PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה על מיליטרי פרס, סקוואט וחתירה בכבל

k2kmatch
21-12-09, 03:38
ראיתי את הסרטונים של מארק ריפטו ובהם נראה כי הרגליים ישרות. ברם, המאמן בחדר הכושר הורה לי לכופף את הברכיים? מה צריך לעשות?

כיוון שאין לי אפשרות לבצע סקוואט עם מוט חופשי כמו שצריך (סמית כמובן לא, אין כלוב, אין היכן לאלתר מקום למוט ולקח אותו מהחזה עליון לא אפשרי כי הוא נמוך מדי עבורי) אני בנתיים מבצע אותו עם משקולות. אני מרגיש די סבבה ונראה כי זה אפקטיבי. מה דעתכם?

וזו שאלה שנמאס לי להתחבט בה - בחתירה בכבל, צריך לרדת עם הגב או להישאר ישרים ולהפעיל רק את הידיים? אני כל הזמן שומע גירסאות שונות.

תודה מראש.

sason
21-12-09, 15:31
ראיתי את הסרטונים של מארק ריפטו ובהם נראה כי הרגליים ישרות. ברם, המאמן בחדר הכושר הורה לי לכופף את הברכיים? מה צריך לעשות?

כיוון שאין לי אפשרות לבצע סקוואט עם מוט חופשי כמו שצריך (סמית כמובן לא, אין כלוב, אין היכן לאלתר מקום למוט ולקח אותו מהחזה עליון לא אפשרי כי הוא נמוך מדי עבורי) אני בנתיים מבצע אותו עם משקולות. אני מרגיש די סבבה ונראה כי זה אפקטיבי. מה דעתכם?

וזו שאלה שנמאס לי להתחבט בה - בחתירה בכבל, צריך לרדת עם הגב או להישאר ישרים ולהפעיל רק את הידיים? אני כל הזמן שומע גירסאות שונות.

תודה מראש.

רגליים ישרות.
סקוואט עם אין ברירה תעשה משקולות, אפילו שזה לא דומה לסקוואט רגיל, אישית הייתי מעדיף לחיצת רגליים עם אין סקוואט.
חתירה גב זקוף.

tal_s
21-12-09, 16:30
שאלה ממש קשה להקשיב לריפטו או לליצן התורן במכון:bot:

k2kmatch
24-12-09, 14:26
למה הסקוואט עם משקולות שנחשבו לנחות כך שעדיף לעשות תרגיל במכונה?
ועם החתירה בכבל - אפשר קצת יותר פירוט? הגירסאות הן רבות.

sason
24-12-09, 14:32
למה הסקוואט עם משקולות שנחשבו לנחות כך שעדיף לעשות תרגיל במכונה?
ועם החתירה בכבל - אפשר קצת יותר פירוט? הגירסאות הן רבות.

בסקוואט עם משקולות עובדים על הרבה פחות מסת שריר, המומנט שונה והסיכוי להתחזק מהתרגיל נמוך בהרבה מסקוואט עם מוט, מה גם שמבחינת הנוחות זה לא תרגיל טוב, אתה יותר מתאמץ להחזיק את המשקולות מאשר לעשות את התרגיל, והסיכוי להתקדם בתרגיל מבחינת המשקלים - נמוך.

בקשר לחתירה , אם אתה מתכוון חתירה במכונה אז עושים את זה עם גב זקוף, בכל מקרה יש הרבה גירסאות של חתירה, ואת כולן מומלץ לעשות עם גב זקוף ובלי לכופף אותו קדימה בכל חזרה.

k2kmatch
24-12-09, 15:36
אבל במסגרת המגבלות, לא עדיף לעשות תרגיל שאיכשהו הוא חופשי ועדיין מתבצעת התנועה הבסיסית על פני תרגיל במכונה?

בקשר לחתירה - החתירה היא כנגד כבל באחיזה צרה, עדיין תופס? כמובן שהכיפוף קדימה הוא עם גב ישר.