PDA

צפה בגרסא המלאה : בקשר למשקלים גבוהים מהרגיל בסוף אימון

Deadlift
16-12-09, 17:39
היום שיעמם לי בסוף אימון אז הלכתי והרמתי בערך חצי ממה שאני רגיל יותר. בדרך כלל אני מרים 10 חזרות 3 סטים ועכשיו בסוף אימון עשיתי 8 חזרות סט 1 על שליש יותר ממה שאני רגיל וזה היה די קשה.

התערבתי עם מישהו על משהו ואני יודע שאני צודק אבל רציתי לשאול אותכם:
נכון לילד בן 13 וחצי דבר כזה לא יכול לפגוע בגדילה שלו/בבריאות שלו אם מדובר במשקלים כמו 30 קילו בלחיצת חזה עם מוט(ניראלי קוראים לזה בנץ' פרס שאתה שוכב על ספה ואתה מרים מוט ישר למעלה וזה עובד על החזה). (בדרך כלל אני עושה 20 והיום בנוסף לזה סוף אימון עשיתי 30). כמובן שזה לא משהו קבוע וזה חד פעמי אבל נכון זה לא מזיק בשיט?
וזה גם לא יכול לפגוע בגב כי אני בעצם נימצא על ספה לא?

Dark_Muse
16-12-09, 19:06
משקולות לא פוגעות בגדילה\גביהה\צמיחה, גם בגיל שלך.
שמונה חזרות זה עומס בינוני. אתה מתאמן על ניוטרל בעשר חזרות שלך אם העלאת בבת אחת 10 קילו והצלחת שמונה חזרות.

Deadlift
16-12-09, 19:17
משקולות לא פוגעות בגדילה\גביהה\צמיחה, גם בגיל שלך.
שמונה חזרות זה עומס בינוני. אתה מתאמן על ניוטרל בעשר חזרות שלך אם העלאת בבת אחת 10 קילו והצלחת שמונה חזרות.

לא זה היה סתם עכשיו להעלות לנסות. אני שואל אם זה פוגע אבל.
רגע ומשקולות אבל יכולות לפגוע בגב לא? בחוליות?

Dark_Muse
16-12-09, 19:29
בחוליות אפשר לפגוע גם אם יושבים לא נכון. תתאמן נכון, לא יקרה כלום במשקלים גבוהים, להפך.
ואני יודע שסתם העלת כדי לנסות, אני אומר לך שברגיל שלך אתה מתאמן חלש.

Deadlift
16-12-09, 20:31
בחוליות אפשר לפגוע גם אם יושבים לא נכון. תתאמן נכון, לא יקרה כלום במשקלים גבוהים, להפך.
ואני יודע שסתם העלת כדי לנסות, אני אומר לך שברגיל שלך אתה מתאמן חלש.

חלש למה? אני מתאמן 10 חזרות 3 סטים על המשקל הכי גבוהה שאני יכול (לא הrm1 שלי כאילו על הכי הרבה שאני יכול 10 חזרות 3 סטים בלי להרוס לעצמי את הטכניקה או לא לגמור את הסט).
בגלל שהעלתי בבום אחד 10 קילו? העלתי בבום אחד 10 קילו כי זה 8 חזרות סט 1 וזה 8 חזרות ולא 30 חזרות לכן שמתי יותר משקל שיהיה קשה.

מה הכוונה מתאמן בניוטרל?

Dark_Muse
16-12-09, 20:51
אם אתה מעלה בעשר קילו ומצליח לעשות בסך הכל 2 חזרות פחות, מבלי שיעזרו לך, אז המשקל שאתה עובד עליו עם 10 הוא קל בשבילך.
תעלה 2.5 כל צד ואתה כנראה תצליח לעשות עשר חזרות. תמשיך לעלות במשקלים, גם אם תרד ל-8 חזרות.

Deadlift
16-12-09, 21:18
אם אתה מעלה בעשר קילו ומצליח לעשות בסך הכל 2 חזרות פחות, מבלי שיעזרו לך, אז המשקל שאתה עובד עליו עם 10 הוא קל בשבילך.
תעלה 2.5 כל צד ואתה כנראה תצליח לעשות עשר חזרות. תמשיך לעלות במשקלים, גם אם תרד ל-8 חזרות.

עשיתי 2 חזרות כי זה סתם היה לכיף זה לא היה מדידה. אני מאמין שהייתי סוגר 10 אבל הייתי נגמר.
אני עובד בד"כ 20 קילו 3 חזרות 10 סטים ו8 חזרות סט 1 30 קילו (לא שיש היגיון בסט 1 אבל סתם לנסות).
אני מעלה 2.5 בכל צד כמעט שכל אימון.

ותגיד אם אני לא רואה שינוים מאז שקיבלתי תוכנית חדשה (שינוים בגוף החיצוני) אבל אני כן עולה עלייה ניקרת במשקל (במשקל שלי ובמשקל שאני מרים) אז אם אני מרים יותר כיום אז סימן שהשריר כן גודל ואני לא שם לב?

tal_s
16-12-09, 21:28
עשיתי 2 חזרות כי זה סתם היה לכיף זה לא היה מדידה. אני מאמין שהייתי סוגר 10 אבל הייתי נגמר.
אני עובד בד"כ 20 קילו 3 חזרות 10 סטים ו8 חזרות סט 1 30 קילו (לא שיש היגיון בסט 1 אבל סתם לנסות).
אני מעלה 2.5 בכל צד כמעט שכל אימון.

ותגיד אם אני לא רואה שינוים מאז שקיבלתי תוכנית חדשה (שינוים בגוף החיצוני) אבל אני כן עולה עלייה ניקרת במשקל (במשקל שלי ובמשקל שאני מרים) אז אם אני מרים יותר כיום אז סימן שהשריר כן גודל ואני לא שם לב?
תתחיל ללמוד להתבטא בכתב, אי אפשר להבין אותך:confused:

Deadlift
16-12-09, 21:38
תתחיל ללמוד להתבטא בכתב, אי אפשר להבין אותך:confused:

שאלתי:
אם אני מרים יותר משקל מאז החודש האחרון אבל אני לא רואה שינוי בשריר (חיצונית) זה אומר שהוא לא גדל? או עצם העובדה שאני כן מרים משקלים יותר גבוהים אז השריר כן גדל חיצונית ואני פשוט לא רואה את זה?

מספיק ברור?

tal_s
16-12-09, 21:49
שאלתי:
אם אני מרים יותר משקל מאז החודש האחרון אבל אני לא רואה שינוי בשריר (חיצונית) זה אומר שהוא לא גדל? או עצם העובדה שאני כן מרים משקלים יותר גבוהים אז השריר כן גדל חיצונית ואני פשוט לא רואה את זה?

מספיק ברור?

אם אתה מתקדם במשקלי עבודה ועולה במשקל גוף, אתה גדל

Deadlift
16-12-09, 21:59
אם אתה מתקדם במשקלי עבודה ועולה במשקל גוף, אתה גדל

או.קיי תודה אחי. וזה משנה באיזה גיל אני עובד עם תרגילים מתוכנית ss? כאילו בגיל 13 מותר או שזה עלול לפגוע?

Dark_Muse
16-12-09, 22:01
מותר, רק רצוי לוודא שאתה אכן מתאמן נכון.

נעל
16-12-09, 22:01
או.קיי תודה אחי. וזה משנה באיזה גיל אני עובד עם תרגילים מתוכנית ss? כאילו בגיל 13 מותר או שזה עלול לפגוע?

לא הייתי עושה ss בגיל שלך, תבנה בסיס בנתיים יש לך זמן לנצח תתוכנית אח"כ..

Deadlift
16-12-09, 22:38

ותגיד עכשיו שיש לי רמת טסט נמוכה שווה להתאמן בכלל או שעדיף לחכות לגיל 15 שתהיה לי רמת טסט גבוהה?
אפשר להשיג השגים טובים עם רמת טסט של בן 13?

(למרות שאני חושב שיש לי רמת טסט גבוהה אבל לא משנה רק בשביל השאלה עצמה).

tal_s
17-12-09, 01:15
ותגיד עכשיו שיש לי רמת טסט נמוכה שווה להתאמן בכלל או שעדיף לחכות לגיל 15 שתהיה לי רמת טסט גבוהה?
אפשר להשיג השגים טובים עם רמת טסט של בן 13?

(למרות שאני חושב שיש לי רמת טסט גבוהה אבל לא משנה רק בשביל השאלה עצמה).
כמה אתה שוקל?, אם כבר מתחיל לצמוח לך שיער בבית שחי וכו' הייתי מתחיל להתאמן ללא היסוס

galSH
17-12-09, 07:07
הנה ילד בן 14 שמתאמן אצל ריפ:
http://www.youtube.com/watch?v=px-JVpP3YqM&feature=player_embedded

Deadlift
17-12-09, 13:44
כמה אתה שוקל?, אם כבר מתחיל לצמוח לך שיער בבית שחי וכו' הייתי מתחיל להתאמן ללא היסוס
ולשאלתך אני שוקל 65 והגובה שלי זה מטר 80. ושלא תגיד שאני צריך להתחיל להפציץ במאסה בחודשיים האחרונים העלתי 4 קילו ולא עליתי באחוזי השומן ככה שאני יעלה במשקל לאט לאט.

וסבבה תודה לכולם אפשר לנעול.