם תגיע לאחוזי שומן גבוהים תוריד במשקל... תקרא את המאמרים למסה פ הבנעוצים יעזור לך מאוד.
נ.ב 2 הערות:
1.אין שום קשר בין כמות השומן שאתה אוכל לבין העלייה באחוזי השומן..השומן נחוץ מאוד ואי אפשר לוותר עליו לא במסה ובטח שלא בחיטוב (חיטוב טוב מורכב בעיקר משומן ומחלבונים ודל בפחמימות). אל תוותר על שומן אבל תשיג אותו ממקורות טובים (אתה יכול לקרוא על זה בנעוצים חבל לכתוב עכשיו מגילות)
2. העלייה באחוזי השומן לא תשתנה אם תוסיף ריצות.. כמובן שריצות זה דבר חשוב (סיבולת לב ריאה ובלהבלה בלה) אבל הדבר היחיד שהם ישנו זה שתצטרך לאכול הרבה יותר כדי לעלות במשקל (שזוהי הדרך היחידה לצבור מסת שריר).

הריצות מעודדות שריפת שומן וגם מורידות הרבה קלוריות ועורות בחיטוב אבל עם תהיה בתחזוקה חיובית מבחינת כמות הקלוריות לגוף לא תהיה סיבה להשתמש בשומן כמקור לאנרגיה (כי יש לו מספיק והותר מהאוכל) ולכן לא תהיה שריפת שומן..

קיצור מקווה שעזרתי תקרא מאמרים על תזונה בנעוצים בפורום התזונה ותוספים ותקרא תוכניות אימון למתחילים ותבנה תפריט ותוכנית אימונים מסודרת (מזאת לא תפיק הרבה) תפרסם אותם ותקבל ביקורת.

hutcruchi
16-12-09, 13:14
תודה לכולםם על העזרה ואני באמת עובר על כל המאמרים והעצות ולומד הרבה דברים חדשיםם..
רק שאלה אחרונה..

אם אני יאכל כרגיל - כרגיל זה אופן האכילה עד היום - לא מעלה במספר הקלוריות בשביל בנייה אלא נשאר בכמות הקלוריות הממוצעת שצרכתי עד היום .. רק נמנע מלאכול דברים משמינים כגון לחמים, מטוגנים, פיצות צ'יפסים וכו'.. אבל אוכל כרגיל - תפוחי אדמה בשר גבינות..

קיצר אם אני יאכל רגיל.. אמשיך לעשות 3ריצות של חצי שעה כ-7-8 ק"מ בשבוע (לפני אימון משקולות) ולאחר הריצות אתאמן במשקלים כבדים ומעט סטים - עם שאיפה להגדיל במשקל עם הזמן..

בנוסף לאימונים פשוט אוכל בין 3-4 קופסאות טונה במים ביום או אוכל מוצרים אחרים ששווים בכמות החלבונים שלהם לקופסאות הטונה..

כך בעצם לא אעמיס בקלוריות לניפוח, אך אצרוך הרבה יותר חלבונים, אצרוך כמות מספקת של פחמימות ושומנים אך אעבוד על שריפת שומן בריצות.. מן ערבוב של הכל ביחד..

השאלה שלי היא לאחר תקופה של כמה חודשים מה ייקרה? האם ייראו תוצאות? האם ייראו תוצאות עד שלב מסויים ואז הגוף ייעצר? האם לא ייקרה שום דבר? (כי בכל זאת אצרוך יותר חלבונים ואעבוד בתרגילים במסה גבוהה לניפוח אך אמשיך לרוץץ) משהו חייב לקרותת?

ותודה על העזרה והסבלנות חברה..

נעל
16-12-09, 14:47
לא יראו תוצאות רציניות בצורה כזאת.
אל תאכל 4-5 קופסאות טונה ביום, תאכל בשר נורמלי וזהו.
תפסיק להגיד ניפוח.
אל תמנע משומן.
תעשה את האימון משקולות לפני הריצה.
ותקרא כל מדריך באתר..

Fatboy
16-12-09, 14:50
http://www.gotallsports.com/productimages/8942_1_pump2.jpg

אנדרוליזם
16-12-09, 15:08
קודם כל, תשכח מהמילה "ניפוח".

Nitro Speed
16-12-09, 15:18
תודה לכולםם על העזרה ואני באמת עובר על כל המאמרים והעצות ולומד הרבה דברים חדשיםם..
רק שאלה אחרונה..

אם אני יאכל כרגיל - כרגיל זה אופן האכילה עד היום - לא מעלה במספר הקלוריות בשביל בנייה אלא נשאר בכמות הקלוריות הממוצעת שצרכתי עד היום .. רק נמנע מלאכול דברים משמינים כגון לחמים, מטוגנים, פיצות צ'יפסים וכו'.. אבל אוכל כרגיל - תפוחי אדמה בשר גבינות..

קיצר אם אני יאכל רגיל.. אמשיך לעשות 3ריצות של חצי שעה כ-7-8 ק"מ בשבוע (לפני אימון משקולות) ולאחר הריצות אתאמן במשקלים כבדים ומעט סטים - עם שאיפה להגדיל במשקל עם הזמן..

בנוסף לאימונים פשוט אוכל בין 3-4 קופסאות טונה במים ביום או אוכל מוצרים אחרים ששווים בכמות החלבונים שלהם לקופסאות הטונה..

כך בעצם לא אעמיס בקלוריות לניפוח, אך אצרוך הרבה יותר חלבונים, אצרוך כמות מספקת של פחמימות ושומנים אך אעבוד על שריפת שומן בריצות.. מן ערבוב של הכל ביחד..

השאלה שלי היא לאחר תקופה של כמה חודשים מה ייקרה? האם ייראו תוצאות? האם ייראו תוצאות עד שלב מסויים ואז הגוף ייעצר? האם לא ייקרה שום דבר? (כי בכל זאת אצרוך יותר חלבונים ואעבוד בתרגילים במסה גבוהה לניפוח אך אמשיך לרוץץ) משהו חייב לקרותת?

ותודה על העזרה והסבלנות חברה..
לך תקרא כבר סמק.
אתה לא מבין בשיט בנושא ומסרב בתוקף ללכת לקרוא.
אתה לא רציני ולא תגיע לשום מקום ככה.