PDA

צפה בגרסא המלאה : The Novice Effect

Sugarzaza
06-01-10, 02:57
http://startingstrength.com/articles/novice_effect_rippetoe.pdf

לכל הילדונים

tal_s
06-01-10, 03:04
http://startingstrength.com/articles/novice_effect_rippetoe.pdf

לכל הילדונים

אבל הם לא יודעים אנגלית:blush:

Sugarzaza
06-01-10, 03:13
יאללה מי מתרגם?

Dark_Muse
06-01-10, 03:30
לפי המאמרים האקדמיים, למה זה לא טוב להתחזק בצורה לינארית במהירות? אני יכול לחשוב רק על סיבה אחת (הסתגלות רקמות אחרות כמו רצועות וסחוסים למשל).

מעבר לכך צריך גילוי נאות שריפטו רוצה למכור את הספרים שלו ומפתח תעשיה שלמה סביב זה, אז מן הסתם כל מאמר שהוא יוציא, זה יסתור שיטות\דעות אחרות ויצביע על למה השיטה שלו היא האפקטיבית ביותר (לא שהוא לא צודק בדבריו, אבל למחקר רפואי נניח לא בהכרח יש אינטרס לבוא ולהגיד שהתקדמות לינארית לא מומלצת אף על פי שאפשרית*).

*אלא אם כן flex הזמינו את המחקר? =]

Sugarzaza
06-01-10, 06:27
לא הבנתי אותך, מי אמר שזה לא טוב להתחזק במהירות? מה שהם טענו (אם אפשר לקרוא לזה טענה) זה שהתקדמות ליניארית היא לא הדרך הכי טובה להתחזק. מה שהוא שטות, כי פר הגדרה, הגורם היחיד שסביבו תכנית ליניארית סובבת זה התקדמות במשקלים ופה היא מתחילה ונגמרת וכל הפרמטרים שלה מווסתים בשביל ליצור את ההתקדמות הזו. או בפשטות - אם אתה יכול להתקדם 3 פעמים בשבוע במשקלי העבודה, אתה לא יכול לטעון שלהתקדם פעם בשבוע היא דרך יותר טובה להתקדם במשקלי העבודה.

Fatboy
06-01-10, 10:51
great article

Holy_Templar
06-01-10, 13:06
וואוו יפה מאד... אבל 6,000 קלוריות ביום ? נשמע לי מטורף לחלוטין ...
אני בימים טובים אוכל 4,900-5,000 ואני נחנק למוות :)

Daniel2
06-01-10, 13:09
GOMAD,Gallon of milk a day :)
אגב,יש בלוגים בפורום שם עוד הרבה עליות דומות ופסיכיות,מסוג ה"הוכחות בפועל" שאוהבים פה.

Holy_Templar
06-01-10, 13:19
gomad,gallon of milk a day :)
אגב,יש בלוגים בפורום שם עוד הרבה עליות דומות ופסיכיות,מסוג ה"הוכחות בפועל" שאוהבים פה.

אם מישהו יכול לפרסם אשכולות \ בלוגים + תמונות ונתונים של עליות כאלה אשמח לראות
תודה :)

Daniel2
06-01-10, 13:34
ניסיתי,אבל משם מה הפורום אומר לי שניסיתי לשים 17 תמונות (?! שמתי רק לינקים,לא תמונות),ולכן אי אפשר לפרסם את ההודעה.

אז בקיצור תחפש פה: http://startingstrength.com/resources/forum/forumdisplay.php?f=113
יש לך המון כאלה.

4roxe
06-01-10, 15:35
לעזעזל
מי שדובר עליו במאמר פשוט חייתי בטירוף. הלוואי והיה לי תזמן שוב להתחיל תss כמו שצריך בלי הטעויות שבדרך וגם להכניס 6000 קלוריות ביום.. (אם לא הייתי שומר כשרות אני מאמין שזה היה הרבה פחות בעיה להגיע ל5k)

וכמובן אל תשכחו שהיה לו מאמן כמו ריפטו שהדריך אותו עם התכנית והבנאדם היה על טכניקה 101 אחוז שפה גם אם מישו יעלה סרטון אתם לא תוכלו להדריך אותו לטכניקה של 100 אחוז

Dark_Muse
06-01-10, 21:39
לא הבנתי אותך, מי אמר שזה לא טוב להתחזק במהירות? מה שהם טענו (אם אפשר לקרוא לזה טענה) זה שהתקדמות ליניארית היא לא הדרך הכי טובה להתחזק. מה שהוא שטות, כי פר הגדרה, הגורם היחיד שסביבו תכנית ליניארית סובבת זה התקדמות במשקלים ופה היא מתחילה ונגמרת וכל הפרמטרים שלה מווסתים בשביל ליצור את ההתקדמות הזו. או בפשטות - אם אתה יכול להתקדם 3 פעמים בשבוע במשקלי העבודה, אתה לא יכול לטעון שלהתקדם פעם בשבוע היא דרך יותר טובה להתקדם במשקלי העבודה.

קשה לדון בזה בלי המאמרים שמצביעים על מה מדובר...
אתה מדבר מנקודת המבט של ריפטו שמוכר את הספר שלו. אני רוצה להבין מה המחקרים האחרים הראו ומה הסיבות שהם הביאו לכך שזו לא השיטה הטובה להתקדם.

Sugarzaza
07-01-10, 03:18
אני לא חושב שאתה מבין. כל שיטה שהיא לא ליניארית, תגרום לך לעלות במשקלי העבודה בתדירות יותר נמוכה. פר הגדרה. לא בקטע שזה רע או טוב, יש 5*5 לא ליניאריות למתקדמים וזה עובד מעולה *לרמת אימונים הזו*. מתחיל שיעשה תכנית לא ליניארית, לפי הגדרת התכנית, לא יוסיף משקל על המוט באותה התדירות והאופן. ולכן יתחזק פחות

Dark_Muse
07-01-10, 03:31
אני מבין הכל, אתה פשוט מסיק מסקנות שלא קשורות.

הוא טוען שיש אקדמיים אינטילגנטים (כנראה אנשים ולא מאמרים) שטוענים שיש שיטות אחרות טובות יותר מלינרית, גם אם בשיטה לינארית אתה מתחזק.
אני רציתי לדעת את הסיבות שהם אומרים זאת, ומה השיטות. ריפטו מדבר על זמן, השאלה היא למה הם חושבים אחרת? יכול להיות שהם לא מדברים על זמן אלא על דברים אחרים לגמרי (שאולי נחקרו, אם הם אקדמיים אינטילגנטים).
אם זה רק בעניין של להתחזק כמה שיותר מהר, אז אין פה ויכוח.

יש מבין?

tal_s
07-01-10, 03:36
אני לא חושב שאתה מבין. כל שיטה שהיא לא ליניארית, תגרום לך לעלות במשקלי העבודה בתדירות יותר נמוכה. פר הגדרה. לא בקטע שזה רע או טוב, יש 5*5 לא ליניאריות למתקדמים וזה עובד מעולה *לרמת אימונים הזו*. מתחיל שיעשה תכנית לא ליניארית, לפי הגדרת התכנית, לא יוסיף משקל על המוט באותה התדירות והאופן. ולכן יתחזק פחות

למה קיבלת באן?

Sugarzaza
07-01-10, 07:39

הוא טוען שיש אקדמיים אינטילגנטים (כנראה אנשים ולא מאמרים) שטוענים שיש שיטות אחרות טובות יותר מלינרית, גם אם בשיטה לינארית אתה מתחזק.
אני רציתי לדעת את הסיבות שהם אומרים זאת, ומה השיטות. ריפטו מדבר על זמן, השאלה היא למה הם חושבים אחרת? יכול להיות שהם לא מדברים על זמן אלא על דברים אחרים לגמרי (שאולי נחקרו, אם הם אקדמיים אינטילגנטים).
אם זה רק בעניין של להתחזק כמה שיותר מהר, אז אין פה ויכוח.

יש מבין?

שים לב למה רשום, הם טוענים שזה רק בעניין של להתחזק כמה שיותר מהר. ובאמת אין פה שום ויכוח, זו שטות מוחלטת

Sugarzaza
07-01-10, 07:39
למה קיבלת באן?

כי עידן, Deus Ex Machina הוא מנהל דמיקולו אידיוט. בגלל הנושא הזה ממש, האמת

Holy_Templar
07-01-10, 10:34
כי עידן, Deus Ex Machina הוא מנהל דמיקולו אידיוט. בגלל הנושא הזה ממש, האמת

או שאתה מציק ...

הממממ...

מעניין למה קיבלת באן :)
:clap::clap::clap:

buzaglovich
11-01-10, 16:47

איפה הוא טוען את זה? אולי הבנת לא נכון.