PDA

צפה בגרסא המלאה : צדדים

שוקולית
13-01-10, 22:44
עליתי במשקל. היום 52 על 163. אני רוצה לרדת קצת ולאכול מסודר יותר. אני לא אוכלת מסודר בכלל. המון פחמימות בתפריט, עיקרן פשוטות מדבש\פירות\מעדני חלב מתוקים.
האם השמנה בעיקר באיזור הצדדים בבטן נובעת מאכילת דברים מסויימים? מה עליי לעשות? תפריט גרעון רגיל או תפריט יחסית דל בפחמימות? הbmr שלי נמוך 1300 גג
האם כדאי להמנע ממוצרי חלב בחיטוב?

אנדרוליזם
13-01-10, 22:53
אין קשר בין מה שאוכלים לאיזורים שבהם נאגר השומן.

jonathan
13-01-10, 23:35
אגירת שומן ב"צדדים" נובעת אך ורק מהגנטיקה שלך עם שילוב של מאזן קלורי חיובי.חברה שלך יכולה לאגור שומן בתחת והנוספת ביריכיים.
לגבי אגירת השומן בכללי,נובעת בעיקר ממאזן קלורי חיובי מדי,עוד יותר כשאת לא עושה ספורט(הקלוריות לא מושקעות בהתאוששות).
פשוט תספרי את הקלוריות שלך,ו/או תבני תפריט.
תחזוקה 1300?את בטוחה?? בכל אופן,יש מדריך לחיטוב בנעוץ,תאספי את כל הנתונים..תחשבי כמה גירעון את צריך ותאכלי על פיו.
אם לא בא לך תפריט ואת בכלל לא עוסקת בספורט..ואת בן אדם עסוק,אז פשוט תאכלי דברים דלי קלוריות,תעשי לך מכסת קלוריות יומית ופשוט אל תעברי אותה..את יכולה לאכול הכל,גם חלב(אלא אם כן יש לך רגישות ללקטוז),רק אל תכנסי למאזן קלורי חיובי.
וכ"כוכבית קטנה" תשתדלי להמעיט באכילת פחמימות פשוטות כמו דבש,הגוף לא אוגר אותם כגליקוגן(הם לא גלוקוז).

hypertrophy
14-01-10, 02:18
רק לי קופצת נורה של "אסור לך לרדת במשקל!!!!" ??

Scylla
14-01-10, 04:25
52 על 163 נשמע לי רזה... אבל אני אוהב בשר למרות שזה עדיין משקל די נמוך, כלומר תקין לא נמוך.
מצד שני כולנו כאן פרפציוניסטים לגבי המראה שלנו ככה שאני לא יכול להגיד לבנות שלשאוף לרזון זה פסול, זה סתם לא הטעם שלי.

ben430
14-01-10, 06:58
52 על 163 נשמע לי רזה... אבל אני אוהב בשר למרות שזה עדיין משקל די נמוך, כלומר תקין לא נמוך.
מצד שני כולנו כאן פרפציוניסטים לגבי המראה שלנו ככה שאני לא יכול להגיד לבנות שלשאוף לרזון זה פסול, זה סתם לא הטעם שלי.

**פרפקציוניסטים ..

hypertrophy
14-01-10, 09:21

אחי....זה רזה ממש רזה
בחורה לא צריכה להיות על משקל כזה ולשאוף לדיאטה....עלייה במאסת שריר[במגבלות המין] טונוס שריר היא צריכה עוד לעלות....אבל דיאטה?!!?

jonathan
14-01-10, 09:52
אחי....זה רזה ממש רזה
בחורה לא צריכה להיות על משקל כזה ולשאוף לדיאטה....עלייה במאסת שריר[במגבלות המין] טונוס שריר היא צריכה עוד לעלות....אבל דיאטה?!!?
אחי הבחורה לא רוצה צדדים..מה עדיף במיטה,בריאה בגוף או בריאה בנפש?(תשובה:שניהם,לכן תן לה להוריד כמה שהיא רוצה ויהיה בסדר לכולם)

avishav1
14-01-10, 15:36
חבל על המאמץ,אין צורך בדייאטה לפי דעתי,תאכלי מסודר עם מאזל נייטרלי

נעל
14-01-10, 16:53
אגירת שומן ב"צדדים" נובעת אך ורק מהגנטיקה שלך עם שילוב של מאזן קלורי חיובי.חברה שלך יכולה לאגור שומן בתחת והנוספת ביריכיים.
לגבי אגירת השומן בכללי,נובעת בעיקר ממאזן קלורי חיובי מדי,עוד יותר כשאת לא עושה ספורט(הקלוריות לא מושקעות בהתאוששות).
פשוט תספרי את הקלוריות שלך,ו/או תבני תפריט.
תחזוקה 1300?את בטוחה?? בכל אופן,יש מדריך לחיטוב בנעוץ,תאספי את כל הנתונים..תחשבי כמה גירעון את צריך ותאכלי על פיו.
אם לא בא לך תפריט ואת בכלל לא עוסקת בספורט..ואת בן אדם עסוק,אז פשוט תאכלי דברים דלי קלוריות,תעשי לך מכסת קלוריות יומית ופשוט אל תעברי אותה..את יכולה לאכול הכל,גם חלב(אלא אם כן יש לך רגישות ללקטוז),רק אל תכנסי למאזן קלורי חיובי.
וכ"כוכבית קטנה" תשתדלי להמעיט באכילת פחמימות פשוטות כמו דבש,הגוף לא אוגר אותם כגליקוגן(הם לא גלוקוז).

הגוף יכול לאגור גם דבש כגליקוגן

Melamed
14-01-10, 16:58
שאלה קטנה למה הגוף לא אוגר פחמימות פשוטות כגליקוגן? הרי זה חד סוכר וזה גלוקוז לא?

pala
14-01-10, 17:12
52 ל163 זה לא "רזה" כמו שכולכם חושבים... כשהייתי 163 (אני עכשיו 167 ><) שקלתי 55, והייתה לי קרס לא קטנה, לא הייתי שמן בכלל, אבל להרזות, לא היה מזיק. לא לשכוח שמסת השריר שלה הוא נמוך ביותר. 52 זה סביר.

נעל
14-01-10, 17:53
שאלה קטנה למה הגוף לא אוגר פחמימות פשוטות כגליקוגן? הרי זה חד סוכר וזה גלוקוז לא?

זו הדעה של jonathan שעל פי הנראה עשה תואר שלישי בהדנסת מזון

jonathan
14-01-10, 23:00
זו הדעה של jonathan שעל פי הנראה עשה תואר שלישי בהדנסת מזון
פרוקטוז יותר ליפוליטי מגלוקוז.
אכן יש מקרים שפרוקטוז הופך לגלוקוז ובמקרה כזה נאגר כגליקוגן.
אבל יש סבירות יותר גבוהה שהוא יאגר כשומן.
סתם מעניין אותי,בן כמה אתה ומה אתה עושה בחיים?

Nitro Speed
14-01-10, 23:45
דווקא יש עדיפות להכניס פחממות פשוטות בזמן העמסת פחממות כי זה פחות משביע.

jonathan
14-01-10, 23:51
דווקא יש עדיפות להכניס פחממות פשוטות בזמן העמסת פחממות כי זה פחות משביע.
תוכל להסביר את עצמך קצת יותר?

Nitro Speed
15-01-10, 00:21
תוכל להסביר את עצמך קצת יותר?

בהעמסת פחממות צריך להכניס הרבה פחממות ביחסית מעט זמן,אז עדיף לאכול פחממות פחות משביעות,פשוטות וכו.

jonathan
15-01-10, 00:24
בהעמסת פחממות צריך להכניס הרבה פחממות ביחסית מעט זמן,אז עדיף לאכול פחממות פחות משביעות,פשוטות וכו.
פחמימות פשוטות יכולות להיות גם גלוקוז ודו סוכר.
דבש מכיל פרוקטוז,והוא לא עדיף בהעמסה.

Nitro Speed
15-01-10, 00:45
פחמימות פשוטות יכולות להיות גם גלוקוז ודו סוכר.
דבש מכיל פרוקטוז,והוא לא עדיף בהעמסה.

למה לא?

נעל
15-01-10, 00:58
פרוקטוז יותר ליפוליטי מגלוקוז.
אכן יש מקרים שפרוקטוז הופך לגלוקוז ובמקרה כזה נאגר כגליקוגן.
אבל יש סבירות יותר גבוהה שהוא יאגר כשומן.
סתם מעניין אותי,בן כמה אתה ומה אתה עושה בחיים?

מה שאמרת היה בנוסח אבסולוטי כאילו זה דעה מוחלטת ואין על כך וויכוח ואתה טועה ומטעה, התגובה הזאתי כבר יותר הגיונית, הפריע לך הדעה שלי זה חבל..
ולגבי השאלות שלך זה רשום כאן וזה לא רלוונטי, גם אם נעלבת.

ו nitro פרוקטוז עובר מסלול עיכול ארוך יותר ולכן ההשפעה שלו לאחר אימון תהיה אפסית, ובכלל צריכת פרוקטוז גדולה אינה מומלצת, אבל זה לא אומר שהוא לא משמש כגלוקוז והופך ישירות לשומן, הכל קשור בסופו של דבר למאזן קלורי..

Nitro Speed
15-01-10, 01:13
מה שאמרת היה בנוסח אבסולוטי כאילו זה דעה מוחלטת ואין על כך וויכוח ואתה טועה ומטעה, התגובה הזאתי כבר יותר הגיונית, הפריע לך הדעה שלי זה חבל..

ו nitro פרוקטוז עובר מסלול עיכול ארוך יותר ולכן ההשפעה שלו לאחר אימון תהיה אפסית, ובכלל צריכת פרוקטוז גדולה אינה מומלצת, אבל זה לא אומר שהוא לא משמש כגלוקוז והופך ישירות לשומן, הכל קשור בסופו של דבר למאזן קלורי..

אני לא מדבר על השפעה אחרי אימון,אני מדבר על מילוי מאגרי גליקוגן.
וכן אני יודע שצריכה גדולה של פרוקטוז אינה מומלצת,אך לא בגלל זה שאלתי.

jonathan
15-01-10, 04:54

לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד פה?שכל דבר שאני ממליץ אני צריך להסביר מה שעומד מאחורי זה?גם צריכה מבוקרת של סמים יכולה לא להזיק,אז מה תגיד לבן אדם,תעשה סמים או לא?
אני אומר להמנע מדבש,כי הוא מכיל פרוקטוז,שום דבר לא אבסולוטי בתחום הזה,אבל אני אישית לא הייתי מכניס פרוקטוז לתפריט.
אני לא נעלב ממך,פשוט הציניות הנמוכה שלך נשמעת מגוכחת על דפי הפורום,לא משנה מי צודק כאן.מה שנותר לי זה לשאול זה מאיפה אתה מגיח עם האימפולסיביות הזו?

Melamed
15-01-10, 07:10
Jonathan לפי מה שהבנתי מדברייך שצריכת פרוקטוז בעצם נאגרת כשומן בגוף? גם אם המאזן הקלורי הוא לא חיובי?
אמרת עוד דבר שלא רצוי לאכול הרבה פחמימות עם פרוקטוז אפשר לדעת מה הסיבה? ובאיזה מאכלים יש פרוקטוז?(הבנתי שבפירות יש לא?)

yamanyak01
15-01-10, 09:44
עכשיו סיבכתם את כל החיים...פרוקטוז זה סוכר פירות?לא צריך לאכול תמרים בננות עם השייק אחרי האימון בכלל?כי "נעל" אמר מקודם שפרוקטוז מתעכל לאט ולא יעיל אחרי אימון..או שאני מתבלבל

!Demon!
15-01-10, 10:26
בואו נסדר קצת תבלגן:
פחמימה פשוטה:גלוקוז , פרוקטוז , לקטוז.
פחמימה מורכבת :סוכר לבן(גלוקוז -פרוקטוז)
פחמימה מלאה (לחם מקמח מלא)

לא משנה איזה פחמימה אוכלים , מבחינת השמנה מה שמשנה זה כמות הקלוריות ולא סוג הפחמימה .(למעט פרוקטוז הוא טיפה שונה)

פרוקטוז יכול להיאגר במאגרי הגליקוגן , ברובו אם לא כולו בכבד.
הבעיה היא שכמות גדולה של פרוקטוז לא בריא לגוף ויכולה להוביל להרבה בעיות..
כמו כן לפרוקטוז סבירות גבוהה יותר להפוך לשומן בכמויות מסוימות

!Demon!
15-01-10, 10:29
עכשיו סיבכתם את כל החיים...פרוקטוז זה סוכר פירות?לא צריך לאכול תמרים בננות עם השייק אחרי האימון בכלל?כי "נעל" אמר מקודם שפרוקטוז מתעכל לאט ולא יעיל אחרי אימון..או שאני מתבלבל

תמרים אתה יכול , נספג מהר הוא פרי שרוב הפחמימה שם היא גלוקוז.
למרות שכמובן אכילה אחרי אימון היא לא חובה בכלל

yamanyak01
15-01-10, 10:45
תמרים אתה יכול , נספג מהר הוא פרי שרוב הפחמימה שם היא גלוקוז.
למרות שכמובן אכילה אחרי אימון היא לא חובה בכלל

למה לא ?

!Demon!
15-01-10, 10:53
למה לא ?

כי המטרה כביכול של אכילה אחרי אימו היא למלא גליקוגן+להגביר סינטוז בשריר.
עכשיו אם אתה אוכל טוב שעתיים נגיד לפני אימון , והארוחה שלך מכילה כמות גדולהשל חלבון ופחמימה ,החלבון לפני אימון יגביר את הסינטוז לרמה גבוהה מאוד ככה שחלבון אחרי אימון לא יוסיף יותר.
עכשיו הפחמימות שאכלת מילאו את הגליקוגן ויכול להיות אפילו שבמהלך האימון עדין ממלאות..
כמו כן האימון עצמו לא מנצל הרבה מהגליקוגן(מדובר על אימון אנארובי כמובן) ...

האימון היחיד שבאמת מומלץ לאכול אחריו פחמימה הוא אימון אירובי ממושך , שבו יש ניצול של רוב הגליקוגן ויש צורך למלא אותו..

yamanyak01
15-01-10, 11:56
זאת אומרת שכל מאמר שאי פעם נכתב על ארוחה של אחרי אימון וניצול החלון האנבולי לא כל כך קריטי לפי מה שאתה אומר.פעם ראשונה שאני שומע את זה.מעניין אותי גם על מה אתה מבסס את מה שאתה אומר.יש לך תואר במשהו?למדת?אתה לומד?או שסתם מעוד מאמר שהיה כתוב את זה ^^

!Demon!
15-01-10, 12:05
זאת אומרת שכל מאמר שאי פעם נכתב על ארוחה של אחרי אימון וניצול החלון האנבולי לא כל כך קריטי לפי מה שאתה אומר.פעם ראשונה שאני שומע את זה.מעניין אותי גם על מה אתה מבסס את מה שאתה אומר.יש לך תואר במשהו?למדת?אתה לומד?או שסתם מעוד מאמר שהיה כתוב את זה ^^

אז כניראה שכן :)

מחקרים...

yamanyak01
15-01-10, 13:06
טוב נו...אז לא צריך בכלל לקנות אבקות איזה יופייי;)

Melamed
15-01-10, 14:12
Demon זאת אומרת שלא מומלץ לאכול הרבה פירות ביום?
הכוונה היא שפרוקטוז נאגר כשומן?

pala
15-01-10, 14:43
demon זאת אומרת שלא מומלץ לאכול הרבה פירות ביום?

הכוונה שלפרוקטוז יש סבירות גבוהה יותר להאגר כשומן, ומה זה לא מומלץ לאכול הרבה פירות ביום? לטחון 4 תפוחים, מלון וחצי אבטיח, ולקינוח קופסא של ענבים, לא...

!Demon!
15-01-10, 18:22
demon זאת אומרת שלא מומלץ לאכול הרבה פירות ביום?

לא מומלץ לרוב האוכלוסיה לעבור ת50 גרם פרוקטוז ביום שזה בערך 4-5 תפוחים , שתפוח נחשב פרי עם הכי הרבה פרוקטוז ניראה לי...
ככה שעדיף שכל הפרוקטוז שלך יבוא מפירות כבר שבהם יש דברים טובים כמו נוגדני חמצון..

בדרך כלל מפירות לא יצא לך לעבור תכמות הזאת ,הבעיה יותר במשקאות מתוקים כמו קולה פנטה ששם יש כמויות גדולות וקל להיסחף..

בכל מקרה מפרוקטוז עצמו לא יהיה לך תועלת ...

וכן בכמויות מסוימות פרוקטוז יגרום להיווצרות שומן מואצת (de novo lipogenesis ) וסינטוז שומן...

זה ככה לתווח היותר קצר , כמויות גדולותשל פרוקטוז יכולות להוביל לעוד הרבה בעיות כמו מחלות לב

נעל
15-01-10, 23:07
jonathan לפי מה שהבנתי מדברייך שצריכת פרוקטוז בעצם נאגרת כשומן בגוף? גם אם המאזן הקלורי הוא לא חיובי?
אמרת עוד דבר שלא רצוי לאכול הרבה פחמימות עם פרוקטוז אפשר לדעת מה הסיבה? ובאיזה מאכלים יש פרוקטוז?(הבנתי שבפירות יש לא?)

ההודעה הקודמת שלי הייתה צינית ובאה לומר שאין מצב שזה יהפוך לשומן במאזן קלורי שלילי.
תצא מהסרט שמאכל מסויים יגרום לך להשמנה יותר מהאחר, פרוקטוז עצמו לא מומלץ ועדיף להימנע, אבל תפסיק לחפש מאכלים שמשמינים ותאכל כבר..
בהנחה ואתה לא חיי על דבש ופירות אתה לא אוכל מספיק פרוקטוז לדאוג לשטויות האלה.
לא ידוע לי שום מחקר שמראה על השמנה מואצת מתפריט בעל ערך קלורי זהה רק שהאחד מכיל פחמימות מורכבות או גלוקוז והשני פרוקטוז.

jonathan
16-01-10, 01:23
ההודעה הקודמת שלי הייתה צינית ובאה לומר שאין מצב שזה יהפוך לשומן במאזן קלורי שלילי.
תצא מהסרט שמאכל מסויים יגרום לך להשמנה יותר מהאחר, פרוקטוז עצמו לא מומלץ ועדיף להימנע, אבל תפסיק לחפש מאכלים שמשמינים ותאכל כבר..
בהנחה ואתה לא חיי על דבש ופירות אתה לא אוכל מספיק פרוקטוז לדאוג לשטויות האלה.
לא ידוע לי שום מחקר שמראה על השמנה מואצת מתפריט בעל ערך קלורי זהה רק שהאחד מכיל פחמימות מורכבות או גלוקוז והשני פרוקטוז.
הגוף יכול לאגור את הפרוקטוז כשומן,גם במאזן קלורי שלילי.העניין שרוב הסיכויים שהוא ישרוף אותו לאחר שהוא הופך את השומן לגלקוז,אבל לאגור פרוקטוז כשומן?כמו שאמרתי,זה לא אבסולוטי מה שציינתי כי נכון יש מצבים שהגוף הופך פרוקטוז לגלוקוז ומבזבז להפקת אנרגיה,אבל יש נטייה חדה לאגור אותו כשומן והיא לא מתבטלת בגירעון קלורי.