PDA

צפה בגרסא המלאה : חבר'ה! עוד מאמר עלה לאתר - מאוד מעניין מדוע למרימי משקולות אין היפרטרופיה משמעותית?

zivgin
03-02-10, 10:02
מדוע למרימי משקולות אין היפרטרופיה משמעותית?
מאת: ד"ר איתי זיו וצור קסטל

עם הסברים על חומצות לקטיות והתועלת שלהם, הבדלים בכמות החזרות\זמני מנוחות
וכדומה...

מקווה שתהנו
http://www.israelbody.org/Index.asp?CategoryID=192&ArticleID=1606

SIMAO
03-02-10, 11:59
אני לא רואה את המאמר הזה,או ששמו לא כפי שכתבת.
האם תוכל להביא לינק?!.

תודה.

Tapit
03-02-10, 17:00
למירי משקולות אין היפרטרופיה בגלל קטגוריות משקל :x
ולא הזכיר בכלל את ההבדל בין powerlifter לweightlifter.

tal_s
03-02-10, 17:29
המאמר רחוק שנות אור מלהיות מקצועי והרבה פרטים בו לא מדויקים ושגויים:angry:

zivgin
03-02-10, 22:17
המאמר רחוק שנות אור מלהיות מקצועי והרבה פרטים בו לא מדויקים ושגויים:angry:

אשמח לשמוע בפרטי לגבי אי דיוקים כאלו ואחרים על מנת שנוכל להפנות אותם לכותבי המאמר ולקבל תגובה.

בכל מקרה, אני מזכיר לך שבנושאים האלה אין שחור לבן, יכול להיות שקראת 10 מאמרים שטוענים x ומישהו אחר 10 מאמרים הטוענים y.

מעבר לזה, הצעה כללית, תמיד תגיד ש"לדעתך" יש טעויות במאמר ואל תצא בהצהרות כלליות.

zivgin
03-02-10, 22:20
למירי משקולות אין היפרטרופיה בגלל קטגוריות משקל :x
לא הבנתי, אתה טוען שהגוף אמור לגדול, ואז הוא אומר לעצמו: "רגע, אם אני אגדל, אני יעבור את הקטגוריה של עד 80 קילו(נניח) אז בעצם עדיף לא לגדול," ואז הוא מבטל את תהליך ההיפרטרופיה? זה מה שאתה טוען? אשמח להסבר

ולא הזכיר בכלל את ההבדל בין powerlifter לweightlifter.
גם לא הזכירו מה עושים בתחרות "האיש החזק בעולם" וגם לא דיברו על דדליפט נכון ומארק ריפטו, אז זה אומר שזה לא בסדר? עד כמה שידוע לי, זה פשוט אומר שלא בזה התמקדו במאמר הזה, שזה נראה לי דיי בסדר, לא? כל אחד בוחר להתמקד במשהו?

Nitro Speed
03-02-10, 22:35
מספיק לראות כמה תמונות של רן במסה עם ss כדי להבין שהמאמר הזה שטותי.

Tapit
03-02-10, 23:33
גם לא הזכירו מה עושים בתחרות "האיש החזק בעולם" וגם לא דיברו על דדליפט נכון ומארק ריפטו, אז זה אומר שזה לא בסדר? עד כמה שידוע לי, זה פשוט אומר שלא בזה התמקדו במאמר הזה, שזה נראה לי דיי בסדר, לא? כל אחד בוחר להתמקד במשהו?
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח מה הקשר מארק ריפטו? אמרתי עליו משהו?

התכוונתי שאין להם מאסת שריר רצינית כי הם לא מנסים לעבור את (לדוגמה) 80 קילו, כי אז הם יצתרכו לעלות קטגוריית משקל, מה שהם לא רוצים.

tal_s
04-02-10, 00:36
אשמח לשמוע בפרטי לגבי אי דיוקים כאלו ואחרים על מנת שנוכל להפנות אותם לכותבי המאמר ולקבל תגובה.

בכל מקרה, אני מזכיר לך שבנושאים האלה אין שחור לבן, יכול להיות שקראת 10 מאמרים שטוענים x ומישהו אחר 10 מאמרים הטוענים y.(מאמר לא מוכיח דבר, מחקר מוכיח ומאמר מקצועי צריך להביא רפרנסים למאמרים רלוונטיים מה שברח מזכרנו של המחבר פה)

מעבר לזה, הצעה כללית, תמיד תגיד ש"לדעתך" יש טעויות במאמר ואל תצא בהצהרות כלליות.

לא מדובר בדעתי, מדובר בעובדות מוצקות.. המאמר בכלל כתוב בצורה מאד חובבנית ומלא טעויות
החל החוסר ברפרנס ועד לטעויות בתרגילים..
אני יעתיק את ציטוטים ויציין חלק מהטעויות היותר מביכות של איתי זיו

"באימון משקולות נעשה שימוש רב בתרגילים מסוגים שונים, מספר החזרות בסט רב יחסית (נע בטווח של 20-6),
זמני המנוחה בין הסטים קצרים (90-30 שניות בממוצע) ומקובל כשמספר האימונים במהלך השבוע הנו מעל ל- 3 לפצל את האימון
כך שביום מסוים מפעילים חלק מקבוצות השרירים וביום האחר מפעילים חלקים אחרים.

לעומת זאת, הרמת משקולות אולימפית מאפיינת ברוב המקרים ספורטאים שמטרתם הנה שיפור התוצאה הספורטיבית.
מדובר בספורטאים מקצועיים המניפים ודוחקים משקולות כבדות במיוחד באמצעות מוט אולימפי וצלחות משקל תוך שילוב של כוח,
מהירות וטכניקה.
במקרה זה מספר החזרות נמוך (5-1 ), זמני המנוחה בין הסטים ממושכים (1-2 דקות בקירוב) (נו באמת 30-90 שניות זה מנוחות קצרות ו60-120 שניות זה מנוחות ממושכות?, מנוחה ממושכת נעה בין 3 ל10 דקות, שבה מתבצע פינוי גדול של חומצות חלב מהשרירים בניגוד למנוחות קצרות)
והעומס הנו מרבי. האימונים מבוססים על אימוני כוח מתפרץ בשילוב קבוצות שרירים גדולות.
תרגילים כמו סקווט,דחיקה (Power Clean)( איך לעזאזל הוא הגיע למסקנה שפאוורקלין זה דחיקה. נתחיל בזה שפאוורקלין זה גרסה של קלין ששחקני פוטבול משתמשים בה, והמשיכה בה מתחילה מנקודה יותר גבוה ולא צריך להכנס מתחת למוט. דבר שני דחיקה זה בעצם קלין אנד ג'רק והתנועה מסתיימת שהמוט מעל הראש ולא על הכתפיים), הנפה (Snatch), לחיצת חזה עם מוט (ממתי מרימי משקולות צריכים ללחוץ חזה? אין שום שימוש לתרגיל הזה ברוטינה של מרים משקולות)
מהי הסיבה לעלייה במסת השריר אצל מתאמנים המבצעים בקביעות אימוני משקולות?
סגנון האימון הכולל עצימות גבוהה, הרבה חזרות ומנוחות קצרות (איך הוא רושם עצימות גבוהה, הרבה חזרות?, עצימות גבוהה זה אחוז גבוהה(בדרך כלל 90%+) מהRM1.. איך אפשר לעשות הרבה חזרות עם 90% מהRM1 ועוד עם מנוחות קצרות?נשמע כאילו הוא לא יודע את ההגדרה של עצימות אם הוא רשם דבר כזה) מביא לעלייה של חומצת החלב והורמון הטסטוסטרון והורמון הגדילה.(איפה הרפרנס? בחיים לא הוכח דבר כזה ובלי להביא מחקר זה לדבר באוויר)

עניינת העובדה שאימון הרמת משקולות, גם אם יתבצע במשך שנים לא יתרום לעלייה מהותית במסת השריר
מכיוון שסוג האימונים לא מתאים במקרה זה.( מה אתה אומר.. כנראה שאף פעם לא ראית תחרות פאוורליפטינג או הרמת משקולות בקטגוריות של מעל 85 קילו..
http://farm2.static.flickr.com/1106/1410872951_27bc2c3002.jpg
= שחיף.
http://z.about.com/d/bodybuilding/1/0/d/3/Weightlifting_Action_Gallery4.jpg
= שלד.
http://www.olympionikes.gr/site/images/stories/dimas1%20(Small).jpg
= רגלי חסידה.)

נוסיף ונאמר שאימונים המיועדים לעלייה במסת השריר לספורטאים אלה אינו נחוץ
(לא נחוץ? אולי שכחת ששריר גדול יותר זה שריר חזק יותר וככול שהשריר גדול יותר ככה היכולת שלו לפתח כוח עולה..)

הרמת משקולות אולימפית מתאימה בעיקר לספורטאים ובפרט – למרימי משקולות(פשש איזה לוגיקה, הרמת משקולות מתאימה למרימי משקולות.. איך הוא הגיע למסכנה הזו)

נעזוב את זה שהמאמר לא מבדיל אפילו בין פאוורליפטרים לוויטיפטרים.. בכל מקרה ביקשת פירוט והנה הוא. כמו כן אין זלזול בביקורת שלי כלפי איתי זיו וכבודו מונח במקומו. הביקורות שלי היא כלפי המאמר הנתון ותו לא.

hypertrophy
04-02-10, 00:52

שטות ידידי....אתה לא רוצה שנכנס לזה נכון?

אנדרוליזם
04-02-10, 00:54

הוא בכלל לא עשה ss

אנדרוליזם
04-02-10, 00:55

הוא בכלל לא עבד בתוכנית הזאת

Nitro Speed
04-02-10, 01:01
אז 5x5,מזה משנה?

hypertrophy
04-02-10, 01:55
מה גם שאי אפשר לתת דוגמא כזאת...כי על כל אחד כמו רן יש לך מאות שלא גדלו מהתכניות האלו

tal_s
04-02-10, 02:01
מה גם שאי אפשר לתת דוגמא כזאת...כי על כל אחד כמו רן יש לך מאות שלא גדלו מהתכניות האלו

איך אפשר לא לגדול אם אתה במאזן קלורי חיובי ואתה מתחזק?

עלוש
04-02-10, 02:12

יש 3 שאני מאמן עלו בסקוואט מ 40 ל 90 תוך 28 ימים ..
ןעדיין גודלים ומתחזקים .
5x5 עובד
סקוואט עובד
:8::3:

Sugarzaza
04-02-10, 07:01
ZivGin, לא ברור למה החלטת לפרסם את זה בכל פורום. בכל מקרה לך לנושא שפתחת בפורום אימונים, יש שם דיון על למה המאמר הזה רחוק מלהיות מקצועי

Sugarzaza
04-02-10, 07:01

נו באמת...

Daniel2
04-02-10, 08:39

חח,תראה לנו עשרה אנשים מתוך ה"מאות" האלו,שהעלו הרבה משקל ב"תכניות האלו"(התכניות האלו != FBW בלי סקוואט ובלי דדליפט 3x8.הכוונה ל5x5 על הגרסאות השונות) ולא גדלו (בהנחה והם לא הגבילו את עצמם בכוונה בגלל קטגריות משקל או משהו אחר).

Sugarzaza
04-02-10, 08:41
חח,תראה לנו עשרה אנשים מתוך ה"מאות" האלו,שהעלו הרבה משקל ב"תכניות האלו" ולא גדלו (בהנחה והם לא הגבילו את עצמם בכוונה בגלל קטגריות משקל או משהו אחר).

מלא אחי. צחי פתח פה לוג ss כשר למהדרין ולא גדל מאיזושהי סיבה, ועוד איזה שניים פתחו לוג לבדיוק שבועיים אחי. אני די בטוח שזה מעיד על כשלון מוחלט של כל תכניות שמבוססות על עקרון פיצוי יסף.

zivgin
04-02-10, 10:34

בידיוק מה שבאתי להגיד...

אני לא מבין איך מישהו נותן דוגמא ספציפית על בנאדם ספציפי עם גנטיקה ספציפית ומצפה לתגובה רצינית....

zivgin
04-02-10, 10:35
איך אפשר לא לגדול אם אתה במאזן קלורי חיובי ואתה מתחזק?

אפשר, אך ההתקדמות לא תיהיה באותו קצב כמו באימוני היפרטרופיה(בצורה דרסטית).

Tapit
04-02-10, 11:55
שמת לב לקצב שבו אנשים בתכניות כאלה גודלים? (כוח)

Nitro Speed
04-02-10, 12:11
בידיוק מה שבאתי להגיד...

אני לא מבין איך מישהו נותן דוגמא ספציפית על בנאדם ספציפי עם גנטיקה ספציפית ומצפה לתגובה רצינית....

אתה יודע כמה דוגמאות צריך לתת כדי להוכיח כלל כלא נכון?
אם למדת מקצוע ריאלי כלשהו מהגן אתה יכול לענות על זה לבד.

doron135
04-02-10, 13:49
באתר השני יש מלא שעושים ss ממש לפי הספר (וחלק עושים 5x5)
ורואים בלוגים שלהם שהם גדלו והתחזקו בטירוף

מי שלא גדל פשוט לא עושה את התוכנית כמו שצריך (תרגילים לא נכון ולא אוכל מספיק)

tal_s
04-02-10, 19:26
עדיין לא קיבלתי תשובה לתגובה שלי בעמוד הראשון

Sugarzaza
04-02-10, 19:34

קשקוש.

zivgin
05-02-10, 00:09
עדיין לא קיבלתי תשובה לתגובה שלי בעמוד הראשון

עניתי לך והחלטתי למחוק את התשובה כי אני מבין לאן הדיון הזה הולך,
נסכם את זה בזה שזכותך לא להסכים עם הכתוב במאמר, זה לא נדיר שיש כאלו המערערים על מאמרים כאלו ואחרים וזאת זכותך.

אם בכל זאת תרצה להעמיק את הדיון, אפשר לעשות זאת בפרטי בשמחה.

doron135
05-02-10, 00:24
נסכם את זה בזה שזכותך לא להסכים עם הכתוב במאמר, זה לא נדיר שיש כאלו המערערים על מאמרים כאלו ואחרים וזאת זכותך.

המאמר מטומטם מיסודו
הכותב לא מבין מה הוא כותב וחבל

tal_s
05-02-10, 00:47

איפה יש מקום לדיון שכותב המאמר רושם שפאוורקלין זה דחיקה?

Sugarzaza
05-02-10, 01:13

זה ממש לא המצב, המאמר פשוט רחוק מלהיות מקצועי, מבוסס או נכון במהותו

tal_s
05-02-10, 02:37
זה ממש לא המצב, המאמר פשוט רחוק מלהיות מקצועי, מבוסס או נכון במהותו

מה אתה לא יודע שבתחרות משקולנים מתחרים בsnatch וpowerclean זה דבר ידוע:cry: