PDA

צפה בגרסא המלאה : כמה שאלות לגבי תוכנית ss

pala
01-02-10, 17:35
אני עדיין בתהליכים של קריאת הספר, ולפי מה שהבנתי מבנה התוכנית הוא קבוע. התרגילים שמופיעים בספר:

בנצ פרס - חזה
סקוואט רגליים
דדליפט - רגליים . גב
מיליטרי פרס - כתפיים
פאוור קלין - גב . כתפיים ?

האם אני יכול להחליף את ה מיליטרי פרס ופאוור קלין בתרגילים אחרים?

האם זה בסדר להתחיל עם 70% מסך המשקל בכל התרגילים, מלבד דדליפט ו סקוואט, כאשר איתם אני אתחיל עם מוט ריק ואעלה 1.25 בכל צד פעם בשבוע?(בגלל פציעה בברך)

Melamed
01-02-10, 17:41
אני עדיין בתהליכים של קריאת הספר, ולפי מה שהבנתי מבנה התוכנית הוא קבוע. התרגילים שמופיעים בספר:

בנצ פרס - חזה
סקוואט רגליים
דדליפט - רגליים . גב
מיליטרי פרס - כתפיים

האם זה בסדר להתחיל עם 70% מסך המשקל בכל התרגילים, מלבד דדליפט ו סקוואט, כאשר איתם אני אתחיל עם מוט ריק ואעלה 1.25 בכל צד פעם בשבוע?(בגלל פציעה בברך)

מצטער שאני לא עונה לך על כל השאלות אבל במקום פאוור קלין אפשר מתח ובנט אובר

Dark_Muse
01-02-10, 18:52
אתה לא אמור להתסכל על התרגילים האלו כתרגילים לקבוצת שרירים.

אתה יכול לגבי הרגליים אם הפציעה מפחידה אותך.

למה להחליף פרס?

pala
01-02-10, 19:01
אתה לא אמור להתסכל על התרגילים האלו כתרגילים לקבוצת שרירים.

אתה יכול לגבי הרגליים אם הפציעה מפחידה אותך.

למה להחליף פרס?

יותר מדי קשה. נשמע מטומטים, נכון. אם אין לי ברירה או לא ידעתי על תרגיל חלופי לא הייתי מציע להחליף אותו, אבל יש תרגיל, כמו שאתה עושה לחיצת חזה עם שיפוע, רק שהוא מיועד לכתפיים. אני יכול לעשות אותו במקום, או רק מיליטרי?

ועוד שאלה. אני לא יודע אם זה בגלל הפציעה, אבל אני לא מצליח לרדת מתחת ל 90 מעלות (שגם ככה אסור לי), מן הרגשה של גמישות.
האם זה עדיין בסדר?

Dark_Muse
01-02-10, 19:09
בהתחלה אולי יהיה קושי, תרד כמה שאתה יכול בטכניקה נכונה, הגמישות משתפרת עם הזמן. יכול להיות שהטכניקה לא טובה ולכן אתה מרגיש קושי כזה.
אל תוותר על פרס, אחלה תרגיל שעושה נעים לגוף.

Melamed
01-02-10, 21:24
בהתחלה אולי יהיה קושי, תרד כמה שאתה יכול בטכניקה נכונה, הגמישות משתפרת עם הזמן. יכול להיות שהטכניקה לא טובה ולכן אתה מרגיש קושי כזה.
אל תוותר על פרס, אחלה תרגיל שעושה נעים לגוף.

שאני עושה אותו ממש לא נעים לי בגוף :s חחח התרגיל די קשה האמת(לא לביצוע אלא מבחינת העבודה)

tal_s
01-02-10, 21:56
אי אפשר להחליף כלום.
בסקוואט אם אתה עוצר סטטי אתה מעמיס הרבה יותר על הברך, ואין דבר כזה אסור לי לרדת מתחת ל90.
אל תסתכל על קבוצות שרירים אלה על תנועות.

pala
01-02-10, 22:22
אי אפשר להחליף כלום.
בסקוואט אם אתה עוצר סטטי אתה מעמיס הרבה יותר על הברך, ואין דבר כזה אסור לי לרדת מתחת ל90.
אל תסתכל על קבוצות שרירים אלה על תנועות.

יש כזה דבר אסור לי לרדת מתחת ל90, למעשה, אני לא מסוגל לרדת מתחת ל 110 בגלל הגבלה בטווחי תנועה, בגלל הפציעה. רואים שאין לך מושג בזה וזה חבל שאתה סתם מטעה...

tal_s
01-02-10, 22:34
יש כזה דבר אסור לי לרדת מתחת ל90, למעשה, אני לא מסוגל לרדת מתחת ל 110 בגלל הגבלה בטווחי תנועה, בגלל הפציעה. רואים שאין לך מושג בזה וזה חבל שאתה סתם מטעה...

אתה מתאמן עם מד זווית?, רואים שאין לך מושג איך לעשות סקוואט..
מי קבע שאסור לך לרדת מתחת לגובה מסוים בסקוואט?

pala
01-02-10, 22:39
אתה מתאמן עם מד זווית?, רואים שאין לך מושג איך לעשות סקוואט..
מי קבע שאסור לך לרדת מתחת לגובה מסוים בסקוואט?

לא קשור לסקוואט, בכללי אני מסביר לך, אפילו אם אני אנסה לכופף, אני לא יכול, כי אני מוגבל (זה דורש חודשים עד שמשיגים כיפוף מלא). המקסימום שאני יכול לכופף זה 110 מעלות לאחר ביקורת אצל רופא.

tal_s
01-02-10, 22:47
לא קשור לסקוואט, בכללי אני מסביר לך, אפילו אם אני אנסה לכופף, אני לא יכול, כי אני מוגבל (זה דורש חודשים עד שמשיגים כיפוף מלא). המקסימום שאני יכול לכופף זה 110 מעלות לאחר ביקורת אצל רופא.

יופי בשביל לעשות סקוואט עד לparallel עם עמידה מספיק רחבה (עקבים ברוחב כתפיים) אתה בקושי צריך לעבור את ה90 מעלות בית השוק לירך

pala
01-02-10, 22:53
יופי בשביל לעשות סקוואט עד לparallel עם עמידה מספיק רחבה (עקבים ברוחב כתפיים) אתה בקושי צריך לעבור את ה90 מעלות בית השוק לירך

אני אומר, שאני לא מצליח לרד עד הסוף(לכל ה 120), לא יודע למה. אני מגיע בסביבות ה 90 מעלות, ואם זה בסדר אז אני אמשיך

tal_s
01-02-10, 22:56
אני אומר, שאני לא מצליח לרד עד הסוף(לכל ה 120), לא יודע למה. אני מגיע בסביבות ה 90 מעלות, ואם זה בסדר אז אני אמשיך

אנשים פה נמאסו עם המעלות שמעלות בסקוואט כל מה שמשנה זה אם אתה יורד מתחת לפרלל או לא לאף אחד לא אכפת מהמעלות גם לא לשופטים בתחרות

pala
01-02-10, 22:58
אנשים פה נמאסו עם המעלות שמעלות בסקוואט כל מה שמשנה זה אם אתה יורד מתחת לפרלל או לא לאף אחד לא אכפת מהמעלות גם לא לשופטים בתחרות

ומאיפה אני יודע מה זה הזין הזה

tal_s
01-02-10, 23:00
ומאיפה אני יודע מה זה הזין הזה

אם אתה לא יודע מה זה איך אתה יודע איך סקוואט אמור להיראות?
בכל מקרה
http://www.marylandaau.com/images/squat.gif

pala
01-02-10, 23:03
אם אתה לא יודע מה זה איך אתה יודע איך סקוואט אמור להיראות?
בכל מקרה
http://www.marylandaau.com/images/squat.gif

אני מצליח עד 3, אולי קצת יותר למטה. אני פשוט לא מצליח פיזית יותר למטה, גם אם משקל ריק...

tal_s
01-02-10, 23:11
אני מצליח עד 3, אולי קצת יותר למטה. אני פשוט לא מצליח פיזית יותר למטה, גם אם משקל ריק...
לפני 4 אתה לא יכול לבצע היפ דרייב בצורה יעילה ואז אתה מעלה באופן עצום את הלחץ על הברך מכיוון שיש עצירה סטטית בתנועה..
את התירוץ שאתה לא יכול תשמור למורה לספורט, אין דבר כזה לא יכול, לא עברת שום ניתוח ואין לך ברך מלכותית או כל פציעה רצינית אחרת.. אתה כולה ילד בן 17 חלאס להיות מפונק.. אתה רוצה לומר לי שאם שאתה לא יכול לשבת בשירותים?,לא יכול להתכופף להרים את העיתון בבוקר..

זה כבר עבר כל גבול כל ילד היום "פצוע" בגב תחתון ובברכיים, נו באמת.........................
...............

יניב צוות ישראלבודי
02-02-10, 01:34
ואין דבר כזה אסור לי לרדת מתחת ל90.

ב-99% מהמקרים הייתי מסכים איתך חוץ מפה.
הבנאדם אומר שיש לו פציעה בברך. הוא גם אומר שזה פציעה שאיבחנו אצל רופא.

בהנחה וזה משהו רציני, אתה לא יכול להמליץ לבנאדם לעשות את זה ללא רקע בבנאדם ובלי להיות לידו ולראות אותו פיזית יורד עם המוט.
זה לא סתם בנאדם שמתחמק מלרדת שובר מקביל, זה על סמך פציעה.

יכול להיות שבאמת הוא יכול לרדת ופשוט לא יודע איך עושים את זה, אבל יכול להיות שהוא לא יכול פיזית.
להגיד לו שהוא יכול לפי דעתי לא אחראי מצידך לפני שאתה בודק אותו פנים מול פנים, צריך להיזהר כשממליצים את זה לאנשים.

tal_s
02-02-10, 01:47
ב-99% מהמקרים הייתי מסכים איתך חוץ מפה.
הבנאדם אומר שיש לו פציעה בברך. הוא גם אומר שזה פציעה שאיבחנו אצל רופא.

בהנחה וזה משהו רציני, אתה לא יכול להמליץ לבנאדם לעשות את זה ללא רקע בבנאדם ובלי להיות לידו ולראות אותו פיזית יורד עם המוט.
זה לא סתם בנאדם שמתחמק מלרדת שובר מקביל, זה על סמך פציעה.

יכול להיות שבאמת הוא יכול לרדת ופשוט לא יודע איך עושים את זה, אבל יכול להיות שהוא לא יכול פיזית.
להגיד לו שהוא יכול לפי דעתי לא אחראי מצידך לפני שאתה בודק אותו פנים מול פנים, צריך להיזהר כשממליצים את זה לאנשים.

תקרא את ההודעה האחרונה שלי

יניב צוות ישראלבודי
02-02-10, 01:55
תקרא את ההודעה האחרונה שלי

אמרתי שאני מסכים איתך ב99 אחוז מהזמן.
אבל בהנחה שהפציעה שלו רצינית כמו שהוא אמר "שהוא לא יכול לכופף כי זה כואב ברמה פתולוגית"
אז צריך לחשוב פעמיים לפני עצות כאלה, זה כל מה שאמרתי. חוץ מזה אני מסכים איתך.

tal_s
02-02-10, 02:06
אבל בהנחה שהפציעה שלו רצינית כמו שהוא אמר "שהוא לא יכול לכופף כי זה כואב ברמה פתולוגית"

סבבה גבר, מה ניסיתי לומר קודם זה שלא צריך להתאמן עם מד זווית וכל בנאדם שני שאומר שדווקא מתחת ל90 מעלות כואב? לא 91 לא 92 דווקא 90 נו באמת אנשים לא עשויים מקרטון על אחת כמה וכמה לא אנשים צעירים.. וכל הקטע הזה של הפציעות עובר כבר כל גבול..
ה90 מעלות הזה התחיל מאנשים שלא מבינים איך סקוואט אמור להיראות... אתה אמור לרדת עד לפרלל בעמידה צרה זה יהיה יותר טווח תנועה וזווית גדולה בהרבה מ90 ובעמידה רחבה זה אפילו יכול להיות פחות מ90, כאשר אתה לא מגיע לנקודה הזו אתה תתקשה לבצע היפ דרייב ורק תעמיס יותר על הברכיים
וזה למה כל רופא שאומר לא מתחת ל90 מעלות לא מבין על מה הוא מדבר ומתבסס על מספר מיתוסים שקיימים רק בארץ וקרוב לוודאי התחילו בוינגט

חוץ מזה אני חייב לציין שאני נהנה ומתרשם מלקרוא את התגובות שלך על אחת כמה וכמה בגלל שזה מגיע ממנהל בפורום הזה

pala
02-02-10, 08:01
:):):):) אחי
עברתי ניתוח של שעתיים, קרע רציני של הרצועה, הייתי עם מעצב ברך חודש וחצי, וסך הכל 3 חודשים לא הלכתי. כנראה לא הסברתי את עצמי כמו שצריך שזאת הייתה פציעה די רצינית? לקח לי חודשים של פיזיוטרפיה לקבל ישור מלא, ומכיוון ש כיפוף לוחץ על האזור שנתפר, אני לא יכול לקבל כיפוף מלא כך כל מהר.

pala
02-02-10, 08:04

הרעיון הוא לא שאני לא יכול כי כאב, הרעיון הוא כי אני לא כופפתי מלא את הברך _7_ חודשים בגלל הניתוח, כפי שהסברתי מקודם מעצב הברך היה אצלי תקוע על 30 מעלות במשך חודש וחצי, לא כופפתי, לא יישרתי. זהו תהליך פזיוטרפי שאני עדיין עובד עליו. כל חודש אני משיג כ ~10 מעלות.

pala
02-02-10, 08:48
טוב בגלל שהכול כאן מבולבל כאן אני אספר את מה שעבר עלי

נפצעתי 10 למאי מכדורגל, לא יכולתי להזיז את הרגל בכלל... כאבים. לאחר מיון ושבועיים שחיכיתי, קבעו לי תור לניתוח. הניתוח היה אמור לקחת רבע שעה אבל לבסוף לקח שעתייפ , ומרופא אחד זה נהפך לחמישה( הפציעה הייתה חמורה משחשבו)
לאחר הניתוח התעוררתי עם מעצב ברל שאיתו היה לי רומן של חודש נחתי כשהברך מקובעת ל30 מעלות. מאוגוסט הייתי בלי המעצב, קיבלתי אישור לדרוך אך עם קביים לעבוד על היישור, ובספטמבר כבר יכולתי ללכת קצת צולע, רק אז קבלתי אישור לעבוד על כיפוף קל בלבד, בנובמבר קיבלתי אישור להתיך פעילות גופנית מינימלית של מקסימום
חמש דקות ריצה, וכיום אני עדיין על מעקב עם אישור להעביר עומס שהוא מתחת ל 90 מעלות.:)
סליחה על כל השגיאות אני כותב מהפלאפון

Dark_Muse
02-02-10, 11:41
בגלל זה לא מקשיבים בפורומים לכל מיני ליצני hardcore...

בכל מקרה, פיזיותרפיה עשית? בפיזיותרפיה למשל נותנים סקוואט בכל מיני וריאציות שאולי יתאימו לך, על מנת לחזק את האזור סביב הברך. אם לא עשית, אז אולי שווה ללכת. אם עשית, אז שווה להתייעץ עם המטפל בקשר לאימונים על מנת להמשיך לחזק את הרגליים.

Fatboy
02-02-10, 12:12
טל אני מבין את העצבים שלך על כל ילד היום שאומר שיש לו פציעות בברך ובגב בשביל להתחמק מסקוואט ודדליפט, גם אותי זה מעצבן

אבל זה לא שולל את העובדה שיש לפעמים באמת אחד עם פציעה לגיטימית שמונעת ממנו לעשות דברים שנראים לנו פשוטים

DanD
02-02-10, 12:14

בנצ פרס - חזה
סקוואט רגליים
דדליפט - רגליים . גב
מיליטרי פרס - כתפיים

גבר מאיפה יש לך את הספר?

pala
02-02-10, 12:52
בגלל זה לא מקשיבים בפורומים לכל מיני ליצני hardcore...

בכל מקרה, פיזיותרפיה עשית? בפיזיותרפיה למשל נותנים סקוואט בכל מיני וריאציות שאולי יתאימו לך, על מנת לחזק את האזור סביב הברך. אם לא עשית, אז אולי שווה ללכת. אם עשית, אז שווה להתייעץ עם המטפל בקשר לאימונים על מנת להמשיך לחזק את הרגליים.

כמובן. אני כבר 5 חודשים אצל פזיוטרפיסט, עברתי את כל השלב הראשוני של חיזוק ראשוני של הברך. אני בשלב מתקדם שבו אני יכול להעמיס על הברך, אבל שוב הקטע של הזוויות, הברך חלשה כשאני מגיע לזווית של 120 מעלות. חוץ מזה, הכל בסדר גמור. (וזה שהטווחי תנועה שלי עדיין לא מלאים)
אני במעקב כל 3 חודשים אצל הרופא המנתח. הוא הסביר לי לגבי הסקוואט שכל עוד אני לא יורד מתחת ל 90 מעלות, אני יכול להעמיס כמה שאני רוצה.

@DanD הורדתי מ thepiratebay בקובץ PDF

tal_s
02-02-10, 15:34
טוב בגלל שהכול כאן מבולבל כאן אני אספר את מה שעבר עלי

נפצעתי 10 למאי מכדורגל, לא יכולתי להזיז את הרגל בכלל... כאבים. לאחר מיון ושבועיים שחיכיתי, קבעו לי תור לניתוח. הניתוח היה אמור לקחת רבע שעה אבל לבסוף לקח שעתייפ , ומרופא אחד זה נהפך לחמישה( הפציעה הייתה חמורה משחשבו)
לאחר הניתוח התעוררתי עם מעצב ברל שאיתו היה לי רומן של חודש נחתי כשהברך מקובעת ל30 מעלות. מאוגוסט הייתי בלי המעצב, קיבלתי אישור לדרוך אך עם קביים לעבוד על היישור, ובספטמבר כבר יכולתי ללכת קצת צולע, רק אז קבלתי אישור לעבוד על כיפוף קל בלבד, בנובמבר קיבלתי אישור להתיך פעילות גופנית מינימלית של מקסימום
חמש דקות ריצה, וכיום אני עדיין על מעקב עם אישור להעביר עומס שהוא מתחת ל 90 מעלות.:)
סליחה על כל השגיאות אני כותב מהפלאפון

סבבה לא חשבתי שזה כזה רציני ואם היית אומר את זה בתחילת הדיון זה היה חוסך את התגובות שלנו, בכל מקרה במצבך קטונתי מלהמליץ על תרגילים מסוימים

pala
02-02-10, 16:25
סבבה לא חשבתי שזה כזה רציני ואם היית אומר את זה בתחילת הדיון זה היה חוסך את התגובות שלנו, בכל מקרה במצבך קטונתי מלהמליץ על תרגילים מסוימים

חשבתי שפציעה היה מספיק, בכל מקרה, הדבר היחידי שיגביל אותי זה מהירות ההיתקדמות בסקוואט..
התוכנית היא רק התרגילים שציינתי? או שהיא ab עם עוד תרגילים?

pala
03-02-10, 12:11
האם יספיק לי ללמוד את התוכנית דרך אחד המאמרים שנמצאים באתר( בהנחה שאת הטכניקה אני לומד דרך הספר)? אני ממש לא בקיא לקרוא 200 עמודים בתקופה כזאת של מבחנים( העניים פשוט עייפות) למרות שזה תירוץ עלוב
מאמרים כמו: http://www.israelbody.org/Index.asp?CategoryID=82&ArticleID=1170
http://www.israelbody.org/Index.asp?CategoryID=82&ArticleID=1170

Dark_Muse
03-02-10, 12:27
Ss זה 90% איך לבצע את התרגילים ושיטות לבצע אותן נכון. זה יותר חשוב מהתוכנית עצמה שסוכמה בעברית.

pala
03-02-10, 12:36
ss זה 90% איך לבצע את התרגילים ושיטות לבצע אותן נכון. זה יותר חשוב מהתוכנית עצמה שסוכמה בעברית.
התנסתי עם רובהתרגילים, הבעיה עכשיו מה לעשות... מבלבל
לפי איזה תוכנית לעקוב ? איזו שיטה... כמה סטים)אחד אומר 3 אחד 5)

tal_s
03-02-10, 12:38
התנסתי עם רובהתרגילים, הבעיה עכשיו מה לעשות... מבלבל
לפי איזה תוכנית לעקוב ? איזו שיטה... כמה סטים)אחד אומר 3 אחד 5)

זה שהתנסית לא אומר שאתה מבצע את התרגילים טוב..

pala
03-02-10, 14:32
זה שהתנסית לא אומר שאתה מבצע את התרגילים טוב..

בסדר...נניח שעבדתי על הביצועים, מה עכשיו?

pala
03-02-10, 17:54
תפסיקו לחפור בפוסט של avivshav ותחפרו פה

pala
03-02-10, 22:03
חברה אני אוטוטו רוצה להתחיל ליישם את התוכנית...מה מומלץ לי?
האם אני גם יכול להוסיף תרגיל לגב התחתון?