PDA

צפה בגרסא המלאה : מה אתם אומרים על המאמר הזה?

Barbell Man
18-12-09, 19:55
http://israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1543&CategoryID=82

המאמר הזה חידש לי כל מיני דברים. כמו למשל שרשום לא לתת יותר מ 2 סטים לידיים ושלא צריך יותר מתוכנית ab (נכון להיום אני עושה abc חמישה אימונים בשבוע).

hypertrophy
18-12-09, 20:18
זה מאמר טוב שיכול לתת פרופורציה לכלל האוכלוסיה

אישית אני לא מסכים עם נושא הנפח אבל זה נושא פתוח וכל אחד בגישה שהוא מאמןי [בשני הגישות יהיו תוצאות טובות]

תנסה כמו שכתוב מה יש לך להפסיד ?

Barbell Man
18-12-09, 20:24
תודה אחי על התגובה המהירה.
עוד שאלה לגבי המאמר. שכתוב להוריד משקלים כדי לתת לגוף להתאושש. הכוונה להוריד משקלים ולעלות חזרות או להוריד משקלים ולהשאר באותו טווח חזרות?

hypertrophy
18-12-09, 20:25
תודה אחי על התגובה המהירה.
עוד שאלה לגבי המאמר. שכתוב להוריד משקלים כדי לתת לגוף להתאושש. הכוונה להוריד משקלים ולעלות חזרות או להוריד משקלים ולהשאר באותו טווח חזרות?

שוב תלוי בגישה
אני אישית מעלה טווח חזרות...

Barbell Man
18-12-09, 20:25
שוב תודה

obzion
18-12-09, 20:27
שוב תלוי בגישה
אני אישית מעלה טווח חזרות...

ועל מה אתה מבסס את הגישה שלך ?

hypertrophy
18-12-09, 20:27
ד"א......כדי בשבע התאוששות תעצור 2-3 חזרות לפני כשל

hypertrophy
18-12-09, 20:28
ועל מה אתה מבסס את הגישה שלך ?

ניסיון [וואו איזה דבר מוזר?]

obzion
18-12-09, 21:30
ניסיון [וואו איזה דבר מוזר?]

אוקיי. אבל בפועל עבודה לכשל (או קרוב לכך) בטווח חזרות גבוה יותר, לא ממש יכולה להחשב לעבודה שמהווה התאוששות. לדוגמא סט של ווידומייקר בסקוואט מתבצע בטווח חזרות גבוה מאוד אבל הוא ממש לא 'אימון התאוששות'.

עריכה : לא ראיתי את ההודעה הקודמת שרשמת. זה כבר נשמע יותר טוב, אבל יותר קל לפקשש. עדיף לעבוד על פי אחוזים מrm1 בצורה שהיא בוודאות למטרות התאוששות.

עריכה 2 חחח בכל אופן פעם הבאה תכתוב את העניין עם המרחק מכשל, כי זה יכול לבלבל פה אנשים.

Dark_Muse
18-12-09, 22:40
לא יודע, לא התלהבתי מהמאמר... :-p

toxicity
18-12-09, 22:49
"דדליפט הוא תרגיל שסוחף את כל הגוף למערבולת חושים "
חחחחחחחחחחח גדול
בכל אופן השיטות במאמר דיי ריאליות, עומס הגיוני שיאפשר התקדמות
ולא כמו ab שונות ומשונות שראיתי שמדריכים עושים עם בין 12-16 סטים לגדול ו6-12 לקטן

StfuNow
18-12-09, 23:12
הוסיף לי כמה דברים שלא ידעתי
<:

Barbell Man
18-12-09, 23:32
"דדליפט הוא תרגיל שסוחף את כל הגוף למערבולת חושים "
חחחחחחחחחחח גדול
בכל אופן השיטות במאמר דיי ריאליות, עומס הגיוני שיאפשר התקדמות
ולא כמו ab שונות ומשונות שראיתי שמדריכים עושים עם בין 12-16 סטים לגדול ו6-12 לקטן
8-9 סטים לשריר גדול ו 5-6 לשריר קטן זה יותר מידי?

Dark_Muse
19-12-09, 01:38
זה מאמר שלי אגב, והוא משקף את הדעה שלי בלבד בנוגע לתוכניות האימון.

לדעתי כן, 6 סטים לשריר קטן זה יותר מדי, ו 9 סטים לשריר גדול זה מיותר. נגיד בלחיצת חזה, אנשים שעושים 9 סטים בד"כ יעשו לחיצה רגילה, לחיצה בשיפוע חיובי ופרפר. להרבה אנשים כואב בכתפיים כשהם עובדים במתכונת כזו. לחיצת חזה 3-4 סטים ועוד שני סטים של פרפר (עבודה מבודדת שיכולה לתרום למסה, אם זאת המטרה) יספיקו בהחלט. אנשים יוכלו להתקדם ולראות תוצאות יפות, גם מבלי להוסיף עוד 3-4 סטים.

על הידיים לא צריך לחשוב יותר מדי. יד קדמית למשל, סט אחד איכותי, או אפילו מקסימום שניים, לאחר אימון גב שבנוי כמו שצריך יתן לך מספיק עבודה. תחשוב שאתה תעשה אימון גב שכולל 9 סטים, כלומר היד קדמית שלך תעבוד 9 סטים ואז תתן עוד 6 סטים מבודדים? זה יצא בסה"כ 15 סטים שהיד קדמית עובדת קשה (או 12 אם תבחר איזה תרגיל גב מבודד אחד). אתה תתקע מהר מאוד בעליה במסה ובעיקר בהתקדמות שלך בתרגילי הגב (חתירה ומתח למשל).

אם תעשה 6 סטים לגב, מתח וחתירה, אתה בעצם עובד גם על היד קדמית 6 סטים. כנ"ל היד אחורית כאשר אתה עושה פרס בעמידה ובנץ' פרס. יש פשיטה במרפקים, והיד אחורית עובדת כדי שזה יקרה.
עוד סט אחד-שניים, במידה ואתה אוכל וישן טוב, לא יפגעו באימונים. אבל 6 סטים מבודדים לידיים בנוסף לאימון שלם, זה כן.

Barbell Man
19-12-09, 05:01
זה מאמר שלי אגב, והוא משקף את הדעה שלי בלבד בנוגע לתוכניות האימון.

לדעתי כן, 6 סטים לשריר קטן זה יותר מדי, ו 9 סטים לשריר גדול זה מיותר. נגיד בלחיצת חזה, אנשים שעושים 9 סטים בד"כ יעשו לחיצה רגילה, לחיצה בשיפוע חיובי ופרפר. להרבה אנשים כואב בכתפיים כשהם עובדים במתכונת כזו. לחיצת חזה 3-4 סטים ועוד שני סטים של פרפר (עבודה מבודדת שיכולה לתרום למסה, אם זאת המטרה) יספיקו בהחלט. אנשים יוכלו להתקדם ולראות תוצאות יפות, גם מבלי להוסיף עוד 3-4 סטים.

על הידיים לא צריך לחשוב יותר מדי. יד קדמית למשל, סט אחד איכותי, או אפילו מקסימום שניים, לאחר אימון גב שבנוי כמו שצריך יתן לך מספיק עבודה. תחשוב שאתה תעשה אימון גב שכולל 9 סטים, כלומר היד קדמית שלך תעבוד 9 סטים ואז תתן עוד 6 סטים מבודדים? זה יצא בסה"כ 15 סטים שהיד קדמית עובדת קשה (או 12 אם תבחר איזה תרגיל גב מבודד אחד). אתה תתקע מהר מאוד בעליה במסה ובעיקר בהתקדמות שלך בתרגילי הגב (חתירה ומתח למשל).

אם תעשה 6 סטים לגב, מתח וחתירה, אתה בעצם עובד גם על היד קדמית 6 סטים. כנ"ל היד אחורית כאשר אתה עושה פרס בעמידה ובנץ' פרס. יש פשיטה במרפקים, והיד אחורית עובדת כדי שזה יקרה.
עוד סט אחד-שניים, במידה ואתה אוכל וישן טוב, לא יפגעו באימונים. אבל 6 סטים מבודדים לידיים בנוסף לאימון שלם, זה כן.

חחחחחחחחחחחחח העיקר כתבת שאתה לא מתלהב מהמאמר.
אני עושה abc 12-14 סטים לשריר גדול ולא כואב לי שום דבר. אז מה הבעיה אם זה?
"את העבודה נרצה להתחיל ממשקלים של 70-80% מהיכולת המקסימלית שלנו". הכוונה ל 70-80 אחוז מה rm1?

Sugarzaza
19-12-09, 06:36
חחחחחחחחחחחחח העיקר כתבת שאתה לא מתלהב מהמאמר.
אני עושה abc 12-14 סטים לשריר גדול ולא כואב לי שום דבר. אז מה הבעיה אם זה?
"את העבודה נרצה להתחיל ממשקלים של 70-80% מהיכולת המקסימלית שלנו". הכוונה ל 70-80 אחוז מה rm1?

הבעיה היא שזו דרך גרועה ליצור ולמצות התקדמות

hypertrophy
19-12-09, 10:29
הבעיה היא שזו דרך גרועה ליצור ולמצות התקדמות

ולמה זה?

Sugarzaza
19-12-09, 10:43
כי14 סטים זה טיפשי

hypertrophy
19-12-09, 11:51
הדגשת חלק אחר בהודעה שצוטטת.....

Sugarzaza
19-12-09, 11:53
נראה לי שזה שציטטתי הדגיש את זה

hypertrophy
19-12-09, 11:56
אה חחחחחח לא שמתי לב :)

אז היית מדגיש בצורה אחרת נו מה אתה ילד בן 2? :)

Sugarzaza
19-12-09, 12:02
לא שמתי לב נו!!!!!

hypertrophy
19-12-09, 12:05
לא שמתי לב נו!!!!!

אני מבין אותך
לא שמת לב לטונות על טונות של כוסיות שנמצאות אצלך בפרינד ליסט בפייסבוק אז איך תשים לב לזה? :)

pala
19-12-09, 12:34
שאלות:
1) מה זה rm1, rm5 וכול?
2) יש לי תוכנית AB שהיא לחזה 3X10 בנץ פרס, 3X10 משקולות שיפוע חיובי (אם אני רושם את השם שלו נכון) ו3X10 פרפר, האם זה ממש יותר מדי לחזה? (כרגע אני לא עושה דדליפט וסקאווט מכיוון שחזרתי מפציעה בברך ואני עדיין בתהליך שיקום / הברך חלשה)

yogiyogi
19-12-09, 12:38
שאלות:
1) מה זה rm1, rm5 וכול?
2) יש לי תוכנית AB שהיא לחזה 3X10 בנץ פרס, 3X10 משקולות שיפוע חיובי (אם אני רושם את השם שלו נכון) ו3X10 פרפר, האם זה ממש יותר מדי לחזה? (כרגע אני לא עושה דדליפט וסקאווט מכיוון שחזרתי מפציעה בברך ואני עדיין בתהליך שיקום / הברך חלשה)

rm 5=repetition max 5
זאת אומרת המשקל הכי גבוה שאתה יכול להרים ל5 חזרות כאשר אתה לא תצליח את ה6

לגבי השאלה השנייה זה תלוי את מי אתה שואל חלק יגידו סביר חלק יגידו יותר מדי

pala
19-12-09, 12:41
rm 5=repetition max 5
זאת אומרת המשקל הכי גבוה שאתה יכול להרים ל5 חזרות כאשר אתה לא תצליח את ה6

לגבי השאלה השנייה זה תלוי את מי אתה שואל חלק יגידו סביר חלק יגידו יותר מדיאז מה זה rm1? המשקל הכי גבוה שאתה יכול להרים בחזרה אחת?

yogiyogi
19-12-09, 12:50
כן
1233

Barbell Man
19-12-09, 14:39
רק אם אפשר לענות על השאלה ששאלתי בהודעה המצותת שלי

hanna666
19-12-09, 16:45
יש שם דברים נכונים ויש הרבה שלא נכונים

galSH
19-12-09, 16:48
יש שם דברים נכונים ויש הרבה שלא נכונים

נכון! הרי איך אפשר להתקדם מבלי לקבל את הפאמפ שאחרי סופר סט של כפיפות מרפקים + פטישים? או דרופ סט במכונה של הפשיטת ברך?

hypertrophy
19-12-09, 16:52
נכון! הרי איך אפשר להתקדם מבלי לקבל את הפאמפ שאחרי סופר סט של כפיפות מרפקים + פטישים? או דרופ סט במכונה של הפשיטת ברך?

הציניות הזאת ממש הכרחית?

galSH
19-12-09, 18:08
הציניות הזאת ממש הכרחית?

לא. זה פשוט לא רציני לומר שאתה לא מסכים עם גישה מסוימת מבלי לתת נימוק שהוא מעבר ל"אני מרגיש את השריר יותר טוב".

Dark_Muse
19-12-09, 22:26
רק אם אפשר לענות על השאלה ששאלתי בהודעה המצותת שלי

לא. הכוונה לאחוז ממספר החזרות שקבעת. נקח דוגמא תוכנית hst. אם יש לך שבועיים של 15 חזרות, אתה מתחיל מ80% בערך של המקסימום שלך ל-15 חזרות, ועולה בהדרגה. ככה כל שבוע למספר חזרות שונה.

למשל אם אתה מרים 100 קילו ל 15 חזרות מקסימום, אתה תרצה להתחיל מ 80 קילו ולהתקדם בהדרגה עד שתגיע למקסימום (בד"כ גם תצליח לעבור את ה-100 קילו שבדקת בהתחלה).

Pala:
אז מה זה rm1? המשקל הכי גבוה שאתה יכול להרים בחזרה אחת?

כן.

2) יש לי תוכנית ab שהיא לחזה 3x10 בנץ פרס, 3x10 משקולות שיפוע חיובי (אם אני רושם את השם שלו נכון) ו3x10 פרפר, האם זה ממש יותר מדי לחזה? (כרגע אני לא עושה דדליפט וסקאווט מכיוון שחזרתי מפציעה בברך ואני עדיין בתהליך שיקום / הברך חלשה)

לדעתי תוכניות כאלו, הן לא קריטיות, כלומר זה לא משהו שהוא אסון. אבל בהחלט יתכן שתתקע ואף תפצע אם לא תתאושש היטב. הנפח הגבוה בסופו של דבר גם ימנע התקדמות אם תשאר במתכונת הזו לטווח הארוך (אתה בעצם תשתפר עד רמה מסויימת, מאחר והתחלת להתאמן, וירידה בנפח היא בלתי נמנעת).

pala
19-12-09, 22:37
לדעתי תוכניות כאלו, הן לא קריטיות, כלומר זה לא משהו שהוא אסון. אבל בהחלט יתכן שתתקע ואף תפצע אם לא תתאושש היטב. הנפח הגבוה בסופו של דבר גם ימנע התקדמות אם תשאר במתכונת הזו לטווח הארוך (אתה בעצם תשתפר עד רמה מסויימת, מאחר והתחלת להתאמן, וירידה בנפח היא בלתי נמנעת).
זה רק לחודשיים (עברתי את החודש הראשון), אלא אם כן חודשיים נחשבים ליותר מדי?
ועוד משהו, לא הבנתי דבר אחד, תוכנית abc 5 פעמים בשבוע, היא לא יעילה? כי אני רוצה לרדת מה ab וללכת על תוכנית שהיא יותר קצרה, כחצי שעה כל אימון

Dark_Muse
19-12-09, 23:00
לא אופטימלית. חצי שעה כל אימון? תעשה סטים איכותיים ותוותר על שטויות כמו ידיים ותרגילים מבודדים.
Ab מספיקה לזה.

Barbell Man
20-12-09, 02:46
למשל אם אתה מרים 100 קילו ל 15 חזרות מקסימום, אתה תרצה להתחיל מ 80 קילו ולהתקדם בהדרגה עד שתגיע למקסימום (בד"כ גם תצליח לעבור את ה-100 קילו שבדקת בהתחלה).

אבל ב hst אני עושה 80 אחוז של מספר חזרות מסוים באותו מספר החזרות, ובתוכנית רגילה אני מוריד משקלים אבל מעלה את מספר החזרות ככה שזה לא בדיוק אותו הדבר.

Barbell Man
20-12-09, 13:31
עוד שאלה. אני רואה שבתוכנית לדוגמא שפירסמת יש סקוואט ודדליפט באימון a וגם ב b.
זה נראה לי מוזר לעשות אותם יום אחרי יום.

Dark_Muse
20-12-09, 19:01
תקרא שוב, לא עושים את זה באותה עצימות או באותה מתכונת (אפשר לעשות סקוואט כבד\קל\ או פרונט\lb וכו')