PDA

צפה בגרסא המלאה : יום כיפור - 25 שעות ללא אוכל - איך יוצאים מזה עם מינימום פגיעה בשריר?

אליאב
25-09-06, 20:36
שלום לכולם,
אני לא יודע מי צם או לא,
אני צם ביום כיפור מגיל 8.
השנה התחלתי לאכול ממש נכון לפי תפריט ואימונים מסודרים ביותר,
ביום ראשון שני יש בעיה של צום יום הכיפורים,
עם כל הכבוד לתזונה נכונה (כל 3 שעות אצלי זה ארוחה) ויש כבוד.. יום כיפור זה יום כיפור,
יש למישהו המלצות איך לצאת במינימום נזק?
מה לאכול עד 6 בערב (יום א) מה לאכול לאחר הצום 7 בערב (יום ב)?
ההמלצות זה לאכול אוכל עשיר בסיביים תזונתיים הרבה ירקות ופחמימות ...
מה יש הצעות למישהו?
:helpsmilie:

Psychopath
25-09-06, 20:50
לפי דעתי לטחון 2 קופסאות קוטג ו הרבה מאוד שמן זית.. זה ייתן ספיגה נורא איטית ויחזיק גם שיותר זמן את השריר בלי להיות במצב קטבולי..

SmaMMiT
25-09-06, 20:53
D טוב תראה אני שעתיים לפני התחלת הצום אוכל קילו כנפיים 4 פיתות שעה ליפניי שארוחה אחת קצת יושבת כבר אוכל בגט (שלם) ומלה מלה מלה ירקות חצי שעה ליפניי עוד חצי תרנגולת וזהו:jockey:
ובערך 3 ליטר מים עם כל אלה
אני רגיל למנות גדולות של אוכל בקיבה לא יודע מה איתך אבל בצורה הזאת אני לא רעב 5-6 שעות אחרי ואז כבר אתה יכול ללכת לישון לקום יום אחרי בסוף הצום ושוב לתחון!!!!!!!!!!!! יאללה מסה עד ל-1.1.07 מקווה להגיע ל90 בעזרת השם יתברח:sbb4:

Ori-Silver
25-09-06, 20:55
לטחון ביצים שיבולת שועל ומלא שומן איכותי אבל מי צריך לצום אפשר לחשוב שלאלוקים אכפת אם אתה אוכל או לא...

m0she
25-09-06, 21:06
קלנבוטרול אולי ? :whistle:

Bullet
25-09-06, 21:07
קלנבוטרול אולי ? :whistle:
בצום?

m0she
25-09-06, 21:14
לפני הצום

Bullet
25-09-06, 21:22
לפני הצום
אני מניח שהוא גם לא שותה מים...

אליאב
25-09-06, 21:22
לטחון ביצים שיבולת שועל ומלא שומן איכותי אבל מי צריך לצום אפשר לחשוב שלאלוקים אכפת אם אתה אוכל או לא...
אל תכנס איתי לעניניים של דת
אני צם כי אני בוחר לצום
לא בשביל אף אחד
רק בגלל אמונה שלי

לגבי הביצים והש"ש - יש משהו, חלבון ופחמימה, גם שומנים יעזרו.
עוד תגובות...

Psychopath
25-09-06, 21:24
"אני טובל חזיר בחלב ומטגן אותו על האש תוך כדי שאני נוסע ועושה רעש ליד בתי כנסת."

חלאססס הבנאדם שאל מה כדי לאכול לא אם אתם צמים..
אני אמרתי לך מה דעתי :)זה גם הכי הגיוני

m0she
25-09-06, 22:03
אני מניח שהוא גם לא שותה מים...

אה , גם לפני הצום אסור לשתות מים? חדשת לי , רבי

אליאב
25-09-06, 22:09
לשתות המון מים המליצו לי
מה לא לשתות מים לפני צום!?

PcGunMan
25-09-06, 22:14
אני בחיים לא יצליח לצום אני אוכל כל שעתיים וחצי שלוש אני ימות מרעב וסתם יפרק שריר :cry_1:

Tnavon
25-09-06, 22:14
תאכל כמה שיותר ומהכל
ואתה פחות או יותר מסודר

Nareznoy
25-09-06, 22:21
תשתה שמן זית בכמויות ותאכל הרבה חומוס

P-a-n-1-c
25-09-06, 22:32
איזה שטויות אנשים פה מדברים על השתיית שמן זית ולדפוק קילו וחצי של עוף.
בעיקרון השריר יפגע, אין מה לעשות. 25 שעות של צום זה דבר שהגוף לא רגיל אליו במיוחד לאנשים שרגילים לדחוף לגוף כמויות אוכל גדולות ולאכול 6 פעמים ביום.
בעיקרון אני אישית לא צם, אז אני לא מתמודד עם הבעיה הזאת. אבל מה שכן, אני זוכר שדובר פה על צום ט' באב נאמר שצריך לאכול הרבה סיבים (ירקות, לחם) וגם חלבון קזאין (שמצוי בגבינות למשל) מכיוון שהוא מתפרק לאט.

בכל אופן בהצלחה לצמים ושיעבור בקלות ובכיף :)

Nimrod
25-09-06, 22:40
תאכל חזיר ושרימפס, אחלה אפקט לפני צום :)
סתם, כמו שאמרו, קוטג', אגוזי מלך, פחמימות מורכבות, שמן זית, ארוחה גדולה.
כמו ארוחת לילה זה צריך להיות :)
אם תרצה אתן לך קצת פרו קומפלקס זה יסדר אותך ל7 שעות הראשונות :)

Bullet
25-09-06, 22:58
אה , גם לפני הצום אסור לשתות מים? חדשת לי , רבי

בזמן הצום!!!

shahaflol
25-09-06, 23:01
תטחן פשוט כמות ענקית מהכל! המון פחמימות, הר חלבונים ושומנים איכותיים. אחרי כמה שעות יותר מאוחר בערב לך לישון ופשוט תנסה ביום השני לא לקום עד סוף הצום

Bullet
25-09-06, 23:09
אני אגיד לך משהו שונה קצת:
אז תאבד שריר... כמה אתה חושב שתאבד? הרי זה לא שאתה מאבד 100% מהערך הקלורי כשריר! נניח זה ייצא לך 1500 קלוריות? אז תרד כמה גרמים מסכנים... ביג דיל

אליאב
25-09-06, 23:21
אני אגיד לך משהו שונה קצת:
אז תאבד שריר... כמה אתה חושב שתאבד? הרי זה לא שאתה מאבד 100% מהערך הקלורי כשריר! נניח זה ייצא לך 1500 קלוריות? אז תרד כמה גרמים מסכנים... ביג דיל

ברור,
אבל אפשר להיפגע בצורה מינימלית, כאילו לאכול הכי נכון שיש,
מה גם שיהיה לי קשה, אני חודשיים במסה עם 6 ארוחות ביום, הגוף שלי התרגל לזה, אני רעב כל 3 שעות ממש... ואוכל כל ארוחה - אני פשוט בהמה באוכל
אני מחפש את הדרך הקלה ביותר להעביר את הצום גם בקטע של הרעב וגם בקטע של מינימום פגיעה
ברור שזה לא ביג דיל, אבל פה בפורום מסתכלים ומדברים על דברים קטנים מלא, אתה רוצה לראות כמה פוסטים פה אתה יכול לכתוב לא ביג דיל לא ביג דיל?

spacex
25-09-06, 23:53
בשבילי ארוחה מפסקת , אורז לבן (בסמטי) , עוף , וכמובן רק מים .

השריר שיתפרק זה ממש מינורי , אל תייחס חשיבות בכל מקרה

צום קל לכולם (מי שצם )

m0she
26-09-06, 00:13
ברור,
אבל אפשר להיפגע בצורה מינימלית, כאילו לאכול הכי נכון שיש,
מה גם שיהיה לי קשה, אני חודשיים במסה עם 6 ארוחות ביום, הגוף שלי התרגל לזה, אני רעב כל 3 שעות ממש... ואוכל כל ארוחה - אני פשוט בהמה באוכל
אני מחפש את הדרך הקלה ביותר להעביר את הצום גם בקטע של הרעב וגם בקטע של מינימום פגיעה
ברור שזה לא ביג דיל, אבל פה בפורום מסתכלים ומדברים על דברים קטנים מלא, אתה רוצה לראות כמה פוסטים פה אתה יכול לכתוב לא ביג דיל לא ביג דיל?

זה לא משנה מה תעשה , הפגיעה תהיה. תאכל הרבה סיבים , הרבה שומן , והרבה חלבון , ותתפלל לאלוהים חזק בבית הכנסת.

ran_z
26-09-06, 01:02
שאלה:
עם מה אתם שוברים את הצום?
אני תמיד שובר עם כוס לימונדה, יותר טוב מיזה לא יכול להיות תבדקו אפילו.

-bmw-
26-09-06, 13:00
במהלך הצום לא תפרק שום שריר מה שכן אתה לא תבנה שריר, אתה לא תרד במשקל וגם אם תרד זה רק נוזלים שיחזרו שתפסיק לצום.

בכל אופן;
בערב יום כיפור פשוט תאכל את כל הקלוריות שאתה אמור לאכול באותו יום - תנסה לאכול את כל הארוחות שלך עד שמתחיל הצום או שתאכל יותר בכל ארוחה עד לתחילת הצום.

מוצאי כיפור זה החלק הכי מהנה שיש... אתה אמור לאכול כמות קלוריות בשביל יום שלם,
אז יאללה תתחיל לאכול, אל תראה בעיניים, תאכל הכל! כולל עוגיות עוגות שוקולדים חטיפים...

maradona
26-09-06, 14:34
באותו יום של הצום תתחיל כבר איך שאתה מתעורר לאכול הרבה אבל בחוכמה
תאכל רגיל,כל שעתיים וחצי ותקפיד לשתות כל שעה לפחות שתי כוסות מים.
בארוחה המפסקת(תקפיד שהיא תיגמר ממש 2-3 דקות לפני תחילת הצום)תאכל מזונות עשירים בסיבים תזונתיים ופחמימות בעלי ערך Gi נמוך ככל האפשר,המון שומן איכותי ובעיקר המון חלבון בשיחרור איטי(עוף יהיה אחלה דבר,קזאין עדיף אבל לא נראה לי שבא לך שהארוחה מפסקת תיהיה חלבית)יחד עם זה תשתה כמה שאתה יכול.
בארוחה שאחרי הצום קודם כל קח כוס מים ותשתה אותה מאוד לאט,בלושקים קטנים ובלי היסחפות כי זה יעלה לך ביוקר!
אחרי שאתה רווי במים לדעתי שייק חלבון בתוספת המון דקסטרוז יהיה פשוט מעולה!
מכיוון שאתה רעב מת 10 דקות אחרי השייק תדלק את עצמך בכל טוב ובמידה ועברת את הצום בהצלחה תפרגן לך במשהו טעים [=

צום קל לכולם!