PDA

צפה בגרסא המלאה : כאב ברגל בזמן ואחרי ריצה

Daemonicium
16-02-10, 21:27
שלום,
מזה כבר כמה חודשים שאני רץ 3 פעמים בשבוע (כל ריצה כ-30-40 דקות), במהלך הריצה מתחילה לכאוב לי רגל שמאל באיזור הזה:

http://img168.imageshack.us/img168/8403/xxa.jpg

ואם אני עוצר ומנסה למתוח את הרגל (לעשות POINT עם הכף-רגל) זה מרגיש כאילו שריר כלשהו שם נתפס ממש חזק.

הבעיה הזאת כבר נמשכת כמה חודשים ומפריעה לי בריצות ובאימונים.

חשוב לציין כי יש לי פלדפוס וברשותי נעלי ריצה מחברת SAUCONY שעלו לי הרבה כסף.

מה עליי לעשות?

pala
16-02-10, 22:35
למרוץ שציינתה על השריר, תנסה לחשוב, האם הכאב בא מהעצם? (תנסה ללחוץ על העצם \ לתת מכה קטנה)
אם כן, יש מצב שזה שבר מאמץ...שקורה להרבה (כמוני למשל), כמה חודשים מנוחה ואין זכר לזה.

Daemonicium
17-02-10, 15:01
הכאב בא מאיזור שממש ממש צמוד לעצם, זה כאב כאילו איזשהו שריר קטנטן שם נתפס, ואני יכול לסבול אותו אבל הוא ממש לא נעים. הכאב עובר אחרי שאני מפסיק לתת עומס.
האם באמצעות צילום רנטגן ניתן לאבחן שברי מאמץ?

Mr.O
17-02-10, 17:12
שריר מסעות זה נראה בצבא, הוא נתפס לך. לוקח לזה זמן להשתחר. גם לי היה את זה.

לך לאורטופד ותעשה רנטגן ומיפוי עצמות לראות אם הכל תקין ליתר ביטחון.

עופר צחר
28-02-10, 16:10
שלום,
האזור שאתה מראה וגם על פי תאורך - הכאב הינו כאב שרירי והשרירי המדובר הוא השוקה הקדמי או הTibialis Anterior בשמו הלועזי.
השריר נכנס למנגנון כיווץ מגננתי לרוב כאשר העומסים שעוברים דרך עצם השוק עליה הוא חולש ודרכו - גבוהיים מדי מכפי שהוא יכול לשאת.
שבר מאמץ כפי שצויין לעיל ע"י אחד הגולשים הוא רק תופעה אחת (חריפה יותר..) מהתופעות שקרויות כאבים בקדמת השוק.
לרוב הכאבים הללו נובעים מחלוקת עומסים(נפח+עצימות פעילות) לא מתאימה ומליקוי ביומכאני שיכול להיות באזור כפות הרגליים(למשל צניחת קשתות כף הרגל - פלטפוס) ו/או חולשת שרירים באזור האגן.
חברת Saucony לכשעצמה היא חברה מצויינת, כמו חברות מצויינות אחרות - החשיבות היא לא עד כמה הנעל יקרה, אלא עד כמה היא מתאימה לך..
לעת עתה - הורד עומסים, הפסק את הריצות, תנסה להמשיך עם פעילות אירובית שלא תעורר כאבים(למשל: אופניים), וחשוב לבדוק את הנושא אצל איש מקצוע.
אתה מוזמן ליצור קשר..
יום טוב..

עופר