PDA

צפה בגרסא המלאה : התייעצות לגבי סקוואט והברך

pala
02-03-10, 16:03
רקע כללי:

במאי עברתי פציעה וניתוח בברך (תיקון מיניסקוס). הרופאים הגדירו את הקרע כגדול.
עברתי המון טיפולי פיזיוטרפיה ומעצב ברך ושמירה על הברך עד שהגעתי למצב של פעילות ספורטיבית קלה. לפני 3 שבועות התחלתי לעשות סקוואטים, ולפני שבועיים התחלתי עם סקואטיים 'קשים' יותר.
היום הייתה לי הביקורת האחרונה שלי עם הרופא ספורט שעשה לי את הניתוח. דנו במצבה של הברך, שלטענתו היא נראית יחסית מעולה למה שעברתי, וציפה לפחות. הוא הסביר לי על כך שהוא לא מגביל אותי לא לעשות סקוואט, אולם כל עוד אני מכופף את הברך, יש חשש לפציעה נוספת של המיניסקוס.

אני כרגע עושה ss, כשאני נזהר מאוד עם הסקוואט. התחלתי עם מוט ריק והעלתי רק ב 1.4 קילו.

אני יודע שאף אחד פה לא רופא, אולם אני בכול זאת רוצה להתייעץ עם אנשים פה, האם כדי לי בכול זאת לעשות סקוואט עם משקלים כבדים, או לו. מה כדי לי לעשות? אני כרגע על משקל 40 קילו, אמור לעלות ל 42.5 קילו היום. האם כדי לי להשאר על המשקל הזה לבנתיים ליתר ביטחון? לחזק את הברך יותר? הרי בכול את הסיכון הוא לא גבוהה להיפסע, אבל ככול שהירך חזקה יותר, הסיכוי שלי להיפצע הוא נמוך יותר. אני לא יודע עד כמה זה יכול להשפיע על התוכנית ss אם אני אשאר בסקוואט רק על המשקל הזה (אני בכול זאת רוצה ויכול לעשות כל תרגיל אחר אפשרי) או אפילו דילואד ולהגיע כל פעם למקסימום חדש לאורך זמן ארוך...מה אתם חושבים? מה הייתם עושים במקומי? (אני שוב מציין שאני בסה"כ רוצה להתייעץ עם אנשים עם ניסיון)

Ballantine
02-03-10, 16:36
למרות שאתה בss אתה יכול לעשות פשיטת ברכיים 2 סטים קל בכדי לחזק את רצועות הברך

pala
02-03-10, 18:49
למרות שאתה בss אתה יכול לעשות פשיטת ברכיים 2 סטים קל בכדי לחזק את רצועות הברך

אי אפשר לחזק את המיניסקוס

Tapit
02-03-10, 20:54
תשאל בפורום של ריפטו, הוא יענה לך.

pala
02-03-10, 21:09
תשאל בפורום של ריפטו, הוא יענה לך.

הם לא מאשרים לי את המשתמש(אמרו שיאשרו ולא עשו, מה אני יכול לעשות?)

terminater135
02-03-10, 21:43
אי אפשר לחזק את המיניסקוס

למה לא? (שואל ברצינות).

pala
02-03-10, 22:00
למה לא? (שואל ברצינות).

כי אי אפשר לעבוד עליו...זה למעשה "סהרון" בצורה של c שנמצע בין המפרק העליון לתחתון, ו"ממונה" על חלוקת המשקל ושיווי משקל בברך

Tapit
03-03-10, 00:06
הם לא מאשרים לי את המשתמש(אמרו שיאשרו ולא עשו, מה אני יכול לעשות?)
לא יודע אף פעם לא ניסיתי, או שתשאל אצל הריפטואים או שתמשיך לחפור לאתר של ריפטו על זה.

TAMIR.pRo
03-03-10, 17:33
לפי מה שידוע לי סקוואט מרפא בעיות ברכיים, אתה חש כאבים בברך במהלך הסקוואט? המצב מתדרדר או משתפר מאז שהתחלת לעשות?