PDA

צפה בגרסא המלאה : הוצאות על תזונה נכונה

Moliere
13-02-10, 23:43
אני שוקל ברצינות ללכת לפגישת ייעוץ של ישראלבאדגי ולהתחיל להתאמן ברצינות
הבעיה היא שהייעוץ עצמו לא הכי זול בעולם ולפני שאני לוקח אותו רציתי לדעת מה צפוי לי מבחינת הוצאות תזונאתיות
זתאומרת כמה אני אצטרך להוציא על תזונה בחודש ? פחות או יותר
כולל אבקת חלבון

Scylla
14-02-10, 04:24
שמע ברמת העקרון לא חייבים לקחת שום תוסף.
אבקת חלבון עוזרת הרבה כי לא כל אחד יכול מבחינת קיבולת וגם מבחינה כספית לצרוך את הכמות חלבון שהוא אמור לצרוך. 2.3 קילו שזה משקל סטנדרטי לרוב האבקות, עולה כ300-350 ש"ח תלוי בחברה ובסוג, יש גם יותר יקרות אבל לדעתי זה יחסית מיותר ולא נכנס למה. בדר"כ יש בין 70 ל80 מנות בכל חבילה שזה מספיק לחודשיים בערך תלוי בצריכה שלך (אני צורך פעם ביום + אחרי אימון = 10-11 מנות בשבוע). יש עוד 1001 תוספים, שלא נכנס אליהם, שרובם - חבל על הכסף. הבסיס לגדילה הוא אימונים עצימים עם תוכנית פרופורציונלית והגיונית, בשילוב עם תזונה איכותית ונכונה.

רוב המאכלים שמתאמנים אוכלים לא יקרים במיוחד - חזה עוף, שיבולת שועל, אגוזים למיניהם, חלב, טונה, גבינות ומוצרי חלב וכו'.

pala
14-02-10, 09:22
שמע ברמת העקרון לא חייבים לקחת שום תוסף.
אבקת חלבון עוזרת הרבה כי לא כל אחד יכול מבחינת קיבולת וגם מבחינה כספית לצרוך את הכמות חלבון שהוא אמור לצרוך. 2.3 קילו שזה משקל סטנדרטי לרוב האבקות, עולה כ300-350 ש"ח תלוי בחברה ובסוג, יש גם יותר יקרות אבל לדעתי זה יחסית מיותר ולא נכנס למה. בדר"כ יש בין 70 ל80 מנות בכל חבילה שזה מספיק לחודשיים בערך תלוי בצריכה שלך (אני צורך פעם ביום + אחרי אימון = 10-11 מנות בשבוע). יש עוד 1001 תוספים, שלא נכנס אליהם, שרובם - חבל על הכסף. הבסיס לגדילה הוא אימונים עצימים עם תוכנית פרופורציונלית והגיונית, בשילוב עם תזונה איכותית ונכונה.

רוב המאכלים שמתאמנים אוכלים לא יקרים במיוחד - חזה עוף, שיבולת שועל, אגוזים למיניהם, חלב, טונה, גבינות ומוצרי חלב וכו'.
אולם הפריטים האלה נגמרים מהר מאוד ונצרכים בכמויות גדולות. אנשים צורכים חצי עד ליטר חלב ביום, ו2 עד 6 ביצים, כרבע קילו עוף... בסוף השבוע זה יוצא המון

גל ציון-פור
14-02-10, 10:58
אני שוקל ברצינות ללכת לפגישת ייעוץ של ישראלבאדגי ולהתחיל להתאמן ברצינות
הבעיה היא שהייעוץ עצמו לא הכי זול בעולם ולפני שאני לוקח אותו רציתי לדעת מה צפוי לי מבחינת הוצאות תזונאתיות
זתאומרת כמה אני אצטרך להוציא על תזונה בחודש ? פחות או יותר
כולל אבקת חלבון

ברמת העיקרון אני מסכים, לא חייבים להשתמש בתוסף תזונה כמו אבקת חלבון.
ניתן להשלים את כמות החלבון הנדרשת מהתזונה.
אם ההוצאה הכספית כבדה עליך,
עדיף שתיגש לפגישות ייעוץ ותקבל תפריט ותוכנית אימון מסודרים מאשר
שתוציא כסף על אבקות חלבון שלא בהכרח יעזרו כאשר אתה לא מכוסה מבחינה קלורית.
בעיקרון התפריט מבוסס על פריטי מזון שנמצאים בכל בית (מוצרי בשר, חלב, דגנים, שמנים וכו')
ולא תתבקש לקנות מוצרים יקרים ומיוחדים.
מקווה שעזרתי
בברכה
גל ציון-פור

Moliere
14-02-10, 11:21
אני בכוונה הכללתי אבקת חלבון כי מנסיון אני יודע שאני לא מסוגל לאכול את הכמות הנדרשת
בגלל לחץ של זמן ובגלל שאני פיזית לא מסוגל

וכמו שמישהו פה אמר אומנם אותם מוצרים שאני אדרש לקנות לא יקרים במיוחד אבל מי שמתאמן צורך אותם בכמויות גדולות ככה

לכן אני שואל אם מישהו אי פעם עקב אחרי ההוצאות שלו
כמה הוא מוציא בחודש על תזונה נכונה (מספרים רבותי מספרים)

eden.B.
14-02-10, 15:06
אני אתן לך את עצמי כדוגמא: בכל שבוע אני שם על האוכל כ-160-170 ש"ח כאשר אני אוכל קרוב ל4000 קלוריות פר יום... שזה הרבה.
תוספים אני לוקח:קריאטין וגיינר. אני נותן לך את הדוגמא של המסה שם אני אוכל המון.
גיינר אני קונה את פרובודי שהוא עולה כ420 +משלוח 450. קריאטין מונו אני קונה בזיל הזול ב-140 ש"ח.
הגיינר מספיק לי לחודשיים (אני לוקח 3 כפות ביום (סקופים) והקריאטין פר חודש וחצי ככה (10 גרם ביום).
עכשיו עלות חודשים=(150+150+150+150)+(450/2)+(140/2)=900~
900 לחודש בערך... תוסיף את עלות המכון שאני משלם עליו 280 ל-3 חודש, נגישד אני יעגל ל100 כל חודש=1000 ש"ח פר חודש שאני משקיע על פיתוח גוף.
לא קריטי מי יודע מה.. ואני שוקל 96 על 1.80 עם א"ש של 17~.
פשוט שב איזה פעם תחשוב איך אני מוציא את התפריט הזה עם ערכים טובים, אוכל מזין, שלא יהיו הרבה "סתם קלוריות" כמו שומן טראנס, יותר מדי פחמימות פשוטות וכו'....

eden.B.
14-02-10, 15:08
אני בכוונה הכללתי אבקת חלבון כי מנסיון אני יודע שאני לא מסוגל לאכול את הכמות הנדרשת
בגלל לחץ של זמן ובגלל שאני פיזית לא מסוגל

וכמו שמישהו פה אמר אומנם אותם מוצרים שאני אדרש לקנות לא יקרים במיוחד אבל מי שמתאמן צורך אותם בכמויות גדולות ככה

לכן אני שואל אם מישהו אי פעם עקב אחרי ההוצאות שלו
כמה הוא מוציא בחודש על תזונה נכונה (מספרים רבותי מספרים)

גם אני עם לחץ אדיר של זמן ואני עומד בהכל כמובן עם עזרא של תוספים אבל אני גם אוכל המון...
פשוט שב ותתכנן איך להעביר את הזמן שלך מבחינת ארוחות ואימונים..
יש ימים שאני מסיים בצפר אוכל מחכה שעה ישר לאימון בא הביתה מתקלח מכין אוכל שם בקופסא ואז יר לעבודה עד 12-1 בלילה וככה כמה פעמים רצוף...

pala
14-02-10, 15:14
אני אתן לך את עצמי כדוגמא: בכל שבוע אני שם על האוכל כ-160-170 ש"ח כאשר אני אוכל קרוב ל4000 קלוריות פר יום... שזה הרבה.
תוספים אני לוקח:קריאטין וגיינר. אני נותן לך את הדוגמא של המסה שם אני אוכל המון.
גיינר אני קונה את פרובודי שהוא עולה כ420 +משלוח 450. קריאטין מונו אני קונה בזיל הזול ב-140 ש"ח.
הגיינר מספיק לי לחודשיים (אני לוקח 3 כפות ביום (סקופים) והקריאטין פר חודש וחצי ככה (10 גרם ביום).
עכשיו עלות חודשים=(150+150+150+150)+(450/2)+(140/2)=900~
900 לחודש בערך... תוסיף את עלות המכון שאני משלם עליו 280 ל-3 חודש, נגישד אני יעגל ל100 כל חודש=1000 ש"ח פר חודש שאני משקיע על פיתוח גוף.
לא קריטי מי יודע מה.. ואני שוקל 96 על 1.80 עם א"ש של 17~.
פשוט שב איזה פעם תחשוב איך אני מוציא את התפריט הזה עם ערכים טובים, אוכל מזין, שלא יהיו הרבה "סתם קלוריות" כמו שומן טראנס, יותר מדי פחמימות פשוטות וכו'....

אתה בן 17 וכבר משלם על עצמך הכול? כבוד...

Moliere
14-02-10, 16:20
לא לא ילך
העבודה שלי לוחצת עלי יותר מדי מבחינת זמנים
כי אני עובד משמרות ככה אין לי סדר יום קבוע
פעם אני עובד ערב פעם בוקר ואני לא יכול לאכול באמצע העבודה
ישבתי חשבתי אפילו נסיתי למשך 3 חודשים
לא הולך גם מבחינת זמן וגם מבחינת ההוצאות הכספיות
גדול עלי
בנתיים המנוי סתם מתבזבז בעעע מקווה מאוד שבעתיד אני אמצא יותר זמן

בר728
14-02-10, 18:51
לא הבנתי מה אתה צם במשך העבודה? אני בטוח שאתה לוקח הפסקה לאכול.
במקום לאכול x תאכל y,להכין סנדוויצ'ים ולקחת איתך ולהשלים בבית מה שצריך.
אולי יהיה לך קצת קשה בהתחלה אבל באמת שזה אפשרי..

לגבי כסף אני אוכל 160 גרם פחמימה/160 גרם חלבון/60-65 גרם שומן
פחמימה מפירות ולחם חיטה מלאה/קל
חלבון מחזה עוף/טונה/ביצים/גבינה
שומן משמן זית/טחינה
עולה לי כ-35-45 שקל ליום

eden.B.
14-02-10, 19:28
אתה בן 17 וכבר משלם על עצמך הכול? כבוד...

18 עוד חודש וחצי:)))

eden.B.
14-02-10, 19:30
אם אתה לא יכול לאכול באמצע עבודה (למרות שאני לא מאמין, על פי חוק חייבים לתת לך הפסקה לאכול ואם כן נותנים לך קח לך מהבית קופסא עמוסת אוכל ותאכל^^) אז תשלים בבית, זה לא משנה מתי אתה אוכל העיקר תאכל את כל התפריט שלך לפני שאתה נופל למיטה ופשוט תדאג לאכול לפני האימון כדי שיהיה לך כח להתאמן חזק^^

eden.B.
14-02-10, 19:33
לא לא ילך
העבודה שלי לוחצת עלי יותר מדי מבחינת זמנים
כי אני עובד משמרות ככה אין לי סדר יום קבוע
פעם אני עובד ערב פעם בוקר ואני לא יכול לאכול באמצע העבודה
ישבתי חשבתי אפילו נסיתי למשך 3 חודשים
לא הולך גם מבחינת זמן וגם מבחינת ההוצאות הכספיות
גדול עלי
בנתיים המנוי סתם מתבזבז בעעע מקווה מאוד שבעתיד אני אמצא יותר זמן

נתתי לך את עצמי כדוגמא, גם לי אין זמן יש ימים שאני עד 12-1 בלילה על הרגליים מהבוקר...
ומה הבעיה במשמרות? גם אני ככה... פשוט קובע עם הבוס ולפעמים הוא מתקשר אלי ואומר לי עדן בוא תבוא לעבהוד ניתקעתי בלי עובד ואני בא.
תשמע אתה לא האדם היחידי שעובד ושומר על תזונה נכונה ואימונים עצימים יש עוד 1000 אנשים כמוך.
ומבחינת מזומנים זה כל אחד והכיס שלו.. אני לא ייכנס לך לכיס, תנסה לעמוד במה שאתה יכול מבחינה כספית אבל אל תשכח שיש גם חיים חוץ מעבודה, לימודים, אימונים וכו'... (אמר זה שכל היום לומד, עובד ומתאמן)

pala
15-02-10, 12:54
אם אתה לא יכול לאכול באמצע עבודה (למרות שאני לא מאמין, על פי חוק חייבים לתת לך הפסקה לאכול ואם כן נותנים לך קח לך מהבית קופסא עמוסת אוכל ותאכל^^) אז תשלים בבית, זה לא משנה מתי אתה אוכל העיקר תאכל את כל התפריט שלך לפני שאתה נופל למיטה ופשוט תדאג לאכול לפני האימון כדי שיהיה לך כח להתאמן חזק^^

גם אני בערך (10 אפריל 18) ועדיין רב עם אמא על כמה שאני אוכל חח

eden.B.
15-02-10, 12:56
גם אני בערך (10 אפריל 18) ועדיין רב עם אמא על כמה שאני אוכל חח

תתחיל לעבוד ותקנה לעצמך ככה אף אחד לא יגיד לך מה לעשות...

pala
15-02-10, 13:04

אני גם לומד תיאוריה, גם מלאאא מבחנים וכרגע אימונים...יש קצת זמן פנוי אבל פשוט לא מצליח למצוא עבודה ראויה

Moliere
15-02-10, 23:55

אני לא יכול לאכול באמצע העבודה כי פשוט אין לי זמן
ממש ככה אין זמן
אני יכול לאכול לפני המשמרת ו\או בסוף המשמרת
אין הפסקות כי תמיד יש עבודה
וגם לא ממש מגיע לנו כי 90% מהמשמרות הם 6\7 שעות
וכשאתה מועסק בשוק הבלתי מקצועי אל תחפש את החוק שיגן עליך
כי אתה לגמרי בר החלפה ולהעיף את התחת שלך זה קל מאוד

נתתי לך את עצמי כדוגמא, גם לי אין זמן יש ימים שאני עד 12-1 בלילה על הרגליים מהבוקר...
ומה הבעיה במשמרות? גם אני ככה... פשוט קובע עם הבוס ולפעמים הוא מתקשר אלי ואומר לי עדן בוא תבוא לעבהוד ניתקעתי בלי עובד ואני בא.
תשמע אתה לא האדם היחידי שעובד ושומר על תזונה נכונה ואימונים עצימים יש עוד 1000 אנשים כמוך.
ומבחינת מזומנים זה כל אחד והכיס שלו.. אני לא ייכנס לך לכיס, תנסה לעמוד במה שאתה יכול מבחינה כספית אבל אל תשכח שיש גם חיים חוץ מעבודה, לימודים, אימונים וכו'... (אמר זה שכל היום לומד, עובד ומתאמן)

בתכלס אני מרים ידיים כי זה 80% כסף 20% זמן
זתאומרת שאני מוכן להקריב את הזמן שיש לי אבל אני לא מוכן להקריב את חצי מההכנסה שלי
כאילו כן אני מאוד מאוד מעוניין בריבועים בבטן וידיים מנופחות אבל לא כשזה בא על חשבון השכר דירה שלי ו\או טיפולי השיניים שלי שמגיעים לכמעט 20 אלף ו\או הכסף שאני חוסך ללימודים וכד'

אתה רק בן 17 אין לך יותר מדי דאגות כספיות
תחשוב שעכשיו אני לוקח לך כל חודש 3500 ש"ח מהכיס בנוסף למה שאתה כבר מוציא עכשיו
אתה באמת חושב שתיהיה מסוגל להמשיך להתאמן ?

Scylla
16-02-10, 03:52
אני לא יכול לאכול באמצע העבודה כי פשוט אין לי זמן
ממש ככה אין זמן
אני יכול לאכול לפני המשמרת ו\או בסוף המשמרת
אין הפסקות כי תמיד יש עבודה
וגם לא ממש מגיע לנו כי 90% מהמשמרות הם 6\7 שעות
וכשאתה מועסק בשוק הבלתי מקצועי אל תחפש את החוק שיגן עליך
כי אתה לגמרי בר החלפה ולהעיף את התחת שלך זה קל מאוד

בתכלס אני מרים ידיים כי זה 80% כסף 20% זמן
זתאומרת שאני מוכן להקריב את הזמן שיש לי אבל אני לא מוכן להקריב את חצי מההכנסה שלי
כאילו כן אני מאוד מאוד מעוניין בריבועים בבטן וידיים מנופחות אבל לא כשזה בא על חשבון השכר דירה שלי ו\או טיפולי השיניים שלי שמגיעים לכמעט 20 אלף ו\או הכסף שאני חוסך ללימודים וכד'

אתה רק בן 17 אין לך יותר מדי דאגות כספיות
תחשוב שעכשיו אני לוקח לך כל חודש 3500 ש"ח מהכיס בנוסף למה שאתה כבר מוציא עכשיו
אתה באמת חושב שתיהיה מסוגל להמשיך להתאמן ?

מי שאוהב את זה יתאמן בכל מצב. מוצאים דרכים. בתור מה אתה עובד ואיפה אם מותר לשאול?

eden.B.
16-02-10, 08:39
כמו שזה שמעלי כתב..

Moliere
16-02-10, 11:47
אני לא יכול להגיד שאני אוהב את זה
זה נחמד ללכת למכון כושר אבל שזה נהפך לחלק משמעותי מהחיים זה כבר נטל
בכל זאת זה מחיר ששווה לשלם אבל אצלי זה מגיע עם עוד משתנים אז זה כבר לא שווה

Scylla
16-02-10, 15:19
זה נטל למי שלא אוהב את זה ומי שלא מתחבר לזה.

SIMAO
16-02-10, 16:25

איך אתה משלב לימודים,חד"כ ועבודה ביחד?!.
אלא אם כן,אתה לא משקיע כ"כ בלימודים ולא אכפת לך מהבגרות?.

Scylla
17-02-10, 03:42

הכל אפשרי עם תכנון זמן נכון. אני שהייתי בלימודים לא הייתי מבזבז שניה ללמוד חוץ ממבחנים שזה יומיים גג לפני. הייתי יכול לעשות 1001 דברים כולל עבודה כולל חדר כושר וכו'. ולא כל עבודה זה משרה מלאה.

eden.B.
20-02-10, 08:44

אני עכשיו לומד ביוטכנולוגיה שזה 15 יח"ל (5 ביולוגיה, 5 כימיה, 5 מעבדות) והציונים אחי 10... שומר על ממוצע של 80-85.
עוד דבר שבנוף אני יעשה זה ללמוד לפסיכומטרי, ואם יהיה כסף גם ללמוד לתואר של מדריך חדר כושר..(אני בינתיים שם בצד).
אני משקיע את הנשמה בלימודים ובאימונים! וכמובן גם עובד.
אם אתה רוצה אתה יכול לעשות הכל גם אם אין לך כח אבל יש לך מטרה אתה תעמוד בה הכל תלוי ברצון שלך!

eden.B.
20-02-10, 08:49
אני לא יכול להגיד שאני אוהב את זה
זה נחמד ללכת למכון כושר אבל שזה נהפך לחלק משמעותי מהחיים זה כבר נטל
בכל זאת זה מחיר ששווה לשלם אבל אצלי זה מגיע עם עוד משתנים אז זה כבר לא שווה

תשמע אחי... זה הכל סדר עדיפויות. ולדעתי 6-7 שעות עבודה זה יחסית לא הרבה... בחופשים אני עובד 10-12 שעות והולך למכון. אם הבעיה שלך זה התזונה תאמין לי ש-5 דקות בשירותים בלי שאף אחד ישים לב ותחביא את הגיינר מתחת לחולצה שים איזה מנה 2 ותשקשק ותהנה אף אחד לא ישים לב לזה.
ואחי תאמין לי שאני יודע מזה החיים ומזה הוצאות כספיות רבות, אני גם שומר בצדללימודים וכו', אני גם תורם את חלקי בבית ואני עוד' לומד ומתאמן. אז תקח מעצמך עוד 1-2 שעות שינה לא יקרה כלום....

eden.B.
20-02-10, 08:54
טוב זה מתייחס לכולם כי נמאס כבר... אם אתם אוהבים ורוצים ובאמת אתם תעשו את הדבר הפשוט הזה, אפילו אם הלו"ז שלכם מפה עד באר שבע (לאלה שגרים בבאר שבע זה ההפך) אתם תמיד תמצאו את השעה שעה וחצי להשקיע בדבר הפשוט והקטן הזה, וארוחות? יש לכם אינספור תוספים שיוכלו לעזור לכם במטרתכם, ואם אתם עובדים מעל 8 שעות-על פי חוק מותר לכם הפסקה שבה תטחנו אוכל עשיר בפחמימות וחלבונים.
ואם זה בעית כסף? זה כבר משהו אחר...

Scylla
21-02-10, 03:54
טוב זה מתייחס לכולם כי נמאס כבר... אם אתם אוהבים ורוצים ובאמת אתם תעשו את הדבר הפשוט הזה, אפילו אם הלו"ז שלכם מפה עד באר שבע (לאלה שגרים בבאר שבע זה ההפך) אתם תמיד תמצאו את השעה שעה וחצי להשקיע בדבר הפשוט והקטן הזה, וארוחות? יש לכם אינספור תוספים שיוכלו לעזור לכם במטרתכם, ואם אתם עובדים מעל 8 שעות-על פי חוק מותר לכם הפסקה שבה תטחנו אוכל עשיר בפחמימות וחלבונים.
ואם זה בעית כסף? זה כבר משהו אחר...

משהו קטן לגבי מה שאמרת לגבי חוקים ועבודה, מעטים המקומות במיוחד של עבודה לצעירים שמקפידים על כל החוקים... ואין באמת הרבה מה לעשות חוץ מלעזוב ולתבוע.

tal_s
21-02-10, 03:57
משהו קטן לגבי מה שאמרת לגבי חוקים ועבודה, מעטים המקומות במיוחד של עבודה לצעירים שמקפידים על כל החוקים... ואין באמת הרבה מה לעשות חוץ מלעזוב ולתבוע.
אין דבר כזה מקום עבודה שבמשרה מלאה לא נותן חצי שעה הפסקה.. ואם אתם מוצעים כזה זה אחלה הילה לתביעה..